רמקולים ומה שביניהם - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רמקולים ומה שביניהם

גיימרית

Recommended Posts

מערכת שמע לסלון - אז קראתי בכתבה באתר אחר שקודם קונים ואחרי זה מתאימים להם מגבר, ולא להיפך.

יש לי כמה שאלות בנוגע לרמקולים:

ראיתי שיש רצפתיים, מדפיים וקטנים כאלו שתולים על הקיר (לא יודעת אם יש להם שם).

איך מחליטים מה עדיף מבין השלושה?

מבחינה אסתטית ומבחינת נוחות אני נוטה לקנות זוג רצפתיים שישבו משני צידי המזנון בסלון - אבל אין לי מושג איך בוחרים . יש מדריך כלשהו?

אילו חברות מובילות בתחום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מדריך מסויים.

מכוון שאת לא אודיופילית,

לכי לחנות שמוכרת ,

תראי שם איזה נשמע לך הכי טוב,

ומתאים לך מבחינה תקציבית -

אם לא תאהבי מה שתשמעי שם,

תחזרי לכאן ואחד המומחים ימליצו לך על דגם ספציפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה יעזור לי לשמוע בחנות? הרי הציוד שלהם זה לא מה שיש לי בבית, גם לא מבחינת אקוסטיקה וכו'. אני רוצה לדעת לפחות למה לשים לב, מה לבדוק ואיזה חברות נחשבות בתחום הרמקולים כדי להתרחק מכל מיני זבלה ג'נרי.

התקציב...כרגע חשבתי על משהו כמו 1500, ויש גמישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשאול איזו כתבה קראת?

הגישה של לקנות קודם היא לא בלעדית, יש המון גישות. אני ממליץ לך לקרוא גם את המאמר הקצר שאני כתבתי (קישור אצלי בחתימה "מבוא למערכות סטריאו וקולנוע ביתי", שהתפרסם גם פה ב-HWzone, וגם באתר נוסף), אני מקווה שזה יוסיף לך קצת מידע. אני מאוד נגד הגישה שקובעת שיש רכיב כלשהו שצריך לבחור ראשון.

צריך לבחור שילוב כלשהו מהתחלה, אלא אם כן מתכננים על שדרוג בעתיד הקרוב/מוצאים רכיב כלשהו שפשוט מתאהבים בו. אצלי במערכת לדוגמא, רכיבים באו בסדר לא סדר עם שהתחלפו אחת לכמה שבועות/חודשים, וגם מגברים שהתחלפו כל כמה חודשים. ועכשיו, כשהמערכת סגורה (לעתיד הנראה באופק לפחות), אני חושב שהתוצאה היא מצוינת, למרות שלא היה סדר ספציפי שבו קניתי את הרכיבים.

בנוגע להמלצות לרמקולים, זכור לי שאמרת שיש לך זוג רצפתיים שאת מרוצה מהם, לא?

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן אנטולי, נחמד לפטפט עמך שוב.

את המאמר קראתי באתר hometheater ("איך לבחור רסיבר"). בסופו היה כתוב

עצה אחרונה לסיום - רסיבר מתאימים לרמקולים ולא להפך. רק אחרי שתקנו , תתאימו להם רסיבר. לדעת רבים, ההשפעה הגדולה ביותר על הסאונד מגיעה מהרמקולים, ובתכנון חלוקת התקציב בין השניים , תנו לרמקולים עדיפות.

יש לי זוג מדפיים מצויינים, אבל מטעמי אסטתיקה ומקום אני שוקלת לרכוש זוג רצפתיים.

עוד לא החלטתי כלום, אני עדיין בהתלבטויות כי מבחינה כלכלית אולי באמת עדיף לי לקנות רסיבר קודם, כי בינתיים בכל זאת יש לי. פשוט כשקראתי את המאמר הזה התחלתי להסתבך - כי אם באמת זה נכון, ואני צריכה להתאים את הרסיבר הזה לרמקולים, אז מה? כשאחליף אצטרך להחליף גם רסיבר? זה נשמע לי קצת מוטרף, אבל מה אני מבינה באודיו? אני טיפוס של מחשבים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתאימי להם רסיבר, שיהיה איכותי יחסית. (נגיד YAHAMA)

ותראי אם את אוהבת את התוצאה.

ואם אחרי שלא תיהיה מרוצה,

ולא תקני ב-50K,

סביר להניח שהוא יסחוב גם אותם.

כי מהנקודת צפיה שלי, היא דווקא שאת הרמקולים הישנים,

יהיה לו יותר קשה להזיז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא הרמקולים הישנים בדר"כ לא קשים להנעה (אלא אם מדובר על איזה מפלצות). ברובם היו מעגלי XO מאוד בסיסיים שלא הורידו יותר מדיי מההספק על כלום.

גיימרית, כמו שאמרתי, יש הרבה גישות לעניין. אני לדוגמא קניתי רסיבר מתישהו באמצע (יחד עם האחוריים) ולאחר מכן רק רכשתי סנטר. הקדמיים שלי בכלל לא מחוברים לרסיבר, כך שלמעשה לא התאמתי אותו לרמקולים, אלא לקחתי רסיבר שהתאים לי מבחינת תכונות וזה הכל. במיוחד כשמדובר על רסיברים, ובטח שברמת מחירים לא גבוהה, ההבדלים בינהם לא גדולים בכלל בתחום ההגברה.

כמו שאמרתי, אין פה כלל יחיד. בכל דרך אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר, וטובות פחות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...