הפיכת מחשב למערכת שליטה על רכיבים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפיכת מחשב למערכת שליטה על רכיבים

yigael_o

Recommended Posts

היי,

יש למישהו מידע איפה אני יכול להשיג מידע על שליטה על רכיבים שונים?

איזה חומרה זה מצריך?

בשלב ראשון אני אשמח אפילו רק לכבות ולהדליק את האורות בבית.

תודה,

יגאל אוסקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה רוצה בדיוק לעשות?,

אם אתה רוצה לבנות לבד, אז שערים לוגיים בתוספת ממסרי "SOLID STATE" אמורים לעשות את העבודה מבחינת החומרה, כמו-כן אתה תצטרך לבנות קוד שידע להתממשק עם המערכת בחיבור COM או LPT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אחד שחושב שהוא יכול לבנות לבד .. ;D

בכל מיקרה, בשביל להשיג את התוצאות הרצויות אתה תצתרך ככה- ידע באלקטרוניקה וחשמל, תצתרך לדעת מעגלים ומתחים וחוקי חשמל.

מלבד זאת תצתרך לבנות תוכנה או למצוא אחת ברשת להתאים אותה שתעשה מה שתבקש ממנה או דברים שתרצה ממנה.

דוגמא א' לצורך הבקשה שלך- הדלקת האור מתבצעת דרך סוויץ' של OFF ו- ON, עליך ליצור מעגל בין המחשב למפסק ובנות צורה של תוכנה בה המחשב אומר שעכשיו המעגל פתוח וסגור.

כעיקרון זה בסיס קל לכל הנושא. אם כל הקטע של הבית החכם היה כל כך פשוט אז לא נראה לי שאנשים היו משקיעים בזה אלפיי שקלים.

אתה יכול להגיע לתוצאות מאוד יפות אבל שתדע שבשיל ליצור טוב צריך לבנות את הבית עצמו שיהיה מותאם לצורך הנוחיות והתוכנית שהבית יעשה.

אני אתן לך רעיונות של טעם שיהיה לך לעתיד של איזה רעיונות עוד אפשר ליצור, חיישן שיודע מתי אתה פותח ת'מנעול של הבית ואז הוא מדליק לך אורות. אופציה לשליחת SMS למחשב ואז המחשב אומר למזגן לדלוק ולהכין ת'בית קר. זה קצת דוגמאות, מומלץ לחפש ברשת דוגמאות להתחלה. נראה לי שבתור התחלה תבנה סוג של ביתי עם מדיה סנטר מערכת ביתי עם LCD או פלאזמה טובה! זה יתן התחלה יפה. תבנה תוכנה שתתן לך אופציה לשליטה על האורות בחדר ועמעם אותם ואז בסוף לכבות אותם לגמרי בחדר כמו בקולנוע אמיתי.

זה היה הסבר על רגל אחת במקרה והסנתי את כוונתך..

ולסיום, בהצלחה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום יגאל

עבור פרוייקט כזה אתה תיהיה צריך להשקיע סכום די גבוהה וממש לא לכיוון האלקטרוניקה כפי שכמה כתבו כאן:

לגבי התיכנות אתה תיהיה חייב לדעת שפה כלשהי ברמה ממש גבוהה ליצירת ממשק נוח, ותיקשורת בתוך הרשת ע"מ לשלוט במחשב השולט על הבית החכם (אלה אם כן אתה רוצה למשוך חוטים נוספים עד למחשב אחר... מה שדי בטוח יגדיל את העלויות) כמו כן תיהיה צריך לדעת לתכנת עבור אחד הפורטי התיקשורת (LPT COM USB)

הינה אתר העוסק בתיכנות ב VB עבור פורטים LPT ו COM , אתה יכול לקנות ספרים הרבה יותר מעמיקים בנושא, לדעתי זה מאוד מעניין.

http://www.galium.co.il/vbe/

לגבי החלק האלקטרוני של המערכת הוא הזול יותר לדעתי לפחות עבור מערכת בסיסית - ממסר לרוב עולה בין 5-15 שקל לפי זיכרוני ליחידה. (כמובן אפשר לפתח את המערכות עד לאין גבול.)

