חדש בתחום, מחפש המלצה למצלמה להתחיל איתה (מצלמה חצי/מקצועית) - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש בתחום, מחפש המלצה למצלמה להתחיל איתה (מצלמה חצי/מקצועית)

scylla

Recommended Posts

שלום לכולם,

מאז ומתמיד הייתה לי זיקה קטנה לצילום. תמיד אני היחידי שמצלם מהעינית ולא מהמסך הקטן, תמיד אני זה שמתעכב עוד 20 שניות בשביל שתצא תמונה טובה.

לאחרונה מישהי בצבא הביאה של CANON מסוג EOS (לא יודע דגם מדוייק) אני לא יודע מה ההגדרה שלה מבחינת חצי או מקצועית, אבל ללא אפשרות לצלם מהמסך הקטן, והכיף הגדול - הצילום מתבצע מיידית ובמהירות, והזום ידני.

כמובן שזו חווית צילום שונה לגמרי ומצאתי את עצמי מתרוצץ בבסיס ומחפש מה לצלם.

רציתי לשאול איזו מומלצת בכיוון הזה מכיוון שאני אוטוטו משתחרר ואוטוטו יש טיול שחרור שאני רוצה לצלם שם כמו שצריך.

לגבי תקציב - אני לא יודע כמה כזו אמורה לעלות אז אין לי כיוון.

לגבי דרישות - שלא תהיה ממש ענקית, שתתן הרגשה מקצועית, הצילום המיידי כמובן הוא חובה, הבנתי שיש גם פוקוס ידני במקום ה"חצי לחיצה", לא יצא לי להשתמש.

בכל אופן, אשמח לשמוע המלצות הערות והארות.

אני יודע שלא נהוג להתחיל עם בסדר גודל כזה, אבל פשוט מאוד זה עולם אחר וזה נותן חשק בלתי מוסבר לצלם.

תודה מראש!

אופיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוג המצלמה שעליו אתה מדבר נקרא DSLR.

כמה שאלות מנחות:

- אילו נושאים אתה מעוניין לצלם? באילו תנאי תאורה?

- כמה חשובים לך המימדים והמשקל של הציוד?

- האם החלפת עדשות נתפסת בעיניך בעיקר כיתרון או כחיסרון?

- מה התקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוג המצלמה שעליו אתה מדבר נקרא DSLR.

כמה שאלות מנחות:

- אילו נושאים אתה מעוניין לצלם? באילו תנאי תאורה?

אין נושאים ספציפים. אני לא עובד בזה, אבל למשל מאוד נהניתי לצלם פרפרים בטיול האחרון בבלגיה (היה חממת פרפרים כזאת) זה יכול להיות סתם תמונות פשוטות או יותר אומנותיות, תלוי במצברוח, הכל כתחביב כמובן.

- כמה חשובים לך המימדים והמשקל של הציוד?

מעט חשוב. אני מודע שמצלמה טובה שוקלת ותופסת נפח, להסתובב עם עדשות ענקיות זה לא כ"כ נראה לי נוח במידה ואני הולך למקומות בלי מטרה מובהקת לצילום.

- האם החלפת עדשות נתפסת בעיניך בעיקר כיתרון או כחיסרון?

אני לא חושב שאני אעשה "טיולי-צילום" טהורים. במידה ואני אדע שאני נוסע למקום שאין לי בעיה להשקיע ולא צריך להסחב בהליכה עם עדשות גדולות - אז אין בעיה.

- מה התקציב?

שמעתי שמצלמה בסיסית טובה עולה סביב 3,000. (בלי עדשה נוספת כמובן)

בעקרון זה די יקר אבל אני מעדיף להשקיע במשהו טוב מאשר להתאכזב ממשהו בינוני ואח"כ להשתדרג.

לגבי עדשות אני לא כ"כ מבין בסוגים ובמטרות, אני מניח שאם תהיה לי , לזום גבוה אני אצטרך עדשה, את שאר המטרות אני לא מכיר.

בעקרון אין לי תקציב ספציפי, אני עומד להשתחרר בקרוב ומצלמה טובה היא אחת הקניות המיועדות לאחר השחרור. מן הסתם היה נוח אם היא תעלה 500 אבל לא כך המצב.

בוא נגיד שלהוציא 5,000 ש"ח בתור קניה ראשונית - זה יותר מדי.

אין לי בעיה גם יד 2, הבעייתיות שאני לא יודע כיצד לוודא שהמצלמה אכן במצב טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אני מציע שתקרא את ההודעה שכתבתי כאן. היא רלוונטית גם לך, ואם התקציב נמוך יותר אפשר פשוט לוותר על העדשה הארוכה באופציה הראשונה, או על הפלאש החיצוני באופציה השניה. בשני הקיטים העלות של תרד לאיזור ה-3500 ש"ח, וזה (אני מניח) כבר צריך להיות בתקציב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...