דיון רציני - שאלה לגבי חומרת GAMERS לGAMERS הרציינים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון רציני - שאלה לגבי חומרת GAMERS לGAMERS הרציינים

EAD

Recommended Posts

שמתי לב (ובטח גם כולם פה כמעט שמו לב)

שלאחרונה הרבה חברות כמו ,,לוג'יטיק ועוד ועוד ועוד יוצאים עם הצהרות כמו "המשטח עכבר הזה מיועד במיוחד לFPS ויתן לכם תוצאות טובות יותר"

"הכרטיס רשת הזה מהיר יותר וטוב יותר לRTS" וכו' וכו'

נניח ונעשה הניסוי הבא:

אם ניקח שחקן ברמה בינונית (לדוגמא אותי - מה לעשות לא יצא לי לשחק הרבה זמן כמו שצריך באופן מקצועי), לעומת מישהו שהוא שחקן מעולה (כמעט כמו הרמה של אלו בתחרויות , קצת פחות), ונשים את השחקן הבינוני על חומרה סופר מקצועית מכף רגל ועד ראש (לא יודע תבנו מחשב חלומות מתחילתו ועד סופו בתקציב של 50 אלף גם), ולעומת זאת את השחקן המקצועי והטוב נשים על חומרה בינונית פלוס (נניח עכבר או אופטי איכותי אבל לא הכי מדהים, מסך נחמד, וציוד סטנדרטי וטוב - לצורך העניין מחשב שיחד עם ציוד היקפי יעלה בין 7-9 אלף - זה כולל מסך וכו')

מי ישיג תוצאות טובות יותר ומדוע?

נכון שהשאלה הזאתי די תאורטית וקשה לבדיקה, אבל מעניין באמת מנסיון שלכם ודעות שלכם, מי ישיג "ציונים" טובים יותר במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עכברים איכותיים שרגישים יותר... וזה נותן לך יותר דיוק... אבל לא בהרבה... אם משהוגרוע במשחק מסויים העכבר לא יעשה אותו סוס...

וכל עיניין הרשת זה שטויות.... זה קשור כבר בספקית האינטרנט...

והתרד ל אמתאים לפה.. נראה לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מכיר את האנשים האלה בקונטר שמשחקנים על הפנטיום 2 שלהם,

(ראיתי הרבה כתבות על זה בבלוגים של אמריקאים)

וקורעים אותך לפני שאתה מספיק לנשום? דוגמא קלאסית.

מכאן שהחשיבות של החומרה - שואפסת ל-0.

אך, כשגיימר מקצועי משחק, לפעמים ה 1FSB הזה יכול לעזור.

אבל גם אז, לא כדי לשים מאות ולפעמים אלפים שקלים בציוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיימר טוב ינצח בכל מצב.

באליפות CSS בפינלנד שנה שעברה (ויש שם מכורים כבדים, לפני שמישהו מזלזל. קורעים כל ישראלי שתשלפו) זכה מישהו שהשתמש בעכבר basic optical mouse של מייקרוסופט על פד כחול פשוט מאלו שמחלקים חינם באופיס דיפו כל פעם שיש .

ציוד טוב יותר מחליק פינות ומשפר סיכויים, אבל הבדל דרסטי לא יהיה.

אם מישהו מנצח מישהו אחר, זה לא הבדל שאפשר להתגבר עליו בעזרת חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי זה הרגל לציוד

ואפשר ללכת בקיצוניות לגבי חומרה של המחשב עצמו... ברור שעם 3DFX השחקן הכי תותח בעולם לא יצליח לעשות הריגה אחת אפילו....

לדעתי עם שני המחשבים יהיה ניתן לשחק בהם בצורה נורמלית אז מי שיש יותר ניסיון מובן שיהיה לו יותר סיכוי להגיע לתוצאות טובות יותר ....

