מחפש מערכת גלרית תמונות פשוטה וקלה לשימו&#1513 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מערכת גלרית תמונות פשוטה וקלה לשימו&#1513

Milford Cubicle

Recommended Posts

היי,

אני מחפש מערכת שתשמש לגלרית , שתהיה פשוטה ממבט חיצוני אך בעלת יכולות ניהול מתקדמים.

למעשה, אני מחפש משהו בסגנון מערכת האלבומים של - יכולת להוסיף אלבומים, להוסיף , להוסיף כותרות לתמונות ולמחוק/לשנות את הסדר של התמונות הקיימות.

הכל - מתוך ממשק WEB ללא כל ידע מוקדם במחשבים ו/או FTP וכו'.

המערכת צריכה לעבוד ב-PHP.

צריכה להיות יכולת לשלב את המערכת ב-template קיים.

המראה החיצוני שלה צריך להיות מרשים (שזה לא יראה כמו משהו שילד בן 12 עשה), אך פשוט ולא מסורבל עם מיליון אופציות.

מטרת המערכת היא לשמש כתיק עבודות, ולכן מערכות מלאות כמו coppermine הן overkill ולא מתאימות בעליל.

דרישה קריטית נוספת - המערכת חייבת לתמוך בשמות קבצים בעברית. לא אכפת לי שתעשה להם rename אחרי ההעלאה, אבל היא חייבת לקבל אותם בלי שזה יגרום לבעיות.

מישהו מכיר מערכת מתאימה?

ניסיתי כבר כ-10 סקריפטים שונים ומשונים...

אם מישהו מכיר מניסיון מערכת שלא נמצאת בעמודים הראשונים של (..) אך איכותית ומתאימה למשימה, בבקשה זרקו לי כאן שמות/לינקים.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי פעם משהו כמוך, אך לצערי לא מצאתי. לדעתי PHP לא מתאימה למשימה הנ"ל, היות וכל הסקריפטים המתוחכמים של DRAG AND DROP וכו' משתמשים בג'אווה או בAJAX.

בסופו של דבר נעזרתי בסקריפטים ברשת וב-GD(אם אני זוכר נכון את שם הספרייה) על מנת לבנות מערכת משלי, שניתן ליצור בה אלבומים, ואת התמונות מעלים כקובץ ZIP אחד ואז המערכת אוטומטית פותחת את הזיפ, מעלה את הקבצים, יוצרת Thumbs וגם מכניסה אותם לDB וע"י כך מציגה אותם באתר.

זה הרעיון הטוב ביותר ב-PHP לטעמי, היות ואחרת יש צורך ליצור תיבות טקסט להעלאת קבצים, ואז יש צורך להעלות קובץ קובץ וזה ממש לא נוח באלבומים גדולים.

לסירוגין אתה יכול להשתמש בשפה אחרת מתאימה יותר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://spgm.sourceforge.net/?lg=us&id=main

עבדתי עם המערכת מס' פעמים, יכול להעיד שהקוד ממש ברור וניתן לשינוי במהירות יחסית.

אפשר להגיע לתוצאות ממש טובות.

עם זאת, פאנל הניהול של הגלרייה אינו מתקדם יותר מדי, אך לא תמיד צריכים יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יזיק גם לזרוק מבט לעמוד ה Flavors שמציג ערכות נושא שונות מזו שמגיעה כברירת המחדל.

עוד יתרון שהצלחתי לחשוב עליו:

המעבר לגלרייה תומכת עברית ב-100% (כולל RTL) הוא יחסית קל, ואינו מלווה בעיוותים בתצוגה.

ניסיתי בעבר גם את 2 המערכות שציינת, ועם אף אחת לא הצלחתי להגיע לתוצאה שנתנה לי המערכת השלישית. אני ממליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שאני רואה איתה זה שלא ממש פשוט להעלות איתה תמונות.

המערכת לא מייצרת גירסאות מוקטנות לבד?!

יש איזשהו פלאגין שעושה את זה, אבל לפי ה-demo שלו הוא נראה ממש רע ולא נוח..

:-\

עריכה:

הנה משהו חדש שראיתי עכשיו ונראה מבטיח..

http://www.zenphoto.org/

נבדוק אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלאה זאת נקודה לא פשוטה שם, אבל במקרה הספציפי שהשתמשתי בה מצאתי פיתרון אחר שמשום מה אני לא מצליח להיזכר בו עכשיו.. נחשוב על זה.

היא כן מייצרת גרסאות מוקטנות לבד לפי מה שאני זוכר. :-\

נסתכל עליה מאוחר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה:

הנה משהו חדש שראיתי עכשיו ונראה מבטיח..

http://www.zenphoto.org/

נבדוק אותו.

התקנתי ושיחקתי עם זה קצת - בהחלט נראה מצויין.

אני עוד אבדוק אותו קצת כדי לראות שהוא מתאים (צריך להתאים אותו ל-template של אתר קיים ול-RTL), אבל בינתיים זה נראה ממש טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור? php זאת שפת שרת, ajax/java היא שפת לקוח בדיוק כמו HTML..

:)

ה-zenphoto הזה מצויינת, ממש ממש טובה וזה גם פרוייקט פעיל.

הבעיה היא שקצת בעייתי לשלב אותו באתר קיים. אני השתמשתי פשוט ב-iframe עם גודל משתנה.. הכי נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...