"העשירון ואני" הכתבה ב7 ימים.. הכסף בכל כותרת.. ברוטו או נטו? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"העשירון ואני" הכתבה ב7 ימים.. הכסף בכל כותרת.. ברוטו או נטו?

pergola

Recommended Posts

בעיתון מחלקים את העשירונים ומביאים דוגמא לכל עשירון..

בנוסף בכל עשירון בכתבה רושמים בין איזה רווח לאיזה רווח נע העשירון..

אז הרווח שרשום בכותרות הוא נטו או ברוטו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה ברוטו בוודאות

חוץ מזה הכתבה מוכיחה כמה שחלוקה לעשירונים זה שטויות. יש שם משפחה בעשירון השמיני שנמצאת במצב כלכלי יותר גרוע ממשפחה בעשירון השני...אז ככה שהחלוקה הזאת לא מוכיחה שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא ככה רק בגלל חלוקת הכסף הטיפשית שלה.

אני באמת לא מבין אנשים, חיים חיים בזבזניים ונהנתניים אשר מעבר להישג ידם, הם יודעים שהם יכנסו למינוס ולחובות

אך זה לא עוצר בעדם, הם בכל זאת יצאו למהפלגות וכן חופשות לפחות אחת לשנה.

פשוט ביזיון, פשוט אגוזים לחסרי שיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים מספרים סיפורים, הם בוכים שהם מרוויחים מעט מאוד כסף אבל "שוכחים" לספר על הירושה מהדודה, על ההורים שעזרו לקנות את הדירה ועל ה-100K מהקרן השתלמות שנפתחה לפני חודשיים. העיקר שיחשבו שהם מסכנים ואומללים אבל מצליחים להסתדר מהמשכורת הצנועה שלהם בזכות שכלם החריף וחסכנותם המופלגת...

אז ככה, למי מחברי הפורום שעוד לא חי בחיים האמיתיים, ואין לו הורים עשירים, הנה הודעה מצערת - במדינת היום, בשביל להחזיק משפחה (פחות מ-) ממוצעת של 4 נפשות ברמת חיים סבירה + משכנתא + מכונית אחת + חינוך ראוי לילדים, צריך לפחות 12,000 ש"ח נטו. שזה בערך מקביל לכך שהבעל מרוויח 10,000 ברוטו והאשה עוד 7,000.

משכורת כזאת משגרת את אותה משפחה היפותטית הישר לאחד העשירונים העליונים, אולם למעשה מדובר בסכום שיספיק בקושי לצרכי הקיום הבסיסיים, אולי לנסיעה צנועה לחו"ל פעם בשנה-שנתיים ועוד כמה מותרות בסיסיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אבל זה בדיוק העניין, מישהו מאחד מהעשירונים העליונים יכול להרשות לילדים שלו חינוך ראוי, לחיות ברמת חיים סבירה, לשלם משכנתא (לקנות בית) ולהחזיק מכונית.

מישהו מעשירון נמוך יחסית, כנראה לא יחזיק (אם הוא מנהל את החיים שלו נכון), לא ישלם משכנתא (כי להשכיר דירה זה הרבה יותר משתלם, אם אין לך את הכסף לקנות אותה) ולא ישלח את הילדים לכל מני חוגים שווים.

זה נחשב לאחד מהעשירונים העליונים בגלל כמות האנשים שחיים ככה, ביחס לכלל... אי אפשר להסתכל על זה בצורה סובייקטיבית, אחרת זה מפספס את ההגדרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ישלם משכנתא (כי להשכיר דירה זה הרבה יותר משתלם, אם אין לך את הכסף לקנות אותה)

