שאלה לגבי החלפת משחה טרמית ל GPU - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי החלפת משחה טרמית ל GPU

Kirma

Recommended Posts

אז אחרי שקיבלתי את הכרטיס מסך החדש החלטתי להחליף ל 8600GT שלי, משחה טרמית ל MX-2

GIGABYTE 8600GT 256MB (קירור פסיבי)

אחרי שפירקתי את הגוף , ניקיתי את המשחה הישנה שהייתה דבוקה לגוף בלבד כמו לא יודע מה

ראיתי שעל הליבה עצמה בכלל לא היה משחה (הכוונה היא שכאשר פירקתי את הגוף גוף המשחה נשארה עליו ולא על הליבה)

המשחה הישנה הייתה בצבע צהוב.

אחרי ההקדמה הקצרה לשאלתי, עכשיו מה היא בעצם הליבה ? כי יש רבוע גדול שמחובר ל PCB

בגודל של כ 5 סמ"ר

ועליו יש עוד חלק שחור (שאני חושב שזה הליבה) קטן בגודל של כ 2 סמ"ר

מה זה הליבה עצמה הרבוע התכלת או האדום (לפי התמונה שצירפתי) ?

אז על הרבוע התכלת יש משהו כמו דבק שקוף, אבל הוא מורגש רק בצדדים.. אז אמורים לנקות גם אותו או לא ?

וכמה משחה אמורים למרוח ואיפה, לפי מה שהבנתי צריכים למרוח ממש טיפה.

צירפתי תמונה מהפלאפון..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.

בהתחלה שאמרת שהיה משחה טרמית רק על גוף הקירור,לא הבנתי,אחרי שאמרת שצבע המשחה צהוב כבר התחלתי להבין.

כנראה שזה היה בעצם מדבקה טרמית שהגיע עם גוף הקירור,ולא משחה שנמרחה.

הליבה,היא הריבוע השחור/כחול,איך שאתה רואה את זה.

הדבק שמסביב לליבה הוא בעצם מה שמחזיק אותה,גם במעבדים הישנים מעט תוכל לשים לב לזה.

מכיוון שאתה צריך למרוח משחה על ליבה,אני מניח שהמדריך באתר יעזור לך וינחה אותך לאורך כל הדרך,למרות שהוא מוצג על מעבד

(הכל זה אותו עיקרון).

מקווה שעזרתי,

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה שיטת "סיבוב גוף הקירור" לא הולכת.

נקה היטב את גוף הקירור באלכוהול 70% ומעלה

שים כמות משחה קטנה (בערך בגודל גרגר אורז) על הליבה, קח ניילון נצמד, שים על האצבע, ומרח עד שנוצרת שכבה אחידה. מנסיון, זה עובד הרבה יותר טוב מכרטיסים למיניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.

בהתחלה שאמרת שהיה משחה טרמית רק על גוף הקירור,לא הבנתי,אחרי שאמרת שצבע המשחה צהוב כבר התחלתי להבין.

כנראה שזה היה בעצם מדבקה טרמית שהגיע עם גוף הקירור,ולא משחה שנמרחה.

הליבה,היא הריבוע השחור/כחול,איך שאתה רואה את זה.

הדבק שמסביב לליבה הוא בעצם מה שמחזיק אותה,גם במעבדים הישנים מעט תוכל לשים לב לזה.

מכיוון שאתה צריך למרוח משחה על ליבה,אני מניח שהמדריך באתר יעזור לך וינחה אותך לאורך כל הדרך,למרות שהוא מוצג על מעבד

(הכל זה אותו עיקרון).

מקווה שעזרתי,

MuTaTiOn.

תודה רבה, עזרת לי מאוד!

פה שיטת "סיבוב גוף הקירור" לא הולכת.

נקה היטב את גוף הקירור באלכוהול 70% ומעלה

שים כמות משחה קטנה (בערך בגודל גרגר אורז) על הליבה, קח ניילון נצמד, שים על האצבע, ומרח עד שנוצרת שכבה אחידה. מנסיון, זה עובד הרבה יותר טוב מכרטיסים למיניהם.

ונכון זה באמת היה כמו מדבקה .. מדבקה שהייתי צריך לריב איתי בשביל שהיא תצא, ניסיתי עם מקלות אוזניים + אלכוהול ובסוף עברתי למברג אכזרי וגדול !

מחר אני ימרח את המשחה החדשה.

תודה גם לך :)

עוד שאלה קטנה, מיכוון שזה היה מדבקה טרמית יהיה ירידה גדולה בטמפ עם מריחת ה MX-2 ? ( הכרטיס היה במנוחה משהו כמו 65-70 מעלות בלי מאוורר, ושהצמדתי לו מאוורר הוא היה על 57-60 במנוחה)

טוב מרחתי את המשחה ה MX-2

שמתי משחה כמו גרגיר של אורז כמו ש Pika007 אמר

מרחתי, נגע טיפה בחלק הירוק, ניקיתי עם מקל אוזניים וזהו

עכשיו אני יחבר את הכרטיס במחשב השני ניראה אם יהיה הבדל בטמפ'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...