שאלה כללית לגבי הרכבת מחשבים, כמה באמת צריך להוציא על מחשב חדש ? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית לגבי הרכבת מחשבים, כמה באמת צריך להוציא על מחשב חדש ?

EAD

Recommended Posts

נו אז מה זה מתוך קנאה? אוי באמת....

והמשפט של סבתה הוא הפוך... כי כדי להפוך לעשיר צריך להיות קמצן (מי שלא קמצן לא יהיה עשיר לאורך זמן), גם מניסיון, אנשים נולדים עשירים, מעט עשו את הונם לבד...

כדי לעשות כסף צריך להבין במיסים ובכל הטריקים ולעשות החלטות נכונות בחיים (ואיך שהחברה בנויה קשה מאוד לעשות כאלה - המדינה לא תרשה לך להתעשר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תקשיב

אני מסכים איתך לחלוטין!

אבל

אני עובד קשה מאוד עבור הכסף, אני כבר הרבה אחרי תיכון, כל שקל ושקל עשיתי בזכות עצמי ובזכות ככה שחסכתי.

עכשו

נכון שאני נהנה נניח לצאת למסעדות, לקחת בחורה לסרט, לנסוע במכונית יפה וכו'.

אבל

שום דבר לא משתווה לכיף שאני מול מחשב טוב, מסך גדול, איכותיים ואיזה CRYSIS שרץ ב1900 על 1200 כמו שצריך :yelclap:

זה פשוט עושה לי את זה!

אז במקום ללכת ולהוציא על דברים אחרים, אני מוציא על מחשבים, זה מה שגורם לי הנאה, ואני בטוח שיש עוד הרבה כמוני פה ;D

לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח יהייה מצחיק אם אף אחד לא יגיב פה הרבה זמן...

בכל מקרה ALLAMMO אתה די חוצפן...

בגלל שלך אין כסף אז הוא לא צריך לקנות מחשב בכמה כסף שבא לו?

למרות שגם לדעתי זה טיפשי להוציא 20K על מחשב (למרות שקצת הגזמת עם החישובים, עם המחירים האמיתיים של הדברים, יעלה לך בסביבות ה 12K- רק המסך 5000 פחות...)

הקטע הוא שאם אתהרוצה להריץ את קרייסיס על רזולוציה כזו, עם FPS נורמאלי, אתה צריך בדיוק , אם אתה רוצה באמת טובים, אתה צריך להוציא בסביבות ה 7K על טובים ומגבר (וזה רק סטריאו)

אז אם אתה כ"כ שואף לדברים האלה- תעלה תקציב ל 50K ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר לא נוח לעבוד עם מסכים כאלו גדולים מקרוב. יצא לי לעבוד עם 2 מסכי 24 מקצועיים זה לצד זה (שחור לבן, medical-grade, כל אחד לפחות 5000 דולר), גם ככה זה גבולי, אתה יכול לראות פרטים, אבל קשה לראות את התמונה הגדולה.

אין גבול להוצאות על כל פריט, פשוט מנקודת מחיר מסוימת התמורה שאתה מקבל לכל שקל הופכת לזניחה.

אם נקח את תחום האודיו לדוגמא, ההבדל בין רמקולים ב-1000 ש"ח לרמקולים ב-10,000 ש"ח (בהנחה שכל זוג רמקולים מייצג את התמורה המירבית לכסף בקטגוריה שלהם) יהיה עצום. ההבדל בין רמקולים ב-10K לרמקולים ב-100K עשוי להיות פחות משמעותי ואפילו לא מורגש על ידי חלק מהמאזינים (במבחן עיוור, על מנת להמנע מה-wow effect של הרמקולים היקרים והמרשימים).

אם לא מדובר בביצועים נטו, אלא רק ב-bragging rights כמו שאוהבים לומר חברנו מעבר לאוקינוס, אז פשוט תזמין מחשב של voodoo או עם כל התוספות ביבוא אישי, זה יעלה לך סביב ה-40K (כולל מיסים ומשלוח). הביצועים יהיו טובים, החברים יזילו ריר מקינאה, וגם המחשב הזה יהיה מיושן לחלוטין בתוך שנה וחצי לכל היותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו אתכם, זה לא עניין רציונלי, זה עניין רגשי.