אתה מוכן בבקשה להסביר לי איך להשכיר דירה הרבה יותר משתלם מאשר לקחת משכנתא? לאחרונה, בדקתי את הנושא ונוכחתי כי ההחזר החודשי לבנק על משכנתא (משכנתא של בנק בגובה של 90% מערך הדירה + הלוואה בגובה שאר הסכום) נמוך בהרבה משכר דירה של דירה בגודל דומה באותו האיזור. אתה, אמנם, מחזיר לבנק סכום גדול ב-50%-100% מהסכום שלווית, אבל אחרי 18-30 שנה הדירה שלך, בעוד שבדירה שכורה אתה גם משלם כל חודש יותר כסף וגם הדירה אף פעם לא תהיה שלך. כמו-כן, בנוסף לשכר הדירה הגבוה יותר, צריך להוסיף כל שנה-שנתיים (אם יש לך מזל אז יותר) הוצאות על תיווך (שכר דירה של חודש), הובלת דירה (בסביבות 2,000-3,000 ש"ח) ועוד (גם אם אתה נשאר בדירה, בעל הבית יכול להחליט שהוא מעלה לך את השכר דירה), שלא לדבר על כל הכאב ראש של חיפוש דירה, אריזת תכולת הדירה, פריקת הארגזים וסידור כל הדברים בדירה החדשה, שיחות טלפון אינסופיות לנותני שירותים (ארנונה, חשמל, גז, , טלפון, אינטרנט), ואחרי הכל אתה לא יכול לעשות בדירה מה שאתה רוצה ולא יכול להשקיע בה כי היא לא שלך, ובעוד שנה-שנתיים יכול להיות שתצטרך לעבור לדירה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשבון הזה נעשה על ידי כמה כלכלנים באיזה עיתון, די מזמן. כמובן, זה תלוי באיזה אחוז מהסכום יש לך מלכתחילה, וברמות הריבית וכדומה. אבל בשורה התחתונה, אם אין לך כבר מראש חלק נכבד מהסכום, אין שום טעם (כלכלי) בלקחת משכנתא.

זה כמובן, בהתעלם מהיבטים פסיכולוגיים (למשל, אם חוסכים בכך 1000 ש"ח בחודש, אז מעצם זה שהם קיימים הם יתבזבזו, בהיעדר ניהול נכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את המספרים שלך. אתה נשמע כמו סוכן מכירות של בנק למשכנתאות...

אם אין לך הון התחלתי (לדוגמא - הורים) לא משתלם לך לקחת משכנתא. באיזור שבו אני גר לדירה בגודל מסוים שכ"ד הוא 2,500-3,000 ש"ח לחודש, המשכנתא לאותה הדירה היא 4,500 ש"ח ומעלה למשך 30 שנים. לא כולל ההוצאות הנוספות שיש לך כבעל בית (שיפוצים בדירה ובבניין, מיסים, ביטוח, נזקים מדי פעם כגון צנרת מתפוצצת). מלבד זאת, הבנק הוא נושה איום ונורא, אתה מאחר שבוע-שבועיים בתשלום וישר מכתבים מעו"ד, איומים, קנסות ושכר טירחה בסכומים שאתה לא יכול לתאר.

בעל בית, להבדיל מבנק, לא יכול לסלק אותך מהדירה שאותה אתה שוכר (זה אפילו בניגוד לחוק).

תוספת - חוץ מזה שאם אתה לא בעל הבית אתה לא יכול לבזבז יותר מדי כסף על עיצוב פנים או שיפוץ מופרך ויקר (כמו נישה אופנתית עם תאורת הלוגן שעלתה לך 15,000 ש"ח ונראת דבילית להפליא אחרי כמה שנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא ככה רק בגלל חלוקת הכסף הטיפשית שלה.

אני באמת לא מבין אנשים, חיים חיים בזבזניים ונהנתניים אשר מעבר להישג ידם, הם יודעים שהם יכנסו למינוס ולחובות

אך זה לא עוצר בעדם, הם בכל זאת יצאו למהפלגות וכן חופשות לפחות אחת לשנה.

פשוט ביזיון, פשוט אגוזים לחסרי שיניים.

במקרה הזה דווקא יש שיניים אבל אין אגוזים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר זה אנשים טפשים. יש לי חבר שאבא שלו עושה 12 אלף נטו אמא שלו עושה עוד 2-3 אלף מביביסיטר מוכרת ציורים שלה וכאלה.

הם חיים בדירה צפופה באזור לא משהו החדרים של אחותו ואחותו ביחד קטנים משלי. והפעם היחיגה שהוא היה בחול הייתה בברמצווה.

אבל כל אחד מהם זוכה להוריד בערך פאקט סיגריות מדי יום(500 ש"ח בחודש בערך?). ובעל חשבון פלאפון של למעלה משמונה מאות ש"ח בחודש.

יש כלכך הרבה אנשים שרעבים ללחם ומבזבזים על פלאפון יומית יותר משאני בחודש.הם גם מסתובבים עם N95 החדש אפילו שהם בקושי יודעי איך לשלוח סמס.

וגם הטמבלים שנמצאים תמיד במינוס, זה ממש משגע אותי. הבנק לוקח מכם ריבית ענקית ואתם סתם מפסידים כסך לעזזאל!!

