לא להאמין. מחשב חדש שהתקלקל ולא מצליחים לתקן, צריך עצה. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא להאמין. מחשב חדש שהתקלקל ולא מצליחים לתקן, צריך עצה.

Gil80

Recommended Posts

אהלן אנשים.

לפני חודש בערך הצבתי הודעה באחד הפורומים שאני מעוניין במחשב חדש ועזרו לי להרכיב מפרט שברובו נשאר כמו שהוא.

מעבד: Intel E8500

זיכרון: Corsair 2X2GB @ 800MHz

לוח אם: PN5-D

מעבד גרפי: 9800GTX 512MB

כונן: 500GB ABYS Western Digital

מארז: CoolMaster 690

קירור: Zalman 9500CNPu

ספק כוח: Thermaltek 750W

בעיה מס' 1

המחשב היה נכבה באמצע משחק.

החלפת ספק כוח פתרה את הבעיה.

ספק כוח מקורי HEC600W.

בעיה מס' 2

ויסטה 32 נתקע מדי פעם. רק RESET היה אפשרי.

התקיעות היו באופן רנדומלי.

זה יכל לקרות 2 דקות אחרי איתחול המחשב או אחרי שעתיים של עבודה. קרה לרוב בעבודה בסביבת המערכת הפעלה ולא במשחקים.

יומיים לפני הבעיה השלישית המערכת תפקדה ללא בעיות לאחר עידכון דרייברים לכרטיס מסך.

הבעיה אופיינה כמערכת תקועה אך העכבר היה זז ואם הייתי מעביר אותו מעל ה - side bar אז השקיפות היתה משתנה. מה שהראה שכנראה היה process מסויים שתקע את המערכת אבל לא בטוח שזה רק ברמת התוכנה.

בעיה מס' 3

פעמיים המחשב עשה לעצמו RESTART. בפעם השניה הלוח אם צפצף 10 שניות והפסיק ל-3 שניות והמשיך כך לסירוגין. זה קרה כחמש דקות אחרי שהמחשב עלה ומבלי שנגעתי במחשב בכלל.

המסך כבה ונאלצתי לעשות RESET ואז קיבלתי boot failure.

הבאתי למעבדה והם התחילו להחליף לי רכיבים. בהתחלה לוח אם עם צ'יפסט של . benchmarking כשל.

החליפו כרטיס מסך. לרגע נראה שהכל הסתדר אבל אז שוב פעם כשל.

החליפו ל- 8800 עדיין כשל.

הוא טוען שהחליפו מעבד... אין לי מושג אם זה נכון כי הוא נשמע הססני בקול שלו ולטענתו זה כשל.

נאמר לי לבוא ולקחת את הכסף ושהוא מתנצל אבל אין ביכולתו לעשות כלום.

קניתי את המחשב ברחוב בן יהודה בת"א קרוב לבית שלי כי אני לא ובדיוק בשביל מקרים כאלו רציתי חנות קרובה לבית.

אז מה שאני מעוניין לדעת זה האם מישהו קרא איפשהו שהמפרט הזה בכלל עובד?

יש חנות אחרת באיזור דיזינגוף/בן יהודה שאפשר לסמוך עליהם?

אולי מפרט עם רכיבים אחרים אבל ביצועים זהים?

אשמח לכל עזרה שאוכל לקבל.

תודה רבה.

גיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי המערכת הפעלה לא הותקנה כראוי!

ניסיתה להתקין אותה שוב?

הם בדקו אותה עם כונן חדש ומערכת הפעלה שהם התקינו מאפס כדי לשלול את האפשרות שהמערכת הפעלה שלי לא תקינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר לא קרה כלום, החנות לא מספיק רצינית בשביל לפתור בעיה פשוטה מאוד.

במצב כזה בודקים מעלות של המעבד, ואם המאוור של המעבד לא מהודק היטב מתחילות בעיות מהסוג הזה. (קרה לי שכרטיס קול לא זוהה למערכת בגלל זה)

הבעיה עם התקיעות: זה נשמע שהזיכרונות לא תואמים את הלוח, בטח דחפו לך חברה מעפנה או זיכרונות דפוקים.

הסיכוי שהמעבד דפוק קיים גם. אין דבר כזה שמפרט מסוים של שילוב של חלקים שונים לא יעבוד, אלא אם יש בינהם חוסר תאימות ובמפרט שרשמת אין את הבעיה הזאת.

מכל הסיפור הזה אתה רק הרווחת שלא נדפקת בזמן יותר מאוחר ואז כבר לא היו מחזירים לך את הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זאת פעם ראשונה שאני קונה מהחנות ואני מוכרח להגיד שהשירות הוא טוב אבל אני לא סגור לגבי איכות המעבדה ואני לא רוצה לקפוץ למסקנות וסתם לעשות נזק. מאד יכול להיות שפשוט לא מצליחים לפתור את הבעיה.

