שאלה על פרמוט - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על פרמוט

massinvallus

Recommended Posts

אני מקבל בקרוב מחשב חדש בלי שום דבר מותקן עליו. לפי מה שהבנתי אני צריך דיסקט אתחול של 98 שכולל FDISK וFORMAT, ואז להריץ FDISK ולחלק את זה לכמה מחיצות שאני רוצה ואז לפרמט את המחיצות ואז רק להתקין את המערכת הפעלה. זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקבל בקרוב מחשב חדש בלי שום דבר מותקן עליו. לפי מה שהבנתי אני צריך דיסקט אתחול של 98 שכולל FDISK וFORMAT, ואז להריץ FDISK ולחלק את זה לכמה מחיצות שאני רוצה ואז לפרמט את המחיצות ואז רק להתקין את המערכת הפעלה. זה נכון?

כן.

אבל חלק ממערכות ההפעלה בימינו יכולות לחסוך לך את זה במידה ואתה עושה BOOT ישירות מה CD.

אתה יכול דרך ההתקנה: להגדיר מחיצה - לפרמט - ולהתקין.

תלוי איזו אתה מתכנן להתקין.

אבל בעקרון כן.

חייבת להיות מחיצה (הכונן הקשיח בה ללא) ובה מקום לקבצים ומאחר שביצירת מחיצה היא נוצרת לא מפורמטת אז אתה נדרש לפרמט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית חושב שהכי טוב ונוח שאתה עובד עם מחיצה אחת ולא מתחיל לפצל את הדיסק הקשיח שלך למספר כוננים.

היום בעידן של הצורבים פשוט מגבים על CD פעם בכמה קבצים חשובים.

כך אתה עובד עם מחיצה אחת הרבה יותר נוח לפי דעתי פעם פשוט שצורבים עוד לא ממש היו נפוצים כמו היום היה נהוג לחלק את הדיסק הקשיח לשניים או יותר כך שעם מערכת ההפעלה תקרוס ותצתרך להתקינה מחדש לא תעבד את המסמכים וקבצים כאלו ואחרים שהיו לך ואינן תלויים בהתקנת מחדש.

(אני לא מדבר פה על ימי ה 95 ששם נעלצת לחלק למחיצות כי המערכת לא תמכה בדיסקים גדולים וגם היו אז בכלל מחשבים שהמחשב עצמו לא תמך בדיסקים גדולים וההית צריך להתקין תוכנת עזר כמו למשל ez-disk על מנת שהוא יתמוך בדיסק הקשיח)

לגבי הפירמוט עצמו תתקין על המחשב החדש את Pro הוא יעשה לך את העבודה בקלות ובפשטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להתקין ווינדוס 2000 כי הוא תופס הרבה פחות זיכרון מXP לפי מה שהבנתי, אפילו שאני קונה עם המחשב 512MB זיכרון. אני מוריד עכשיו את 2000 PRO ואני יצרוב על דיסק ושאני יקבל את המחשב אני יוכל לחלק למחיצות ולפרמט ישירות דרך הדיסק? וד"א אני צריך להכין משהו לפני ההתקנה כמו למשל לCD שאני יודע שאני צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב את FDISK, אם יש לך PatritionMagic אתה יכול ליצור דרכו BOOT FLOPPY, יחסוך זמן וזיבולי שכל של דוס. 8)

ואח"כ תגדיר בביוס שיעלה את ה-CDROM ראשון (Boot), ותתקין . ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני כנראה יתקין ווינדוס HE אלא אם זאת ממש טעות וכדאי מאוד PRO (כדאי? אני צריך להסתכן ולהוריד ולצרוב אבל את הHE יש לי כבר בדיסק מקורי).

את הפרמוטים למינהם והבניית מחיצות אפשר גם דרך הדיסק או שאין מנוס מדיסקט אתחול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הפרמוטים למינהם והבניית מחיצות אפשר גם דרך הדיסק או שאין מנוס מדיסקט אתחול?

לי פשוט יש את PM7 ב-BootDisk, כאשר אני עולה איתו יש לי אפשרות לפרמט/לשנות מחיצות/ הכל...

מאד שימושי לדעתי.

ואם אין אז תקרא את מה שרשמתי... ::);)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...