האם יש מניעה מלהתקין לוח אם חדש ומעבד Dual Core במארז של פנטיום 3? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש מניעה מלהתקין לוח אם חדש ומעבד Dual Core במארז של פנטיום 3?

Meturlal

Recommended Posts

יש לי מחשב פנטיום 3 (500Mhz) נושן והחלטתי לשדרג אותו (על ידי החלפת לוח אם + מעבד + שארכוש, וכן דיסק קשיח Sata 80GB שכרגע לא מותקן, אך נמצא ברשותי).

האם יש בעיה מבחינת מיקום חורי הברגים, הפאנל האחורי, והאיוורור בהתקנת מודרני (Gigabyte 73PVM-S2H) ומעבד חדש (Pentium E2180 DualCore) במארז הישן?

מדובר במארז שכתוב עליו Zenith Data Systems Z-Station שנרכש בשנת 1999 ומכיל מאוורר 6 ס"מ אחד מאחורה.

יצוין כי ספק הכוח המקורי במארז החל להשמיע רעשים (וניקויו מאבק לא עזר) ולכן הוחלף לפני כחצי שנה לספק כוח חדש - HEC 300W ART (הכולל גם חיבור 24 פינים וחיבורי Sata).

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הולך לקנות לוח אם+מעבד+זיכרונות ואין לך עוד 100 ש"ח לקניית מארז חדש?

בקיצור, האיוורור של ישנים לדעתי לא יספיק לקירור הרכיבים המודרניים, במיוחד לא בקיץ הארצישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הולך לקנות לוח אם+מעבד+זיכרונות ואין לך עוד 100 ש"ח לקניית מארז חדש?

מדובר במארז לבן כולו בעיצוב סולידי, שלא נראה כלל מיושן, למרות שנרכש בשנת 1999.

הפח של המארז עבה מאוד, והדופן השמאלית כפולה (מתחת לדופן החיצונית יש עוד דופן לסיכוך שכתוב עליה "EMI shielding").

לכל הכוננים יש מסילות להתקנה ללא כלי עבודה, וישנו כלוב נפרד לשני כונני דיסקטים ועוד כלוב נפרד ל-3 , כאשר שני הכלובים נשלפים.

מאחורה יש אמנם רק מאוורר 6 ס"מ אחד ואין מקום למאוורר נוסף, אולם מקדימה יש כלוב למאוורר 8 ס"מ (שלא מותקן בו מאוורר).

בנוסף, למען איכות הסביבה, רצוי למחזר ולא לזרוק ולקנות חדש.

תודה לשניכם על התשובות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא בגודל סטנדרטי אז הוא אמור לתמוך (מניסיון).

לפי מה שזכור לי תקני הלוחות לא השתנו ואת הפאנל האחורי אתה מחליף בפאנל שאתה מקבל.

חורי הברגים הם סטנדרטיים ואתה יכול להבריג את הלוח עם אותם ברגים שהיה מחובר הלוח הקודם..

רק שים לב שהאיוורור לא יהיה משהו (איוורור עם 60MM ו80MM יותר רועש מאשר מועיל)

ולכן הייתי ממליץ לך להכין חורים למאווררים גדולים יותר או לחילופין לקנות מתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...