לבנות תוכנות ל-Symbian...? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לבנות תוכנות ל-Symbian...?

shynet

Recommended Posts

שלום לכולם! (-:, לאחרונה אני מאוד התעניינתי לבנות תוכנות ל-Symbian S60,

הבנתי שאני צריך ידע ב-Python או ב-C++ , השאלה היא,

האם זה קשה לבנות לפלאפונים עם המערכת הפעלה כזו תוכנות,

שאף פעם לא בניתי לאף מכשיר אחר חוץ מ-Windows...?

התחלתי להיתעמק בנושא והתחלתי להיתבלבל,

דבר ראשון הורדתי את הSDK של Symbian,

אחרי זה גילתי שאני צריך להוריד גם Carbide (משהו כזה),

אחרי זה גילתי שאני צריך להוריד גםPeryl , וכאן אני מגיע לעוד שאלה,

אין דרך יותר פשוט ? יש לי למשל את Visual C++ 2008 ,אני לא יכול לעשות

משהו עם זה? אני פשוט לא יודע איך להתחיל...

אשמח אם תעזרו לי , ותגידו לי איזה שפה יותר מומלץ לי להתחיל.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Symbian S60 זה זוועה. אחת המערכות הגרועות ביותר שראיתי לפתח אליה. אני מציע שתמצא תחביב אחר. אולי Android או BREW? אולי לתקוע מסמרים ברגל שלך? הכל יותר טוב.

עקרונית, אתה צריך להוריד SDK, שמכיל:

1) IDE בשם carbide שאיתו אתה יכול לפתח. זה למעשה סוג של eclipse.

2) סימולטור לווינדוס אשר מאפשר לך לדמות תוכנות סימביאן על המחשב.

3) GCCE - קומפיילר חינמי שאיתו תוכל לקמפל לסימביאן.

4) וכמובן את ה-SDK.

קלטת? יופי. עכשיו תשכח לחלוטין מהאפשרות להריץ את זה על פלאפון.

כדי להריץ את זה על טלפון, אתה צריך חתימה דיגיטלית מ-symbian signed. פעם עוד יכולת לקבל חתימה חינם (פועלת רק על טלפון אחד, ותקפה לחצי שנה). אבל הם שינו את החוקים. עכשיו אתה חייב לקנות class 3 signature מ-verisign, ואז אתה יכול לקנות מ-symbian signed חתימה עבור מספר פלפאונים. למרבה האירוניה, השינוי היה בתקופה שבה הם ניסו לעודד open source על symbian... גם אני לא מבין את זה.

אה כן, וכמובן ש-symbian לא מאפשרת לך לעבוד באמת עם C++ אמיתי. במקום זה הם לקחו הרבה יכולות של C++, זרקו אותם, ומימשו אותם מחדש בצורה גרועה. לכן, יש 8 סוגי string, ובד"כ אף אחד מהם זה לא מה שאתה רוצה. יש 4 סוגי constructors, אבל כולם מעצבנים. אין C++ exceptions, אבל יש symbian exceptions שנקראים "leave", ואתה צריך לנהל ידנית את ה-stack unwinding ולרשום בפנים אובייקטים שאתה יוצר אותם. ידנית.

בקיצור, גועל נפש אמיתי. אנשים שמפתחים עם זה מקללים את היום שהם נולדו לפחות פעמיים ביום. לפחות אם אתה רוצה לפתח native ולא J2ME או python, מה קורה שם אין לי מושג.

עריכה: אה, ו-visual studio לא יעזור לך.

עריכה 2: במקרה מצאתי היום את הלינק הזה.

http://www.roughlydrafted.com/RD/RDM.Tech.Q1.07/6856C375-FE4E-4BC8-B753-B48AF3BD8B30.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום, ותודה על התגובה (-: , הסיבה

שאני מתעניין לתכנת ל-Symbian , כי יש לי פלאפון שיש בו כזו,

האם זה עניין ארוך עד כדי כך? כול העניין עם התוכנות מסורבל ממש...

ולהחתים אני יודע, עם זה אני דווקא יכול להיסתדר, אז בעיקרון,

השפה עד כדי כך שונה? תודה על התגובה שוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום, ותודה על התגובה (-: , הסיבה

שאני מתעניין לתכנת ל-Symbian , כי יש לי פלאפון שיש בו מערכת הפעלה כזו,

האם זה עניין ארוך עד כדי כך? כול העניין עם התוכנות מסורבל ממש...

ולהחתים אני יודע, עם זה אני דווקא יכול להיסתדר, אז בעיקרון,

השפה עד כדי כך שונה? תודה על התגובה שוב!

כן. זה, זה עניין כזה מעצבן. אני אומר לך ברצינות - symbian זו מערכת ששונאת את המפתחים שלה.

זה שיש לך פלאפון סימביאן לא אומר שהוא פתוח להתקנת אפליקציות שאינן חתומות ע"י symbian.

חתימה פרטית זה עניין אחת די מעצבן (ויקר), אבל גם זה לא עוזר לפעמים. יש מפעילים שדורשים שהטלפון יהיה סגור ושניתן להריץ רק אפליקציות שחתמו עליהן symbian signed בעצמם! אפליקציות כאלה צריכות לעבור תהליך בדיקות ואישורים ארוך ויקר, ואז סימביאן חותמים על האפליקציה.

אבל, אם אתה עדיין רוצה להכנס לזה ויש לך את הזמן והכסף... לך על זה, אני מניח. כשתצליח סוף סוף להריץ משהו על הפלאפון, זה יהיה מגניב.