לבן אדם יש חלום לזרוק 20K על מחשב, אבל החלק השיקולי בשכל שלו קצת עוצר אותו אז הוא בא לפה ומפרסם שאלה כדי למצוא בים התגובות כמה סימנים שהוא יוכל לאחוז בהם כדי למצוא הצדקה רציונלית כ-ב-י-כ-ו-ל לחלום הרגשי נטו שלו, ואז להיות קצת יותר שלם עם הפעולה ה :kopfpatsch: של להוציא 20K על מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שלם עם להוציא 20 אלך שקל על מחשב אז פשוט תקנה מחשב טוב ב6-8 ותשדרג חלקים כל חצי שנה / שנה לפי הצורך.

אבל להוציא 20 אלף על מחשב שעוד חצי שנה יהיה בינוני ואז להישאר איתו שנתיים זה לא חכם.

להשקיע במסך גדול זה כבר סיפור אחר. אם יש לך רצון ותקציב אז לך על זה כי מסכים לא נשארים מאחור כל כך מהר כמו מחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרים את הכפפה!

מעבד: המהירות שלו 2.66 והוא עולה חצי מהגרסה של 3.0 שאפשר להשיג בקלות עם קליל (מחיר 1700~ ש"ח)

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=693448

לוח אם: לוח של ג'יגבייט עם ערכת שבבים X48 שתומכת עד 1600mhz שזה יעזור לך עם המעבד כפול הליבה (מחיר 1300~ ש"ח)

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=697946

הזכרונות... יאפ 1600 מגהרץ... יש יותר, אבל המעבד והלוח לא מחזיקים אותם אז מה? 4 ג'יגה זה מספיק לכל משימה מבחינת משחקיות (מחיר ~ 1800 ש"ח)

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=705476

הכרטיס מסך: זו חתיכת בעיה, הלוח תומך CF ולא SLI מה שאומר שאם רוצים מערך של 2 צריך כרטיס של ATI/AMD שלא מחזיקים בכתר של כרטיסי HIGH END אבל! בחרתי דווקא כרטיס דגל של ככרטיס החזק היום שיביא לך משחקיות מעולה לתקופה, בעתיד נקווה ש-ATI יוציאו כרטיס CF טוב ותוכל לשים זוג ראוי שיחליף אותו! (המחיר כבד, כ-3000 ש"ח)

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=692837

אחסון: אני מאמין ששני כאלה במערך Raid 0 יתנו לך את הביצועים הטובים בלי לזרוק כסף סתם, אם מפחד שהמידע יעלם אז אפשר להוסיף קשיח שלישי במצב שזה raid אחר, לא זוכר איך נקרא... בכל מקרה זה יעלה לך כ-1000 ש"ח על 500 ג'יגבייט שלדעתי מספיקים גם למחשבים יקרים)

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=676826

מארז: יאפ זה קשה... הכל עניין של טעם וריח... אבל הנה אחד משולב עם מערכת מים (מחיר כ-1500 ש"ח)

http://www.skypc.co.il/Product.asp?Pid=VD4000BWS&Cat2Cat1ID=44&Cat2ID=0&aff=Zap〈=HE

ספק: משהו שיריץ הכל וגם יתן אפשרות למערך כפול לעתיד 650 וואט לדעתי זה מספיק (מחיר כ-800 ש"ח)

http://www.pandas.co.il/product_info.php?advertisor=zap&products_id=20511

מסך: 24" תהיה תוספת ראויה למפרט המכובד... הדגם הזה נחשב לאחד הטובים עם פאנל PVA שהמחיר שלו כ-3200 ש"ח

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=692382

סך הכל יוצא: 14300 ש"ח.

