הדיון הראשי: NVIDIA GeForce 200 vs ATI Radeon HD 4000 - עמוד 121 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי: NVIDIA GeForce 200 vs ATI Radeon HD 4000

alex.turovsky

איזה כרטיס מסך יש לך ?  

1073 הצבעות

1. 1. איזה כרטיס מסך יש לך ?

• 3DFX Voodoo 12345 כבוד !
    • Intel GMA מובנה בלוח האם
    • ATI Radeon HD 3100\3200\3300
    • ATI Radeon HD 3450
    • ATI Radeon HD 3470
      0
    • ATI Radeon HD 3650
    • ATI Radeon HD 3690
      0
    • שמור
    • ATI Radeon HD 3850
    • ATI Radeon HD 3850X2
      0
    • ATI Radeon HD 3870
    • ATI Radeon HD 3870X2
    • ATI Radeon HD 4350
    • שמור
      0
    • שמור
      0
    • ATI Radeon HD 4550
    • ATI Radeon HD 4650
    • ATI Radeon HD 4670 512MB
    • ATI Radeon HD 4670 1GB
    • ATI Radeon HD 4770
    • שמור
    • ATI Radeon HD 4830
    • ATI Radeon HD 4850
    • ATI Radeon HD 4870
    • ATI Radeon HD 4870X2
    • ATI Radeon HD 4890
    • ATI Radeon HD 4890X2
    • שמור
      0
    • שמור
    • שמור
    • שמור
      0
    • שמור
    • שמור
    • Nvidia GeForce 8400 GS
    • Nvidia GeForce 8500 GT
    • Nvidia GeForce 8600 GT
    • Nvidia GeForce 8600 GTS
    • Nvidia GeForce 8800 GS 384MB
      0
    • Nvidia GeForce 8800 GS 768MB
      0
    • Nvidia GeForce 8800 GT
    • Nvidia GeForce 8800 GTS 320
    • Nvidia GeForce 8800 GTS 640MB
    • Nvidia GeForce 8800 GTS 512MB
    • Nvidia GeForce 8800 GTX
    • Nvidia GeForce 8800 Ultra
    • שמור
    • שמור
      0
    • Nvidia GeForce 9400 GT
    • שמור
    • Nvidia GeForce 9500 GT
    • Nvidia GeForce 9600 GSO 384MB
    • Nvidia GeForce 9600 GSO 512MB
    • Nvidia GeForce 9600 GSO 768MB
    • שמור
      0
    • Nvidia GeForce 9600 GT
    • Nvidia GeForce 9800 GT
    • שמור
    • Nvidia GeForce 9800 GTX
    • Nvidia GeForce 9800GTX plus
    • Nvidia GeForce 9800GX2
    • Nvidia GeForce GTS 250
    • Nvidia GeForce GTX 260
    • Nvidia GeForce GTX260/216SP
    • Nvidia GeForce GTX 280
    • Nvidia GeForce GTX 285
    • Nvidia GeForce GTX 275
    • Nvidia GeForce GTX 295

Recommended Posts

• תגובות 4k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אלכסנדר, Folding@home עם ה-GPU כבר עובד עם קליינט מיוחד. בדקתי אצלי ויש בוסט רציני. לא צריך physx בשביל זה.

בעניין הוידאו, אתמול נכנסתי ל-nv control panel עם הדריבר החדש והופתעתי לגלות שהפיצ'רים של הוידאו עובדים מצויין אפילו על ה-8800gt שלי,

ז"א, Edge enhancement / Noise Reduction / Dynamic contrast enhancement / Color enhancement / dynamic range

בדקתי את כל האפשרויות והן עובדות מיידית על כל סרט שצפיתי ב-media player classic לצורך העניין.

תענוג, תאמין לי, אני לא מבין איך לא ניסיתי עד עכשיו... יש חדות מצויינת ואחלה צבעים. אז זה לא ENABLED בברירת מחדל... so what

בקשר לזה ש"המטרה היא 30fps" אני אפילו לא אגיב על שטות כזאת...

לגבי physx על מה אתה מדבר ? כל משחק שלישי שאני מתקין פה תומך physx, זה לא חייב להיות כותר. אתה לא משחק בהרבה משחקים זה בטוח.