תודה רבה על רשימת החנויות אך כמו שציינתי לעיל, אני לא ולכן אני מעוניין בחנות באיזור מרכז ת"א (חוץ מ-KSP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר לא קרה כלום, החנות לא מספיק רצינית בשביל לפתור בעיה פשוטה מאוד.

במצב כזה בודקים מעלות של המעבד, ואם המאוור של המעבד לא מהודק היטב מתחילות בעיות מהסוג הזה. (קרה לי שכרטיס קול לא זוהה למערכת בגלל זה)

הבעיה עם התקיעות: זה נשמע שהזיכרונות לא תואמים את הלוח, בטח דחפו לך חברה מעפנה או זיכרונות דפוקים.

הסיכוי שהמעבד דפוק קיים גם. אין דבר כזה שמפרט מסוים של שילוב של חלקים שונים לא יעבוד, אלא אם יש בינהם חוסר תאימות ובמפרט שרשמת אין את הבעיה הזאת.

מכל הסיפור הזה אתה רק הרווחת שלא נדפקת בזמן יותר מאוחר ואז כבר לא היו מחזירים לך את הכסף.

מילא היית קרוב למציאות.

התחממות יתר של המעבד גורמת למחשב ישר לבצע ריסט, היא לא תוקעת אותו.

"הזכרונות לא תאומים את הלוח"-

לוח של אסוס עם זכרונות של קורסאייר. "חברה מעאפנה"? לא במקרה הזה. ועד היום לא שמעתי על מקרה של בעיות בזכרונות של קורסאייר עם לוחות של אסוס ו/או צ'יפסט ה N750I של . כל הסיפור הזה הזוי, החליפו חצי מהחלקים וכל הסיפור עדיין לא עבד, לפחות החזירו לך את הכסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מילא היית קרוב למציאות.

התחממות יתר של המעבד גורמת למחשב ישר לבצע ריסט, היא לא תוקעת אותו.

"הזכרונות לא תאומים את הלוח"-

לוח של אסוס עם זכרונות של קורסאייר. "חברה מעאפנה"? לא במקרה הזה. ועד היום לא שמעתי על מקרה של בעיות בזכרונות של קורסאייר עם לוחות של אסוס ו/או צ'יפסט ה N750I של . כל הסיפור הזה הזוי, החליפו חצי מהחלקים וכל הסיפור עדיין לא עבד, לפחות החזירו לך את הכסף...

אני בספק לגבי בדיקת/החלפת המעבד. יכול להיות באמת שהבעיה בו ונכון הדבר גם לגבי הזכרונות. תמיד יש סיכוי שיצא אחד דפוק, מה לעשות.

אני לא מאמין שהם החליפו גם את הזכרונות.

הוא מוכן להחזיר לי את הכסף אבל אני בניגוד לציפיות לא רוצה לוותר כי אני יודע שאין לי חנות קרובה יותר למגורי ואני מרוצה מהיושר של הבחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעה הזאת מיועדת לPIKA007 בלבד:

"במצב כזה בודקים מעלות של המעבד, ואם המאוור של המעבד לא מהודק היטב מתחילות בעיות מהסוג הזה. (קרה לי שכרטיס קול לא זוהה למערכת בגלל זה)":בעיה מס' 1

המחשב היה נכבה באמצע משחק.

החלפת ספק כוח פתרה את הבעיה.

ספק כוח מקורי HEC600W.

לפחות אל תוציא את עצמך לא מבין, התחממות יתר גורמת למחשב לכבות לא לאתחל את עצמו.

"הבעיה עם התקיעות: זה נשמע שהזיכרונות לא תואמים את הלוח, בטח דחפו לך חברה מעפנה או זיכרונות דפוקים."

(גם בנושא של הבנת הנקרא אתה חלש, כי התכוונתי שכנראה דחפו לו חברה מעפנה שהיא לא קורסאייר או זיכרונות דפוקים):

בעיה מס' 2

ויסטה 32 נתקע מדי פעם. רק RESET היה אפשרי.

התקיעות היו באופן רנדומלי.

זה יכל לקרות 2 דקות אחרי איתחול המחשב או אחרי שעתיים של עבודה. קרה לרוב בעבודה בסביבת המערכת הפעלה ולא במשחקים.

יומיים לפני הבעיה השלישית המערכת תפקדה ללא בעיות לאחר עידכון דרייברים לכרטיס מסך.

הבעיה אופיינה כמערכת תקועה אך העכבר היה זז ואם הייתי מעביר אותו מעל ה - side bar אז השקיפות היתה משתנה. מה שהראה שכנראה היה process מסויים שתקע את המערכת אבל לא בטוח שזה רק ברמת התוכנה.