לא כללתי מקלדת ועכבר בכוונה כי זה עניין של נוחות, ולא ראיתי סט ראוי להוסיף אבל עכבר ומקלדת טובים (חוטיים) לא יעלו יחד הרבה.

מה שישאיר אותך בסוף עם כ-5000 ש"ח שתוכל לבזבז על מגבר יותר מסביר וסט לחדר (לא יכול להמליץ כי אני לא מבין בהם יותר מדי).

זה מנצל לדעתי די טוב את ה-20k שלך ולא ממש מבזבז אותם כמו שציינו כמה... :xyxthumbs:

אם למישהו יש הערה או שלא מסכים איתי באיזה סעיף (כמו הכרטיס מסך שאני קצת לא בטוח בו בעצמי) אז שיעיר בכייף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

תראה מה אני חשבתי

לדוגמא מסך:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_2698_2704&products_id=19840

שים לב שזה 26 ויש לו (הרבה יותר איכותי מPVA ודומיהים)

לגבי השאר, בערך כמו שרשמת זה מה שמתכנן, ככה שכן מגיע לתקציב גבוה בלי בעיה, האם זה בזבוז או לא זאתי שאלה כבר קשה ???

אני ממש קרוב בכמעט הכל למה שרשמת מבחינת החומרה שהמלצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

תראה מה אני חשבתי

לדוגמא מסך:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_2698_2704&products_id=19840

שים לב שזה 26 ויש לו (הרבה יותר איכותי מPVA ודומיהים)

לגבי השאר, בערך כמו שרשמת זה מה שמתכנן, ככה שכן מגיע לתקציב גבוה בלי בעיה, האם זה בזבוז או לא זאתי שאלה כבר קשה ???

אני ממש קרוב בכמעט הכל למה שרשמת מבחינת החומרה שהמלצת.

שאלה קשה? בוא אני אענה לך עליה. כן, זה בזבוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כשאני מסתכל על זה, אני אומר לעצמי סבבה, ת'רוצה אז מי אני שיעצור אותך, אגב למי שאמר שהקנאה בגלל ה20K אז אל דאגה, אני לא מקנא, אני עובד ובידיוק עכשיו מקבל כסף מתאונה ככה שהכסף פה זה לא פאקטור, לדעתי זה בזבוז מטורף, שוב פעם, לדעתי!

אם אתה רוצה קרייסיס על מקסימום ורק בגלל משחק אחד אתה תוציא 20K כשבעוד חצי שנה~ המחשב שלך יהיה ממוצע זאת החלטה שלך, גם בדיון במפרטים נתתי לך את אותה הדעה, 7K~ על המחשב (לדעתי ציוד היקפי כולל מסך וכאלו לא צריך להגיע ליותר מ5K~ תלוי במסך, אני יכול להגיד לך שלאחד החברים היותר טובים שלי שהוא גם רשום פה יש T6060 והרבה זמן לא שמעתי איכות כזאת, הכל צלול עם איכות ועוצמה והם עולים סביבות ה700, 5.1...)

אחי אני באמת חושב שאתה הולך להתחרט על זה, בחנות שאני עובד בה נתקלתי כבר לא פעם במישהו שרוצה לתת סכום כזה וכל פעם שמישהו בא ושיכנעתי אותו לתת ת'7K למחשב הוא חזר אחרי שבוע ולא הפסיק להגיד תודה, עכשיו עם הלוחות החדשים של הX48 והSLI/CF אתה תגיע ל8-9K וזה יהיה העילית של המחשבים

מפה אני באמת לא מתערב יותר, שיקול הדעת שלך מעכשיו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

allammo אני מסכים איתך, גם בעיניי זה נראה בזבוז. אבל למי *שיש* את הכסף זה לא בזבוז...

לדוגמה, המכונית מזדה 3, אחלה מכונית! עולה היום משהו כמו 120 אלף? צריך יותר מזה? לא! בטוח שתסכים איתי...

אבל קח דוגמה מצב בו אתה מביא 30 - 20 אלף בחודש, אם לחשב לאורן זמן, עם משכורת כזו אתה יכול לחסוך כמות גדולה של כסף ולקנות מרצדס...

