שאלה| ערבוב של משחה טרמית עם דבק - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| ערבוב של משחה טרמית עם דבק

MightYaad

Recommended Posts

יש לי בבית כמות נכבדת של משחה טרמית (לא דבק טרמי), עכשיו מן הסתם היא רק מעבירה חום ולא מדביקה...

אז חשבתי אם אני יקח איזה דבק שיכול לעמוד בחום של הצ'יפ ( צ'יפסט, מעבד, כרטיס מסך וכו')

ולערבב את הדבק עם המשחה במינון כלשהו כך שזה גם ידביק וגם יעביר חום...

זה אפשרי?

דרך אגב-אל תציעו לקנות דבק טרמי כי על הרעיון המקורי הזה כבר חשבתי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לשים גוף קירור יותר מסיבי על כרטיס מסך לצרכי ניסוי וכיף בעיקר עכשיו אני רוצה לחסוך בכמה שיותר הוצאות...

המטרה העיקרית זה להפוך את הכרטיס מסך לבעל קירור פסיבי כי כרגע יש עליו מאוורר.

אולי גם בהמשך

בכמה לדעתך זה יפגע בהולכת החום?

בצורה משמעותית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה חשבתי על עוד רעיון....

אם אני אקח את החומר הזה שמגיע בגליל כזה והוא מכיל שני חומרים וכשלשיםאותם הם הופכים לדמוי ברזל או פלסטיק ולרוב משתמשים בו לאיטום רדיאטורים וכל זה.

אז לעשות ממנו שכבה ממש דקה לפשוט לשים את זה השאלה אם זה מעביר חום הדבר הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נראה לי הכי מומלץ הרעיון, אבל אם הכרטיס מסך לא חשוב או שיש לך כרטיס אשר אפשר לעשות עליו ניסוים הייתי עושה זאת

אם אין הייתי מורח רק משחה תרמית או קונה דבק תרמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה על כרטיס שאני לא ממש צריך עכשיו אין לי כוונה לעשות את זה אם זה לא עובד כי פשוט חבל...אפילו שיש סיכוי שאני יעשה את זה רק מהסקרנות העזה שבי!

אני רוצה לדעת אם למישהו יש נסיון עם החומרים האלה ואין זה יגיב...(גם החומר שאוטמים איתו רדיאטורים וגם הדבק עם המשחה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון המשחה הטרמית הוא היכולת שלה להעביר חום, זה תכונות שיועדה לה לכן כל שינוי שתעשה בא יפגום ביכולת העברת החום שלה.אולם, חשבתי על מה שאמרת ועלה בראשי רעיון, תמרח את המשחה הטרמית על ליבת המעבד וממש בקצוות תשים את הדבק. מאין מסגרת דבק שבמרכזה תהיה המשחה הטרמית , אני מאמין שזה פתרון אפקטיבי כי רוב המשטח יוליך את החום דרך המשחה (המזוקקת) והצלעות יחוזק ע"י הדבק שמסביב.

לגביי הדבק שמורכב משני משחות ממה שידוע לי הוא לא בעל תכונות טרמיות , ויתרה מכך הוא יחנוק את השבב ויגרום לו להתחמם מהר יותר. לשיכולך.

בהצלחה

HTH

govner

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שזה בדרך כלל לא בנוי להחזיק חצי קילו (או יותר) תלויים הפוך

לדעתי בגלל שהכרטיס מסך הפוך בתוך המארז הדבק לא יחזיק, הקירור יתנתק והכרטיס מסך ישרף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון המשחה הטרמית הוא היכולת שלה להעביר חום, זה תכונות שיועדה לה לכן כל שינוי שתעשה בא יפגום ביכולת העברת החום שלה.אולם, חשבתי על מה שאמרת ועלה בראשי רעיון, תמרח את המשחה הטרמית על ליבת המעבד וממש בקצוות תשים את הדבק. מאין מסגרת דבק שבמרכזה תהיה המשחה הטרמית , אני מאמין שזה פתרון אפקטיבי כי רוב המשטח יוליך את החום דרך המשחה (המזוקקת) והצלעות יחוזק ע"י הדבק שמסביב.

לגביי הדבק שמורכב משני משחות ממה שידוע לי הוא לא בעל תכונות טרמיות , ויתרה מכך הוא יחנוק את השבב ויגרום לו להתחמם מהר יותר. לשיכולך.

בהצלחה

HTH

govner

נראה לי הרעיון שלך הוא ממש טוב!!

אני כראה אלך בכיוון הזה...

בינתיים אני לא יודע מתי אני יעשה את זה אבל כשאני יעשה בטוח יהיו תמונות! ;)

אולי יש מצב קלוש שאני יעבוד על זה מחר בשבת...אבל נראה כבר

תודה על העזרה !

עשכונים בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח, אתה אומר כרוניקת מוות ידועה מראש.

הממ אז אולי נשלב ? סתומרת במקום דבק רגיל נשתמש בדבק שתי משחות. מנסיון העבר הוא חזק פצצות אפשר למרוח קצת מסביב וברגע שזה מתייבש יהיה יותר קל לעקור את המעבד מהPCB מאשר את הHEATSINK מהמעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה גם רעיון!!

אני אחשוב על הכיוון הזה ונראה מה יהיה.

אם למישהו יש עוד איזה הברקה בנושא אשמח לשמוע!

תודה.

דרך אגב:

אתה יכול להביא תמונה של הדבק שתי משחות הזה רק כדי שאני יהיה בטוח שאנחנו מדברים על אותו אחד....פשוט אני לא מצאתי תמונה. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...