מבקש חוות דעת על מסך 28" Hanns-G HG281DPB ייעוד עיקרי- משחקים (עדכון-המסך נרכש) - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על מסך 28" Hanns-G HG281DPB ייעוד עיקרי- משחקים (עדכון-המסך נרכש)

simonsix

Recommended Posts

הוצאת לי את המילים מהפה,אני בדיוק במצב שלך.יש לי כמה דברים לאמר!

א-אני היום עם -2007 מחובר עם 2 ממירים של ייס הראשון ישירות לכניסה האנלוגית של הדל והשני דרך כרטיס של HAPPAUGE ואני רוצה לאמר שישנה ירידה עצומה באיכות במעבר לכרטיס הטלוויזיה כך שאני לא ממליץ לך לקנות צג ללא כניסת עצמאית.

ב-ישנו דגם נוסף של -"ההאנס" HANNS-G HG281DJ שהדגש זה על הסיומת DJ שמגיע עם כניסת קומפוננט אנלוגית -השאלה אם זה משנה.

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/de_DE/-/EUR/ViewProductDetail-Start;?SKU=PCM0007366-000&ProductUUID=0

ג-לא רוצה להשתלט על הת'ריד אבל לא הבנתי איך אתה מחבר את הטרנסקודר לצג הזה? (אפשר לענות בה"פ)

ערן

לא חושב שאתה משתלט כי זה מידע שקשור למסך והאופציות שלו שאולי רבים יתעניינו בו (בכל מקרה דיון על הרבה יותר לא קשור ;) ).

לא ניתקלתי בסיומת הזו שציינת אבל מבחינת החיבורים לא נראה שיש הבדל (אם זה בכלל לא אותו המסך). גם בדגם הנ"ל יש חיבור קומפוננט אבל לא ניפרד אלא בעזרת מתאם מקומפוננט ל VGA, אין הבדל כמובן בין שתי השיטות. הבעיות במקרה של המסך הזה הן שתיים:

1) אין בארץ ממיר רגיל (לא HD) בעל יציאת קומפוננט, האופצייה היחידה היא טרנסקודר עם ממיר שיש לו SCART תומך . הממיר הזה הוא רכיב אקטיבי לא גדול, דורש חשמל, ונראה לי שעולה גם כסף :).

2) לא ברור איך ההאנס גי הזה יתמודד עם התמונה שיקבל, האם יציג תכני 3:4 עם שמירה על יחס תצוגה ומריחה עד גובה המסך בלבד ? האם מעבר לתוכניות 16:9 (כמו בערוץ הסרטים) יעבור אוטומטית ? בקיצור זה דברים שצריך לברר, אולי אפשר לבדוק אותם בעזרת נגן פשוט (שיש לו קומפוננט).

מאכזב לשמוע לגבי הירידה באיכות ששמת לב אליה, אבל שאלה לי אליך - האם מדובר בשני ממירים זהים ? לא ציינת האיזה סוג חיבור חיברת למסך ובאיזה לכרטיס טלווזיה..

דבר נוסף - כניסה מכרטיס טלווזיה מאפשרת בעזרת תוכנה נכונה לשפר רבות את האיכות - למשל הגדרות תמונה, גוון, גאמה, בהירות, קונטקסט, חידוד, UPSCALING וכו... - האם ניסית להתעסק עם זה ?

אני מניח שלאחר שבוע שימוש סיימון יתן חוות דעת על המסך והנסיון. המסך הזה משתמש בדיוק באותו פאנל שמשתמש הויוסוניק 27.5. מדובר בפאנל TN גדול מאוד. מעניין מה ההתרשמות של סיימון מבעיות ידועות כמו זליגת אור בעיקר בתחתית ובקצה העליון, איבוד גוון בקצה העליון אם נמצאים מתחתיו.

