טיפ: תחליף למשחה טרמית, מעניין ,כנסו!! - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיפ: תחליף למשחה טרמית, מעניין ,כנסו!!

guitarsuite

Recommended Posts

בוקר טוב,

כמה פעמים בדקתם טמפ' במעבד שלכם וראיתם 60, 50 ,70 מעלות :-X ולא ידעתם מה לעשות כי אין לכם כרגע משחה טרמית זמינה ,אבל מצד שני אתם חייבים את המחשב וגם אם תזמינו אז יקח כמה ימים עד שיגיע, אז לי יש פיתרון בדוק ,יעיל ופשוט נותן כמעט את אותו האפקט של המשחה הטרמית ,

האמת היא שאני בכלל לא משתמש במשחה טרמית כבר שנה פלוס מאז שגיליתי את הפטנט הזה!

בקיצור, לעניין.

תפרקו הכל עד לרמת המעבד , ניקוי טוב של תחתית צלעות הקירור (רצוי בעזרת כוהל) ,וגם את המעבד בעדינות ובזהירות,

תקחו "משחת שיניים" כן כן משחת שיניים ,תציבו עיגול קטן במרכז בעדינות שלא יתפזר לצדדים ,וכשתסגרו הכל כמו שצריך המשחה כבר תתפזר בצורה שווה, (רצוי להעיף קצת אבק לפני הכל ,מהמארז עצמו ומצלעות הקירור) ,ותראו שאם היו לכם 60 מעלות עכשיו זה לפחות 40 מעלו, זה עובד ב1000000% ,

בכל בית יש משחת שיניים ,חסכנו כסף ,כאב ראש וזמן יקר,

אני אישית ממליץ על מרידול הכחולה, כל אחת יכולה לספק את הסחורה אבל מכיוון שמרידול משחה עם מירקם טיפה שונה מהאחרות (הלבנות) אז היא מתייבשת פחות ולא נדבקת כמו האחרות אבל כמובן כל הסוגים יתקבלו בברכה,

תגיבו פה אם ניסיתם את זה ,ואיך זה הלך ,מה עשה ,מה שיפר ?????

וכו' וכו' וכו'......

תהנו. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעדיף לא לנסות את זה....

אני בספק אם זה מוריד את הטמפ' בהשוואה למשחה תרמית, הרי זה הייעוד שלה.

אולי זה משתווה פחות או יותר אבל לא יותר יעיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז ככה...

משחת שיניים אכן מוליכה חום, אפילו יותר מAS 3 (ישנה קצת) אבל, ויש אבל גדול, היא מבוססת מים ומתייבשת תוך חצי שעה ובנוסף גם מוליכה חשמל.

קצת חומר לקריאה:

http://www.dansdata.com/goop.htm

First: Toothpaste.

Depending on the labelling laws where you live, the only ingredient listed on the side of a tube of fluoride toothpaste may be sodium monofluorophosphate. Sodium monofluorophosphate or sodium fluoride are the only active ingredient, in the medicinal sense, in normal fluoride toothpaste. There's also stuff to give the paste the right consistency, stuff to help it foam up, a mildly abrasive polishing ingredient, probably dicalcium phosphate dihydrate, and stuff to make it taste less like chalk jelly. It's water based, which makes it inherently useless as a real thermal transfer agent, because it'll dry out quite quickly. It may also cause corrosion.

There was nothing besides common sense stopping me from doing a quick test with the stuff, though, so I spread some on the 6Cu+'s base. The toothpaste I chose turned out to be slightly runnier than Silver 3, in case you care; it's pretty easy to spread it very thin. I put on a thicker layer, though; "optimising heat sink toothpaste application" is not something I intend to put on my curriculum vitae.

Firing up my Minty Fresh Thermal Transfer Experiment produced, rather hilariously, an excellent score - 0.47°C/W.

That's right - Toothpaste Superior To Silver 3! Film At Eleven!

This was only over half an hour, though. When I removed the cooler from the heater, the toothpaste that'd been squished out around the edge of the contact patch was already dry and crusty, and the rest of the paste would follow soon enough. It'd be just minty white dust inside a week, and probably wouldn't work much better than no thermal compound at all. Maybe worse.

But in the short term, and assuming you don't bridge any contacts with it (it's sufficiently conductive to cause problems), it would seem that toothpaste works just fine as thermal compound. If you're almost out of genuine thermal goop, can't get any more right away, and know you're going to be reseating a processor cooler umpteen times as you fool around with whatever it is with which you are fooling around - well, you can probably make do with toothpaste.

גם קטשופ יותר טוב מAS5...

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=166624

compound.GIF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אני בכלל לא צוחק חחח, אם אתם רוצים אני אביא בעוד כמה ימים כי אני לא בבית, אבל לגבי התייבשות המשחה המלצתי למרוח מרידול בגלל המרקם שלה, וזה לא עושה שום בעיות ,לא מים ,לא מוליך ולא כלום, אולי לפי התיאוריה זה כן מוליך ,אבל בשטח זה מצויין ואפילו יש לי לקוחות מסויימים שאני שם להם את זה והם מבסוטים ;D,

בקיצור, אני כבר אביא ואבסס את הרעיון הזה ב100%, בינתיים תהנו לכם מהמשחה שיניים על המחבט :lol:

תקפיצו אותה קצת עם חתיכות חזה עוף ודג***ים ;D ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...