דפיקת דיסקים כל כמה צריבות דיסקים ברצף - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דפיקת דיסקים כל כמה צריבות דיסקים ברצף

Nokami

Recommended Posts

היי,

יש לי דיסקים של Verbatim , ויש ימים שאני צורב בכמות אם אני כבר צורב, ז''א 20-30 דיסקים רצוף ולפעמים יותר, ומדי פעם דיסק נותן שגיאה והולך לפח בעקבות זה

הוא נותן שגיאה , לא יודע בידיוק בכמה אחוז... למה זה קורה ?

אולי בגלל שבזמן הצריבה הנרו ממוזערת ואני גולש בדפדפן או משהו? כי רוב הדיסקים הוא צורב בסדר גמור, גם שזה ממוזער וכו'

ויש כמובן להזכיר שאני צורב על מהירות 24X לא יותר.

ברגעים אלה, בשעתיים האחרונות שאני צורב, נדפקו כבר 4 דיסקים בערך. ז''א כל 4-5 צריבות דיסק נדפק.

יש לי צורב תוצרת פיונר דגם 212DBK 18X.. שהוא יחסית חדש, ולא עבר יותר מדי צריבות.. יש לי אותו משהו כמו חצי שנה + - ..

וגם לפני שאני מכניס דיסק חדש לצורב אני בודק שהוא נקי לחלוטין בלי שריטה ולא כלום.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, צורבים ביתיים לא נועדו לעמוד בעומס עבודה כזה, לאור מחירם הנמוך של הצורבים הייתי מציע לך לקנות עוד 2 צורבים ולצרוב לסרוגין כל פעם בצורב אחר.

בסופו של דבר זה יחזיר את ההשקעה הראשונית, מפני שפחות דיסקים ילכו לפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבר היה לי צורב מתוצרת . (לא זוכר את הדגם)

ההייתי צרוב איתו בסביבות ה50 דיסקים(ויותר!) כל שבוע. (רצוף, יום אחד בשבוע של מרתון דיסקים בכמה שעות קייק שלם)

והוא החזיק והכל. הוא נשרף לי רק אחרי 8-9 חודשים... איך אתה מסביר את זה? בקושי שרף לי דיסקים. ממש ממש בקושי. וכל זאת ועוד גם תחת מיזעור ועבודות אחרות במשך תוך כדי.

ועוד ההייתי צורב עם דיסקים של סילבר ליין.. (שלא ידעתי שורבטים הכי טובים איכותיים וכו'...)

אה כן וזה צורב עם כבל SATA לא IDE "הישנים" כמו שהיה לי בצורב הקודם פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עידכון:

הלך הצורב לעולמו :-\

אחרי 20 דיסקים של צריבות(רצוף) ובינהם 4-5 שדפק לי אותם(כל 3 צריבות רצוף בממוצע) הוא פשוט החליט להפסיק לעבוד..

לא קורא דיסקים, לא צורב, לא שום דבר

לא די וי די ,לא CD

כנראה עשה את שלו..... (אני צורב המון, ובסה''כ בחצי שנה - או יותר צרבתי יותר מ400+- דיסקים בערך, שמתוכם איזה 30-40 של די וי די, הרוב CD R 700MB)

שמכניסים דיסק, הוא מנסה לקרוא אותו, עושה רעש די מוזר, המנורה לא מהבבת רק דולקת ללא הפסקה, וזהו... אחרי זה שהפעלתי מחדש את המחשב(חשבתי יעזור) בכלל לא רצה להיפתח אפילו. (כאילו לא מקבל זרם)

אז פתחתי את המחשב, הידקתי הכל, +בנוסף החלפתי קבל SATA לאחד חדש(הם נוטים להידפק מדי פעם), וזה לא עזר...

דווקא הצורב הזה טוב, אמין, והוא לא עושה הרבה רעש...(ובעיקר בכלל לא מחמם יותר מדי את הדיסקים לעומת צורבים אחרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מאוד מציע לך לקנות 2-3 צורבים ולהשתמש בהם לסרוגין.

400 דיסקים עבור צורב זה לא הרבה, מה שדפק (לדעתי) את הצורב שלך הוא התחממות יתר עקב שימוש רצוף מתמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מאוד מציע לך לקנות 2-3 צורבים ולהשתמש בהם לסרוגין.

400 דיסקים עבור צורב זה לא הרבה, מה שדפק (לדעתי) את הצורב שלך הוא התחממות יתר עקב שימוש רצוף מתמשך.

יכולה להיות באמת אופצייה, אני אחשוב על זה.

השאלה אם אפשר לצרוב איתם תוך כדי דברים שונים? (ז''א להפעיל נרו שלוש פעמים לא יעמיס יותר מדי על המחשב וידפוק עוד יותר שגיאות? נניח קובץ מסוים מכונן I ועוד קובץ מכונן H )

ולמה אתה חושב מה שדפק את הצורב שלי הוא התחממות יתר?

הדיסקים כמעט ובכלל לא היו חמים אחרי שהם יצאו מהצריבה, וכמה דיסקים לצרוב רצוף זה נורמלי לצורב כזה?

כמה "לא לעבור" ?

אם אתה אומר בסה''כ ש400 דיסקים זה לא הרבה לצורב, (טוב נו ברור לא רצוף), אם ככה יכול להיות גם העינית שלו נדפקה איכשהו.. כי לחמם הוא לא חימם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבת החימום העיקרי של הדיסקים הוא מהחיכוך של הדיסקים המסתובבים במהירות עצומה עם האוויר, חום הבקר כמעט ולא משפיע על חום הדיסק.

והקטע הוא שתצרוב לסרוגין ולא בו זמנית.

ולפי מה שרשמת (שהוא אפילו לא נדלק) זה די ברור שהבקר נשרף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה, זאת אומרת רק לסרוגין...

יכול להיות באמת רעיון טוב, למה ככה פחות יווצר עומס, שזה רצוף זה מתחמם ומתחמם(הבקר כמו שאמרת, לא קשור לדיסק אם הוא יוצא חם או לא לאו דווקא), והבקר, זה לא משהו שהם יכולים להחליף ולהביא לי, נכון?

לא משתלם להם יעני במסגרת האחריות...(זה פחות חמור מעינית... תקן אותי אם אני טועה)

וכמה סיבובים בערך הדיסק עצמו עושה סיבובים לדקה? (זה קשור לאיזה מדיה זאת? די וי די או דיסק רגיל? מהירות צריבה? ז''א בX והKB שלו?)

תודה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cd-rom ב-X52 מסתובב בערך ב-10,300 RPM.

ובגלל המחירים הזולים של הצורבים, זה לא כלכלי לתקן אותם, אם הצורב באחריות, תממש, אם לא - תזרוק לפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן מהירות סיבובים מטורפת ;)

לא צורב על מהירויות כאלה בכל מקרה...

בעיקרון אני לא צורב על יותר מ24X בCD של 700 מגה, ו4X על מדייה של די וי די .. (4.7GB) - זה בסדר, לא ?

וזה מה שעשיתי, נתתי לחברה, הם אמרו שהם ישלחו את זה ליבואן וזה יקח חמישה ימי עסקים עד שיבדקו וישלחו חדש בעת הצורך. אני זוכר אז קניתי את הצורב ב220 בערך, עכשיו הוא עולה 120-130 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...