כך בחשבון שיש 3 גרסאות של סימביאן, כולם קצת שונות. S60 זו הגרסה של נוקיה, UIQ יש על erricson, ויש גם NTT DoCoMo (אבל לא בארץ). בעקרון לכל אחת יש SDK משלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת תיקונים:

1) יש Carbide.vs שהוא פלאגין ל-Visual Studio, בגדול, לא הייתי ממליץ לעבוד איתו. חווית הפיתוח ב-Standalone הרבה יותר חלקה.

2) ניתן לחתום בצורה חופשית, הבעיה היא שמדובר במנגנון מסובך שבו אתה שולח להם את ה-SIS המוכן והם שולחים לך אותו אחרי X זמן(יכול להיות גם שעות) חתום, לא מאוד פרקטי לפיתוח.

3) בעבר היתה פריצה חלקית שהיתה כרוכה בשינוי ה-firmware באמצע עדכון המכשיר, שלא עבדה על מכשרים מסויימים שמבצעים בדיקת תקינות ל-firmware

4) כיום יש דרכים אחרות לפרוץ את המכשרים, אני השתמשתי במדריך הזה על ה-N95 8GB שלי בהצלחה, ואני יכול לחתום תוכנות בתוך המכשיר. מאז נחשפו עוד דרכים לפריצה(לדוגמא) שלהבנתי מתאימות לעוד סוגי מכשירים.

4) כבר לאחר פריצה חלקית(CapsOff) ניתן לדבג כמו בן אדם בקארביד(העתקה למכשיר של הקבצי הפעלה בלבד).

5) הסימביאנים בהחלט תומכים בג'אווה, אבל לא כול הממשק של המערכת הפעלה חשוף בג'אווה, ובכלל, הביצועים של תוכנות native נוטים להיות טובים יותר, מה שעדיין קריטי בישומים מסויימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת תיקונים:

1) יש Carbide.vs שהוא פלאגין ל-Visual Studio, בגדול, לא הייתי ממליץ לעבוד איתו. חווית הפיתוח ב-Standalone הרבה יותר חלקה.

2) ניתן לחתום בצורה חופשית, הבעיה היא שמדובר במנגנון מסובך שבו אתה שולח להם את ה-SIS המוכן והם שולחים לך אותו אחרי X זמן(יכול להיות גם שעות) חתום, לא מאוד פרקטי לפיתוח.

3) בעבר היתה פריצה חלקית שהיתה כרוכה בשינוי ה-firmware באמצע עדכון המכשיר, שלא עבדה על מכשרים מסויימים שמבצעים בדיקת תקינות ל-firmware

4) כיום יש דרכים אחרות לפרוץ את המכשרים, אני השתמשתי במדריך הזה על ה-N95 8GB שלי בהצלחה, ואני יכול לחתום תוכנות בתוך המכשיר. מאז נחשפו עוד דרכים לפריצה(לדוגמא) שלהבנתי מתאימות לעוד סוגי מכשירים.

4) כבר לאחר פריצה חלקית(CapsOff) ניתן לדבג כמו בן אדם בקארביד(העתקה למכשיר של הקבצי הפעלה בלבד).

5) הסימביאנים בהחלט תומכים בג'אווה, אבל לא כול הממשק של המערכת הפעלה חשוף בג'אווה, ובכלל, הביצועים של תוכנות native נוטים להיות טובים יותר, מה שעדיין קריטי בישומים מסויימים.

האם תכנתת פעם ל-Symbian? כי אני עדיין מעוניין לדעת, ואם אתה תוכל לכוון אותי בהתחלה למקומות הנכונים, אני אולי יוכל להמשיך בדרכי לבד,

אם תיכנתת פעם, אשמח אם תיתן לי דרך אחרת ליצור קשר (ICQ, Messnger) לדוגמא, תודה! ובעניין של החתימות שוב כמו שאמרתי, אני יודע לחתום

והחתמתי, בקשר לזה כבר אין לי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי בערך תוכנית וחצי, ולא משהו רציני מדי.

אם יש לך פלאפון חדש יחסית קרביד מציע עורך WYSIWYG שפותר לך בערך חמישים אחוז מהבעיות.

אני התחלתי מליצור פרויקט ומשם אלתרתי, אז אני לא חושב שאוכל לעזור לך יותר מדי.

(לא יותר ממה שגוגל יכול ::))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיתוח לסימביאן זה הרבה ניסוי וטעייה, קללות, וחיפוש באינטרנט, ועוד קללות. אתה פשוט צריך סבלנות ולנסות הרבה דברים אחד אחרי השני (וכמובן, אתה צריך אוצר מילים גדול).

למי שאכפת לו: ל-IDA PRO יש עכשיו plugin (עדיין BETA) שמאפשר לדבג דרך AppTrk.

לגבי J2ME: הפלטפורמה לא מתאימה לכל דבר, ובטח שלא למה שעשיתי אז, או לסוג אחרת שכותבים אצלנו.

לדברים שהיא כן מתאימה, אני מניח שעדיף לעבוד עם J2ME. קשה לי לדמיין שזה יהיה יותר גרוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעיקרון מתכנן לתכנת ל- N95 ,

ואם אני יוכל להעלות את הידע שלי, מקווה שאדע

איך לכתוב תוכנה לחיישן התנועה של הפלאפון ...

אני ביינתים ממשיך לנסות ללמוד (-: יום טוב לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...