פרוייקט צד קטנטן - Carbon Mouse - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט צד קטנטן - Carbon Mouse

ShowstoppeR

Recommended Posts

מוזר לחזור ולדפדף בפורומים אחרי העדרות של למעלה מחצי שנה... אני גם דיי בטוח שרבים פה חשבו שנטשתי את התחום... הייתה תקופה שגם לי בעצמי עלתה שאלה קשה של "האם שווה להמשיך את הפרוייקט האחרון שלי". כן בהחלט הייתה לי תקופה ארוכה מאוד שלא היה לי זמן למודינג בכלל, התוכניות והסדרי עדיפויות שלי בחיים השתנו באופן קיצוני למדי ולקח לי זמן להתאים את עצמי לחיים החדשים. עכשיו אני מוכן לחזור לתחום המודינג. לא, רוב הסיכויים שלא באותו המרץ שהיה לי לפני זה, יש לי הרבה דברים חדשים על הראש ולצערי, לא בראש סדר העדיפויות שלי, למרות שאני כן מאוד נהנה מהפעילות שכרוכה בזה

אבל מספיק עם הסיפורים וההקדמות, הרי שרובכם נכנסתם לפה בגלל הכותרת, נכון? אז ככה, לפני שאנשים פה מפציצים אותי פה בשאלות אני יסגור כמה פינות:

1. כן בקרוב צפויה חזרה לפעילות בכל מה שקשור לפרוייקט פרארי.

2. יומן העבודה של פרארי יפתח ברגע שתהיה התקדמות ממשית בתהליך, אני מבקש לא ללחוץ עליי בקטע הזה, ואני חוזר ואומר הפרוייקט לא מת!

3. למרות ההעדרות הארוכה אני עדיין מומחה ואתם עדיין מוזמנים לפנות אליי בכל נושא שקשור לתחום (המודינג, לא האלקטרוניקה ;))

ועכשיו סוף סוף לנושא הדיון. התפנה לי קצת זמן לאחרונה והחלטתי לעשות ניסוי ולעשות משהו שעוד לא עשיתי בעבר וזה לעכבר.הרציתי משהו מקורי ואישי ומשהו שאני יוכל להשתמש בו בעתיד. אז אחרי שעשיתי כמה תכנונים בסיסיים ומצאתי קורבן מתאים הלכתי על זה.

הקורבן: עכבר אופטי פשוט של LOGITECH

img4793id9.jpg

img4794kg2.jpg

דבר ראשון שעשיתי הוא לפרק את העכבר ולצפות את הקליפה העליונה בטייפ טפלון למניעת הדבקות

אחרי זה ציפיתי את הקליפה ב 2 שכבות בד קרבון מוספג בדבק אפוקסי (שכבה תחתונה דינה ודחוסה יותר ליצירת רקע ושכבה עליונה למראה קרבון קלאסי)

אחרי שכל העסק התייבש, הסרתי את הציפוי קרבון ושייפתי אותו לצורה. זה מה שהיה לי באותו שלב:

img4795ww3.jpg

לאחר מכן התחלתי בעבודה יותר עדינה. הלכתי על מראה ספורטיבי. ועשיתי פריצות אורכיות בקליפה הראשית:

img4796ek4.jpg

ולאחר מכן גם בעכבר עצמו

img4797tj8.jpg

img4798eb3.jpg

לאחר מכן הקליפות של העכבר נצבעו בצבע פריימר ולאחר מכן בצבע אדום

img4799sn7.jpg

img4800pw7.jpg

img4802su6.jpg

לקחתי פיסה קטנה של עדינה (כמו הרשתות נגד יתושים) והדבקתי אותה מבפנים

img4805wy8.jpg

img4806vh0.jpg

img4807lf6.jpg

לאחר מכן גם הקליפות קרבון נצבעו בלקה

img4803ri5.jpg

img4808rf9.jpg

img4809rj3.jpg

img4810po1.jpg

img4811cz9.jpg

והמוצר הסופי לאחר הרכבה

img4812zz5.jpg

img4813tg1.jpg

img4814ux8.jpg

ובפעולה בחושך

img4815cz8.jpg

img4817lw8.jpg

img4818pt8.jpg

הגימור עדיין לא מושלם. צריך לעשות פוליש ללקה, אז כל פני השטח יהיו חלקים כאילו יצאו ממפעל. חוץ מזה העכבר דיי גמור. סה"כ הושקעו פה בסביבות 5-6 שעות עבודה. כן במקרה ששכחתי לציין, העכבר הזה ישמש כנלווה לפרוייקט פרארי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פשוט לא ייאמן !!

מדהים פשוט איך לקחת איזה עכבר מעפן של לוג'יטק (אני חושב) ועשית לו מוד כזה - ממש כאילו זה יצא מהמפעל!! כל הכבוד!

חשיבה פשוט גאונית. הלד בפנים מוסיף הרבה ...

המשך כך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSR, שלוש דברים-

1- טוב לראות אותך שוב כאן ונמתין בסבלנות לעדכון הבא עם הפרארי.

2- מוד ממש יפה! (אפשר קצת הסבר על הקרבון הזה? מאיפה משיגים ואיך הוא עובד..)

3- בהצלחה בעבודה או במה שאתה עסוק בו כרגע! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אנשים :)

איך התחושה שלו ביד?

תחושה טובה מאוד, שמרתי על התכונות הארגונומיות של צורת העכבר, ככה שמבחינת התאמה ליד הוא עדיין מאוד נוח

כמה עלה לך בסה"כ ההכנה שלו?

כלום. כל החומרים נלקחו מהעבודה. אם הייתי עושה את זה באופן פרטי אני חושב שזה היה מסתכם בסביבות 20-30 שקל בעלות חומרים + זמן עבודה

אפשר קצת הסבר על הקרבון הזה? מאיפה משיגים ואיך הוא עובד

קרבון או בעצם סיבי פחמן, משמש בעיקר תעשיות ולעיתים גם רכבי . החומר המרוכב בעל יחס משקל/חוזק הכי טוב. מגיע בדרך כלל בצורת עריג שאותו יש להספיג בדבק אפוקסי ע"מ להקנות לו את התכונות המכניות שלו. לפעמים משתמשים בו גם ליופי כמו במקרה שלי. אם אתה רוצה מידע מפורט אני מציע שתחפש באינטרנט. לגבי השגת החומר, יהיה לך קשה מאוד למצוא אותו באופן פרטי והוא גם דיי יקר (משהו כמו 100$ ל מטר מרובע) שוב תלוי איזה סוג עריג (יש המון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה הצבע הזה: "בצבע פריימר" מזה?? ואיך לעאזעל זה יצא לך קטלני טילים בסוף

כי באמצע זה כזה נראה אדום מזעזע חזק מידי

בכל אופן איך הפכת מזה:

img4798eb3.jpg

לזה:

img4808rf9.jpg

זה בכלל לא אותו הדבר זה 2 דברים שונים לגמרי :o

עריכה:

חוץ מזה, תמיד רציתי וחיפשתי את ההזדמנות לשאול אותך לגבי הפרויקט הקודם שלך

DHCP

איך בנית את זה מקלט אינפרה? כי אני גם בניתי אחד וזה לא עובד בכלל

יש לך טיפים או איזה שהם תקלות שהיו לך איתו ופתרת אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...