סיום פרוייקט קירור המחשב - תמונות וסיכומי&#150 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיום פרוייקט קירור המחשב - תמונות וסיכומי&#150

nicko

Recommended Posts

אהלן חבר'ה!

בשעה טובה וקרירה הושלם הפרוייקט של קירור החלקים המרכזיים במערכת.

רשמים, תוצאות ותמונות לפניכם..

1. קירור זיכרונות: על הזיכרונות הותקן קירור ThermalTake Spirit RS. אין לי מדידה של לפני ואחרי אבל דבר אחד בטוח: אם מקודם הזיכרונות היו לוהטים והיה בלתי אפשרי לגעת בהם למשך יותר משנייה אז עכשיו הם נעימים למגע.

2. קירור למעבד: המעבד קיבל את ThermalRight Ultra 120 Extreme. בעומס מלא ירידה של 10-15 מעלות לעומת מה שהיה עם הזלמן Zalman CNPS9500. כרגע בעומס מלא 68 מעלות, 45 מעלות במצב מנוחה.

3. קירור לכרטיס המסך: הקירור שזכה להרבה שבחים בביקורות רבות הרי הוא ThermalRight HR-03 Plus. ירידה ניכרת בטמפ' הליבה בעומס מלא ובמצב מנוחה. ירידה של 20-25 מעלות לעומת הקירור המקורי של הכרטיס. 89 מעלות היה מגיע עם הקירור המקורי, עכשיו זה 63 מעלות בלבד באוברקלוק עצבני 625/1500/1000 (core/shader/memory). תוצאה ב 2006: 11,378

ועכשיו קצת , תהנו![br]פורסם בתאריך: 8.05.2008 בשעה 15:22:29

עוד 4 ..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד, פרוייקט גדול ומשוקע.

בטח החלפת הקירור לכרטיס המסך לקח הכי הרבה זמן, החלפתי גם כן לקירור הזה, לקח קצת זמן אבל בסופו של דבר, ההבדל בטמפ' היה פשוט מטורף, דרך אגב, אני עם אותו מאורר של זלמן, אבל, הוא מחובר דרך נגד שמוריד לו את המהירות, הטמפ' במנוחה היא 38-40 ובמאמץ מלא סביבות ה- 55.

*** מארז ומפרט בצד, המאורר הוא של זלמן ששמתי.

תגיד, הקירור של הזכרונות, באמת שווה? אני גם צריך לשים עליהם, כי אצלי אין בכלל, ואני גם באובר קלוק. כמה עלה לך אם מותר לשאול? ומהיכן?

מה עם הצי'פ סט? אתה מתכנן גם כן להחליף אותו? אני שחבתי אולי להחליף גם כן למניפה הכחולה, אבל לא יודע אם זה באמת שווה את זה, האם מישהו יוכל להגיד הא ם זה באמת שווה זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא החלפת הקירור לכרטיס מסך לא ארך יותר מחצי שעה. אבל בזבזתי עוד איזה חצי שעה רק על ניסיון להדביק את הסינקים של הזיכרונות ומייצבי המתח כך שלא יפלו. השתמשתי בפן כדי לחמם את הסינקים ואז הצמדתי אותם לרכיבים. בנתיים מחזיק..

הקירור של הזיכרון שווה מאוד, במיוחד אם אתה באובר. כמו שכבר ציינתי עם הקירור של טרמל-טק הזיכרון נעים למגע. לדעתי יש הבדל של לפחות 10 מעלות. המחיר - 70 שקל ליחידה בפנדה.

לצ'יפסט רכשתי את NC-U6 אך לצערי הוא לא התאים כי הקירור של המעבד גדול מדי. כיום יש לצ'יפסט פשוט של ונטק עם מאוורר. חיישן שהדבקתי ממש על הצ'יפ מדווח על 53 מעלות במצב מנוחה ועד 63 מעלות בעומס מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, תחדש, תהנה :xyxthumbs:

שאלה לגבי הקירור של הכרטיס - את הקירור הזה אפשר להרקיב גם בדרך אחרת, לא ? ככה:

http://www.tweaknews.net/reviews/thermalright_hr-03/img/4.jpg

http://www.legionhardware.com/Pics/Thermalright_HR-03_Plus/Image_00.jpg

זה נכון לסים את זה ככה, זה גם טוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט אפשרי להתקינו כלפי מעלה, למי שמאפשר המקום..

לדעתי זה יכול לתת ערכים יותר נמוכים של טמפ' כי במצב התקנה כלפי מעלה ה heatpipe יהיה במצב עבודה אופטימלי.. (תקנו אותי אם אני טועה)

תודה למגיבים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הטמפ' של המעבד די גבוהה. (יכול להיות שלא התקנת אותו כמו שצריך)

ב.הHR יספק את הביצועים הטובים ביותר כשצלעות הקירור יהיו כלפי מטה וכך המאוורר יקרר גם את שאר הרכיבים שעל הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט אפשרי להתקינו כלפי מעלה, למי שמאפשר המקום..

לדעתי זה יכול לתת ערכים יותר נמוכים של טמפ' כי במצב התקנה כלפי מעלה ה heatpipe יהיה במצב עבודה אופטימלי.. (תקנו אותי אם אני טועה)

תודה למגיבים!