בקשר לבעיה מספר שלוש, עכשיו שקראתי אותה עד הסוף, זה די מאשר שהבעיה בזיכרונות בגלל הצפצוף הארוך שמבשר על זיכרון ושפתאום הוא מקבל בוטפיילור.

מצד שני זה עלול להיות גם לוח או מעבד תקול או לא יושב טוב (פחות צפוי) אך קודם כל לבדוק זיכרונות:

בעיה מס' 3

פעמיים המחשב עשה לעצמו RESTART. בפעם השניה הלוח אם צפצף 10 שניות והפסיק ל-3 שניות והמשיך כך לסירוגין. זה קרה כחמש דקות אחרי שהמחשב עלה ומבלי שנגעתי במחשב בכלל.

המסך כבה ונאלצתי לעשות RESET ואז קיבלתי boot failure.

הבאתי למעבדה והם התחילו להחליף לי רכיבים. בהתחלה לוח אם עם צ'יפסט של . benchmarking כשל.

החליפו כרטיס מסך. לרגע נראה שהכל הסתדר אבל אז שוב פעם כשל.

החליפו ל- 8800 עדיין כשל.

הוא טוען שהחליפו מעבד... אין לי מושג אם זה נכון כי הוא נשמע הססני בקול שלו ולטענתו זה כשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלתי אפשרי לקרוא את ההודעה שלך ולהבין מה אתה רוצה, בנה אותה בצורה נוחה יותר, ותשתמש באפשרות הציטוט. יצא לך פה חרבוש אחד גדול.

בנוגע לזכרונות-

לבנאדם יש הבנה בסיסית. אם זה לא היה קורסאייר, הוא היה שם לב שדחפו לו משהו שהוא לא קורסאייר. לגבי דפוקים, אני לא נכנס לאפשרות שחנות נותנת מראש דפוקים שידוע להם שהם דפוקים.

זה לא שיש לי בעיה בהבנת הנקרא, זה שאתה פשוט לא מנסח דברים כמו שצריך.

לגבי צפצופים ושגיאות POST- זה משתנה מלוח ללוח, אני לא מכיר את צפצופי הפוסט של ה P5ND, אז לא אגיב בנושא.

ולגבי התחממות יתר- אני לא יודע על איזה לוח או אם איזה מעבד בדקת, אבל כברירת מחדל, ש C2D מתחממים יתר על המידה, הם עושים ריסט למחשב, לא מכבים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסחתי מצויין וסידרתי את ההודעה מצויין.

ציטטתי את עצמי והתאמתי לגבי כל אחת מהבעיות. יש לך בעיה חמורה בבהנת הנקרא או שאתה לא מנסה להבין כדי לא להודות בטעות.

בכל מקרה, אמרת שלכל לוח יש צפצופים שונים, התכוונת שלכל חברה יש צפצופים שונים.

על כל מקרה צפצוף אחד ארוך מעיד על תגיד מה שתגיד.

ואני גם לא חושב שגיל בדק אם זה קורסאייר או משהו אחר, את זה רק הוא יוכל להכריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כפתור של ציטוט

שגורם להודעה להיראות ככה

ואז הרבה יותר קל לקרוא במקום גוש טקסט שלא ניתן להבדיל בין א' לב'.

צפצוף ארוך זה זכרונות? וואלה?

Gigabyte K8NF-9, הלוח הנוכחי שלי. צפצוף אחד ארוך מורה בו על קצר בלוח.

לגבי חברות- גם כן לא נכון. אתה יודע שבסדרת הסטרייקר של הצפצופים שונים למשל מבסדרת המקסימוס?

אני לא אפתח את הדיון הזה, זה ליום אחר. עכשיו רק נחכה לראות אם גיל באמת בדק שהוא קיבל קורסאייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג'יגה בייט לא מעניין, מדובר פה בלוח .

יש כפתור של ציטוטואז הרבה יותר קל לקרוא במקום גוש טקסט שלא ניתן להבדיל בין א' לב'.

צפצוף ארוך זה זכרונות? וואלה?

Gigabyte K8NF-9, הלוח הנוכחי שלי. צפצוף אחד ארוך מורה בו על קצר בלוח.

לגבי חברות- גם כן לא נכון. אתה יודע שבסדרת הסטרייקר של הצפצופים שונים למשל מבסדרת המקסימוס?

אולי יש הבדל בטון או בווליום, אבל הצפצוף עצמו, שזה אומר צפצוף אחד ארוך מעיד על , ושלושה צפצופים מעידים על כרטיס מסך.

