עדשות ישנות (פילם) על DSLR - כמה זה רע? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדשות ישנות (פילם) על DSLR - כמה זה רע?

nitzanj

Recommended Posts

אני רוצה לקנות בקרוב DSLR, כרגע מה שהכי מושך אותי זה ה Canon EOS 450d.

יש לי בבית שתי עדשות של קנון - אחת מהקיט של ה-EOS300 המקורית (פילם!) 28-80 ואחת 75-300 USM, קצת יותר רצינית.

האם אני יכול להסתמך על העדשות האלה או שהתוצאות יהיו ממש גרועות? אני לא מקצועי, לא מתכוון לצלם ברזולוציה הגבוהה ביותר כמעט אף פעם.

מן הסתם הייתי מעדיף לקנות רק גוף בכ-3200 ש"ח ולא קיט שעולה מעל 4000.

כמו כן בביקורות לא ממש מרוצים מהעדשה של הקיט - אז אם מה שיש לי לא מתאים כבר עדיף ללכת על עדשה אמיתית, כלומר עוד כ-2000 שקל...

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אלה העדשות:

http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=7&sort=7&cat=27&page=1

http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=18&sort=7&cat=27&page=2

אם כן, אז אפשר להבין מהביקורות ששתיהן ייאכזבו.

אם אתה לא נעול על קנון, אז בתקציב כזה תוכל להשיג DSLR חדשה עם שתי עדשות קיט שמכסות טווח דומה לשזה שהיה לך בפילם. אם אתה נעול על קנון, תתכונן להגדיל את התקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בבית כרגע אז אני לא בטוח, אבל כנראה שאלה העדשות. ה 28-80 נקנתה (ביחד עם המצלמה) ב-99' וה-75-300 ב-2002.

שתיהן עשו עבודה טובה מאד (בעיני לפחות) על ה- EOS300 אבל כנראה שלדור החדש של הדיגיטליות זה כבר לא תופס...

בכל מקרה אני לא צריך טלפוטו, אז אני אסתפק במה שיש לי בשביל זה.

הבעיה היא בעדשה ה'יומיומית' - כמה שזה נראה ה 28-80 היא על הפנים.

אני רואה שעדשת הקיט של ה-450D דווקא לא כזאת רעה, אפילו מיוצבת - יש למישהו ניסיון איתה?

כמו שזה נראה אני אלך על הקיט וזהו, לדעתי תמורה לא רעה בשביל 4100 ש"ח.

אני לא ממש מקובע על קנון, אני פשוט כ"כ מרוצה מהמצלמות שלהם (דיגיטליות ופילם) כבר שנים, התעסקתי עם המון מצלמות שלהם והן תמיד עשו עבודה מעולה, אז אני מעדיף להשאר נאמן. אבל מוכן לשמוע הצעות אחרות אז בבקשה :).

שכחתי - עוד סיבה לקנון זה שכמה שהעדשה 75-300 גרועה, היא עדיין שימושית מדי פעם - אם אני קונה משהו לא של קנון זה אומר לזרוק אותה לפח פחות או יותר וחבל... אלא אם כן יש אפשרויות אחרות ממש משתלמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תירא בעיקרון להתאים הם יתאימו לך...רק אתה צריך לזכור ביגלל שמצלמת פילים המקבילה הדיגיטלית שלה זה בעצם FF שזה אומר (ניקון D3 סידרה EOS1D של קנון וה 5D של קנון)

כל שאר המצלמות יש להם קרופ פקטור בעצם אצל קנון זה 1.6 את האורך מוקד שיש לך אתה מכפיל ב1.6 ואתה רואה מה האורך מוקד האמיתי בעצם.

בקשר לקנון החדשה אין לי ניסיון איתה אבל בהחלט ראיתי הרבה צלמים שהוציאו איתה תמונת ממש יפות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4100 ש"ח זה תקציב יפה. ואם תוסיף לו 300 ש"ח שתוכל לקבל במכירה של הציוד הישן (בעיקר עבור עדשת הטלה), אז בכלל מצבך מצויין.

הנה שתי אופציות מעולות בתקציב הזה (פלוס~מינוס כמה מאות שקלים):

- פנטקס K200D + עדשה פנטקס 18-55 + עדשה טמרון 70-300 LD Di

- אולימפוס E510 + עדשות אולימפוס 14-42 + 40-150 + פלאש אולימפוס FL36

בשני המקרים העדשות מיוצבות בזכות המייצב שבגוף, וכך גם כל עדשה נוספת שתקנה. אצל קנון וניקון משלמים הרבה יותר עבור כל עדשה מיוצבת, והנושא הזה לבדו מספיק משמעותי בעיני כדי להעדיף גוף עם מייצב מובנה (פנטקס, אולימפוס או סוני). בשתי המצלמות קיימות כל התכונות שאפשר לצפות להן במצלמות DSLR (מדידת ספוט, AEB, כפתור DOF, נעילת מראה ועוד) - ללא הפשרות שאופייניות לדגמים מתחרים כמו ניקון D60 וסוני A300/A350 (וגם בקנון, בדגמים שלפני ה-450D).

יתרונות אחרים לכל אחת - בפנטקס יש מערך של 11 חיישני AF מוצלבים, איטומי אבק ולחות ועינית גדולה יחסית. באולימפוס אין את היתרונות האלה, אבל יש תצוגה חיה במסך ה-LCD (שימושי מאוד בצילומי מקרו ובזוויות לא שגרתיות) וכן מנגנון אפקטיבי מאוד נגד אבק על החיישן. בשתיהן איכות התמונה מצויינת (וכך גם בשאר מצלמות ה-DSLR כיום), אבל באולימפוס מומלץ לשנות את הגדרת הקונטרסט לרמה נמוכה יותר כדי להגדיל את הטווח הדינמי (שבברירת המחדל של המצלמה קטן מהממוצע).

הבדלים נוספים בין שני הקיטים - לפנטקס יש ביצועים טובים יותר ב-ISO גבוה (בערך 2/3 סטופ), אבל באולימפוס ניתן לקבל בתקציב דומה גם פלאש חיצוני שמאפשר לקבל תוצאות הרבה יותר טובות בתנאי תאורת חדר מאשר כל שימוש ב-ISO גבוה. כמו כן, עדשת הטלה של טמרון (שציינתי בקיט של הפנטקס) נותנת טווח אפקטיבי ארוך יותר מזו של האולימפוס - מקביל ל-450 מ"מ מול 300 מ"מ.

אם משהו מהמושגים שלמעלה לא ברור, נסה את האתר קליקי. יש שם מאמרים על כולם, ועל רבים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...