[שאלה] צביעת מארז - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[שאלה] צביעת מארז

omrishalev

Recommended Posts

אני מתכנן מחר לצבוע את המארז, יש עליו כל מיני שריטות שמעצבנות אותי, היום שייפתי אותו, השאלה שלי כזו:

צריך רק לשייף את המארז כולו?

אני צובע את כל המארז גם מבפנים.

ואיזה חומרים מדללים אני צריך לשים בכוס של הפיסטולט? חוץ מקצת טינר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שתשייף גם מבפנים,ותגיע לצבע אחיד בכל המארז,לפני הצביעה.

בקשר למדללים,

אני מניח שטינר יספיק,אבל אתה יכול גם לשים טרמפנטין אם יש לך בהישג יד.

בהצלחה בצביעה.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך טינר וטרפנין יחד. הם אותו חומר.

השתדל לשייך את כל המארז, בעיקר באיזורים השרוטים. לאיזורים השלמים, השיוף נועד לחספס את השטח לתפיסה טובה יותר של הצבע.

חשוב יותר, לאחר השיוף נקה את איזור הצביעה משומן ולכלוך כדי שהצביעה תצא אחידה וחלקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו מה הדרך הכי פשוטה לצביעה של מארז כי ראיתי במדריך שלכם והיה שם הרבה קטעים כאלה של שיוף עם משהוא רטוב ולא הבנתי מזה או איך משיגים את זה אם אפשר קצת הסבר זה יהיה מצויין תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי פשוט ויפה זה לשייף את כל המארז, לנקות טוב טוב משומן ולכלוך ואז לצבוע במקום שאין בו תנועה של אויר כדי שאבק לא יידבק בצבע.

שתי ידיים (כלומר שתי צביעות) יעשו את העבודה.

ניתן להוסיף גם שכבת לכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ניירות עדינים שנקראים בעגה ניירות מים.

ניתן לרכוש כאלה בחנויות לכלי עבודה (טמבור למינהם) או לחילופין בחנויות שמוכרות ציוד צביעה לפחחים (טופקולור ביצחק שדה לדוגמא).

בזמן השימוש בנייר דואגים להספיג אותו במים בכדי לקבל את אפקט ההחלקה המקסימלי שהוא נותן בשיוף עדין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, אני הייתי מחפש חבר פחח, בא אליו כבר עם הכל נקי ומשופשף, עובר על קטלוג צבעי הרכב וצובע בתנור.

היתרונות, אין כמו גווני הפנינה של גולף מסוף שנות ה80 (משהו כמו 11 גווני צבע שונים בצבע אחד) הדבר הזה מחליף צבעים לפי כמות האור שיש עליו.

החסרונות, אולי זה פחות עבודה עצמית.

בסה"כ, אני חושב שאפשר להוציא שם משהו מדהים, אם יש לך חבר ממש טוב פחח אז אתה יכול ממש להשתולל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אין לך חבר ממש טוב פחח לך לערבי שים לו 150 שקל הוא יצבע לך את כל המחשב בלי הרבה שאלות

זה פחות שטח מבגאז' ורכב שלם עולה לך צבע 1500 שקל

או שתקנה מארז חדש וזהו.

מצחיקים אתה הא? ומה עם כל הכיף בלעשות לבד? זה לא חכמה ללכת לצבעי.

לגבי ניירות מים. הם מחליקים את המשטח יתר על המידה, ונותנים תוצאה לא רצויה.

המשטח, כפי שאמרתי כמה הודעות קודם, צריך להיות מחוספס טיפונת כדי שהצבע יתפס יפה ביד הראשונה.

כמובן שאין צורך להגזים ולקנות את הנייר הכי גס בחנות, אלא לבקש מהמוכר נייר בהתאם לצרכים שלכם.

במקרה הזה לשיוף מתכת לפני צביעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שתקנה מארז חדש וזהו.

מצחיקים אתה הא? ומה עם כל הכיף בלעשות לבד? זה לא חכמה ללכת לצבעי.

לגבי ניירות מים. הם מחליקים את המשטח יתר על המידה, ונותנים תוצאה לא רצויה.

המשטח, כפי שאמרתי כמה הודעות קודם, צריך להיות מחוספס טיפונת כדי שהצבע יתפס יפה ביד הראשונה.

כמובן שאין צורך להגזים ולקנות את הנייר הכי גס בחנות, אלא לבקש מהמוכר נייר בהתאם לצרכים שלכם.

במקרה הזה לשיוף מתכת לפני צביעה.

אני אמרתי שאני יעשה את זה?

אני רק אמרתי שלא חייב שהוא יהיה חבר שלך

אז אתה אומר שאני יכול פשוט לשייף ולצבוע?

ולא עניתם לי על השאלה עם איזה צבע לצבוע אם אפשר עם ספריי רגיל או איזה שהוא סוג של צבע עם מברשת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי שאני יעשה את זה?

אני רק אמרתי שלא חייב שהוא יהיה חבר שלך

אז אתה אומר שאני יכול פשוט לשייף ולצבוע?

ולא עניתם לי על השאלה עם איזה צבע לצבוע אם אפשר עם ספריי רגיל או איזה שהוא סוג של צבע עם מברשת

ומפה נולד הרעיון שלי של הפחח.

הצביעה הכי טובה היא צביעה בתנור. צביעה עם מברשת תשאיר פסים או גלים לא אחידים בצבע, ספריי זה כבר יותר טוב.

בגלל זה ההמלצה שלי היא את עבודת השיוף לעשות לבד, את האפליקציה של הצבע ובעיקר הגוונים, אצל פחח. הצבע יותר איכותי ויש המון גוונים שונים.

אני לא מעמיק פה, כי יש לי כמה רעיונות שאני שוקל ליישם על המארז שלי, אבל הנה סתם דוגמא.

0504hb_paint12_z.jpg

צביעה בצבע תחתון, יישום מסקינג טייפ ואז צבע עליון, לקבלת כל מיני אפקטים שונים. אפשר לעשות את זה בית, אבל מגוון הצבעים לדעתי קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה מזמן אחי ברגע שאמרו לצבוע מארז חשבתי על זה

הדבק בתמונה שלך זה כמו הדבק שהוא משתמש בפימפ מי רייד אני צריך למצוא כזה

בעיקרון חשבתי על להבות ב4 גוונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, חומרי צבע לרכב, טופקולור ביצחק שדה בת"א, אני לא עובד איתם, הם סתם חברה שקניתי ממנה מוצרים ונהניתי מאחלה שירות.

אני בטוח שתוכל למצוא שם או לקבל מהם עזרה על נושא המסקנטייפ הספציפי שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...