אני מקווה שתוך כדי ניתן לו פרמטרים להתרשמות (ולפי התרשמותי נראה לי שיבדוק אותם) שקשורים לסרטים. בייחוד מעניין איך המסך הספציפי הזה מגיב אם צופים בו מרחוק בסרט כשמנמנמים במיטה במצב מאוזן (TN לרוב בעייתי בצפיות מלמטה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 175
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא ניתקלתי בסיומת הזו שציינת אבל מבחינת החיבורים לא נראה שיש הבדל (אם זה בכלל לא אותו המסך). גם בדגם הנ"ל יש חיבור קומפוננט אבל לא ניפרד אלא בעזרת מתאם מקומפוננט ל VGA, אין הבדל כמובן בין שתי השיטות. הבעיות במקרה של המסך הזה הן שתיים:

1) אין בארץ ממיר רגיל (לא HD) בעל יציאת קומפוננט, האופצייה היחידה היא טרנסקודר עם ממיר שיש לו SCART תומך . הממיר הזה הוא רכיב אקטיבי לא גדול, דורש חשמל, ונראה לי שעולה גם כסף :).

מאכזב לשמוע לגבי הירידה באיכות ששמת לב אליה, אבל שאלה לי אליך - האם מדובר בשני ממירים זהים ? לא ציינת האיזה סוג חיבור חיברת למסך ובאיזה לכרטיס טלווזיה..

דבר נוסף - כניסה מכרטיס טלווזיה מאפשרת בעזרת תוכנה נכונה לשפר רבות את האיכות - למשל הגדרות תמונה, גוון, גאמה, בהירות, קונטקסט, חידוד, UPSCALING וכו... - האם ניסית להתעסק עם זה ?

א-לגבי ההבדלים בין שני הדגמים לדגם שהצגתי יש כניסת קומפוננט עצמאית -כנראה שמבחינת מיסוי היה עדיף להביא את הדגם ללא הכניסה העצמאית

ב-טרנסקורדר אכן עולה כסף:

בסביבות 400 ש"ח.

http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=421

ג-לגבי הירידה באיכות דווקא הממיר שמחובר למחשב הוא איכותי יותר (3100 ) אבל שניהם מחוברים בקומפוזיט כך שניתן לראות ממש הבדלים ברורים. ניסיתי לשחק בתוכנות השונות (לא הרבה )אבל ההבדל הוא ממש מהותי,לא משהו שמשחק בכיוונים יכול לעזור.

ד- אכן עדיף לחכות מעט ולראות התרשמות סופית עוד כמה ימים ואחכ אולי לארגן קניה קבוצתית ;D

ה-מאין הסקת ש"גם בדגם הנ"ל יש חיבור קומפוננט אבל לא ניפרד אלא בעזרת מתאם מקומפוננט ל VGA"?

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א-לגבי ההבדלים בין שני הדגמים לדגם שהצגתי יש כניסת קומפוננט עצמאית -כנראה שמבחינת מיסוי היה עדיף להביא את הדגם ללא הכניסה העצמאית

ב-טרנסקורדר אכן עולה כסף:

בסביבות 400 ש"ח.

http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=421

ג-לגבי הירידה באיכות דווקא הממיר שמחובר למחשב הוא איכותי יותר (3100 ) אבל שניהם מחוברים בקומפוזיט כך שניתן לראות ממש הבדלים ברורים. ניסיתי לשחק בתוכנות השונות (לא הרבה )אבל ההבדל הוא ממש מהותי,לא משהו שמשחק בכיוונים יכול לעזור.

ד- אכן עדיף לחכות מעט ולראות התרשמות סופית עוד כמה ימים ואחכ אולי לארגן קניה קבוצתית ;D

ה-מאין הסקת ש"גם בדגם הנ"ל יש חיבור קומפוננט אבל לא ניפרד אלא בעזרת מתאם מקומפוננט ל VGA"?

ערן

בהרבה מקומות עם תיאור על המסך ראיתי זאת, אבל מספיק להסתכל על התמונה מהחוברת שסיימון הביא מהעמוד הקודם, זה מבהיר את העניין. אם לא ראית בעיניים תמונה של חיבור נפרד בדגם שהבאת - אני מניח שזה אותו הדבר (כי גם למסך הזה מציינים שלושה סוגי חיבורים למרות שפיזית יש שניים).