אחי, אני לא בקטע של להיכנס לוויכוחים, אבל סתם ככה נסית להוציא אותי טמבל במקום לנסות להבין אותי. ורק תדע שאין חכם כבעל ניסיון.[br]פורסם בתאריך: 2.06.2008 בשעה 16:25:10

אחלה, קיבלתי, כתבתי את ההודעה רע, סליחה שהווכחתי על זה. אבל בתוכן שלה אין שום טעות.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרונות של קורסאייר בדוק. אפילו הכונן הוא ABYS שיותר קשה לבדוק את זה בעין. כביכול כונן עם נתונים מהירים יותר.

הרצתי בדיקה של תוכנת everest על רכיבי המחשב. הם אחד לאחד כמו שהזמנתי.

המחשב לא עבר OC.

במצב IDLE הטמפ' של המעבד היא 45 מעלות והמאוור על 2600 סל"ד. כזכור מאוורר זלמן 9500 CNP.

הזכרונות במהירות 800MHz... קורסאייר חבר'ה.. קורסאייר :)

כן יכול להיות שאחת למליון יוצא רכיב תקול. העניין המוזר הוא שאחרי שיחה נוספת בטלפון הבחור מאמת לי שאכן החליפו לי מעבד, כרטיס מסך... ראבאק מה נשאר? להחליף מארז? אולי הבעיה במתכת של המארז :)

אמרתי לו שאני לא מוכן לוותר ושאני לקוח מרוצה עדיין בגלל היושר שהם מגלים והעובדה שאני בלי מחשב לא תשתנה גם אם אקח את הכסף כי עד שאמצא עוד חנות אחרת ועד שירכיבו לי אותו יעברו גם ככה עוד שבועיים.

אולי בחנות אחרת הרכיבים לא תקולים למרות שהוא עצמו מזמין את הרכיבים מהיבואן ולא מחזיק סטוקים בחנות עצמה.

אין לי מושג מה לעשות גם אם אקח את הכסף. אני גר במרחק של 5 דקות הליכה מהחנות שנמצאת בבן יהודה ואני לא מכיר חנות מחשבים אחרת באותה קרבה.

גם אם אלך לחנות אחרת.. אקח את אותו המפרט כי אני לא מכיר משהו אחר. אולי חוץ מלוח אם שאחליף לצ'יפסט של אינטל ולא של .

קיצר... חבר'ה... אני ממש בבאסה. מחשב חדש ואני אפילו לא נהנה ממנו. עלה לי 6300 שקל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקה, בתחום של תקלות מחשב (יש לי קצת ניסיון בנושא), בדיוק כמו במחלות של בני-אדם (גם בזה יש לי קצת ניסיון) אין דבר כזה שאין דבר כזה.

מעבד מתחמם בד"כ מבצע reset, אבל גם יכול סתם לתקוע את המחשב ולפצוח בסדרת צפצופים (שבאמת עשויים להשתנות גם מדגם לדגם, אבל לא תמיד ניתן לפענח מהם את מהות התקלה במדויק). כנ"ל לוח אם דפוק, מחבר או בקר IDE או SATA דפוקים, כבל IDE/SATA דפוק, תושבת PCI פגומה, כרטיס מתחמם או דפוק, סתם כרטיס זכרון לא תואם או תושבת פגומה וכל בעיה אחרת שאתה לא מסוגל להעלות על דעתך - אבל לא תמיד הביטוי ברצף הצפצופים תואם לתקלה. כל דבר יכול לעשות כל תקלה שאתה יכול להעלות על דעתך. ואל תנסה לעשות איתי מלחמת "למי יש יותר ניסיון", אני לא מומחה מחשבים במקצועי אבל יצא לי לעבוד בין השאר על Z80A, 8088, 80286, 80386SX, מספר דגמי 486 וכל דגמי הפנטיום עד ה-E2180 הנוכחי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם דעות שונות, אבל אל תוציאו אותי אידיוט.

כבר יצא לי לעבוד בחנות מחשבים כטכנאי ואיש מכירות, ונכון לעכשיו אני בבית, טכנאי חופשי. עוד לא קרה שפספסתי או לא הצלחתי לפתור בעיה כלשהי, אבל מן הסתם העסק הרבה יותר ברור וקל שאפשר לראות פיזית את הבעיה.

גיל- איזה חלקים עוד לא החליפו במחשב חוץ מהמארז?

-ואת כל הכבלים החליפו גם כן, אני מניח, נכון?

במידה והחליפו כבר הכל חוץ מהמארז, כולל את הכבלים, נסה לבדוק אם יש עיקום בצד של המארז או בליטה מסוימת/שאריות מתכת שנוגעות בגב של הלוח. כבר קרה לי מקרה שמארז הגיע עם שארית מתכת שנגעה בגב של הלוח, הוליכה בין ההלחמות, והלוח נדפק לגמרי.

לא סביר, אבל שווה להעיף מבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...