אבל שוב עם אתה אומר שלבינוני יש ציוד בינוי עכבר סביר שכל שניה ניתקע.. או מיקלדת בלי מקש ושהוא צריך להתאמץ ללחוץ על משו כדי לרוץ אז שוב עם הוא יקבל ציוד נורמלי אז יש מצב גדול שהרמה שלו תעלה יחסית די מהר

כי שפוט היה לו ציוד מעפן שהגביל אותו...

לא יודע... דיון סתמי לחלוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיימר טוב ינצח בכל מצב.

באליפות CSS בפינלנד שנה שעברה (ויש שם מכורים כבדים, לפני שמישהו מזלזל. קורעים כל ישראלי שתשלפו) זכה מישהו שהשתמש בעכבר basic optical mouse של מייקרוסופט על פד כחול פשוט מאלו שמחלקים חינם באופיס דיפו כל פעם שיש .

ציוד טוב יותר מחליק פינות ומשפר סיכויים, אבל הבדל דרסטי לא יהיה.

אם מישהו מנצח מישהו אחר, זה לא הבדל שאפשר להתגבר עליו בעזרת חומרה.

ד"א יש לי את העכבר הנ"ל והוא סה"כ בסדר חח אבל לפעמים פתאום הוא בורח הצידה או משהו ולפעמים אני משחק ופתאום אני מתחיל להסתובב במהירות סביב עצמי איזה 4-5 פעמים,מין גליץ' כזה של העכבר.אני שונא שזה קורה :s07:

והאמת לפני כמה זמן יצא לי להרגיש עכבר איכותי,אפילו לא משהו לגיימגינג,אלא אחד איכותי רגיל של לוג'יטק,MX620 אני חושב,וזה כל כך כיף ביד,מרגיש כל כך נוח.

כל כך בא לי על אחד כזה...ברגע שיהיה תקציב :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב (ובטח גם כולם פה כמעט שמו לב)

שלאחרונה הרבה חברות כמו ,,לוג'יטיק ועוד ועוד ועוד יוצאים עם הצהרות כמו "המשטח עכבר הזה מיועד במיוחד לFPS ויתן לכם תוצאות טובות יותר"

"הכרטיס רשת הזה מהיר יותר וטוב יותר לRTS" וכו' וכו'

נניח ונעשה הניסוי הבא:

אם ניקח שחקן ברמה בינונית (לדוגמא אותי - מה לעשות לא יצא לי לשחק הרבה זמן כמו שצריך באופן מקצועי), לעומת מישהו שהוא שחקן מעולה (כמעט כמו הרמה של אלו בתחרויות , קצת פחות), ונשים את השחקן הבינוני על חומרה סופר מקצועית מכף רגל ועד ראש (לא יודע תבנו מחשב חלומות מתחילתו ועד סופו בתקציב של 50 אלף גם), ולעומת זאת את השחקן המקצועי והטוב נשים על חומרה בינונית פלוס (נניח עכבר לייזר או אופטי איכותי אבל לא הכי מדהים, מסך נחמד, וציוד סטנדרטי וטוב - לצורך העניין מחשב שיחד עם ציוד היקפי יעלה בין 7-9 אלף - זה כולל מסך וכו')

מי ישיג תוצאות טובות יותר ומדוע?

נכון שהשאלה הזאתי די תאורטית וקשה לבדיקה, אבל מעניין באמת מנסיון שלכם ודעות שלכם, מי ישיג "ציונים" טובים יותר במשחקים.

השאלה לא ממש קשה לבדיקה ובטח לא תאורטית, חומרה לא משפרת יכולת\כישרון משחק ביותר מ 5-10% (מה שנקרא "skill"), היא נותנת עוד FPS אבל זה ממש לא קשור, שחקן שיש לו יכולת משחק טובה עם מחשב שמריץ ב80 FPS ינצח שחקן בינוני עם מחשב שמריץ 150 FPS, חומרה לגיימרים זה לא יותר מפרסומת, כמובן לא מדובר על חומרה רצינית כמו כ.מסך ומעבד, אלא עכברים, פדים ומקלדות למינהם לא יעלו לך את יכולת המשחק שלך ביותר מ-5%. (כמובן שהכל יחסי, לא מדובר על עכבר ב20 מול 200 ש"ח אלא מה שנקרא חומרה ל"גיימרים" מול חומרה רגילה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון - עכבר טוב ימנע ממך להזיע ביד, מה שמשפר משמעותית את המשחק שלך.

