שיתוף מודם Aztech DSL600E ברשת עם נתב Linksys BEFDSR41W - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיתוף מודם Aztech DSL600E ברשת עם נתב Linksys BEFDSR41W

Seth

Recommended Posts

שלום לכולם,

ברשותי -מודם Linksys BEFDSR41W שמכיל 4 פורטים כראוטר ומודם ADSL פנימי. משום מה, לא הצלחתי לחבר אותו ל-ADSL.

קיבלתי מבזק מודם Aztech DSL-600E וברצוני לחבר אותו לרשת הביתית ולשתף את החיבור.

הכתובת של הראוטר: 192.168.1.1, כאשר יש לו DHCP.

הכתובת של המודם: 10.0.0.2, כאשר נראה כי גם לו יש DHCP משלו (וכתוב שהוא מוגדר כ-Bridge).

הכתובות שהראוטר של Linksys מקצה למשתמשים (כרגע - לי ולמחשב השני) הן 192.168.1.100, 192.168.1.101.

כרגע המודם מחובר אצלי במחשב לכרטיס אחד, והכרטיס השני מתחבר לראוטר.

המחשב השני בבית מתחבר לראוטר ישירות.

בין המחשבים ישנה תקשורת תקינה.

אינני מצליח לשתף את חיבור האינטרנט עם המחשב השני בבית. מה עליי לעשות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

תחבר את המודם ישירות לכניסת ה-wan של הלינקסיס.

תחבר את שני המחשבים לנתב לכניסות ה-lan.

תתחבר ללינקסיס ושם תכנס להגדרות ה-wan-תבחר בחייגן pppoe..תגדיר יוזר וסיסמה..ותראה האם יש לך גלישה.

אם יש בעיות..תחזור לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנתק את המודם מבזק ותחבר את הנתב למחשב' לחשמל וטלפון (במקום החיבור של המודם, עדיף להוציא את החוט טלפון מהמודם ולחבר אותו לנתב) , תן לו כמה רגעים ותראה שנורית הLINK שבחלק של הADSL נדלקת קבוע - זה אומר שהוא הסתנכרן מול הקו של ואתה יכול להגדיר אותו. במידה והנורית לא נדלקת או רק מהבהבת אז אין אפשרות להתחבר איתו על התשתית של משום מה.

תחת SETUP:

Host name וdomain name תשאיר ריק.

תקבע את האיזור זמן (לא ממש הכרחי), אם אין ירושליים או משהו אז פשוט שים משהו שהוא GMT+2

LAN IP address להשאיר איך שהוא, כנ"ל הSUBNET.

VPI = 8

VCI = 48

Encapsulation = RFC 2516 PPPoE

Multiplexing = LLC

Service Name להשאיר ריק

User name זה שם המשתמש שלך כולל @ וסיומת הספק (014@ בבזק בינ"ל, לדוגמא)

Password הסיסמא שקיבלת יחד עם שם המשתמש

בConnection תסמן Keep Alive

כשסיימת אתה לוחץ על Apply ואז Continue. מסך הבא לא צריך לשנות כלום רק ללחוץ על Apply וContinue.

זה אמור להביא אותך למסך Status שם אמור להופיע ליד איפה שרשום WAN כתובות IP, אם מופיעים שם אפסים (0.0.0.0) זה אומר שאין חיבור.

במצב שאין חיבור, תחזור לSetup ובשם משתמש תרשום 1@1 (זה חיבור לשרת בדיקה בבזק), Apply וContinue וגש ללשונית Status. אם עכשיו מופיעים נתונים בחלק של הWAN אז זה אומר שהבעיה עכשיו היא רק שם משתמש וסיסמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

תחבר את המודם ישירות לכניסת ה-wan של הלינקסיס.

תחבר את שני המחשבים לנתב לכניסות ה-lan.

תתחבר ללינקסיס ושם תכנס להגדרות ה-wan-תבחר בחייגן pppoe..תגדיר יוזר וסיסמה..ותראה האם יש לך גלישה.

אם יש בעיות..תחזור לפה.

אין לי כניסת WAN בלינקסיס מכיוון שהוא מכיל מודם ADSL אינטגרלי.

יש לי רק 4 פורטים רגילים (RJ45) ופורט לקו טלפון (RJ11).

[br]פורסם בתאריך: 2.05.2008 בשעה 15:42:54

תנתק את המודם מבזק ותחבר את הנתב למחשב' לחשמל וטלפון (במקום החיבור של המודם, עדיף להוציא את החוט טלפון מהמודם ולחבר אותו לנתב) , תן לו כמה רגעים ותראה שנורית הLINK שבחלק של הADSL נדלקת קבוע - זה אומר שהוא הסתנכרן מול הקו של ואתה יכול להגדיר אותו. במידה והנורית לא נדלקת או רק מהבהבת אז אין אפשרות להתחבר איתו על התשתית של משום מה.

