שאלה בנושא חישוב היתנגדות במעגל מקבילי עזרה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנושא חישוב היתנגדות במעגל מקבילי עזרה

HWgeek

Recommended Posts

שלום לכולם

ליפני כ4 שנים למדתי פיזיקה וחשמל והייתי מיצטיין אך כיום כל הידע כבר ניכח אז יש לי שאלה קטנה

אם יש לי מנוע DC עם הנתונים הבאים:

24V

6A

100W

2750RPM

אבל אני רוצה לחבר אותו ל12V ואני יודע שהוא יפעל בחצי מהמהירות שלו

אז איך אני גורם לו ליפעול בשיא העוצמה ב12V?

לפי הנוסח של אום ההיתנגדות של המנוע הוא 4 אום

וכדי שיעבור בו זרם של 6A ב12V אני צריך להוריד את את ההיתנגדות נכון?

אז איך אני מחשב איזה נגד להוסיף לו בחיבור מקבילי כדי להוריד את ההיתנגדות של המנוע ולהפעיל אותו ב12V?(שכחתי חישוב נגדים במקביל :-\)

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די משוכנע שזה לא יעבוד לך, לא יותר פשוט לחבר 2 מקורות מתח של 12 וולט בטור?

בכל מקרה, הנוסחה לחישוב של התנגדות כוללת בחיבור מקבילי של שני נגדים בלבד היא:

Rt = (R1*R2)/(R1+R2)

מקווה שזה עוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכשאני יהיסיף לו נגד של 4 אום אז יזרום במנוע 6 אמפר נכון?

אני צריך לחבר את זה ברכב ולכן יש לי קצת בעיה להוסיף עוד מקור מתח של 12V

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה. גם אם תחבר במקביל את כל העולם ואחותו, עדיין ישאר לך מתח על המנוע 12V. מקסימום הוא יקטן, ולא יגדל. זרם אתה לא יכול להגדיל, זרם זה מה שהמנוע צורך. מצטיין בפיזיקה היה אמור לזכור משהו כזה.

בכל מקרה, אם אתה מעוניין להפיק מתח 24 ממתח 12V, זה מעגל די מורכב במקרה שלך, כי יש לך זרם גבוה יחסית. הרעיון הבסיסי של הגברת מתח DC הוא הפיכה שלו לגל סינוס, ואז הכפלה שלו בעזרת טריקים של קבלים ודיודות. יהיה קצת מסובך בזרמים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה. גם אם תחבר במקביל את כל העולם ואחותו, עדיין ישאר לך מתח על המנוע 12V. מקסימום הוא יקטן, ולא יגדל. זרם אתה לא יכול להגדיל, זרם זה מה שהמנוע צורך. מצטיין בפיזיקה היה אמור לזכור משהו כזה.

בכל מקרה, אם אתה מעוניין להפיק מתח 24 ממתח 12V, זה מעגל די מורכב במקרה שלך, כי יש לך זרם גבוה יחסית. הרעיון הבסיסי של הגברת מתח DC הוא הפיכה שלו לגל סינוס, ואז הכפלה שלו בעזרת טריקים של קבלים ודיודות. יהיה קצת מסובך בזרמים שלך.

אני יודע שהמתח ישאר 12V וכן אפשר לשנות את הזרם!

ההיתנגדות של המנוע הוא 4 אום

ולכן צריך לתת לו מתח של 24V כדי שיעבור בו 6A ואז הוא יפעל במהירות של 2750RPM

ואם אני נותן לו רק 12V אז לפי הנוסחה יעבור בו רק 3A ולכן הוא יפעל במהירות נמוכה יותר

לכן אני צריך להוריד את ההיתנגדות שלו ולחבר לו נגד מקבילי!

גם במכוניות צעצוע אם תיסתכל יש נגד קטן על המנוע בחיבור מקבילי

אני פשוט לא זכרתי את הנוסחה לחישבו במעגל מקבילי!

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שהמתח ישאר 12V וכן אפשר לשנות את הזרם!

ההיתנגדות של המנוע הוא 4 אום

ולכן צריך לתת לו מתח של 24V כדי שיעבור בו 6A ואז הוא יפעל במהירות של 2750RPM

ואם אני נותן לו רק 12V אז לפי הנוסחה יעבור בו רק 3A ולכן הוא יפעל במהירות נמוכה יותר

לכן אני צריך להוריד את ההיתנגדות שלו ולחבר לו נגד מקבילי!

גם במכוניות צעצוע אם תיסתכל יש נגד קטן על המנוע בחיבור מקבילי

אני פשוט לא זכרתי את הנוסחה לחישבו במעגל מקבילי!

תודה לעוזרים

ברור שאתה יכול לשנות את הזרם עם נגד מקבילי, רק שהזרם יעבור דרך הנגד ולא דרך המנוע... המנוע עצמו ימשיך לקבל 12V ולצרוך את הזרם שהוא צורך (אגב, התנגדות של מנוע היא לא כמו התנגדות נגד, והיא משתנה בהתאם למהירות) שתבין, אין לך שליטה על זרם במנוע, אלא רק על המתח שאתה נותן לו. אפשר גם להגביל זרם כמובן, אבל זה יתבטא בהורדת מתח.

תחשוב בהגיון; אם זה באמת כך, אז כל פעם שאתה מדליק את המערכת ברכב (הוספת התנגדות מקבילית!) הדיבורית שלך נניח הייתה מקבלת 24V ונשרפת? נשמע לך הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב בהגיון; אם זה באמת כך, אז כל פעם שאתה מדליק את המערכת ברכב (הוספת התנגדות מקבילית!) הדיבורית שלך נניח הייתה מקבלת 24V ונשרפת? נשמע לך הגיוני?

זיגימן נראה לי שלא הבנת למה הוא מתכווה. מה שהוא התכוון זה שהוא רוצה לספק עם ה12V את הזרם של ה6A ולא זרם של 3A {כמו שיקרה אם הוא יספק 12V ל4OHM}. לכן הוא רוצה להכניס נגד במקביל כדי להגדיל את הזרם, ולא את המתח. נכון המנוע לא יעבוד אותו דבר, אבל לפחות הוא יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיגימן נראה לי שלא הבנת למה הוא מתכווה. מה שהוא התכוון זה שהוא רוצה לספק עם ה12V את הזרם של ה6A ולא זרם של 3A {כמו שיקרה אם הוא יספק 12V ל4OHM}. לכן הוא רוצה להכניס נגד במקביל כדי להגדיל את הזרם, ולא את המתח. נכון המנוע לא יעבוד אותו דבר, אבל לפחות הוא יעבוד.

לא נעים לי לומר, אבל דנים פה בגיבוב של שטויות. כל ילד שלמד את חוק אום בביה"ס מבין שאין אפשרות כזאת.

כן, אפשר להעביר כמה אמפרים שרוצים דרך נגד שיעמוד במקבלי למנוע, זה לא יגרום למנוע להסתובב מהר יותר. למנוע לא מזיז מה שמחברים במקביל אליו, כל עוד הוא מקבל את אותו המתח. חבל שיש כאן ויכוח על מושגים בסיסיים בחשמל, אפשר להשקיע אנרגיה בדרכים יעילות יותר לפתרון הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...