המלצה לראוטר+כרטיס רשת 600-700 שקל - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לראוטר+כרטיס רשת 600-700 שקל

gofmarat

Recommended Posts

לפי המלצה של אנשים בפורום קניתי ראוטר וכרטיס רשת NETGEAR WPN824 +NETGEAR RangeMax Wireless PCI Card MiMo - WPN311

עכשיו לי יש 2 מחשבים בשני קומות שונות שתקרה מבטון מפרידה, לי אמרו ש mimo אמור להתגבר על זה.

המוכר בחנות אמר שאם אני אקנה ראוטר+כרטיס בתקן N החדש אמור להיות לי אות יותר חזק וסיכוי גדול יותר שהאות יעבור.

אני לא יכול להעביר כבל.

האם עדיף להחליף לEdimax בתקן N.

הראוטרEdimax 300Mbps Wireless Router BR-6504n nMax :

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=220_510_681_1308&products_id=20845&PHPSESSID=53483476ae222ba588769266d238bbfc

הכרטיס: Edimax 802.11n 300Mbps Wireless PCI Card EW-7728In nMax

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=220_510_681_1307&products_id=20847&PHPSESSID=53483476ae222ba588769266d238bbfc

האם עדיף להחליף ולהוסיף את התוספת שזה ביחד יוצא 10 שקל יותר?

חוץ מהמהירות הגבוהה יותר של התעבורה האם גם האות חזק יותר?

תודה לכל המגיבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתב של NETGEAR הוא טוב, אבל הוא עולה הרבה כסף יחסית לביצועים שהוא נותן.

האדימקס נותן יחס עלות/ביצועים הרבה יותר טוב.

אז למרות שהNETGEAR הוא יותר אמין, לא הייתי קונה אותו, אלא את האדימקס.

לגבי תקן N, MIMO וכל אלו: תקן 802.11n הוא התקן העתידי של טכנולוגית הWI-FI, הוא לא אושר עדיין וכל הנתבים שמתבסים עליו מתבססים על טיוטא שלו.

הנטגיר מתבסס על טיוטא v1.0, האדימקס על טיוטא v2.0... זה אומר ששניהם מתשמשים בטכנולוגיה שנקראת MIMO.

בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים, MIMO לא משדר יותר חזק או למרחק יותר גדול. מה שMIMO עושה זה לנצל אותות חלשים ומאחרים ע"מ לשחזר את המידע שהם נושאים במקום שהמידע יאבד (ואז יהיה צורך לשלוח אותו שוב, מה שמוריד את קצב התעבורה). מה שזה עושה זה להגדיל את הטווח שבו קצב התעבורה הוא נומינלי (כלומר גבוהה).

אם יש קליטה במחשב המרוחק, אבל חלשה אז MIMO בהחלט יכול לתת פיתרון. אם אין קליטה בכלל, ממש לא בטוח שנתב עם MIMO זה מה שיפתור את הבעיה, זה יותר תלוי במיקום וטיב הנתב והכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה, זה יותר תלוי במיקום וטיב הנתב והכרטיס.

אלה הכרטיסים שאני מדבר עליהם.

ההבדל בין הNETGEAR שהוא בתקן G והEDIMAX הוא בתקן N שאמור להיות לו טווח קליטה יותר רחוק.

אז האם שווה להוסיף את הכסף ולהחליף לאדימקס?

לגבי תקן N, MIMO וכל אלו: תקן 802.11n הוא התקן העתידי של טכנולוגית הWI-FI, הוא לא אושר עדיין וכל הנתבים שמתבסים עליו מתבססים על טיוטא שלו.

זאת אומרת שאם שזה טיוטה אז זה עובד פחות טוב, עדיף תקן G + mimo

זה שזה טיוטא אומר שכנראה יהיו עדכוני קושחה בהמשך וזה ישפר את הביצועים, ועדיף להשקיע בטכנולוגיה יותר מתקדמת?

לפי תקן G מאפשר טווח של בערך 38 מטר(תלוי בקירות)

ותקן N מאפשר 70 מטר, גם תלוי בעובי הקירות שיש בבית

אז מה כדאי לי לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

quote]

...

אז למרות שהNETGEAR הוא נתב יותר אמין, לא הייתי קונה אותו, אלא את האדימקס.

...

הנטגיר מתבסס על טיוטא v1.0, האדימקס על טיוטא v2.0... זה אומר ששניהם מתשמשים בטכנולוגיה שנקראת MIMO.

...

חוצמזה שאין פה מדוייק... כרגע יש קליטה כלשהי? אם לא אז אל תהיה בטוח שלהחליף את הנתב יעזור.

ועוד משהו:

אם יש לך בעיות קליטה כמה דברים שכדאי לעשות לפני שקונים ציוד חדש ויקר:

- להזיז את המיקום של הנתב והאנטנה של הכרטיס (או כל המחשב אם הוא נייד). מטר אחד יכול לעשות הבדל גדול.

- לבדוק שאין מכשירים שמפריעים: מסכי טלויזה ומחשב (CRT בעיקר) שצמודים לאנטנה לגרמו להפרעות רבות, מיקרוגלים, טלפוני DECT וקירבה לספקי כוח וציוד חשמלי (למשל , ספקי כוח של מכישירים שונים).

- לשנות את ערוץ השידור.

- לבנות מרכז אות (יש מדריך בנעוץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

אבל לא הבנת אותי, אני שילמתי על הראוטר של נטגיר יש לי אותו בבית, רק שלא פתחתי את האריזה ועוד לא ניסיתי אותו,

השאלה שלי זה האם שווה לי להחליף אותו (כי אם אני פותj את האריזה אני לא אוכל להחליף אותו) ל אדימקס תקן N כי אמור להיות לו טווח

מוגדל או להישאר עם הנטגיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אין טווח יותר גדול? אני חושב שהסברתי. הוא לא משדר רחוק יותר, אלא משתמש בטכנולוגיה שמאפשרת "מילוי" של "חורים שחורים" בקליטה וטווח אפקטיבי (איפה שאפשר לקבל מהירות נומינלית) יותר גדול.

האדימקס פשוט יותר חזק, אני אוהב מוצרים של נטגיר - הם בדר"כ אמינים ויציבים, אבל לקנות בטכנולוגיה מיושנת עם ביצועים פחות טובים באותו מחיר זה פשוט לא כדאי.

כשאני מסתכל על אני מסתכל על יחס עלות/תועלת, והנטגיר למרות שהוא טוב, הוא לא השקעה טובה יחסית.

האדימקס, לפי כל הביקורות, נותן ביצועים מצויינים במחיר נמוך. זה לא שהוא חף מבעיות, אבל אפשר להתפשר קצת ע"מ לקבל יותר חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...