בקר SATA על לוח אם ASUS P4S800D - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקר SATA על לוח אם ASUS P4S800D

duvdevanim

Recommended Posts

שלום,

נשברו לי 2 כניסות SATA על לוח האם שלי מסוג: p4s800d (לא נגרם נזק נוסף ללוח מכיוון שהצלחתי להפעיל בעזרת HD IDE אחר).

לכן קניתי בקר SATA מדגם VT6421.

כאמור, יש לי מספר הרדיסקים מסוג IDE- שעל אחד מהם יש .

הפעלתי את המחשב בעזרת הרדיסק מסוג IDE - התקנתי את הדריבר וההרדיסק עם חיבור ה SATA שמחובר דרך הבקר - מזוהה בווינדוס (ז"א- ברגע שאני נכנס למחשב שלי אני רואה אותו ).

ברגע שאני מנסה לעשות בוט מההרדיסק- לא עובד.

ניסיתי להתקין מחדש הוווינדוס על ההרדסיק (כאמור, ה SATA) - הכנתי דיסק עם הדיבר של הכרטיס, בהפעלת ההתקנה לחצתי F6 ההתקנה זיהתה את ההרידסק ועשתה פורמט והעתקת קבצים של ההתקנה.

ברגע ששני השלבים האלה הסתימו התבצעה הפעלה מחדש אוטומטית - שלאחריה כלום לא קורה - פשוט חוזר חלילה המצב של הכניסה להתקנה (כנראה בגלל שההרדיסק לא מזוהה).

כשאני נכנס לביוס - אני לא רואה את ההרידיסק.

ניסיתי להיכנס לביוס של הכרטיס, ושם רשום לי:

enter raid setup utility

ואז שני לוחץ R כדי להמשיך אני מקבל:

not enough disk can be creadted raid ואין מה לעשות פרט ללצאת..

אשמח לקבל את הדרך לפתרון הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מה עשית..

אם יש לך עם IDE ועליו התקנת את מע' ההפעלה, למה ואיך העברת אותו דרך בקר SATA..לא ברור לי מה עשית.

בכל מקרה תבצע ביטול של בקרי ה-RAID בביוס, פשוט כל מקום שיש לך RAID תעשה לו DISABLE.

עכשיו סליחה, אבל כמה יש לך ומי מחובר לאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מה עשית..

אם יש לך עם IDE ועליו התקנת את מע' ההפעלה, למה ואיך העברת אותו דרך בקר SATA..לא ברור לי מה עשית.

בכל מקרה תבצע ביטול של בקרי ה-RAID בביוס, פשוט כל מקום שיש לך RAID תעשה לו DISABLE.

עכשיו סליחה, אבל כמה יש לך ומי מחובר לאן?

לא ראיתי באף מקום בביוס, למרות שעברתי היטב על כלל התפריטים , את המילה RAID.

יש לי כונן 1 IDE שמחובר ללוח אם. וכונן נוסף- SATA שמתחבר לבקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוכן לעשות לנו סדר..

האם כונן ה-IDE הוא הכונן שמותקן עליו מערכת ההפעלה? במידה וכן תנתק את כונן ה-SATA ותעלה את המחשב, המחשב אמור לעלות לך ללא בעיה.

אם כונן ה-SATA הוא עם מערכת ההפעלה אז תנתק את כונן ה-IDE.

שים לב שהכוונה בניתוק הוא להוציא את כבל המתח+נתונים מהלוח. חזור עם תשובות ברורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עכשיו מה שאתה אומר זה שיש לך כונן SATA מותקן ואתה רוצה להתקין עליו , וזה כאשר כונן ה-IDE מנותק - ואגב, יש קשר.

עכשיו רק שהכונן הזה מחובר הוא לא מזוהה בביוס? האם שמת את בקרי ה-SATA על ENABLE בביוס? שים אותם על ENABLE ותנסה לשוטט ולחפש היכן יש את מצב ה-RAID ולנטרל אותם.

באותו המקום שים את כונן ה-SATA כ-IDE, תגדיר אותו כ-IDE ולא כ-SATA, ב-BOOT הוא "יראה" כ-IDE ויעשה לך משם BOOT.

האם מדובר בכונן בנפח גדול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שהבעייה היא רק בהגדרות של הכרטיס בביוס, הבקר SATA מוגדר כ-RAID ולא כ-IDE, בגלל זה אתה גם מקבל את ההודעה הזאת:

not enough disk can be creadted raid, הבקר מנסה ליצור מערך רייד אבל הוא לא יכול כי לרייד חייבים מינימום שני דיסקים קשיחים.

ברגע שתשנה את ההגדרות בביוס תוכל לעשות BOOT ללא בעיות מהדיסק החדש וזה בכלל לא משנה אם מותקן עוד דיסק IDE במחשב או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...