מערכת קירור מים ביתית - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קירור מים ביתית

Eluha

Recommended Posts

מיכל מעניין, רק לזכור לפני ההתקנה על המערכת לבדוק נזילות. יש הרבה מה לאטום שם.

אני לא יודע עם איזה חומר אתה תבצע את האטימה, אבל אני מציע לך לעשות אותה משני צדדי הפרספקס.

מים כמובן לא להשתמש במים רגילים.

כמו כן מיכאל 2 ליטר זה לא גדול מידי??? לדעתי מיכל יותר קטן בליטר אפלו 05 זה מצוין יספיק בהכלת

מים הוא חומר שקה לחמם וגם קשה לקרר...

כל העניין שלו לבנות מיכל שיבטל את הצורך ברדיאטור, ולכן, מה לעשות, צריך מיכל גדול יותר מהרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איפה אתה ממקם את המאוורר?

על הצד איפה שנמצאים החורים שאליהם הכנסת את הצינורות?

כן המאוורר יזרים אוויר בתוך צינורות אלומיניום, אני חושב גם על כונס שהרכז את הזרימה לכיוון צינורות[br]פורסם בתאריך: 20.05.2008 בשעה 18:39:31

לאטימה אני אשתמש בסיליקון תעופתי מיוחד שגם עומד בטמפ' וגם יש לו אחיזה מאוד חזקה, את הסיליקון אני מורח בשתי צידי הפרספקס לאחר בנייה של מיכל כמובן יבצע בדיקת נזילות.

בסוף לקחתי משאבה של 500 ליטר\שעה של חברת AQUA הנה תמונה :xyxthumbs:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שלא ראיתי , ופספסתי,

אבל מה אתה רוצה לקרר עם המערכת הזאת?

משאבה של 500 תתקשה להחזיק מס' בלוקים, וכל מיני התנגדויות נוספות במערכת (צינורות מתפתלים, 90 מעלות למיניהם, רדיאטור..) כל דבר מוסיף להתנגדות הכללית.

כמובן שיש נוזלי קירור ייעודיים, שלא מוליכים כמו הFLUID של DD, או תרמוצ'יל (שמגיעים במגוון צבעים)

לדעתי, אם כבר אתה משקיע ובונה מערכת, תבנה מערכת חזקה, שתוכל להחזיק הכל בקלות, ובנוסף לשקט, תתן לך גם ביצועים ראויים.

לשיקולך.

וכמובן, ח"ח על היוזמה לבנות מערכת "בייתית" ;)

---

עריכה:

אגב, אני מניח שאתה מודע לעובדה שהמשאבה הטבולה שלך, תוסיף כמה מעלות לחום המים?

היא צריכה לפלוט את החום שלה בדרך כלשהיא.. ואין כמו מים בשביל זה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העצות ותגובות!

משאבה תמיד אפשר להחליף :bash:

מה שחשוב לי בפרוייקט הזה זה מיכל המיוחד, אני לא יודע אם הצינורות שבניתי יקררו טוב את הנוזל :nixweiss:

המיכל כרגע בתהליך בנייה ניכווה לקראת סוף שבוע יהיה גמור ואז יהיה אפשר להריץ את המע' וליבדוק נזילות :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכוי שצינורות האלו יקררו לך את המים מאוד קטן (אבל יכול להיות),

הייתי ממליץ לנסות ולחבר את הצינורות ל''מיני רדיאטור'' (מ-2 הצדדים) ולשים עליהם מאווררים כדי לקבל יעילות מקסימלית,

אבל זה אומר שלא תוכל לשים את המיכל בתוך המארז.

תחשוב על זה.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים אני הולך לפי תוכנית המקורית :yelclap:

במקרה ובאמת זה לא יקרר ננסה את הגירסה שלך.

בנתיים כבר הכנסתי את המשאבה בפנים ושמתי את התחתית כולל הדבקה.

הנה צילום:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה אני מקווה שזה יקרר לך .

בקשר לכונס האוויר , אתה יכול לקחת את הצינור הזה מפלסטיק שמחובר לדלת של המארז . זה שמעביר אוויר למאוורר של המעבד.

למה החלפת את המשאבה ?

תנסה לבדוק את זה יקרר לך , אם לא אולי תשים רדיאטור קטן שיקרר את המים לפני שהם מגיעים למיכל .או אחרי .

ד"א מה אתה מתכוון לקרר את המערכת הזאת? מעבד אם כרטיס מסך ? או רק מעבד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל יוזמה יפה.

