עזרה בהגדרת האינטרנט עם ‏Linksys WRT54GL - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהגדרת האינטרנט עם ‏Linksys WRT54GL

azarzar

Recommended Posts

התחדשתי בראוטר ‏Linksys WRT54GL וכרגע לפחות שתי מחשבים מחוברים אליו ישירות עם RJ45 הבעיה היא שיש לי מודם (ה ALE 150 ) שמחובר במחשב אחד (מוגדר ועובד כמו שצריך) ורציתי לשתף אותו עם הראוטר כדי שהראוטר יוכל להעביר את האינטרנט לשאר המחשבים (והאייטאצ' ;)) אבל אני לא בטוח כל כך איך, אני אשמח לכל עזרה בנושא !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לחבר מודם לנתב, אתה צריך ללכת לבזקסטור ולהחליף מודם למודם נורמלי (כזה עם חיבור :) )

אם אני לא טועה זה כרוך בתשלום של משהו כמו 50 ש"ח ויש כל מיני דרכים (שלפחות עבדו פעם, לא יודע בקשר להיום) להתחמק מזה

(כמו לומר שקנית מקינטוש שלא תומך בדרייברים של ה וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה אני יודע...

אבל מה שכרגע אני רוצה לעשות עד שיהיה לי זמן ללכת אליהם להחליף זה לשתף את החיבור של המודם במחשב האחד עם הראוטר ומשם שהראוטר כבר יפיץ את האינטרנט (אותו מחשב עובד גם ככה 24/7), השאלה אם זה אפשרי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להגדיר שיתוף אינטרנט (יש לך הוראות בסטיקי בפורום).

את כבל הרשת אתה מחבר מן הסתם, מהמחשב שמחובר למודם ה אל הנתב לכניסת ה WAN שלו (ולא לאחת מ4 יציאות ה LAN שלו!)

ובהגדרות חיבור הנתב לאינטרנט - לבחור ב STATIC IP ולתת לו IP ברשת של השיתוף (למשל 192.168.0.2)

לתת לו שער ברירת מחדל (default gateway) שיהווה את הכתובת של המחשב שמשתף (בדרך כלל 192.168.0.1)

ו DNSים של הספקית שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר פה בעצם זה פשוט להפוך את המחשב למודם ושככה גם הראוטר יקלוט אותו, הבעיה היא שברגע שאני מחבר את הכבל של אותו מחשב לחיבור ה WAN ולא לאחד מחיבורי ה LAN אני כבר לא יכול לגשת להגדרות של הראוטר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה צודק חח :xyxthumbs:

אבל יש לי רעיון יותר טוב במקום לרוץ כל רגע בין המחשבים, אני מחבר עכשיו את אותו המחשב עם עוד כבל לראוטר ככה שכבל אחד יהיה מחובר ל WAN ועוד כבל יהיה מחובר ל LAN ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...