טכנית, יש גם מוצרים שממירים לחיבור VGA ישירות. יש כרטיסי טלווזיה חיצוניים שמיועדים לכך ובעצם לא דורשים בכלל את הפעלת המחשב (שליטה על הכל דרך המכשיר ישירות) אבל בנוסף יש לך גם את הבונוס של שימוש דרך המחשב לכל מטרה שלא תהיה (זה נקרא LCD TV BOX) וגם שימוש באנטנה אם אין לך ממיר. לא בדקתי מה מגוון המוצרים לעומק אבל הנה רק דוגמא אחת ב 260 ש"ח:

http://www.wellcom.co.il/catalog/product_info.php?language=he&products_id=5942

לא בדקתי את המכשיר לעומק אבל אני מניח שיש כל מיני פתרונות בסגנון (כשהמחיר של המכשיר הנ"ל די זול אני מניח).

בכל מקרה השאלה היא איך ההאנס ג'י מתמודד עם תמונה כזו, מורח את התמונה או לא מורח, מה קורה שבממיר משודר סרט 16:9 וכו'...

ד"א - אתה אומר שחיברת את הממיר האיכותי יותר למסך וקיבלת תמונה איכותית יותר דרך המסך, לא יודע אם זו הסיבה אבל אני מניח שזה לא אמור להפתיע (ניסוי מעניין הוא לבדוק את ההיפך), ביחוד שלהאפאוג' יש גם כניסת SVIDEO (שיש ל3100).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אורן אני יודע,

רציתי לשמוע חוות דעת ממישהו שתלה מסך על הקיר.

דרך אגב, באופן כללי מומלץ לרכוש מתאם -to-DVI על מנת לחבר את המחשב למסך במקום ל-D-Sub, בהיעדר קונסולת משחקים עם .

חיברתי את הכבל שבתחתית התמונה כאן:

Hanns-G_HG281DPB_15.jpg

לכניסה הימנית ביותר בתמונה כאן:

Hanns-G_HG281DPB_08.jpg

אני צריך לקנות מתאם מיוחד לכניסה הימנית שהיציאה שלו היא DVI ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מזהה נכון בתחתית התמונה שצירפת מופיע הכבל האופציונלי to DVI-D, כך שלא צריך לקנות מתאם ליציאת ה-DVI של כרטיס המסך.

כוונתי לכבל עם המחברים האלה:

35489.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך לחבר אותו לממיר או משהו כזה.

אולי בעתיד אחבר אליו

מישהו פה חיבר לקיר מסך מחשב בגודל 24 אינטש ומעלה?

טלויזית ה LCD שלי משמשת אותי כמסך למחשב כבר לא מעט זמן, אני משחק הרבה משחקים- וחורש בלי סוף על וסדרות. אבל גם גולש באינטנרט ועובד עם טקסטים, זה לא רע בכלל (פנל S-PVA)

27" ממרחק של כ 1.8-2 מטר, די אופטימלי למעשה (איך לעזאזל אתה מסוגל לשבת מטר אחד ממסך 28"???)

לסרטים- אין מה להגיד, סידרתי את מערכת הסראונד שלי כמו שצריך, פשוט חוויה.

למשחקים- אז זה לא 1920X1200, אבל ממרחק 2 מטר אין הרבה הבדל. כיף אדיר :xyxthumbs:

-חובה מקלדת ועכבר אלחוטיים טובים בשביל להינות מהקטע הזה. אני השקעתי כמעט 500 שקל בסט בלוטות' של מייקרוסופט (שאלוהים יברך את הסט הזה, עכבר מעולה ומקלדת טובה+ )

.....שאני רוצה ממש להשתגע קצת אני לוקח את הנייד (מפרט בצד) למטה ומשחק COD4 מהספה. (סט בלוטות' כבר אמרנו?)

42" ממרחק 2.5 מטר, פנל S-PVA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(איך לעזאזל אתה מסוגל לשבת מטר אחד ממסך 28"???)

זה בדיוק ההבדל בין מסך מחשב למסך טלווזיה (ומטר זה אפילו מוגזם, חצי מטר צריך להיות אפשרי), הראשון נועד לעבוד כשאתה יושב מולו השני נועד לעבוד כשאתה יושב רחוק ממנו (ומילת הקסם - גודל פיקסל).