וידאו - לא דיברתי על הפעלת אפשרות זו או אחרת. איכות הוידאו של ATI תמיד הייתה SUPERIOR. גם ל ATI יש את כל הגימיקים האלה ובעיקר אתה יכול להפעיל אתז ה דרך ה CODEC SETTINGS. אני דמבר על אות הוידאו הנקי ש ATI עמבירה אל המסך או אל ה פלאזמה. הרי זו הסיבה שכל ה HTPC מבוססי ATI.

PHYSX - העתקתי משהו לא קשור מפוסט קודם, ערכתי. אבל לעניננו - משחקים תומכי PHYSX SDK לא כוללים שיפורים מיוחדים ל PHYSX HARDWARE וגם אלה שכן הם כרגע בודדים כמו שאמרתי ולא שיקול בכלל בקנייה כיום.

ובאשר למשחקים כיום ובעתיד?

כל מי שמעניין זה האולפנים הבאים:

CRYTEK - מפתחי FAR CRY 2 ו CRYSIS WARHEAD

VALVE - מפתחי HALF LIDE 2 EPISODE 3 שיוצא עוד מעט

EA - שלא משנה כמה PARTICLES יהיו בכל משחקי ה אסטרטגיה שלה כולל ב RED ALERT 3 החדש (שהרי כל המשחק מבוסס על פירוק בניינים לגורמים) - עדיין לא כולל תמיכה ב PHYSX.

ID SOFTWARE - המפתחים של QUAKE 5 ושל DOOM 4 החדשים בכלל לא משתמשים בזה וג'ון קרמאק המפתח האגדי של הם אמר את זה בעצמו.

פשוט תקרא את זה http://www.maximumpc.com/article/valve_and_crytek_won_t_support_physx_any_time_soon

כל ה PHYSX האלה זה- כרגע- ובעתיד הקרוב בולשיט.

למקרה שתעלה שתי טענות בכל מקרה:

- HAVOK המתחרה יש לה הרבה יותר משחקים תומכים וסיכויים ש INTEL או ATI ייהנו מתמיכה עתידית חומרתית ב HAVOK אם כבר תהיה - גדולים אצלהן יותר.

- אם כן משחקים כולשהם יפתחו תמיכה זה יהיה מהמחנה של HAVOK עקב העובדה שעד היום בכותרים המובילים השתמשו בהם

http://www.havok.com/content/blogcategory/29/73

אל תענה באמת לגבי ה FPS. עוד תפחיד ילדים ש30 זה לא מספיק בשביל לשחק.

ואם תגיב לגבי זה, אני אגיד את המשפט הבא - ממילא הכרטיסים כיום מביאים הרבה יותר מ 30 FPS למשחק ברוב הרזולוציות ומי שצריך לשחק ברזולוציות גבוהות ממילא לא יקנה כרטיס חלש

בקיצור OC לכרטיס המסך זה בגדר לבבל"ת בפורום "יו תראו כמה עשיתי ושאר ילדים שכותבים ככה" זה לא מעניין ולא רציני בגלל שזה לא באמת תורם אם משהו השיג ב1920X1200 עוד 5 FPS והגיע ל20 FPS באותו משחק - שזה עדיין לא שחיק עשה צחוק מעצמו.

המקרה היחיד שזה נדרש זה כאשר יש לך כרטיס חזק שבקושי מגיע ל 30-35 FPS ואז באמת אפשר טיפה לשפר כמו שרה לי עם CRYSIS. וכידוע זה המקרה היחיד עם שני 4870 ועל 1920X1200.

עם שאר הכרטיסים זה לא יקרה ולכן המקרה היחיד הזה הוא נדיר.

אורי ואם אמרתי שלי נפל DRIVER של NVIDIA ב VISTA כמה פעמים על מערכות שונות וכל העולם בוןכה בגלל זה אז זה אומר שבגלל שזה לא קרה לך ספציפית על ה 8800GTX שלך זה אומר שזה לא קורה? בגלל שאנשים אומרים שהם ראו חייזרים ואחרים אמרו שלא אז חייזרים לא קיימים ?

הנה בסוף בא מישהו מסוכנות החלל של NASA שבוע שעבר, אסטרונאוט בכיר והודה שבסקירות בטחוניות מצומצמות אליהן נחשף ידעו שהממשלה יודעת על הכל ושכן יש מפגשים ויש קשר ושבחלל הם פוגשים אותן במשימות (בדרך זו או אחרתץ). ככה שלהגיד על משהו שהוא בחלתי אפשרי כי במקרה הפרטי שלך זה לא קרה כשיש מלא הוכחות מסביב והצהרה של עצמה שNVIDIA על הפנים - אתה מבין לבד את ההמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי, אבל אני לא יודע כמה שנים אתה משתמש בNVIDIA

אולי לאחרונה השתפרו (אם כי תקרא בפורומים בחול ותראה שממש לא!)

