מסך LCD של טלויזיה לשמש כמסך מחשב? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך LCD של טלויזיה לשמש כמסך מחשב?

whitiger19

Recommended Posts

קיבלנו טלויזית lcd 32' אבל חיברתי אותה למחשב, וממה שאני רואה זה עובד מעולה ומאוד יפה... אני שוקל להשאיר אותו ולותר על קניית מסך lcd קטן של 19 (יחסי אני משער) למחשב, כי זה מתפקד כמסך מחשב רגיל (חוץ מהגודל חחח). יש לי שני שאלות, ראשית - יש לדבר חיסרונות? יש משהו שמונע מזה להיות מסך לכל דבר? אני משחק הרבה, זה יכול להפריע (אולי תגובה של טלויזיה איטית מזו של מסך מחשב?)?

שנית, משום מה, עכשיו שחיברתי את המסך הזה (ואפילו התקנתי מחדש כי זה לא עבד בהתחלה) הרזולוציה המקסימלית שאני יכול לשים היא 1028X768... אני משער שזו לא רזולוציה טבעית למפלצת כזו..

מישהו יודע למה? וכיצד אני יכול לשנות את זה, אם בכלל?

תודה מראש חבר'ה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלנו טלויזית lcd 32' אבל חיברתי אותה למחשב, וממה שאני רואה זה עובד מעולה ומאוד יפה... אני שוקל להשאיר אותו ולותר על קניית מסך lcd קטן של 19 (יחסי אני משער) למחשב, כי זה מתפקד כמסך מחשב רגיל (חוץ מהגודל חחח). יש לי שני שאלות, ראשית - יש לדבר חיסרונות? יש משהו שמונע מזה להיות מסך לכל דבר? אני משחק הרבה, זה יכול להפריע (אולי תגובה של איטית מזו של מסך מחשב?)?

שנית, משום מה, עכשיו שחיברתי את המסך הזה (ואפילו התקנתי מחדש כי זה לא עבד בהתחלה) הרזולוציה המקסימלית שאני יכול לשים היא 1028X768... אני משער שזו לא רזולוציה טבעית למפלצת כזו..

מישהו יודע למה? וכיצד אני יכול לשנות את זה, אם בכלל?

תודה מראש חבר'ה.

לא חושב שכדאי להשתמש במסך הטלוויה באופן שוטף כחלופה לצג מחשב, אלא אם כן שימוש כזה

זוכה לאישור במסמכים שמלווים את הטלוויזיה (אם יש לך).

מאידך, נראה לי ששימוש במסך הטלוויזיה תקין אם אתה משתמש בו רק לצורך צפיה בסרטים,

שהרי יצרני הטלויזיה בוודאי חשבו על שימוש שלה לצפיה בסרטי ודומיהם.

חסרונות שעולים בדעתי:

* צריכת חשמל גבוהה,

* ממדים שמקשים להסתכל בצג מקרוב (לפעמים זה הכרחי)

* עודף בהירות:(צגי אמורים לפעול כרגיל בבהירות 500 ומעלה בעוד שצג מחשב

ב- 250 עד 350 (טלוויזיה צריכה להראות טוב בחדר באור יום)

* בלאי מואץ של הטלוויזיה, כי היא בנויה לפעול אופטחמלית רק לסרטים (כולל שידורי טלוויזיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם היצרן של הטלוויזיה מדבר על שימוש כמסך מחשב ב-manual? זו סיבה מאוד טיפשית לא לעשות את זה.

החסרון העיקרי של הטלוויזיה זה רזולוציה נמוכה. היא מתאימה לסרטים ומשחקים אבל לא לדברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא מדוע אתה מצליח להגיע רק לרוזלוציה הזאת...

איך אתה מחובר? (VGA / -DVI)

האם הטלויזיה היא היחדיה שמחוברת למחשב או שחיברת עוד מסך אליו והם במערך 2 מסכים?

כדי להגיע לרזולוציה הטבעית (NR) אתה צריך להיות מחובר לבד לטלויזיה או להגדיר את מערך 2 המסכים כ Extanded Desktop וככה תוכל להגדיר רזולוציה רק למסך הטלוזיה בלי שהוא יהיה קשור במסך אחר.

ובחלק מהמסעים אפשר להגיע ל NR רק ע"י חיבור באמצעות כבל VGA או רק באמצעות . ובחלק זה עובד רק בפורט מסויים בטלויזיה - הראשון בדרך כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם היצרן של הטלוויזיה מדבר על שימוש כמסך מחשב ב-manual? זו סיבה מאוד טיפשית לא לעשות את זה.

החסרון העיקרי של הטלוויזיה זה רזולוציה נמוכה. היא מתאימה לסרטים ומשחקים אבל לא לדברים אחרים.

האיזכור ב- MANUAL הוא להבטיח שיצרן הטלוויזיה התאים אותו לשימושי מחשב, בלי שיהי בלאי מואץ.

שימוש במחשב אינו דווקא שימוש ביתי , שבו הרזולציה הגבוהה חשובה. יש שימושים שבהם הגודל

והבהירות של מסכי חשובים יותר מהרזולוציה: למשל במקומות ציבור שבהם מוסרים מידע לקהל

דרך מסכים גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...