איך אני מפעיל את הSMART FAN!! - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני מפעיל את הSMART FAN!!

danielk9

Recommended Posts

טוב! קצת חרגנו מהנושא אבל אם כבר אז כבר!!

1.זה לא העניין של מרעיש או לא! (לומרות שלדעתי הרעש בסדר וזה נכון יש יותר שקטים כבר אמרתי)

2.אני לא מדבר על הדגם הזה אני מדבר על הZalman CNPS9500a LED (לומרות שיש לי עוד מחשב עם ZALMAN 8000 וGIGABYTE GA-EP35-DS3 ואותה בעיה)

3.ואם אתה מדבר כבר על בצועים? אתה עם OC? איזה מארז יש לך ואיזה קונפיגורציה של איורור?

4.לי ולך אין את אותו לוח בכלל!!

5.לגבי "לעניות דעתי- זלמן זה הרבה שם והאמת ...אני בחיים לא אמליץ עליהם פשוט אכזבה" זה נכון לרוב החברות! בסך הכל מאורר וגוף ברזל ופלסטיק!!

הם לא המציעו את הגלגל יש הבדלים בין דגמים וחברות. אבל לרוב זה לא הבדל של שמים וארץ!! (ואני לא מדבר על סטוק!)

אני לא עם OC בכלל,מארז KANDALF

120 מ"מ:

שני מאווררים של SCYTHE FLEX בחזית אחד מאחורה - סה"כ שלושה

מאוורר 90

AC אחד מאחור בצמוד ל HDD

אחד בגג

אני אנסה להצדיק את דבריי :

זלמן חברה שנחשבת וממותגת לחברת HIGH END של .

כל השנים היא תמיד נחשבה לחלוצה גם בפיתוחים וגם באיכות החומרים,לאחרונה צצו חברות מתחרות שבמחיר שקטן בממוצע ב 50 אחוז אתה יכול להשיג משהו הרבה יותר טוב

ראה דוגמא את ה PRO 7.

אותה כנ"ל לגבי טרמלטק שבשלוש שנים האחרונות הלכה והשתפרה בתחום,מבחינת מחיר היא איפשהו באמצע .

מבחינת ביצועים- משום מה זלמן לא נותן את הסחורה יחסית למחיר.

קירור נעמד ב:מעלות,שקט.

זלמן גם לא נחשב לקר מאוד ושקט הוא בטח לא.

זאת דעתי ואם כל הכבוד לאלו שממליצים גם על הסדרות ה 9500 ברוב המיקרים לאותם אנשים המאורר הזה לא ישב במארז.

תחתית השורה-יש אלטרנטיבות הרבה יותר טובות ובמחיר הרבה יותר זול אני מציע לכל אחד בפורום די להזהר מהמלצות על זלמן אלא אם כן הוא באמת רכש אחד ובחן אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא יודע מה יש לכם נגד זלמן לי יש את CNPS9700 ZALMAN ואני מאוד מרוצה ממנו גם הגעתי לOC של 4250MHZ מ2800MHZ והטמפ' היו בגדר המותר....

מבחינת ביצועים ראיתי סקרים הוא לא רע בכלל בהשווה לקירורים אחרים איפו שהוא באמצה הבדל של כמה מעלות בודדות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

יש לי שני מחשבים ולכל אחד קרור שונה..

CNPS9500a LED

ZALMAN 8000

שניהם מגיעם עם בורר עוצמה לRPM של המאורר! כך שהמאורר שעל גוף הקירור מתחבר אל הבורר ישרות ומהבורר ללוח שהוא כשהוא מתחבר רק ל3 פינים במקום 4!!

ואז בעצם מה שקובע את הRPM זה הבורר שאני משנה ידנית ולא הלוח עצמו לפי הטמפ...

אני צודק??

או שבשביל להפעיל את SMART FAN אני צריך לחבר את ישירות ללוח?

האמת, שזו הודעתך הראשונה ולא מצויין הדגם, אלא העובדה שיש לך שני מחשבים.

כדאי להוסיף את דגם הלוח בנושא ע"פ חוקי הפורום כדי שאנשים יבינו במדוייק במה מדובר ויהיה קל למצוא בחיפוש.

קראתי את חוברת לוח האם שלך ומסתבר שהביוס שונה מדגמים קודמים, כלומר יש רק ENABLE/DISABLE ל SMART FAN .

ללא האפשרויות המתקדמות שהיו בעבר לשליטה בשיטת העבודה שלו VOLT / PWM .

מציינים גם שניתן כנראה לשלוט במהירות המאוורר בעזרת תוכנת EASYTUNE המצורפת ללוח, תנסה ....

Enables or disables the CPU fan speed control function. Enabled allows the CPU fan to run at

different speed according to the CPU temperature. You can adjust the fan speed with EasyTune

based on system requirements. If disabled, CPU fan runs at full speed. (Default: Enabled)

מציע לעשות ניסוי, תגדיר ENABLE ל SMART FAN בביוס.

חבר את מאוורר הקרור מעבד לחיבור FAN אחר או לספק הכח.

חבר מאוורר 12 פשוט עם חיבור 3 פין לחיבור CPU FAN , ותראה אם מהירותו משתנה בהתאם לחום המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז נסיתי את מה שאמרתה!!

1.חיברתי את הסטוק ובכל זואת לא היה לי את האופציות הזו בביוס! כנראה שאין בלוח! מוזר ושזה לא קשור ל4 פינים או 3!

2.ניקיתי את המעבד ואת התושבת של הZalman CNPS9500a ומרחתי את הMX של AC ואחרי OC ל3.4 בתנאים ממש גרועים

(ללא מזגן\קירור מערכת נמוך ולא גבוה\קירור מעבד בינוני במקום על הכי גבוה כי הוא מרעיש) הגעתי לגג של הגג 80 ~ 83

זה גבולי או לרדת? כי במדריך אמרו שהמקסימום הוא 80 ואסור לעבור את ה85!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב 1.4 אני מחזיק עבודה 24/7 על 3.6 .... אם המעבד שלך צריך 1.575 בשביל לקבל 3.4 לא כדאי להמשיך כי אתה תטגן אותו :P

אני מציע שתבדוק מחדש את כל הגדרות ה OC , עדיף להתייעץ בפורום בתרד נפרד.

כדאי לשקול להחליף קרור ל TRU120E או 90 TR ULTIMA כדי להוריד טמפ' שתוכל לעבוד ב OC עם הרחקת חום טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...