מחשב נכבה לסירוגין - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נכבה לסירוגין

ajl

Recommended Posts

אני לא יודע מה נסגר עם המכונה שלי (אולי זה מזג האוויר החם) אבל בזמן האחרון (שבוע שבועיים) המערכת נכבית לי לפעמים ככה סתם.

אני חושש שזה אולי מהספק (300W) או מהקירור freezer 7 pro (במארז יש לי עוד 2 מאווררים).

מחוברים למכונה דרך wacom, DOK, mouse, printer, screen Hub(dell)

יכול להיות שאין מספיק מתח וקירור ובגלל זה המחשב קורס? למה זה לא קרה עד עכשיו? (יש לי אותו כבר חצי שנה), יכול להיות שזה מערכת ההפעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת אם מאוורר הספק מסתובב ? כי למע' הפעלה יש מע' הגנה שמכבה את המחשב במידה ומאוורר הספק לא עובד וגורם לחימום יתר....

ואם זה לא עוזר אז תנסה החלפת זיכרונות (לא במיקום אלא ממש אחרים לגמרי) ואז כנראה אם זה לא וירוס זה יסתדר לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי והוא מסתובב.

לגבי הזכרונות לפני כמה ימים הוא סרב להידלק והיה תקוע בהדלקה על ה splash screen של לוח האם (לא עזרו לחיצות על del, F12 וכדומה)

נאלצתי לפרק את המחשב כליל ובאותה הזדמנות כבר ניקיתי אבק :-) מרחתי למעבד (משחה טרמית), שיניתי מיקום זכרונות תוך כדי תהליך אלימינציה.

בסופו של דבר נראה כי כבל שמתחבר מהמחשב ל HUB של המסך תקע את העלייה (אין לי מושג למה, פעם ראשונה שנתקלתי במשהו שכזה).

אני לא יודע אם זה איוורור, הבנתי שפריזר 7 מספיק לקואד אם אין OC, יכול להיות שהספק לא מזרים מספיק מתח ובעקבות כך המחשב פשוט "מתעייף ונכבה"?

רק לציין שטמפרטורה רגילה היא בממוצע על 52

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iem, למערכת ההפעלה אין שום ניטור שנוגע לספק כוח, לא לתפקוד המאורר ולא לטמפ', נכון שיש הגנות אבל הם חומרתיות מצד הספק בלבד.

כשל מוירוס\זכרונות תקולים בדר"כ יגרום למסך כחול ו\או ריסט.

עומס יתר מצד הספק כוח יגרום לכיבוי ללא הפעלה מחדש.

בביוס של לוח האם מוגדרת טמפ' מקסימלית שבה המחשב יצפצף\ירסט\יכבה, יכול להיות שאצלך היא מוגדרת על 60-65 ובקלות אתה מגיע ל"סף" הזה - תבדוק על כמה היא מוגדרת אצלך.

בהחלט התקני יכולים לגרום לבעיות וכשלים, אני ממש לא מופתע.

שיהיה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזמן כבר ניטרלתי את המעקב אחרי חום המעבד, כמו שכבר ציינתי במצב אידיאלי החום עומד על 52C כך שאני לא יודע אם המחשב נכבה בגלל זה.

אני נוטה לחשוב בכיוון הספק, נראה לי שאני אחליף את הספק ל450W ואבדוק.

יש המלצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא ולא אוברקלוקר, קח ספק אמין ופשוט (HEC כלשהו) בלי לבזבז יותר מידי מזומנים.

תפנה לפורום ספקים ומארזים, תתן את התקציב ואת המפרט המלא, אם יש חנות שאתה מעדיף לקנות ממנה וכו', וימצאו לך את מה שהכי מתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iem, למערכת ההפעלה אין שום ניטור שנוגע לספק כוח, לא לתפקוד המאורר ולא לטמפ', נכון שיש הגנות אבל הם חומרתיות מצד הספק בלבד.

כשל מוירוס\זכרונות תקולים בדר"כ יגרום למסך כחול ו\או ריסט.

עומס יתר מצד הספק כוח יגרום לכיבוי ללא הפעלה מחדש.

בביוס של לוח האם מוגדרת טמפ' מקסימלית שבה המחשב יצפצף\ירסט\יכבה, יכול להיות שאצלך היא מוגדרת על 60-65 ובקלות אתה מגיע ל"סף" הזה - תבדוק על כמה היא מוגדרת אצלך.

בהחלט התקני יכולים לגרום לבעיות וכשלים, אני ממש לא מופתע.

שיהיה בהצלחה.

כבר נתקלתי לא אחת בבעיית חימום יתר של המחשב עקב כשל ספק כח שגרמה אוטומטית לתקיעת המחשב במערכת ההפעלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, בהמשך לפוסט הקודם, הלכתי וקניתי ספק כוח חדש 450vx חשבתי שצרותיי נגמרו... טעיתי, המחשב עדיין המשיך בריסטים, חלונות כחולים וכדומה.

הרצתי memtest וקיבלתי כמה שורות אדומות והבנתי שיש בעיה בזכרונות, התחלתי אלימינציה והורדתי שני סטיקים (יש לי 4*1gb) והמשכתי עם הבדיקות...

2 סטיקים בסלוטים 1-2 תקין

2 סטיקים(אחרים) בסלוטים 3-4 תקין

התחלתי לשים רק סטיק אחד כל פעם ו... כלום, הכל תקין.

החזרתי את ארבעת הזכרונות, מריץ כמה בדיקות ו... ריסט, מה לעזאזל קורה כאן?

העלתי ואחרי כמה דקות... בום, ריסט.

:s05: אין לי מושג מה כבר לעשות?

אני אצרף תמונה אולי מישהו יוכל להבין משהו.

לפי מה שראיתי כשהוא מגיע לבדיקה מספר 5 (block moving) לבערך 70-80% הוא עושה ריסט.

[br]פורסם בתאריך: 7.06.2008 בשעה 15:51:15

תמונה שקיבלתי תוך כדי עבודה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן אני מגיע למסקנה שכאשר ארבעת הסלוטים בשימוש ישנה בעיה ואם אני מסיר אחד (לא משנה איזה) אין נפילות בבדיקה ואין בעיה של ריסטים במערכת.

למישהו יש כיוון מה יכול לגרום לבעיה? חום? דפוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...