איזה גודל מאוור MM שמת בקירור לכ.מסך ?

האם מתאים לשים בקירור לכ.מסך 120MM ?

ואיך הידבקת את הסינקים של הזיכרונות?

אני הקרוב רוכש כזה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הטמפ' של המעבד די גבוהה. (יכול להיות שלא התקנת אותו כמו שצריך)

ב.הHR יספק את הביצועים הטובים ביותר כשצלעות הקירור יהיו כלפי מטה וכך המאוורר יקרר גם את שאר הרכיבים שעל הכרטיס.

מבחינת עבודה של heatpipe עדיף שהם יהיו כלפי מעלה (תנאים אופטימליים) כך הנוזל שמתחמם בתוך הצינור הופך לגז ועולה כלפי מעלה. ואז מתקרר הופך חזרה לנוזל ויורד לבסיס הצינור. אני זוכר שקראתי את זה באיזה מאמר.. אני לא מתייחס פה לקירור שאר הרכיבים של הכרטיס. אם הייתה לי אפשרות לנסות הפוך היה מעניין לבדוק הבדלים בטמפ' הליבה..

אגב, לגבי הטמפ' של המעבד: אולי היא טיפה גבוהה אבל ההשערה שלי שזה כתוצאה משאיבת האוויר החם מסניפרי הקירור של הזיכרון על ידי מאוורר המעבד. שים לב לתמונה האחרונה..

איזה גודל מאוור MM שמת בקירור לכ.מסך ?

האם מתאים לשים בקירור לכ.מסך 120MM ?

ואיך הידבקת את הסינקים של הזיכרונות?

אני הקרוב רוכש כזה :)

מאוורר 90 מ"מ. באחת הביקורות שקראתי הם הצליחו להתקין גם 120 מ"מ. התוצאה הייתה טמפ' נמוכה בעוד כמה מעלות.

את הסינקים הדבקתי בעזרת פן (ראה פוסט ראשון^^)

פרוייקט נחמד...

אבל לדעתי זה בזבוז מוחלט של כסף :-\

בזבוז? ממש לא! שווה כל שקל, אני מאוד מרוצה מהתוצאה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוורר 90 מ"מ. באחת הביקורות שקראתי הם הצליחו להתקין גם 120 מ"מ. התוצאה הייתה טמפ' נמוכה בעוד כמה מעלות.

את הסינקים הדבקתי בעזרת פן (ראה פוסט ראשון^^)

אבל באיזה דבק הישתמשת להדביק ת'הסינקים ?

אני אקח מאוור 80MM שהRPM יהיה יותר גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוד יפה מאוד!

כל הכבוד!

אתה תוכל לעלות של המארז מרחוק יותר כדי שנוכל לראות בבירור יותר איך החלקים יושבים

התמונה האחרונה לא כ"כ ברורה

והקירור שמאחורי הליבה.. לא מגיע עם ה HR-03 נכון?

ד"א

יש לנו אותו מערכת.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט עבודה יפה ומושקעת ,מישהו פה זרק שזה בזבוז כסף, עכשיו השאלה שלי היא האם זה בזבוז כסף?

ז"א ,זה יכול להיות בזבוז, אבל אם הרגשת שינו מהותי מעבר לסתם טמפ' אז סבבה.

בדקת משחקים ? הכי משקף לדעתי, (אחרי OC יותר רציני שהמערכת שלך מאפשרת עכשיו אני מתכוון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוד יפה מאוד!

כל הכבוד!

אתה תוכל לעלות של המארז מרחוק יותר כדי שנוכל לראות בבירור יותר איך החלקים יושבים

התמונה האחרונה לא כ"כ ברורה

והקירור שמאחורי הליבה.. לא מגיע עם ה HR-03 נכון?

ד"א

יש לנו אותו מערכת.. :)

הנה מרחוק יותר..

קירור מאחורי הליבה - אולי התכוונת לסינקים של הזיכרון? תראה את התמונות האלו..

בהחלט עבודה יפה ומושקעת ,מישהו פה זרק שזה בזבוז כסף, עכשיו השאלה שלי היא האם זה בזבוז כסף?

ז"א ,זה יכול להיות בזבוז, אבל אם הרגשת שינו מהותי מעבר לסתם טמפ' אז סבבה.

בדקת משחקים ? הכי משקף לדעתי, (אחרי OC יותר רציני שהמערכת שלך מאפשרת עכשיו אני מתכוון).

נכון, כל אחד רואה זאת בדרך שלו. אני אוהב להשקיע במחשב שלי ומשתדל לשמור אותו "מעודכן טכנולוגית" ויפה לעין.

הקירור החדש איפשר לי לבצע רציני לכרטיס המסך (ונראה שזה עדיין לא הסוף..) וזה תורגם מעולה בביצועים. ישנה תוספת מכובדת בקרייסיס, למשל.

benchmark_gpu של קרייסיס נותן ממוצע של 30 פריימים-שנייה ברזולוציה 1680x1050 כאשר רוב הדברים על HIGH/ULTRA HIGH ורק SHADERS על MEDIUM.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...