מתלבט לגבי קניית מחשב,עודכן: תקציב של עד 10 בערך ללא ציוד היקפי, מיועד לGAMING - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט לגבי קניית מחשב,עודכן: תקציב של עד 10 בערך ללא ציוד היקפי, מיועד לGAMING

EAD

Recommended Posts

אוקיי

לגבי , המחירים היום כאלו זולים, שנניח להוציא במקום 400 שקל אז להוציא 600, זה לא מה שיהרוג אותי :P

לגבי כרטיס קול - ביררתי כבר, נחשב מעולה, מאוד חשוב לי נושא והוא קיבל ביקורות מעולות ואנשים אוהבים אותו.

לגבי דיסק קשיח, ה1000 עולה כ750 שקל ואילו ה500 עולה 350, ככה שההבדל די זניח בין שניים לבין 1, ותאכלס לא כזה צריך כמות כזאתי של מקום, אבל תמיד נחמד שיהיה.

הספק כוח יספיק למחשב כזה דרך אגב?

ומה דעתך הכללית על המחשב? הוא מספיק חזק לרוב הדברים היום? לא ארגיש "איטיות" בחלונות או משחקים וכו'? ויחזיק לי גם זמן מה?

והכי חשוב

שווה לקנות אותו בנניח 8 אלף או משהו כזה שיצא לי, מאשר לקנות ב20 משהו שיכיל דברים כמו QX9770 וכו' ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני רואה שכסף לא מטריד אותך :lol:

הספק הזה הוא overkill אל דאגה הוא יספיק.

המפרט מצוין יריץ לך משחקים כמו גדול ולא תרגיש שום איטיות.

בוא ננסה לחשוב בהגיון, מה עדיף, לקנות מחשב כל 3-4 שנים במחיר של 6 אלף, או שעדיף לקנות מחשב אחד ב20 אלף שיחזיק לך טיפה יותר זמן (חצי שנה-שנה) מאשר מפרט ב 6 אלף?

זה לא משתלם ולא חכם לקנות מחשב מעל למחיר זה. גם אם למשהו יש את הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אז מה שאתה אומר, שאני משקיע פה די והותר כדי לקבל מחשב טוב שיספיק לי לשנתיים הקרובות לפחות בלי בעיה (וגם כנראה ליותר מזה, אם אני נניח רק שומע מוסיקה, גולש ברשת, רואה וכו'), ועדיף בעודף מ20 אלף, לשים באיזו תוכנית חסכון ועוד שנתיים שלוש כבר לקנות מחשב חדש או לעשות שדרוג רציני ?

ולא ארגיש ש"הסתפקתי במשהו סוג ב כי רציתי לחסוך פה ושם כמה שקלים'" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, אם תרצה לשדרג נגיד בעתיד לנהלם, אתה תצטרך לקנות את המעבד, לוח אם (משום שזה סוקט אחר), וכרטיס/כרטיס מסך.

HDD, RAM , מארז, כרטיס קול, -ROM וכאלה כבר יש לך, ככה שדרוג לא יעלה על 4-5 אלף לדעתי, ואתה תקבל מחשב חדש.

ולא אתה לא קונה ,מחשב סוג ב', אלא סוג א' אם כבר, משום שהביצועים בין מחשב שעולה 20 אלף ל 6 אלף הם לא משמעותיים.

ולפי דעתי המעבד יחזיק יותר משנתיים משום שלדוגמא אנשים קנו לפני שנתיים בערך מעבד E6600 ועדיין משחקים לא דורשים מעבד יותר חזק ממנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה הוא מגיע עם ספק כח....

מבחינת רעש שניהם כמעט אותו דבר.

הקירור מעולה, יחזיק גם OC טוב, אבל אם אתה בעתיד תעשה OC קיצוני אתה יכול לקחת את טרמלייט 120 אקסטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע , נכון שזה מאוד מושך לקנות את המחשב הכי חזק שיש בשוק במיוחד שאין לך בעיות תקציביות אבל אתה אף פעם לא תגיע לניצול מקסימלי שלו.

תכנס ל GURU3D ותראה את הכתבה שהם עשו על ה- 3way SLI ובכלל על ה-GTX280 , עם QX9770 וזכרונות הם נתקלו בצוואר בקבוק וזה קרה ברזולוציות שמעל מה שאתה רוצה.

בא לך להשקיע עכשיו 9000 ש"ח על 3 ועוד בין 2000 ל2500 ש"ח על תומך?

תאמין לי ולחבר'ה שרושמים פה שאתה תצטער יותר אחר כך אם תשקיע כזה סכום.

תקנה מחשב עכשיו עם נגיד כרטיס אחד של GTX280 או 4870 וכשיעברו לנהלם ותרצה לשדרג תוכל להחליף , מעבד ולהוסיף כ.מסך עם יתחשק לך.

