איך אפשר לדעת מה ההספק (W?) / כמה עומס יחזיק , כל חיבור מאוורר על הלוח ?! - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר לדעת מה ההספק (W?) / כמה עומס יחזיק , כל חיבור מאוורר על הלוח ?!

chicipici

Recommended Posts

חיפשתי בחוברת לוח האם ולא מצאתי נתוני אמפר של חיבורי המאווררים השונים :-\ .

אני רוצה לחבר יותר ממאוורר אחד לחיבורי ה 4 PIN [יש לי 2 חיבורים] על לוח האם [GA-X38-DQ6] אך לא רוצה לגרום נזק.

ע"פ חברת AC יש להם שיטת שרשור מאווררים עם חיבור מקבילי [מצ"ב תמונות].

1. האם זה כמו לחבר אם מפצל Y פשוט ?

2. האם ניתן למדוד בכמה עומס יעמוד חיבור מאוורר ?

תודה :xyxthumbs:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחבר מאווררים אחרים, חזקים הרבה יותר :cool2: .

בכל מקרה, למרות המאווררים החלשים שלהם, אפילו AC כותבים ב PDF :

Please check with your motherboard manufacturer in case it exceeds this limit

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה היחידה בחלק מהלוחות-אם שאין מספיק חיבורי 3 פין בלוח

שוב , אין שום בעייה של מתח/הספק למאווררים , לא בלוחות-אם ולא בספקי-כח

אצלי מחוברים ללוח-אם 5 מאווררים של 12 ס"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, כנראה לא הסברתי את עצמי טוב....

עד לאחרונה כשנתקלתי בשיטת שרשור המאווררים של AC חשבתי שאפשר לחבר רק מאוורר אחד לחיבור יחיד בלוח האם.

1. ע"פ התמונות של AC נראה שהשרשור המקבילי שלהם הוא כמו לחבר אם מפצל Y פשוט, האם נכון ?

2. האם ניתן למדוד בכמה עומס יעמוד חיבור מאוורר יחיד על לוח האם, כדי לחשב כמה מאווררים אוכל לחבר ?

אני רוצה לחבר עם מפצלי Y שניים או שלושה מאווררים לחיבור 4 פין יחיד בלוח האם, זאת כדי שאוכל לשלוט במהירותם.

המאווררים שאני רוצה לחבר הם חזקים וכל אחד כ 6W

תודה רבה :xyxthumbs: !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למארז שלי יש 3 מאווררים 12 ס"מ והם באים עם חיבור בודד ללוח

בקיצור לא תהיה לך בעייה לחבר גם 3 מאווררים חזקים בחיבור בודד ללוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשותך, אני רוצה לוודא שהובנתי והבנתי נכון את דבריך...

האם אני יכול לוותר על השליטה הידנית שאני עושה היום ל 3 מאווררי SAN ACE 12X38 בערוץ 1בבקר SUNBEAM ולהפעילם משורשרים עם מפצלים, בחיבור אחד [CPU_FAN לדוגמא] ?

אתה טוען שחיבור CPU_FAN בודד על הלוח מסוגל לתת 20 W בלי שאגרום עומס או נזק למע' שלי ?

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לשלוט על המאווררים , זה תלוי רק בך

שוב , אין בעייה בחיבור ללוח

אם אתה חושש אז תחבר אותם ישירות לספק כח , בחיבור מולקס פשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה אתה מסתבך? חבר ישר למולקס. ממילא לא תוכל לשלוט על כמה מאווררים בתוכנה (אם זו כונתך) כי האותות שהם יוציאו יפריעו זל"ז. עדיף להעמיס כמה שפחות על לוח-האם. המוליכים שבו דקים, והוא לא מיועד לעמוד בעומסים חריגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התמונות שהעלת פה הם מחברים 2 מאוררים ל-2 חיבורים בלוח אם

אני לא מבין ממש למה זה טוב

לפי מה שהבנתי, השיטה של AC מיועדת לכך שהביוס אשר שולט במהירות מאוורר ה CPU ע"י PWM , ישלוט במקביל במאווררים נוספים באופן אוט' בהתאם לטמפ' המעבד.

המאוורר השני מקבל את החשמל והשליטה ביחד עם הראשון [CPU] ולכן משורשר אליו בחיבור 4 פין, אך כדי לקרוא את הסל"ד שלו בנפרד, הוא מחובר עם חוט נוסף [צהוב/שחור] לחיבור מאוורר אחר בלוח [שאינו ניתן לשליטה].

בשביל מה אתה מסתבך? חבר ישר למולקס. ממילא לא תוכל לשלוט על כמה מאווררים בתוכנה (אם זו כונתך) כי האותות שהם יוציאו יפריעו זל"ז. עדיף להעמיס כמה שפחות על לוח-האם. המוליכים שבו דקים, והוא לא מיועד לעמוד בעומסים חריגים.

אני מסתבך בשביל שתוכנת SPEEDFAN אשר כיום שולטת אוט' [בהתאם לספי טמפ' שקבעתי] על 2 חיבורי 4 פין בלוח, שעליהם מחוברים 2 מאווררים [אחד לכל חיבור] , תוכל תשלוט בעוד מאווררים באופן אוט', רק שהבעיה היא שהמאווררים חזקים, "בעלי תאבון" ומספרם יותר מ 2 .

תודה על שהארת את תשומת ליבי לנושא המוליכים על הלוח.

לגבי הפרעה באותות, חשבתי שלא תהיה בעיה אם אני מחבר קבוצה של מאווררים בעלי נתונים זהים, האם אני טועה ?

אם אתה רוצה לשלוט על המאווררים , זה תלוי רק בך

שוב , אין בעייה בחיבור ללוח

אם אתה חושש אז תחבר אותם ישירות לספק כח , בחיבור מולקס פשוט

תודה על התגובות. כמה מאווררים הכי הרבה מחוברים אצלך לנקודה בודדת על הלוח וכמה W סה"כ בנק' הזו ?

אני לא מבין גדול בחשמל ולכן אשמח להתייחסות לשאלות:

1. ע"פ התמונות של AC נראה שהשרשור המקבילי שלהם הוא כמו לחבר עם מפצל Y פשוט, האם נכון ?

2. האם ניתן לחשב בכמה עומס יעמוד חיבור מאוורר יחיד על לוח האם, או למדוד כמה W מוציא כל חיבור מאוורר על הלוח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי למדוד כמה הספק ( W ) הוא מוציא,

חבר מד זרם בטור ותכפיל את התוצאה במתח.

זו איוולת. הזרם היוצא הוא לפי צריכת המאוורר המחובר. אם יהיה מאוורר בהספק גדול, הזרם יהיה גבוה ולהפך. לא ניתן לדעת מה הזרם המקסימלי מבלי לשרוף את הלוח :\

לפותח האשכול; יש לך לינק למדריך למשתמש של הלוח? דגם יותר מדוייק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ZiggyMan - דגם הלוח הוא GA-X38-DQ6 , זהו הדגם הטוב/חזק ביותר של GIGABYTE לצ'יפסט X38 של אינטל.

צרפתי גם את דף ההסבר על חיבורי המאווררים מתוך ספר הלוח...

תודה על הנסיון לעזור !

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...