אבל מלא פעמים היו כל מיני עיוויתם וכו' בכל מיני משחקים (לפעמים גם אשמת המשחק - לא טוען שלא)

ושאני לא אתחיל לדבר על התמיכה ה"טובה" (באירוניה) של בלינוקס וכל מערכת הפעלה אשר איננה .

ומה לגבי SLI?

ועזוב היום

זוכר שהיו אנשים שעשו עם 7900 ?!

זוכר כמה רע זה היה נראה?

בקיצור

המשפט שאמרתי נכון לחלוטין, שתי החברות מוציאות מוצרים מהר לשוק, ורק אחרי שיצאו מתחילות לחשוב איך לממש , ולרוב עושות לא משהו בכלל.

זה עובדה והתרגלנו לזה כבר

ואני מסכים עם כל מילה ומילה שאלכס אמר פה :xyxthumbs:

וידיאו בATI נראה יותר טוב

ואמרתי לכם

NVIDIA עם 280GTX

לא מצליחה להוריד עומס מן המעבד כמו שכרטיס ATI סטייל ה 4850 מצליח להוריד

כלומר

כרטיס שעולה 900 שקל לעומת 2500, וברור מי מנצח בוידיאו.

מה אומרים על זה?!

ולגבי PHYSX

כיום אין תמיכה בכלום לזה

ואלו שיש זה יותר "גימיק"

עכשו

אני מאוד מקווה שבעתיד זה ישתפר, אבל גם ATI יוכלו לתמוך בזה! יש כבר כל מיני הדמיות וכו' שATI מריצים

ולATI יש את האובק שהוא לא פחות טוב ופשוט מתחרה.

ולגבי FPS

אני מסכים שכל כרטיס שיתן לך מעל 30 זה בסדר גמור.

הסיבה היחידה שאנשים רוצים נניח ממוצע של 60, זה כדי שבקטעים שיש "נפילה" עדיין ישאר מעל 30-40 לשניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות הוידאו של ATI תמיד הייתה SUPERIOR. - היתה זאת מילת המפתח

http://www.driverheaven.net/reviews.php?reviewid=552

נמאס כבר לקשר את הסקירה הזאת. אם תמצא משהו חדש יותר אני אשמח להציץ

אל תענה באמת לגבי ה FPS. עוד תפחיד ילדים ש30 זה לא מספיק בשביל לשחק.

גיימרים לא צריכים אותי ע"מ להבין ש-30fps זו בדיחה. אני ממליץ לך לקרוא חומר בנושא (קרא את 3 העמודים).

http://www.daniele.ch/school/30vs60/30vs60_1.html

לגבי physx לא טענתי מעולם שזאת סיבה לרכישת כרטיס , זה בסך הכל ייתרון גדול יותר מ-DX10.1 שבכלל לא ממומש (מלבד איזה "באג" ב-AC)

בואו נפסיק לחפור ? הכל התחיל מאיזה אחד ששאל איזה כרטיס עדיף.... שיקח 4870 בסדר ??!! אינעל ראבק.

(אחר כך אני זה שצריך לתת מענה לכל הבעיות ארטיפקטים שלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס הנאום שלך ממש נוגע ללב, אבל מה לעשות שיש גיימרים עכשיו נושכים את השפתיים בגלל ארטיפקטים במשחקים, ועוד במשחקים מבוקשים כמו קרייסיס,

MASS EFFECT, WOW...

לגבי הדרייברים של , אז נכון חטפתי מסכים כחולים לפעמים, תקיעות מרגיזות, אבל... ארטיפקטים! עד כאן יש גבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם ראטיפקטים בNVIDIA?

רק לי קרה?

מה יש לכם?!

NVIDIA לא פחות גרועים או טובים במובן הזה מATI.

וחוץ מזה - הכי חשוב זה ביצועים ואיכות תמונה

מה לגבי זה?

תסתכלו בתמונות, כיום עדיין משפרים ביצועים בעזרת הורדת IQ וכו'.