תחת SETUP:

Host name וdomain name תשאיר ריק.

תקבע את האיזור זמן (לא ממש הכרחי), אם אין ירושליים או משהו אז פשוט שים משהו שהוא GMT+2

LAN IP address להשאיר איך שהוא, כנ"ל הSUBNET.

VPI = 8

VCI = 48

Encapsulation = RFC 2516 PPPoE

Multiplexing = LLC

Service Name להשאיר ריק

User name זה שם המשתמש שלך כולל @ וסיומת הספק (014@ בבזק בינ"ל, לדוגמא)

Password הסיסמא שקיבלת יחד עם שם המשתמש

בConnection תסמן Keep Alive

כשסיימת אתה לוחץ על Apply ואז Continue. מסך הבא לא צריך לשנות כלום רק ללחוץ על Apply וContinue.

זה אמור להביא אותך למסך Status שם אמור להופיע ליד איפה שרשום WAN כתובות IP, אם מופיעים שם אפסים (0.0.0.0) זה אומר שאין חיבור.

במצב שאין חיבור, תחזור לSetup ובשם משתמש תרשום 1@1 (זה חיבור לשרת בדיקה בבזק), Apply וContinue וגש ללשונית Status. אם עכשיו מופיעים נתונים בחלק של הWAN אז זה אומר שהבעיה עכשיו היא רק שם משתמש וסיסמא.

קודם כל תודה על התשובה המפורטת.

לצערי כבר ניסיתי את כל מה שכתבת (וזה מה שאמרו לי גם בבזק בינלאומי) אך זה לא עזר. נורת ה-Link במודם של Linksys נדלקת ואז נכבית, וחוזר חלילה.

הנתב-מודם של Linksys נקנה בארה"ב, ייתכן שהוא לא מתאים לתשתית של בזק?

בכל מקרה -

כפי שאמרתי, יש לי מודם Aztech DSL600E ואני רוצה להשתמש בו כמודם, ובו זמנית להשתמש גם בראוטר של לינקסיס רק כראוטר ולא כמודם (מכיוון שיש לו גם יכולות אלחוטיות). מה עליי לעשות? אני מצליח לגלוש במחשב שלי (שמחובר בו זמנית גם לראוטר לינקסיס וגם למודם של בזק), בין המחשבים שמחוברים לנתב של לינקסיס יש תקשורת, אבל מה שחסר זה רק האינטרנט.

תודה מראש.

----

עריכה: הוספתי גם שרטוט של הרשת לנוחיותכם:

netwms4.jpg

בין כל המחשבים יש רשת, למחשב שמחובר ישירות למודם יש גם , לשאר אין (וזאת הבעיה...).

ניסיתי גם לחבר את המודם לראוטר אבל זה לא הלך לי משום מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורה שיש אי תאימויות שכאלו... יכול להיות שהוא דורש קו יותר חזק ע"מ להסתנכן (ע"פ המדריך למשתמש הוא אמור לתמוך בתשתית).

במקרה כזה מה שאני הייתי מציע לך זה להפוך את המודם 600E שלך לנתב ובלינקסיס להשתמש פשוט כמתג, כאשר ה600E מחובר לאחת ממבואות הLAN שלו.

נשמע לי שאתה מתמצא אז אני אסביר בכללית ואם יש בעיה ספציפית תגיד ואני אפרט.

בלינקסיס תגדיר לו בSETUP כתובת LAN IP אחרת, משהו כמו 192.168.1.150 ותבטל לו את הDHCP. תנתק אותו מהמחשב.

עכשיו נגדיר את המודם. יש שני ממשקים שהוא מגיע איתם, החדש והישן. עד כמה שאני יודע יש להם אותן תכונות בתור נתבים.

דבר ראשון, תגש להגדרות הDHCP של המודם. שם תשנה את הכתובת שלו ל192.168.1.1 ואת הSUBNET ל255.255.255.0 (כמו שהיה הלינקסיס) ותגדיר לו לתת טווח כתובות של 192.168.1.2 עד 192.168.1.99 (זה לא כ"כ משנה מה הכתובת העליונה של הטווח כל עוד שהכתובת שנתת ללינקסיס לא נכללת בו, למען הנוחות אפשר להשאיר את המחשבים מחוץ לטווח אם יש להם כתובת IP סטטיות). תשמור לו את ההגדרות, תאבד קישור עם הממשק אז תכנס חזרה ותגדיר לו את החיבור לספק (PPPOE, VPI=8, VCI=48) עם שם המשתמש והסיסמא שלך.

אם הוא הצליח להתחבר ואתה גולש ללא החייגן שלך מהמחשב אז תנתק אותו מהמחשב ותחבר אותו לאחת ממבואות הLAN של הלינקסיס. את המחשב תחבר חזרה ללינקסיס באותו כרטיס שהיה מחובר עליו מקודם.

