טמפ' עדיין די גבוהות - עידכון אחרי התקנת TR 120 ULTRA EXTREME - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפ' עדיין די גבוהות - עידכון אחרי התקנת TR 120 ULTRA EXTREME

Usagi

Recommended Posts

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל, תוריד גרסא חדשה יותר של TEMP ותבדוק.

שנית, המעבד שלך הוא מסטפינג B3 שחם משמעותית מהG0 אבל עדיין הטמפ' במנוחה גבוהות מאוד. פתח על כך ת'רד נפרד בבקשה ונשמח לעזור (אל תגנוב ת'רד למשתמש אחר בבקשה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני חוזרת עם עדכון.

1. העברתי את הדיסק קשיח ה"חם" כלפי מטה במקום של הדיסקים הקשיחים, והוצאתי את המגירות הפנויות ככה שהכלוב יהיה מאוורר ללא חלקים ללא שימוש.

2. הרכבתי 2 מאווררים המוציאים אוויר במארז למעלה, ועוד מאוורר אחד מכניס אוויר מקדמת המארז, ועוד מאוורר בדלת הצדדית מכניס אוויר מול הקירור של המעבד (בדלת יש 2 עכשיו שמכניסים אוויר) - מחוברים עם מתאם לספק.

3. ביטלתי את הפונקציה ששולטת על המהירות בביוס, ככב שכל המאווררים של ה-SYS FAN פועלים על הקיבולת שלהם משהו כמו 1000 RPM.

4. המארז חזר להיות על הריצפה מתחת לשולחן - יש שם מקום בשפע אין מחנק.

5. הנה תמונת מצב עדכנית ממש עכשיו - את ההתקנה של המאווררים וכו' עשיתי אתמול - אני יעלה עוד תמונה על הטמפרטורה אחרי הצהריים....

49649488yj6.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' טובות :xyxthumbs:

מה לגבי מאמץ?

הטמפ' עדיין גבוהות מהנורמה?

בכל זאת זה בדיקה ב-6 בבוקר... אני אבדוק שוב בצהריים שיתחיל להיות יותר חם... עדיין החדר שלי 24/7 עם מאוורר תקרה, בלעדיו החדר כבשן.

אתה אומר שזה שינוי לטובה?

כי פחות מזה לא נראה לי שאפשר להשיג במצב הנוכחי כרגע...

ושוב שאלה - למה באוורסט הטמפ' גבוהה ב-10 מעלות מה-REAL TEMP, הרי שאר הטמפ' של הרכיבים מדוייקים... למה יש אי וודאות על המעבד?

אני שוב מודה לכם כאן בפורום על כל העזרה שלכם...

ואני יעדכן שוב על הטמפ' - אני אנסה לעשות היום בדיקת מאמץ ויעלה נתון.

ולמה 2 ליבות הם עם טמפ' יותר גבוהות? אולי באזור שם יש חוסר שכבה טובה של משחה?

זה יהיה מעצבן שרק שבועיים אחרי שהמחשב הורכב צריך לרענן לו שכבה של משחה, זה באסה עכישו פרק שם הכל.......... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' כרגע טובות.

התקנה מחדש של הקירור עשויה להניב תוצאות טובות יותר (בהנחה שהקירור לא יושב כלכך טוב)

לגבי הפרשי הטמפ' בין הליבות,

הסברתי את זה פעם.

כל עומדת בפני עצמה היות והם יוצאים שונים במקצת בתהליך הייצור.

ולכן, חלקם חמים יותר וחלקם פחות. זאת הסיבה גם ליכולות OC טובות יותר או פחות וגם צריכת מתח שונה.

לגבי הקריאה הגבוהה ב10 מעלות של אוורסט/CoreTemp,

הבעיה היא בזיהוי הלא נכון של הTjunction. אוורסט/CoreTemp מזהות אותו כ105 מעלות היות והוא 95 מעלות (מה שמניב את ההפרש של ה10 מעלות)

RealTemp לעומת זאת, מזהה אותו כ95 מעלות ולכן היא מציגה את הטמפ' האמיתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני חוזרת עם עדכון.

1. העברתי את הדיסק קשיח ה"חם" כלפי מטה במקום של הדיסקים הקשיחים, והוצאתי את המגירות הפנויות ככה שהכלוב יהיה מאוורר ללא חלקים ללא שימוש.