אבל למרות זאת, אני בספק אם זה יקרר משהו.

המאוורר שתשים מול הצינורות בקושי יעזור ולדעתי יעשה לך הרבה רעש מכיוון שרוב האוויר יפגע בסיליקון ולא יכנס לצינורות

מה שיגרום לעוד קצת מערבולות אוויר שיפחיתו את כניסתו לצינורות.

עובי הדופן של הצינורות הוא יחסית עבה מה שאומר שהאלומיניום תאגור יותר חום לפני שהיא תשחרר אותו החוצה.

שמת את הצינורות As is כלומר אפילו לא העברת עליהם שיוף קל (רואים לפי הצבע והנתונים שעל הנצינור) כל השאריות שעל הצינור

היכולות להפריע לחום להיקלט באלומיניום (שטח המגע הישיר בין המתכת עצמה למים קטן).

תנסה לעשות בדיקת זרימת אוויר ע"י מאוורר ועשן, ככה תראה כמה אוויר חוזר וכמה עובר.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה אני מקווה שזה יקרר לך .

בקשר לכונס האוויר , אתה יכול לקחת את הצינור הזה מפלסטיק שמחובר לדלת של המארז . זה שמעביר אוויר למאוורר של המעבד.

למה החלפת את המשאבה ?

תנסה לבדוק את זה יקרר לך , אם לא אולי תשים רדיאטור קטן שיקרר את המים לפני שהם מגיעים למיכל .או אחרי .

ד"א מה אתה מתכוון לקרר את המערכת הזאת? מעבד אם כרטיס מסך ? או רק מעבד ?

1. אנסה אם הפלסטיק של דלת מארז . תודה :xyxthumbs:

2. משאבה חבר היה אמור להביא לי ובסוף לקחתי את זאת כי תיכנון שלי לקרר רק CPU בנתיים מקס' אחר כך יחליף.

3. אני אבדוק אם זה יקרר מקס' נוסיף רדיאטור . תודה [br]פורסם בתאריך: 21.05.2008 בשעה 10:57:05

קודם כל יוזמה יפה.

אבל למרות זאת, אני בספק אם זה יקרר משהו.

המאוורר שתשים מול הצינורות בקושי יעזור ולדעתי יעשה לך הרבה רעש מכיוון שרוב האוויר יפגע בסיליקון ולא יכנס לצינורות

מה שיגרום לעוד קצת מערבולות אוויר שיפחיתו את כניסתו לצינורות.

עובי הדופן של הצינורות הוא יחסית עבה מה שאומר שהאלומיניום תאגור יותר חום לפני שהיא תשחרר אותו החוצה.

שמת את הצינורות As is כלומר אפילו לא העברת עליהם שיוף קל (רואים לפי הצבע והנתונים שעל הנצינור) כל השאריות שעל הצינור

היכולות להפריע לחום להיקלט באלומיניום (שטח המגע הישיר בין המתכת עצמה למים קטן).

תנסה לעשות בדיקת זרימת אוויר ע"י מאוורר ועשן, ככה תראה כמה אוויר חוזר וכמה עובר.

בהצלחה.

1. אני ארכז את האוויר לכיוון הצינורות על ידי כונס וחושב גם לשים מאוורר מצד שני ששואב. קודם ננסה אני יעדכן אם תוצאות

2.עובי באמת עבה זה מה שהיה ברשותי, לדעתי זה לא יפריעה למעבר חום של צינורות (נערוך ניסוי קטן אני אבדוק את הנושא)

3. כבר בדקתי מעבר אוויר בגלל שיש איזה 60 צינורות יש מעבר לא רע בכלל

תודה על העצות חברה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום חברה!

מאתמול בוצע בדיקת נזילות סטטית ( מיליתי את המיכל מים והשארתי ליום)

היו קצת בעיות באיטום איפו שבאים הצינורות אבל בסוף התגברתי אליהם , מרחתי את הסיליקון והשתמשתי במפזר חום תעשייתי לפני שסיליקון התייבש....

טיפה קטנה לא עברה שם יותר :xyxthumbs:

היום אני בדיקת נזילות דינמית (משאיר משאבה עובדת) לאיזה 48 שעות עד יום שבת בערך...

אני יעדכן אותכם אם התוצאות.....

דרך אגב איזה CPU WATER BLOCK כדי לקנות ?

איכותי עד 400 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...