כיוון מאוורר סטוק q9300 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיוון מאוורר סטוק q9300

sentinel

Recommended Posts

שאלת n00b (מצטער, פשוט לא מצאתי תשובה בגוגל):

מה כיוון זרימת האוויר במאוורר סטוק שבא עם q9300?

האם הוא זורק אוויר על צלעות גוף הקירור, או האם הוא יונק את האוויר החם מצלעות הקירור?

אני שואל כי מארז המחשב שלי (http://www.codegenworld.com/03_products/index.asp?max_id_search=11&min_id_search=22&pro_id_search=212) מגיע עם תעלת איוורור שניתן לשנות את אורכה, שאמורה לשבת מעל המעבד. המחשב הגיע כשתעלת האיוורור קצרה ובכלל לא מתקרבת לקירור המעבד. פתחתי את המארז וכיוונתי את התעלה ככה שהיא תהיה בדיוק מעל המאוורר סטוק, במחשבה שככה אוויר שנזרק מהמעבד יעבור התעלה ויצא החוצה מן המארז, במקום להשאר בפנים ולחמם אותו. הבעיה שמיד הבחנתי בעליה של כמה מעלות (במקום 47-48 ב-idle, עכשיו הטמפ' היא 52) ובנוסף המאורר עובד על 100%, כשקודם הוא עבד על סביבות 80%.

אני מניח המאוורר סטוק זורק אוויר על המעבד ובעצם תעלת האיוורור רק חוסמת מעבר של אוויר קר ומקשה על הקירור

נ.ב.

אגב, המארז מגיע עם שני מאווררים של 80, אחד מקדימה שמכניס אוויר ואחד למעלה שמוציא אוויר.

יש עוד אופציה להוסיף מאוורר 80 נוסף מאחורה (לצערי המארז לא מקבל 120) שנראה לי שאני אוסיף.

האם שווה להחליף את הקירור סטוק למשהו טוב יותר?

אני לא ממש בקטע של OC אלא קצת פאראנויד בקשר לחימום יתר של המעבד והמארז, בעיקר עכשיו בחודשי הקיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם איזו תוכנה אתה בודק טמפ'?

אתה צריך להשתמש בREALTEMP http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=179044

בקשר לתעלת אוורור אם טמפ' שלך יותר נמוכות כשה תעלה רחוקה מהקירור של מעבד אז תרחיק אותה, בעיקרון הגיון שלי אומר שמאוורר של הקירור צריך לשאוב אוויר חיצוני ולזרוק אותו על גוף וזה אמור להוריד את הטמפ'.

אבל יכול להיות שבזמן אחרון בארץ הטמפ' עלו ואתה חושב שלאחר הקרבת תעלה הטמפ' עלו :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי להחליף את הקירור סטוק ל- vanquisher.

לפי ביקורות שקראתי באינטרנט מדובר בפתרון מצויין מבחינת עלות/תועלת בלכ מה שקשור לOC קטן.

סך הכל אני לא מתכנן לעשות OC רציני, אלא מבחינתי מדובר בשמירה על המעבד בחודשי הקיץ.

הקירור הנ"ל יעשה את העבודה? יש אלטרנטיבות אחרות ששווה לבדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...