ביהמ"ש: מחשב עם כרטיס טלוויזיה חייב באגרה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביהמ"ש: מחשב עם כרטיס טלוויזיה חייב באגרה

huber

Recommended Posts

סה"כ באמת הגיוני- לרגע חשבתי שהכוונה היא שגם מחשב עם כרטיס טלויזיה שלא מחובר לכבלים חייב באגרה.

אם אני לא טועה אגרה משלמים 117 שקל או משהו כזה בלי שום קשר כמה טלויזיות יש לך בבית, נכון?

אגב, ראיתי את הקטע הבא בכותרת-

"אך ציין כי צפיה בשידורי באינטרנט בלבד פטורה מאגרה"

ביום שביהמ"ש ינסה לגבות אגרה על צפיה באינטרנט, אני אישית שורף את ביהמ"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר שהייתי בדין ודברים עם רשות השידור לפני כשנתיים (הם לא האמינו שאין לי טלוויזיה), בדקתי בקפידה את לשון החוק.

החוק מדבר די במפורש על מכשיר לקליטת שידורי טלוויזיה, לא על המקרן עצמו. עצם החזקת המקלט מחייבת באגרה (שהיא יותר מ-500 ש"ח לשנה ד"א), לא משנה אם אתה צופה בשידורים או אפילו אם יש קליטה באיזור המגורים שלך (היה על זה בעבר דיון משפטי, הוחלט שגם אם השידורים באיזור מגוריך משובשים עליך לשלם אגרה).

לאור זאת כששלחתי את התצהיר לרשות השידור ציינתי במפורש שאין ברשותי שום סוג של מקלט טלוויזיה (כולל ממיר, כרטיס מחשב, מכשיר וידאו הכולל מקלט וכד').

כמובן שפירוש החוק הולך לשני הכיוונים והיו בעבר פסיקות לטובת אזרחים שהחזיקו מכשירי טלוויזיה שהוצא מתוכם המקלט והם חוברו למכשיר וידאו או בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ באמת הגיוני- לרגע חשבתי שהכוונה היא שגם מחשב עם כרטיס טלויזיה שלא מחובר לכבלים חייב באגרה.

אם אני לא טועה אגרה משלמים 117 שקל או משהו כזה בלי שום קשר כמה טלויזיות יש לך בבית, נכון?

אגב, ראיתי את הקטע הבא בכותרת-

"אך ציין כי צפיה בשידורי באינטרנט בלבד פטורה מאגרה"

ביום שביהמ"ש ינסה לגבות אגרה על צפיה באינטרנט, אני אישית שורף את ביהמ"ש.

אתה לא משלם אגרה על הכבלים, אלא על מכשיר טלביזיה המסוגל לקלוט שידורי TV עם אנטנה, ועל מכשירי רדיו.

אם הכרטיס לא מסוגל לקלוט שידורים מאנטנה, למשל כרטיס TV לשידורים דיגיטאליים בלבד, או כרטיס עם Video In בלבד לממיר אתה לא צריך לשלם שום אגרה.

חברות הלווין והכבלים משלמות את האגרה על הערוצים הציבוריים עליך גם ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע...... אם עכשיו אני מפרק את מקלטי ה VHF/UHF מכל הטלויזיות בבית ומשאיר אותן רק עם חיבורי ה RCA (ב CRT) ושלל החיבורים האחרים (ב LCD) אני פתור מאגרת טלויזיה? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע...... אם עכשיו אני מפרק את מקלטי ה VHF/UHF מכל הטלויזיות בבית ומשאיר אותן רק עם חיבורי ה RCA (ב CRT) ושלל החיבורים האחרים (ב LCD) אני פתור מאגרת טלויזיה? ???

דאאאאאאאההההה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אם אתה עדיין מחובר לכבלים. ממיר הכבלים נחשב למקלט (אפילו אם הוא דיגיטלי), אין התייחסות מדויקת לתדרים אלא לעצם הבעלות על מכשיר הקולט שידורי . אתה גם חייב להעיף את ממיר הכבלים/לווין מהבית לפני שאתה מבקש פטור מאגרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אם אתה עדיין מחובר לכבלים. ממיר הכבלים נחשב למקלט (אפילו אם הוא דיגיטלי), אין התייחסות מדויקת לתדרים אלא לעצם הבעלות על מכשיר הקולט שידורי . אתה גם חייב להעיף את ממיר הכבלים/לווין מהבית לפני שאתה מבקש פטור מאגרה...

ממש לא נכון, חברות הכבלים והלוויין משלמות את האגרה עליך, ע"י זה שהן קונות את הזכויות לשדר את הערוצים שעליהם חלה האגרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כמו שלא יכולים לדעת למי אין ויש טלביזיה.

אני לא יודע איך זה היום אבל לפני כמה שנים הייתה חובת דיווח של חנויות האלקטרוניקה על כל שנמכרת וזאת למטרת גביית האגרה, במסגרת הדיווח כמובן הועברו פרטים כגון שם מלא וכתובת של רוכש הטלוויזיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא נכון, חברות הכבלים והלוויין משלמות את האגרה עליך, ע"י זה שהן קונות את הזכויות לשדר את הערוצים שעליהם חלה האגרה.

לא נכון.

זה לא פוטר מאגרה.

אחזקה של מסך + ממיר כבלים נחשבים יחדיו למכשיר המסוגל לקלוט , ולכן מחוייבים באגרה.

היתה על כך פסיקה בבית משפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי זובי,

חברות הכבלים לא משלמות שום אגרה עליך לרשות השידור.

כל אדם המסוגל לצפות בשידורי הטלוויזיה ו/או הרדיו חייב באגרה ולא משנה באיזה דרך זה קורה. כבלים/לווין/טיונר/כרטיס וכו'.

מבחן האגרה הוא פונקציונלי ולא טכני. האם אתה יכול לצפות בשדורים בעזרת הציוד הקיים בביתך. אם התשובה כן אתה חייב באגרה.

ראה שאלות ותשובות כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...