הסיבה היחידה שארד מעל 1000 ש"ח בבנק זה מקרה חירום ממש מטורף. ואחרי אני אוותר על ביזבוזים עד ששוב יהיו לי 1000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר זה אנשים טפשים. יש לי חבר שאבא שלו עושה 12 אלף נטו אמא שלו עושה עוד 2-3 אלף מביביסיטר מוכרת ציורים שלה וכאלה.

הם חיים בדירה צפופה באזור לא משהו החדרים של אחותו ואחותו ביחד קטנים משלי. והפעם היחיגה שהוא היה בחול הייתה בברמצווה.

אבל כל אחד מהם זוכה להוריד בערך פאקט סיגריות מדי יום(500 ש"ח בחודש בערך?). ובעל חשבון פלאפון של למעלה משמונה מאות ש"ח בחודש.

יש כלכך הרבה אנשים שרעבים ללחם ומבזבזים על פלאפון יומית יותר משאני בחודש.הם גם מסתובבים עם N95 החדש אפילו שהם בקושי יודעי איך לשלוח סמס.

וגם הטמבלים שנמצאים תמיד במינוס, זה ממש משגע אותי. הבנק לוקח מכם ריבית ענקית ואתם סתם מפסידים כסך לעזזאל!!

הסיבה היחידה שארד מעל 1000 ש"ח בבנק זה מקרה חירום ממש מטורף. ואחרי אני אוותר על ביזבוזים עד ששוב יהיו לי 1000.

מתי תלמד שלא כל אחד יכול לצאת מהמינוס והם היו חייבים להיכנס אליו?

לא כולם מושלמים כמוך שיכולים לעשות עם הכסף שלהם מה שהם רוצים ולא צריכים לקחת הלוואות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי להכיר מישהי שגרה בדירה 3 חדרים באשדוד, ללא שיפוץ עם ריהוט בסיסי בלבד, אבל הם טסים לחו"ל 5-6 פעמים בשנה. בשבילם הטיסות לחו"ל יותר חשובות מכל דבר אחר. בצבא הכרתי קווקזי אחד שרק עניין אותו רכב מחברת BMW. לא אכפת לו איפה הוא יגור, מה הוא יאכל, איך תחייה המשפחה שלו. לא מזיז לו. העיקר שהוא יקנה BMW חדשה.

אותי, למשל, מעניינת רק דירה. אני רוצה דירה נעימה (לא גדולה במיוחד) באזור נקי ומוסדר, מומלץ במושב. רכב לא מעניין אותי. מבחינתי זה בסך הכל חתיכת פח שמעביר אותי מנקודה X לנקודה Y. לא אכפתי לי באיזה רכב אני נוהג כל עוד יש בו מזגן, בטיחות ותחזוקה לא יקרה. גם הסלולרי לא מעניין אותי. בשבילי לדבר בפלאפון זה פשוט לזרוק כסף לפח. איך אנשים מגיעים לחשבון של 1,000 ש"ח בחודש באמת אני לא יודע. אני בקושי עובר את ה-60.

זה הכל עניין של סדר עדיפויות. לכן יש אנשים עם הכנסה פחות או יותר זהה שחיים ברמה שונה לחלוטין.

[br]פורסם בתאריך: 18.05.2008 בשעה 15:12:19

אז ככה, למי מחברי הפורום שעוד לא חי בחיים האמיתיים, ואין לו הורים עשירים, הנה הודעה מצערת - במדינת היום, בשביל להחזיק משפחה (פחות מ-) ממוצעת של 4 נפשות ברמת חיים סבירה + משכנתא + מכונית אחת + חינוך ראוי לילדים, צריך לפחות 12,000 ש"ח נטו. שזה בערך מקביל לכך שהבעל מרוויח 10,000 ברוטו והאשה עוד 7,000.

משכורת כזאת משגרת את אותה משפחה היפותטית הישר לאחד העשירונים העליונים, אולם למעשה מדובר בסכום שיספיק בקושי לצרכי הקיום הבסיסיים, אולי לנסיעה צנועה לחו"ל פעם בשנה-שנתיים ועוד כמה מותרות בסיסיות.

אני מוכן להתערב שאתה גר במרכז. צא מקופסאת הסרדינים הזאת ותגלה שבמרחק עשרים דקות נסיעה מתל אביב אפשר לחיות הרבה יותר טוב באותה הכנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...