המשחק היחיד שיהיה לך "בעיות" איתו זה קרייסיס אבל זה רק בגלל שהוא בנוי על הפנים ולא בגלל המערכת שלך... (לדעתי הוא לא מדד לאיכות מערכת)

חבל להוציא כאלה סכומים , דווקא אם תחליט להשקיע יותר בציוד היקפי נראה לי שאפילו תהנה יותר (מסך יותר טוב ואולי גדול יותר , מערכת איכותית וכד'...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CPU:Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz

CPU cooling:

Thermalright Ultra-120 eXtreme CPU Heatsink

2x Silverstone 120 Case Fan FM121B Black

Arctic-Cooling MX-2 Thermal Compound

Controller: Zalman ZM-MFC1 Plus Black 6 Channel Multi Fan Controller

CASE: P182 SE Advanced Super Mid Tower + 5x Silverstone 120 Case Fan FM121B (replacing stock ones)

Motherboard: Gigabyte GA-X48-DQ6 Intel® X48 Express Chipset LGA 775

Memory: OCZ 4Gb Kit DDR2 800MHz PC2-6400 ReaperX HPC 4-4-3-15 OCZ2RPX800EB4GK

GPU: ATI HD4870 x2 crossfire

HD: Seagate Barracuda 1000GB 3.5 7200Rpm SATA II 32MB

PSU: Corsair TX Series 750W PSU

DVDRW: DVDRW DRW2014BL1T x20 Sata Retail

Soundcard: Sound Card Xonar D2X PCIX

מה דעתך עכשו?

חסר פה איזה שהוא משהו, אפילו בתחום הקירור או משהו לשפר?

ודרך אגב

כדאי כרטיסי ATI או שעדיף GX280 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה

ומתי יגיע ה4870 לארץ ? ומחירים? יש מושג למישהו ?

דרך אגב, קראתי בביקורות על E8500 ועל QX9770, שאומרים שעבור GAMERS גם אם יש את הכסף, עדיין הE8500 הוא מעבד מעולה ויתאים לGAMERS יותר.

למה זה?

לא עדיף כמה שיותר ליבות בכל זאת?

וגם רשום עליו שהוא מאפשר OC מעולה (הגיעו איתו מעל 4 גיגה הרץ) והוא לא מתחמם כמו QX9770 ולא צורך חשמל הרבה כמוהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הHD4870 אמור לצאת בימים הקרובים ויגיע לארץ בשבוע- שבועייםה קרובים לפי דעתי.

לגבי המעבד, כיום משחקים מנצלים 2 ליבות, ונכון שהמהירות של שני המעבדים היא זהה, אבל כשמשחקים בעתיד יתמכו ב4 ליבות הם ידרשו מעבד יותר חזק, זה כמו שהיה D שיעני יש שם 2 ליבות של , ההבדל בין D לביו מעבד זהה מסדרת קונרו (C2D הראשונים) היה גבוהה מאוד למרות המהירות הזהה.

גם עם E8500 אתה יכול להגיע לOC מאוד גבוה, זה בעיקר תלוי בניסיון ובמזל (אם יצא לך צ'יפסט איכותי).

ו Xtazy-Mike יש תוכנות שמשתמשות בכל 4 ליבות כמו תוכנות רינדור, שמן הסתם 4 ליבות כיום נועדו בשבילם, בשאר המשפט אתה צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב

בכל מקרה כדאי לי לקנות היום לוח+מעבד+זכרונות שגם אם לוקח מה שרשום פה יוצא כ

1300+1300+600 = 3000 בערך.

מאשר לקחת QX9770 או אפילו QX9650 שעולים לבד בלי ובלי , פי 2 בערך, ובעתיד (נניח עוד שנה שנתיים) להחליף כבר, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה הייתה לאפליקציה שהוא סביר להניח שישתמש (טעות שלי שלא הסברתי למה הכוונה) , הבחור רוצה מחשב למשחקים וסרטי HD.

כרגע אין משהו בתחום הזה שינצל 4 ליבות , השקעה ב4 ליבות לדעתי תהיה כדאית אחרי שיצא הנהלם....

EAD , זו הכוונה , תקנה מחשב שהוא בסיס טוב לשידרוג עתידי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה הייתה לאפליקציה שהוא סביר להניח שישתמש (טעות שלי שלא הסברתי למה הכוונה) , הבחור רוצה מחשב למשחקים וסרטי HD.

כרגע אין משהו בתחום הזה שינצל 4 ליבות , השקעה ב4 ליבות לדעתי תהיה כדאית אחרי שיצא הנהלם....

EAD , זו הכוונה , תקנה מחשב שהוא בסיס טוב לשידרוג עתידי....

בזה אתה צודק.

לא שווה להשקיע יותר מדי במעבד שכן הביצועים ישארו כמעט זהים בין מעבדי HIGH-END, לכן זה נחשב לבזבוז.

תקנה את המפרט האחרון שרשמת, ובעתיד תשדרג חלק מהרכיבים כפי שציינתי לפני מספר תגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...