ATI עדיין נותנים IQ יותר טוב (או לפחות אותה רמה)

וגם נותנים ביצועים מעולים.

בכלל הויכוח סתמי, שכל אחד יקנה ויעשה מה שרוצה, לדעתי גם 260GTX וגם 4870 הם אחלה כרטיסים ויספיקו ל90 אחוז מן המשתמשים בלי שום בעיה לכל המשחקים :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור בעלים של 4870, אתם קצת מגזימים בקשר ל-ARTIFACTS.

בנתיים המקום היחיד שראיתי את זה, וגם שם צריך ממש לחפש זה CRYSIS, ולא נראה לי שזה ממש באשמת ATI.

הייתי שמח לטמפ' יותר נורמליות, ל-NVIDIA בסה"כ הם קצת יותר טובות, אבל לא הרבה, הבעיה עם ATI כרגע זה בעיקר ה-IDLE טמפ'... נקווה שזה יפתר, אם לא כבר ניתן לפתור את זה בפשטות בעזרת FLASH, אבל לא בא לי.

/עריכה

ואגב, עד עכשיו היה לי 7800, ברור שהיו ARTIFACTS, זה סתם תלוי במשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיבה בעולם שב-IDLE זה יהיה עם 30% מאוררים, שומעים את זה (חלש, אבל שומעים), אז בשביל מה?

הוא לא עושה DOWNCLOCK למעבד בזמן IDLE, זה סתם שורף חשמל ומוסיף חום, וזה ניתן לפתרון על פשוט (או אולי ע"י DRIVERS), רק חבל על האחריות... נקווה ש-ATI יתפסו יוזמה על זה בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב

אני רוצה להעיר משהו לגבי פיסיקה במשחקים.

זה משהו נחמד

אבל

עד היום לא ראיתי שום משחק שממש מנצל את זה!

המקסימום שראיתי זה חביות שעפות קצת יותר יפה, או עלים של עצים שנופלים יפה יותר

זהו!

וגם המשחקים שתומכים, אפשרי להריץ אותם בלי, בסך הכל יראה טיפונת (בצורה שממש קשה להרגיש) פחות יפה, אבל מה שכן לרוב ירוץ מהר יותר! (כן פיסיקה מורידה בביצועים, גם אם יש לך מעבד ייעודי לזה - מה שכן מוריד בצורה זניחה יחסית, לא נוראי בכלל)

בקיצור

אני ממש ממש בעד פיסיקה במשחקים!!!

זה בהחלט כיוון טוב להתפתחות במיוחד במשחקי FPS וכו'.

וכמה שיותר משחקים יתמכו בפיסיקה של ATI וNVIDIA, ככה החברות חומרה יתאמצו יותר לייצר לנו חומרה טובה יותר לכך.

אם המשחקים לא יתמכו, המתכנתים יגיעו למסקנה שזה סתם "בזבוז זמן", אז גם לאט לאט החומרה של זה תהיה זניחה או לא קיימת (לא חסר דוגמאות בעולם המחשבים לטכנו' שפשוט לא התפתחו וכשלו בגלל חוסר תמיכה של תוכנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל נכון לשנה שעברה. מיש היה לו כרטיס PHYSX היה רואה יותר PARTICLES על המסך>יותר אובייקטים לרנדר>כרטיסי המסך החלשים היו מציגים פחות FPS.

שני גורמים עוזרים ל PHYSX השנה לא להשפיע על הביצועים:

- שבבי ה PHYSX עברו לפקודות משמע אותו GPU שמעבד פקודות שונות מעבד כיום גם את ה PHYSX.

- מכיוון שכוחם של ה 9800GX2 או GTX 260\280 הוא כל כך עצום לעומת ה 8800GT שהיה הכרטיס הכי חזק בסוף 2007 (וזה שנה אחרי שיצא GRAW בכלל) הכל מתקזז ולכן אם תשחק GRAW כיום לא תרגיש בכלל בהבדל הביצועים ועדיין תקבל את אותם תוספות פיזיקה פנטסטיות המשחקים

משהו אחר. צחוק הגורל אבל כמה שעות אחרי שכתבתי שעוד מעט כולם שוכחים מ DX10 מגיע החדשה הזאת שאומרת שATI עובדת על כרטיס DX11 בשם RV870

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8696&Itemid=1

** מממ. מי הפליץ פה "מי צריך TESSELATION" ? :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...