הסוף ל WAREZ ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסוף ל WAREZ ?

roadrunner

Recommended Posts

בישראל אין סיכוי שזה יקרה רוב האנשים בארץ שיש להם מהיר משתמשים בו כדאי "להשיג" משחקים עם הספקים יתחילו לאיים הם יפסידו כסף...

נימוק נכון , חוץ מזה יש לממשלה שלנו דברים גדולים יותר לדאוג לגביהם , שביתות , פיגועים וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הפסק הדין האחרון בנוגע למורפיוס ושאחר אחיותיו אמר שהם לא אחראים למה שהגולשים מעבירים ביניהם ולפיכך אין הצדקה לסגור אותם.

לכן מה שהאירגונים עושים עכשיו זה תופסים כמה אנשים מורידים קבצים לא חוקים, תובעים אותם על סכום כסף גבוה מאוד וזה יהיה למעשה יהיה עונש מאוד מרתיע.

עד כמה שאני יודע (ואני לא מבין גדול במשפטים) עצם העובדה שיש חשד "לגנבה" של שיר\משחק .... זוהי עילה מספקת למעקב אחר המשתמש לתקופה מסוימת. שלא תחשבו שאין לארגונים האלה כוח.

אבל תמיד יהיה Warez, כמו שאי אפשר לעצור את הפשע לא יהיה אפשר לעצור את זה וכל הארגונים לזכויות יוצרים יודעים זאת, כל שהם מנסים לעשות היא למזער את התופעה שגדלה כל כך בתקופה האחרונה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט קשיים על צעד כזה

1) חוק הגנת הפרטיות

2) צורך בצו בית משפט

3) בעיה טכנית לסנן כל כך הרבה מידע

4) בעיה טכנית להגדיר מה חוקי ומה לא

5) אינסוף פרצות בחוק

המכתב הזה לטעמי נשמע לי כמו מה שעשו מיקרוסופט לפני תקופה לא ארכוה - הם פשוט שלחו לחברות עם רשיונות של מערכות ההפעלה שלהם מכתבים בצורה אוטומטית על כך שהם חושדים בהם שיש ברשותם עותקים בלתי חוקיים של מערכות ההפעלה שלהם. וזאת מבלי לברר כלל אם אכן זה נכון.

כל המטרה היתה רק להרתיע את אלו שלא מנוסים בחוק ולא מבינים את משמעותו (המשמעות היא שמיקרוסופט עברה על החוק באיומים הבלתי מבוססים הללו).

כך גם עשה ה ISP הבלגי כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל בולשיט ואף אחד לא יצליח לעצור את זה

כמו שתגיד שישימו את המנעול הכי טוב לכספת תמיד יש דרך לפרוץ אותה לא חשוב כמה ההגנה טובה

זה בולשיט הוורז ימשיכו לחיות כמו גדולים כי אף אחד לא יכול לעצור את זה בשום דרך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי להבהיר - אפשר לדעת מהם הקבצים שהורדת רק אם השתמשת בפרוטוקולים מסויימים, למה הכוונה - קאזה משתמש בפרוטוקול כזה ולכן אם תבדקו רוב האנשים שקיבלו את המכתבים הנ"ל היו משתמשי קאזה/מורפיוס/אימיול וכד'...

כאשר ההורדה משתמשת בפרוטוקול מוצפן ואף מסובך יותר - קשה עד בלתי אפשרי לדעת איזה קובץ הורדת...

לדוגמא - מירק - ניתן לדעת בהחלט מה הורדת אבל הרבה יותר קשה מאשר בשאר התוכנות ולכן אם תבדקו גם רוב תוכנות ההגנה (לisp) שמתמשות בהגבלת רוחב פס, יודעות לזהות כמעט את כל ההורדות חוץ ממירק. בנוסף - בקלות גדולה מאוד ניתן להפוך את מירק למשתמש בפרוטוקול מוצפן יותר שלא יאפשר לisp לדעת מה הועבר דרכה.

כך שהסוף עוד לא מתקרב אפילו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות.

שאתה מקבל קובץ ב"מירק" - זה אותו דבר כמו קבלת קובץ דרך תוכנות p2p למיניהם, או אפילו דרך אייסקיו.

אתה לא מצפין שום דבר, הכל plain text, לא SSL ולא כלום, לא פה.

הספק בוודאות יכול לדעת מה אתה מעביר, למי, וממי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהההה, כמובן - בגלל שכתבת איזה שטויות אז את צודקת - יש לי חדשות בשבילך - יש הרבה clients שמשתמשים בהעברה מוצפנת xs

וxfilestracker הם רק 2 דוגמאות, ואם רק היית טורחת להשקיע 2 שניות בקריאה לפני שפתחת בהתלהמות שלך סביר להניח שהיית רואה שכתבתי שמירק איננו מוצפן אלא רק שניתן! (שימי לב - ניתן) להצפין אותו, ולא כל העברות הקבצים הן אותו דבר - זה שטויות מוחלטות (אם כבר חיפשת לקרוא למשהו שטויות) יש הבדל בין הפוטוקול בו משתמש קאזה לזה שמשתמש אימיול לבין זה שמשתמש מירק (אמנם עיקר ההבדל הוא באופן החיבור בין המחשבים אבל יש גם הבדל בשליחה) - שליחת טקסט אגב מתבצעת רק בשרתי news כמו usenet.