זה אמור לתת לך התחברות לאינטרנט בכל המחשבים ולהשאיר לך את הרשת הקיימת בינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כניסת WAN בלינקסיס מכיוון שהוא מכיל מודם ADSL אינטגרלי.

יש לי רק 4 פורטים רגילים (RJ45) ופורט לקו טלפון (RJ11).

[br]פורסם בתאריך: 2.05.2008 בשעה 15:42:54

קודם כל תודה על התשובה המפורטת.

לצערי כבר ניסיתי את כל מה שכתבת (וזה מה שאמרו לי גם בבזק בינלאומי) אך זה לא עזר. נורת ה-Link במודם של Linksys נדלקת ואז נכבית, וחוזר חלילה.

הנתב-מודם של Linksys נקנה בארה"ב, ייתכן שהוא לא מתאים לתשתית של בזק?

בכל מקרה -

כפי שאמרתי, יש לי מודם Aztech DSL600E ואני רוצה להשתמש בו כמודם, ובו זמנית להשתמש גם בראוטר של לינקסיס רק כראוטר ולא כמודם (מכיוון שיש לו גם יכולות אלחוטיות). מה עליי לעשות? אני מצליח לגלוש במחשב שלי (שמחובר בו זמנית גם לראוטר לינקסיס וגם למודם של בזק), בין המחשבים שמחוברים לנתב של לינקסיס יש תקשורת, אבל מה שחסר זה רק האינטרנט.

תודה מראש.

----

עריכה: הוספתי גם שרטוט של הרשת לנוחיותכם:

netwms4.jpg

בין כל המחשבים יש רשת, למחשב שמחובר ישירות למודם יש גם , לשאר אין (וזאת הבעיה...).

ניסיתי גם לחבר את המודם לראוטר אבל זה לא הלך לי משום מה.

סליחה סליחה טעות שלי... אתה מאוד צודק:}

אם עדין יש לך בעיות,תעלה לפה תמונה ממשק הנתב מהגדרות החייגן שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורה שיש אי תאימויות שכאלו... יכול להיות שהוא דורש קו יותר חזק ע"מ להסתנכן (ע"פ המדריך למשתמש הוא אמור לתמוך בתשתית).

במקרה כזה מה שאני הייתי מציע לך זה להפוך את המודם 600E שלך לנתב ובלינקסיס להשתמש פשוט כמתג, כאשר ה600E מחובר לאחת ממבואות הLAN שלו.

נשמע לי שאתה מתמצא אז אני אסביר בכללית ואם יש בעיה ספציפית תגיד ואני אפרט.

בלינקסיס תגדיר לו בSETUP כתובת LAN IP אחרת, משהו כמו 192.168.1.150 ותבטל לו את הDHCP. תנתק אותו מהמחשב.

עכשיו נגדיר את המודם. יש שני ממשקים שהוא מגיע איתם, החדש והישן. עד כמה שאני יודע יש להם אותן תכונות בתור נתבים.

דבר ראשון, תגש להגדרות הDHCP של המודם. שם תשנה את הכתובת שלו ל192.168.1.1 ואת הSUBNET ל255.255.255.0 (כמו שהיה הלינקסיס) ותגדיר לו לתת טווח כתובות של 192.168.1.2 עד 192.168.1.99 (זה לא כ"כ משנה מה הכתובת העליונה של הטווח כל עוד שהכתובת שנתת ללינקסיס לא נכללת בו, למען הנוחות אפשר להשאיר את המחשבים מחוץ לטווח אם יש להם כתובת IP סטטיות). תשמור לו את ההגדרות, תאבד קישור עם הממשק אז תכנס חזרה ותגדיר לו את החיבור לספק (PPPOE, VPI=8, VCI=48) עם שם המשתמש והסיסמא שלך.

אם הוא הצליח להתחבר ואתה גולש ללא החייגן שלך מהמחשב אז תנתק אותו מהמחשב ותחבר אותו לאחת ממבואות הLAN של הלינקסיס. את המחשב תחבר חזרה ללינקסיס באותו כרטיס שהיה מחובר עליו מקודם.

זה אמור לתת לך התחברות לאינטרנט בכל המחשבים ולהשאיר לך את הרשת הקיימת בינהם.

עובד, תודה רבה רבה רבה לך.

נקודה אחת קצת מוזרה היא שברגע שאני מכניס את הכרטיס WPC11 ללינקסיס, מה שהופך אותו גם ל-Wireless יש לפעמים בעיות וצריך לרסט את המכשיר. יש לך רעיון למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שהנסיון הפרקטי שלי עם הנתב הזה דיי קטן ומעולם לא התעסקתי עם הכרטיס הרחבה האלחוטי שלו, לכן קשה לי להגיד מאיפה הבעיה.

הבעיה קיימת גם כשהוא לא עובד כנתב?

תבדוק האם יש קושחה מעודכנת לנתב, למרות שאם אני זוכר נכון אין לו... אבל שווה לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...