אבל למה? היא עולה פי 5 ממזדה 3, צורכת דלק פי 2 ממזדה 3, ואם משהו מתקלקל עולה לך פי 10 לתקן וגם הביטוח לא מחייך לכיס.

אבל עם משכורת כזו, אתה מסוגל לעמוד בזה! ואם אתה אוהב את האוטו אתה תקנה אותו! בזבוז? בטח! ועוד איזה בזבוז... אבל קונים ולא מעט אז מה כולם פראיירים? לא בהכרח.

אותו מיליונר יכול לחיות כמו מלך באחוזה ויכול לחיות כמו הומלס... מה עדיף? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

allammo אני מסכים איתך, גם בעיניי זה נראה בזבוז. אבל למי *שיש* את הכסף זה לא בזבוז...

לדוגמה, המכונית מזדה 3, אחלה מכונית! עולה היום משהו כמו 120 אלף? צריך יותר מזה? לא! בטוח שתסכים איתי...

אבל קח דוגמה מצב בו אתה מביא 30 - 20 אלף בחודש, אם לחשב לאורן זמן, עם משכורת כזו אתה יכול לחסוך כמות גדולה של כסף ולקנות מרצדס...

אבל למה? היא עולה פי 5 ממזדה 3, צורכת דלק פי 2 ממזדה 3, ואם משהו מתקלקל עולה לך פי 10 לתקן וגם הביטוח לא מחייך לכיס.

אבל עם משכורת כזו, אתה מסוגל לעמוד בזה! ואם אתה אוהב את האוטו אתה תקנה אותו! בזבוז? בטח! ועוד איזה בזבוז... אבל קונים ולא מעט אז מה כולם פראיירים? לא בהכרח.

אותו מיליונר יכול לחיות כמו מלך באחוזה ויכול לחיות כמו הומלס... מה עדיף? :lol:

תשובה יפה, עם הרבה הומור חח

קודם כל פה לא נסתכל על מאזדה 3 כי אני לא אוהב אותה, אם אתה בתאונה מהמאזדה ישארו אולי רק המפתחות אבל קח לדוגמא איזו מיצובישי לנסר עצבנית xD

אתה צודק אבל במקרה הזה פשוט חבל על הכסף, הרי עדיף לקנות פעם אחת ב8K ולהחליף פעם בשנה-שנתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך על הקניה של 8 אלף וגם אוסיף... במקום להחליף אחרי שנתיים, לשדרג כל שנה בסכום מסוים.

מבחינת צרכנות זה נכון. וגם מבחינת המשחקיות, היא תשתמר במצב high על רזולוציות טובות.

נכון להיום אני מכיר רק 3 מטרות שבהם צריך להשקיע יותר כסף אבל רק אחת מהן הוא השקעה "בטוחה":

השקעה על עסק - משתלם מאוד אם יצליח, אם לא... טוב, חחח פעם אחרת.

לימודים - כמו הפתגם, עדיף ללמד מישהו לדוג מאשר לתפוס ולהביא לו דג...

קניית בית/דירה - פה לא ניתן כמעט לבזבז... הוספת, קיבלת משהו יותר טוב (לא מדבר על אנשים שמנסים לעבוד עלייך).

אגב גם המדינה חושבת ככה, הפיקדון של נפתח עבור לימודים, דירה, עסק וגם עבור חתונה (שזה לא השקעה טובה, זה יפה אבל בזבוז נטו).

כמה דוגמאות להשקעה כספית גרועה:

מכונית חדשה, מחשב (:lol:), שכר דירה - יותר טוב! לגור במרכז תל אביב, חברה שחופרת בארנק (עדיף כלב, הוא אוהב לחפור בחצר), פלאפון - יותר טוב! פלאפון אצל החברה שחופרת בארנק!.

(הקטע עם החברה זה קיצוני חחח לי לא קרה מצב כזה, אבל מכיר כמה שנסחטו ככה ממזומנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...