כמו שאמרתי, זה משפר אבל לא בצורה שתתן לנצח שחקן ברמה משמעותית יותר גבוהה ממך, כל השיפורים הקטנים עם המחירים הגדולים יקנו לך שיפור, אבל לא משמעותי מספיק כדי להעלות לך את יכולת המשחק בlevel נוסף.

חומרה לא משפרת יכולת\כישרון משחק ביותר מ 5-10% (מה שנקרא "skill")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתם נתקעים רק לגבי "עכבר"

אבל מה לגבי דברים כמו רזולציה יותר גבוהה (ועדיין FRAME RATE גבוהה), מסך איכותי (רואים טוב יותר), כרטיס קול עם 5.1 ולשים או של 5.1 - ישמעו מאיפה בא האויב וכו'?

יש עוד גורמים חוץ מעכבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,לפי דעתי זה יחסית זניח ולא באמת מעניק יתרון משמעותי.

הדבר היחיד,וזה לא ממש קשור לחומרת ,זה משהו שמישהו ציין בת'רד של COD4,זה שאם לדגומה יש לך פינג גבוה ב200 ממישהו,אז הוא רואה אותך(אני מקווה שאני מחשב נכון) 0.2 שניות לפני שאתה רואה אותו,מה שיכול לתת לו יתרון לו רע במפגשי פנים אל פנים וב"קרבות" צלפים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א יש לי את העכבר הנ"ל והוא סה"כ בסדר חח אבל לפעמים פתאום הוא בורח הצידה או משהו ולפעמים אני משחק ופתאום אני מתחיל להסתובב במהירות סביב עצמי איזה 4-5 פעמים,מין גליץ' כזה של העכבר.אני שונא שזה קורה :s07:

והאמת לפני כמה זמן יצא לי להרגיש עכבר איכותי,אפילו לא משהו לגיימגינג,אלא אחד איכותי רגיל של לוג'יטק,MX620 אני חושב,וזה כל כך כיף ביד,מרגיש כל כך נוח.

כל כך בא לי על אחד כזה...ברגע שיהיה תקציב :P

אתה בטח משתמש בפד כלשהו צבעוני לעכבר/עם טקסטורות עליו

עכברים אופטיים מתחרפנים שאתה משתמש בפדים כאלו.

תעבור לפד בצבע אחיד, עדיף כהה.

שוב אתם נתקעים רק לגבי "עכבר"

אבל מה לגבי דברים כמו רזולציה יותר גבוהה (ועדיין FRAME RATE גבוהה), מסך איכותי (רואים טוב יותר), כרטיס קול עם 5.1 ולשים או של 5.1 - ישמעו מאיפה בא האויב וכו'?

יש עוד גורמים חוץ מעכבר.

פריימרייט- כל עוד המשחק רץ בצורה שהוא זז חלק לגמרי (30-35FPS), לא משנה אם יש לך 35 או 350FPS, הביצועים שלך ושל כל אחד אחר במשחק יהיו זהים.

כרטיס קול 5.1 ומערכת 5.1- מעטים ובודדים האנשים שמחפשים לשמוע מאיפה האויב שלהם בא, זה בד"כ לא אפקטיבי בעיקר כי אתה שומע גם את הצעדים של עצמך מהרמקולים האחוריים)

בעניינים האלו אפשר לסמוך רק על העיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטח משתמש בפד כלשהו צבעוני לעכבר/עם טקסטורות עליו

עכברים אופטיים מתחרפנים שאתה משתמש בפדים כאלו.

תעבור לפד בצבע אחיד, עדיף כהה.

האמת שאני בכלל לא משתמש בפד.אכן יש טקסטורות,של העץ של השולחן :lol:

אני באמת צריך להשיג פד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...