2. הרכבתי 2 מאווררים המוציאים אוויר במארז למעלה, ועוד מאוורר אחד מכניס אוויר מקדמת המארז, ועוד מאוורר בדלת הצדדית מכניס אוויר מול הקירור של המעבד (בדלת יש 2 עכשיו שמכניסים אוויר) - מחוברים עם מתאם לספק.

3. ביטלתי את הפונקציה ששולטת על המהירות בביוס, ככב שכל המאווררים של ה-SYS FAN פועלים על הקיבולת שלהם משהו כמו 1000 RPM.

4. המארז חזר להיות על הריצפה מתחת לשולחן - יש שם מקום בשפע אין מחנק.

5. הנה תמונת מצב עדכנית ממש עכשיו - את ההתקנה של המאווררים וכו' עשיתי אתמול - אני יעלה עוד תמונה על הטמפרטורה אחרי הצהריים....

49649488yj6.jpg

נו.... מה הבעיה הטמפ' מעולות :xyxthumbs:

וכמו שנאמר ע"י iMMoRTaLiTY אל תסתכלי באוורסט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו.... מה הבעיה הטמפ' מעולות :xyxthumbs:

וכמו שנאמר ע"י iMMoRTaLiTY אל תסתכלי באוורסט...

זה שפונקציה בביוס ששולטת על מהירות מאוורר חכמה, מבוטלת - והמאווררים שמחוברים ב-SYSFAN רצים על הקיבולת שלהם, זה לא גורם ללוח אם להתחמם יתר ולהתאמץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההארד דיסק של WD 250 בטמפ' גבוהה מידי.

46 מעלות זה לא אידאלי.. בשיא הקיץ הוא עלול לעבור את ה50+ מעלות וזה כבר מסוכן.

האם הוא עובר בדיקת SMART?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההארד דיסק של WD 250 בטמפ' גבוהה מידי.

46 מעלות זה לא אידאלי.. בשיא הקיץ הוא עלול לעבור את ה50+ מעלות וזה כבר מסוכן.

האם הוא עובר בדיקת SMART?

מזה בדיקת SMART?

אני עוד שבוע מחליפה אותו ב-500GB של סייגייט... כבר יש לי אחד

ה-WD יש לי אותו כבר... שנה וחצי... והוא תמיד היה בטמפ' כזאת... ואני חושבת שהוא קצת מזייף בטמפ'...

אבל זה לא משנה... הוא יוחלף מאוד בקרוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אני עדיין לא רגועה לגבי הטמפ'...

היום יום שני 2/6/08 שעה 14:10, די חם היום... וזאת הטמפ' לעכשיו...

78273850xh4.jpg

ושאר הטמפ': לגבי אחד הדיסקים הקשיחים של WD, אני הולכת להחליפו ממש עוד יום יומיים ל- 500GB.

אולי אני באמת צריכה להתקין מחדש את הקירור - אני רוצה לקנות את ה-TR ULTRA 120 ... האם קשה להרכיב אותו?

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' מעט גבוהות מידי. אבל הבעיה היא לא בקירור המארז, מכיוון שטמפ' לוח האם היא טובה מאוד (אצלי הטמפ' היא 43 מעלות 965p-ds3).

הטמפ' של הסיגייט טובה יחסית (גם אצלי הטמפ' בין 37-40. ככה זה כשחם), אבל הWD מעט גבוה.

אצלי אותו הארד דיסק באותו מארז נותן טמפ' של 40 מעלות (WD250KS, CM690).

בנוסף, היה לי עוד הארד דיסק כזה, שהיה חם יותר בכמה מעלות. מסתבר שהוא לא עבר בדיקת SMART וכנראה בגלל זה הטמפ' שלו הייתה גבוה.

בגלל זה שאלתי אותך מקודם אם הוא עובר SMART (ניתן לבדוק זאת ע"י הורדה של תוכנה של WD לניהול וניטור HD).

לדעתי כדאי לך לקנות משחה כמו MX-2 ולהרכיב מחדש את הקירור שלך למעבד.

ייתכן שזה יוריד לך כמה מעלות.

אם הטמפ' עדיין תהיה גבוהה, תוכלי לקנות קירור טוב של TR למשל Ultima-90, Ultra-120A, Ulrta-120 .

כולם יתנו ביצועים כמעט זהים.

לדעתי כדאי לקנות את הUltima-90 יחד עם מאוורר איכותי (רצוי PWM) ולקבל מעולה (גם לOC אם תרצי בעתיד) ושקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...