אבל עזבי... "איזה שטויות"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו, אתם מורידים WAREZ בינתיים, כשזה קל ונגיש, אבל עוד מעט לא תוכלו לעשות כן בגלל הרבה סיבות וזה יהפך קשה וקשה יותר עד שהטירחה בשביל להשיג ווארז תהיה קשה מדי. בתור מישהו שגם משתמש בווארז אבל גם קונה משחקים מקוריים אני יכול להגיד שתמיד יש לי את הבחירה להוריד או לקנות ולפעמים אני גם קונה, בשביל עדכונים ומשחקים רשת צריכים warcraft 3 ו 1942 מקוריים, חבל שאתם רואים בווארז כמשהו מובן מאליו שצריך להיות, אתם לא מבינים שזה גניבה?

הייתי רוצה ראות אחד מכם, עובד על דיסק במשך שנתיים וחצי, משקיע את הנשמה שלך ואז איזה טמבל בשוק מוכר את הדיסק הזה צרוב ב 10 כשלו עצמו לקח שתי דקות לצרוב את זה.

תעשיית המחשבים והמוזיקה מפיסידים על שנה 66 מיליארד דולר, וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל תגיד לי אתה..

אני בתור חובב משחקים לא יכול להרשות לעצמי לשלם 200 ש'ח על משחק

זה פשוט יקר מידי לא שאני עני או משהו

אבל 200 ש'ח זה הרבה בשביל משהו שאתה יכול להשיג בחינם

בניגוד לארץ בחו'ל המחירים הרבה הרבה הרבה יותר זולים

עד שלא יהיה פה שוק משחקים הוגן ויהיה תחרות בין משווקי המשחקים (שכתוצאה מכך ירדו המחירים)

אין לי סיבה להשקיע במשחק 200 ש'ח

ולכל החכמולוגים שיגידו לחכות שנה בשביל שהמשחק ירד למחיר של 50 ש'ח- זה ממש לא בא בחשבון

מי רוצה משחק מיושן !?

בכל אופן עד שלא יהיה שוק משחקים נורמלי אני מוריד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל תגיד לי אתה..

אני בתור חובב משחקים לא יכול להרשות לעצמי לשלם 200 ש'ח על משחק

זה פשוט יקר מידי לא שאני עני או משהו

אבל 200 ש'ח זה הרבה בשביל משהו שאתה יכול להשיג בחינם

בניגוד לארץ בחו'ל המחירים הרבה הרבה הרבה יותר זולים

עד שלא יהיה פה שוק משחקים הוגן ויהיה תחרות בין משווקי המשחקים (שכתוצאה מכך ירדו המחירים)

אין לי סיבה להשקיע במשחק 200 ש'ח

ולכל החכמולוגים שיגידו לחכות שנה בשביל שהמשחק ירד למחיר של 50 ש'ח- זה ממש לא בא בחשבון

מי רוצה משחק מיושן !?

בכל אופן עד שלא יהיה שוק משחקים נורמלי אני מוריד !

אתה יודע מה? לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב אני בדיוק במצב שלך!!! 200 שקל זה פשוט יותר מידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות למחשבה:

- מחירי המשחקים בארץ זהים למחיריהם בחו"ל; ניקח לדוגמא את Enter The Matrix שעולה בחו"ל (Amazon.com לדוגמא, אך המחיר זהה בכל העולם - בדקתי) בערך 50$ (49.99).

עפ"י שער הדולר היציג להיום [4.518], מחירו של המשחק בשקלים הוא 225ש"ח - 4 שקלים מעל מחירו בארץ.

עוד דוגמא? Raven Shield - עולה 49.99$ ב EBgames.

- גם מחירי המכוניות הם גבוהים מאוד (וזה שבארץ הם גבוהים במיוחד, כאשר המכס לעתים גובה מעל ל 100% ממחירה של המכונית, על זה אין וויכוח) אבל אתם לא רואים כל בן 13 פורץ למכוניות באמצע היום וטס איתן לחניה ליד הבית שלו, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדימוי שלך מאוד גרוע

יש הבדל ענק בין פריצה למכונית להורדת משחק אסור בכלל להשוות

אני קניתי מחשב בשביל משחקים הילד שאתה מדמה לא קנה כלום בשביל המכונית

זה לא מספיק שצריך לקנות מחשב צריך גם כל חודש להוסיף עליו כסף-זה עסק יקר מאוד

או שחברות המשחקים יאפשרו פרסומות במשחקים ובכך להקטין את ההוצאות

או שיורידו את מחירי המשחקים ואני מבטיח לך שאני אנקה משח כמו וויס סיטי ב50 ש'ח

כי המשחק שווה את זה אבל לא שווה 200 שקל

בגדול מוכרים משחקים במחיר מופקע מאוד 200 ש'ח זה הרבה מעל העלויות

כמו שאחד בתחנה מרכזית יכול למכור ב10 ש'ח משחק אפשרל יצר משחק באותו אופן ולמכור אותו

ב50 ש'ח

הדבר יכניס יותר רווחים לחברות המשחקים

הדבר מסובך מידי ומורכב מידי אבל הפיתרון הוא יחידי לפחות בשבילי

הורדת מחירים או הורדת משחקים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה, תפסיקו לבלבל ת'מוח.

גם אני מוריד לפעמים ב-WAREZ. אבל אני לא מתחבא מאחורי משפטים כמו המחיר בארץ גבוה יחסית לחו"ל.

כל משחק חדש שיוצא לשוק עולה בסביבות 50$. גם בארץ וגם בחו"ל.

אז במקום לבכות ולגנוב בואו נעבוד קצת על ההתנהגות שלנו (שלא תבינו לא נכון - זה לא שאני לא צריך להשתפר גם) ונפסיק אם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...