והחלק שיכול להיות היקר ביותר בשבילך הוא השבירת קירות והולכת חוטים לאזורים שאתה צריך. והחומר המילוי שתיהיה צריך לקנות בכמויות מסחריות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום יגאל

עבור פרוייקט כזה אתה תיהיה צריך להשקיע סכום די גבוהה וממש לא לכיוון האלקטרוניקה כפי שכמה כתבו כאן:

לגבי התיכנות אתה תיהיה חייב לדעת שפה כלשהי ברמה ממש גבוהה ליצירת ממשק נוח, ותיקשורת בתוך הרשת ע"מ לשלוט במחשב השולט על הבית החכם (אלה אם כן אתה רוצה למשוך חוטים נוספים עד למחשב אחר... מה שדי בטוח יגדיל את העלויות) כמו כן תיהיה צריך לדעת לתכנת עבור אחד הפורטי התיקשורת (LPT COM USB)

הינה אתר העוסק בתיכנות ב VB עבור פורטים LPT ו COM , אתה יכול לקנות ספרים הרבה יותר מעמיקים בנושא, לדעתי זה מאוד מעניין.

http://www.galium.co.il/vbe/

לגבי החלק האלקטרוני של המערכת הוא הזול יותר לדעתי לפחות עבור מערכת בסיסית - ממסר לרוב עולה בין 5-15 שקל לפי זיכרוני ליחידה. (כמובן אפשר לפתח את המערכות עד לאין גבול.)

והחלק שיכול להיות היקר ביותר בשבילך הוא השבירת קירות והולכת חוטים לאזורים שאתה צריך. והחומר המילוי שתיהיה צריך לקנות בכמויות מסחריות...

בקשר לתיכנות אין בעיה. אני בעל תואר ראשון במדעי המחשב ומתכנת ב C# מעל לשנה וחצי. כולל ניסיון בפיתוח דרייברים. עבדתי גם בחברה שמייצרת מכשירים אוטומטיים בלמוט בע"מ http://www.balamuth.co.il/

(כספומטים, מכשירים של תשלום על חניה וכו') אבל הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא מבין כרגע כלום (ממש כלום) בחומרה. את החלק הזה עשתה מחלקה אחרת אצלנו ואין לי מושג איך להתחיל (דרך אגב,משעשע אותי שלאחר ש"נפרדו דרכינו" כבר לפני שנה והם עדיין מחפשים מתכנת לתפקיד שלי).

אין לי שמץ של מושג לגבי החלק החומרתי ועל זה אני מעוניין לקבל מידע, גם קישור טוב או קובץ יכול לפתור לי את הבעיה הזו. אני מתחל ממה שנתת אבל אני מעוניין יותר ב אם אפשר.

בקשר לשבירת קירות, זה באמת משמעותית יותר יקר אם זה יהיה אלחוטי?

בכל מקרה תודה רבה,

יגאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אחד שחושב שהוא יכול לבנות לבד .. ;D

למה לזלזל? תמיד צריך להתחיל ממשהו, גם אם הוא קטן. אני לא חושב שכל כך מסובך להפעיל שליטה על חיבור בודד דרך המחשב, ומכאן, השמים הם הגבול. ברגע שמנסים ולומדים את התחום (ועל הדרך צריכים ללמוד קצת חשמל, קצת אלקטרוניקה, תיכנות, הרכבת מעגלים ועוד ועוד) אפשר להגיע רחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיון מקסים ....הכי טוב לקנות את הבקרים האלו מוכנים כבר ...שמאפשרים להפעיל חלקים מסוימים ...

ואפילו על חוטי במחיר די טוב והגיוני ...

תקרא קצת על X10 שזה אחד הראשונית וכיום.....רק לידע ...על תקנה שום דבר ...זהי תוכנולוגיה מיושנת בת 20 שנה!

אני מאוד ממליץ על האתר http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=24

יתן לך פרספקטיבה של מה שאנשים עשו ויאפשר לך לשאול שאלות...

מאוד לא מומולץ לבנות את המערכת שמתחברת לחשמל ....יש רכיבים שנבדקו יכולים לעבוד תחת עומס ...וכדי לנצל אןותם בשביל לשמור את הבית לא מסוכן.

בנוסף אני יכול לשתף אותך ותגלגל על רכיבים שתומכים ב PLCBUS שזה פקודות שנשלחות דרך החשמל שנחשב אמין יחסית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לתיכנות אין בעיה. אני בעל תואר ראשון במדעי המחשב ומתכנת ב C# מעל לשנה וחצי. כולל ניסיון בפיתוח דרייברים. עבדתי גם בחברה שמייצרת מכשירים אוטומטיים בלמוט בע"מ http://www.balamuth.co.il/

(כספומטים, מכשירים של תשלום על חניה וכו') אבל הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא מבין כרגע כלום (ממש כלום) בחומרה. את החלק הזה עשתה מחלקה אחרת אצלנו ואין לי מושג איך להתחיל (דרך אגב,משעשע אותי שלאחר ש"נפרדו דרכינו" כבר לפני שנה והם עדיין מחפשים מתכנת לתפקיד שלי).

אין לי שמץ של מושג לגבי החלק החומרתי ועל זה אני מעוניין לקבל מידע, גם קישור טוב או קובץ יכול לפתור לי את הבעיה הזו. אני מתחל ממה שנתת אבל אני מעוניין יותר ב אם אפשר.

בקשר לשבירת קירות, זה באמת משמעותית יותר יקר אם זה יהיה אלחוטי?