מעניין אם נשמע מאנשים אחרים שקנו אותו, מאוד מענייניית חוות הדעת עליו - בינתיים הוא די ייחודי בשוק שהוא מאוד מאוד יקר. אני ממתין שסיימון יתן לנו התרשמות לאחר קצת זמן של נסיון איתו. מעניינים הצבעים והתאורה, זליגות האור ואיך זה לעבוד על פאנל TN כלכך גדול (כידוע - בעיית זווית הצפייה ההורזיטלית של TN משפיע יותר ככל שהמסך רחב יותר), ובכלל איך זה לראות עליו סרט יחסית לטלווזית רגילה מבחינת חיות הצבעים, רמת הפרטים וזוויות הצפייה (עד כמה נפגעים הגוונים והתאורה).

נמתין בסבלנות 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי לזה

מצידי, לגיטימי להזיז את העיניים מפה לשם בשביל להתרכז על דברים שונים במסך

........אבל שאתה צריך להזיז את כל הראש בתדירות גבוהה, זה טיפה מוגזם לא? S:

בכל מקרה, אם נוח לו ככה, שיהיה לו רק לבריאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מדבר על סרטים ומשחקים, בהחלט יש בעיית התמקדות אבל אני מניח שבמשחקים המטרה ליצור תחושה כמו במציאות - שהתמונה עוטפת אותך ודברים מפתיעים אותך גם מהקצה של העין. אם קשה לשחק על מסך 27 כמו שמשחקים על מסך 19 אז משהו פה בהחלט לא טוב ומאכזב.

אם אתה מדבר על עבודת דסקטופ - אז אין שום הבדל: אתה בונה לך חלון בגודל "המסך" שנוח לך לעבוד עליו וזהו. במסכים כאלו גדולים אני לא רואה סיבה רצינית לעבוד עבודת דסקטופ על מסך מלא.

ד"א מצאתי ביקורת נוספת על המסך:

http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2205460,00.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציון מענין :)

מתייחסים לחוסר ב ports כאילו זה כ"כ חשוב.

העיצוב של המסך מוצלח בעיניי אבל המבקר החליט ש annoying industrial design

זה לא אוטו זה מסך...

התייחסו כמו בן לבהירות הגבוהה מדי שהוא מגיע בברירת המחדל שניתנת כמובן לשינוי הגדרות.

בכל מקרה הביקורות לא כ"כ מעניינות מאחר וגם למבקר כזה או אחר יש ענין/שימושים שונים מאצלי למשל.

כשגיימר כמוני מעונין במסך אז אפשר להתפשר על אקסטרות ומאפייני גמא לטובת החוויה ואם כבר חוויה אז אני

מרגיש שכל משחק (הרצתי גם משחקים ישנים) מקבל עצמה חדשה וההנאה משתדרגת לחלוטין.

הכרטיס מסך החדש עושה את העבודה מהימנה ועדיין לא נתקלתי בבעיות או לאגים כאלה או אחרים.

אז למשחקים הוא מושלם בעיניי .

וידאו- באיכות גבוהה נראים פשוט מדהים

קשה להעביר את החוויה בתמונות ובכל זאת צילמתי כמה קטעים.

המרחק מהמסך הוא כמטר וחצי וזה נוח .

במשחקים זה משתנה בהתאם לבקר השליטה.

העבודה עם ומסמכים אני פותח בערך ב 20 אינטש -ככה נוח לי יותר כי במסך מלא זה יוצא פשוט ענק.

עוד מסרטים (באיכות גבוהה) ומרחק מהמסך כשבמציאות הסרטים נראים גם טוב יותר:

כפי שאתם רואים יש לי שולחן ענק ונמסך יושב בקצהו מרחק של כמטר וחצי.

סליחה על הבאלגן של הכבלים מאחורי השולחן

;)

2456815079_8f9fa36297.jpg?v=0

2456936167_bfa0bc5a2b.jpg?v=0

2456936159_0eefc8dcb7.jpg?v=0

2456936153_ff58cbbfe0.jpg?v=0

2456936139_49665f46b4.jpg?v=0

2456936169_18ac8954e5.jpg?v=0

2456817825_bcc28fae23.jpg?v=0

2456814179_6c5438c760.jpg?v=0

2457646546_20bfa09666.jpg?v=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין? למרות שיש שם רע לפנל TN כשמגיעים לחוליה החלשה שלו-זוויות.

ודווקא בצילומים שלך עם זוויות האיכות לא נופלת, יפה מאוד...! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...