בכל מקרה תודה רבה,

יגאל

שלום יגאל,

אם אתה חושב שתוכל לממש את החלק של התוכנה עברתה את השלב הקשה יותר.

מספר נקודות שהיתי רוצה לציין הוא שUSB מצריך מספר רכיבים נוספים וידע בתיכנות מיקרובקרים לרוב. ולא היתי ממליץ להתחיל איתה אלה להתחיל לפתח עבור LPT/COM ולאחר מכן אחרי שזה יעבוד לפתח האלה לממשק המתקשר עם USB

עד היום לא ניתקלתי באתרים טובים העוסקים בתיכנות עבור חומרה, אומנם אם יש לך ידע באנגלית ישנם המון ספרים מעניינים מאוד.

הינה ספר שניראה לי נחמד עבור המטרה שלך: http://www.amazon.com/USB-Complete-Everything-Develop-Peripherals/dp/1931448027/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1212914987&sr=1-1

לפי דעתי, למראות שאני לא בעד הפרת זכויות יוצרים, תוכל למצוא את הספר בתוכנות השיתוף קבצים כמו כל ספר אחר שיעניין אותך.

ראיון מקסים ....הכי טוב לקנות את הבקרים האלו מוכנים כבר ...שמאפשרים להפעיל חלקים מסוימים ...

ואפילו על חוטי במחיר די טוב והגיוני ...

תקרא קצת על X10 שזה אחד הראשונית וכיום.....רק לידע ...על תקנה שום דבר ...זהי תוכנולוגיה מיושנת בת 20 שנה!

אני מאוד ממליץ על האתר http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=24

יתן לך פרספקטיבה של מה שאנשים עשו ויאפשר לך לשאול שאלות...

מאוד לא מומולץ לבנות את המערכת שמתחברת לחשמל ....יש רכיבים שנבדקו יכולים לעבוד תחת עומס ...וכדי לנצל אןותם בשביל לשמור את הבית לא מסוכן.

בנוסף אני יכול לשתף אותך ותגלגל על רכיבים שתומכים ב PLCBUS שזה פקודות שנשלחות דרך החשמל שנחשב אמין יחסית

GSM, הממסרים הינם רכיבים יחסית בטוחים לעבודה עם חשמל גובה(אם לעבוד בהתאם להוראות היצרן ולא לעבור את הגבלת המתחים המצויינת עליהם) והרי הם פועלים כמתג חשמלי רגיל אשר נישלט ע"י מגנט חשמלי. כך שקצרים והלחמות מתח גבוה הן נדירות מאוד.

לגבי האתר באמת די מעניין :) אני קורא בו עכשיו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי עם מדובר על בניית מערכת שתעבוד ללא סיכונים לאורך שניים .

אני מאוד ממליץ לא לקחת סיכונים בחשמל במתח נמוך ....אם אין צורך לא לקחת...גם עם מדובר במחיר קצת יותר יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה קישור של מעגל+תוכנה דוגמא שמראה איך אפשר לשלוט במכשירים של 220 וולט.

http://www.electronic-circuits-diagrams.com/computersimages/computersckt1.shtml

הבעיה היחידה שלרוב המכשירים יש מפסק והם דורשים ללחוץ על המפסק כדי להפעיל וכאן זה רק משפיע אם המכשיר יקבל מתח או לא.

אבל אפשר לפתח את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שבמהלך הלימודים שלי נתקלתי בבקרים מתוכנים מתוצרת TEXAS INSTEROMENTS , שהם דווקא יכולים לבצע את העבודה בקלות..

יש להם מספיק יציאות, וכמובן כניסות, במידה ואתה רוצה לבצע תהליכים בחוג סגור (לדוג' - עוצמת התאורה בחדר, כתלות בעוצמת האור)

היציאות, אם אני זוכר נכון, כבר הותאמו לעבוד במתח של 220V..

העלות?

מחשב (מה שכבר יש לך)

למצוא תוכנה שתוכל לעבוד עם הבקר (לא חסר)

לקנות את הבקר (הם התחילים באזור ה200$ אם אני זוכר נכון)

לקנות חיישנים (במידה ואתה רוצה בקרות בחוג סגור)

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה קישור של מעגל+תוכנה דוגמא שמראה איך אפשר לשלוט במכשירים של 220 וולט.

http://www.electronic-circuits-diagrams.com/computersimages/computersckt1.shtml

הבעיה היחידה שלרוב המכשירים יש מפסק והם דורשים ללחוץ על המפסק כדי להפעיל וכאן זה רק משפיע אם המכשיר יקבל מתח או לא.

אבל אפשר לפתח את זה.

פה זה כבר עניין של להתעסק עם המכשיר עצמו ופשוט להפטר מהמפסק (כדי להגיע למצב שכל זמן שהמכשיר מקבל חשמל הוא דלוק), לא אמור ליהיות מאוד מסובך ברוב המקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...