רוצה שקט - שימוש בכרטיס CompactFlash עם מתאם SATA למערכת הפעלה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה שקט - שימוש בכרטיס CompactFlash עם מתאם SATA למערכת הפעלה

biodome

Recommended Posts

היי חבר'ס.. ;)

נמאס לי מהרעשים של הכוננים השקיחים. אני רוצה להגיע למערכת כמה שיותר שקטה לחדר שינה, ומבחינתי אם יקר מדי כיום אפשר גם להשתמש בכרטיסי CF.

את התוכן (סרטים/סדרות) אני אקרא ממחשב מרוחק דרך הרשת.

מתאם מ-CF ל-SATA תומך UDMA זה לא סיפור רציני לפי המחירים ב-.

השאלה בקשר לכרטיס CF, מה לקחת שיהיה מהיר מספיק ולא יעלה יותר מדי ויתן פתרון הולם ל-, ואם יש אפשרות אולי גם לויסטה (כמה בכלל לוקחת התקנה של עם המדיה סנטר?)

אני מקווה להשקיע בעניין פחות מ-100$ כדי לא באמת להשתגע, נוכח העובדה שמחירי הזכרונות גם רק יורדים כל הזמן, ויהיה אפשר להשתדרג ל-32GB מהיר יותר בעתיד.

כרגע בסכום הזה יש כמה אופציות:

Sandisk 4GB X250 Extreme IV - עולה בארץ 315 ש"ח, וקצב העברת נתונים אמור להיות 37mb אם אינני טועה, אבל בקושי יספיק לויינדוס עם כמה תוכנות.

Sandisk 8GB X200 Extreme III - בעיקרון סידרה III אמורה להיות X133 אבל טוענים שזה דגם חדש שמעביר 30mb ומחירו דומה לכרטיס הקודם.

OEM 16GB in ebay - הוא מראה קצב דיי איטי לא? אני לא בטוח איך להתייחס לזה לעומת הנתונים היבשים כמו X200. בכל מקרה 16GB ב-65$ זה לא רע בכלל ואולי גם תכנס כאן, השאלה אם זה לא איטי מדי.

Ri-Data 16GB x233 - ב-120$ (כולל משלוחה) כביכול קצב העברת נתונים של כתיבה ב-40MB/S וקריאה ב-67MB אבל מיצרן פחות אמין מאשר סאנדיסק, וגם יתכן ומדובר בזיוף כל עוד זה . באתר היצרן כתוב שתומך ב-DMA mode4, מספיק טוב?

השאלה בעצם מה הדרישה ממערכת הפעלה מבחינת קצב העברת הנתונים, כשהשימוש הקיצוני ביותר יהיה סרטי Hi-Def 1080P.

על מה אתם הייתם הולכים? 8GB יחסית מהיר שהוא בטוח מקורי ועם אחריות בארץ, או מסתכנים במוצר איטי יותר מ- במחיר דומה אבל נפח כפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אני לא סגור על זה 100% אבל .... יש TWEAK לXP שמאפשר להריץ את כל המערכת מהזיכרון (RAM) ע"י שינוי בREG

תבדוק בTWEAKXP במקרה כזה 2GB RAM יעזרו מאוד למהירות של המערכת (הכוונה היא שאין הורדה של הWIN ל SWAP FILE)

2.תבדוק את זה:

http://www.giga-byte.com/Products/Storage/Products_Overview.aspx?ProductID=2180&ProductName=GC-RAMDISK

מאפשר לעשות HDD מזיכרונת DDR מקבלים מהירות טובה - 0 רעש ותשתמש בCF רק "לDATA" שחייב להיות זמין

כל השאר ברשת

3.Hi-Def 1080P לדעתי עובד על רשת GIGA ולכן אם הPLAYER יישב בזיכרון RAM (מה שבד"כ יקרה) זה אמור לעבוד חלק על מעבד סביר.

4.תחפש גירסאות של XPLITE או VISTA LITE שמאפשרות לך להוריד מהWIN חלקים לא רצויים ולהקטין משמעותית את הגודל על הHDD ועל הזיכרון.

http://www.vlite.net/about.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הסתקרנתי בקשר לדברים האילו ובדקתי עכשיו בdealextreme כמה זה עולה ומישהו שם עם הכינוי Frost אמר באחת התגובות שהוא עשה raid 0 עם שילוב של שני מוצרים אחד הוא IDE2CF והשני הוא IDE2SATA וקיבל עם CF 266X של transcend קצב של כ96MB/S קצב קריאה עם seek של 0.37. הייתי צריך לעקוב אחרי התגובות שלו כדי להבין מה יש לו ומה הנתונים. אחת מהן היתה במוצר שהוא ניסה וגילה שהוא גרוע ביותר (3.7MB/s ).

יש לו את שני אילו :

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.711

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.706

והוא אמר שהמוצר הזה גרוע ושם הוא פירט מה יש לו :

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8466

אגב האדפטרים שהוא המליץ עליהם עולים כ 7.7$ לזוג והם עושים משלוח בחינם . אני מכיר רק בן אדם אחד שהזמין כרטיס micro SD מהם והוא אמר שהם בסדר וגם רוב הביקורות באתר מצביעות על זה. הבעיה היא שצריך לסנן מוצרים לפי הביקורות כי חלק מהם גרועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DX הוא אתר בסדר גמור להזמנות מניסיון.

רק תהיו סבלנים עד שההזמנה תגיע כי האתר בקושי מחזיק מלאי.

זה אמור לקחת פחות משבועיים אבל במקרים מסויימים זה מגיע גם לחודש.

בנוגע ל SKU.8466 המוצר לא מומלץ בכלל

הוא משתמש בצ'יפ SATA2IDE שלא מגיע אפילו ל-4mb לשניה.

DX קיבלו עכשיו דגם אחר של המתאם הזה sku.11164 אבל אין עליו ביקורות עדיין.

אם מישהו מזמין משם אני אשמח אם תוסיפו בסוף של הכתובת את הביטוי

~r.77291022

זה נותן לי נקודות באתר שאפשר להזמין איתן דברים חינם.

בנוגע לכרטיס זכרון בגדלים כאלו עדיף לקנות מ-.

אבל למטרה שלך לא הייתי קונה כרטיסי OEM במיוחד לא מהמוכר fastmemoryman ששמתי עליו דברים רעים.

יש לי כרטיס 16GB ממותג TOPRAM. סיכוי גדול שהוא OEM כי האתר של החברה נראה שומם כבר כמה שנים.

מבחינת אמינות לא היתה לי איתו שום בעיה אחרי כמעט שנה של שימוש (עלה לי 170 דולר בזמנו!!!)

מבחינת מהירות אין לי קורא כרטיסים מהיר אבל תחושה שלי הוא לא מהיר מספיק בשביל לשמש כ-HD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתקשה לבין את הסיבה למה בשביל לראות סרטים אתה צריך מחשב במובסטי ...

הצעות שלי .

אני מניח שאתה מתנגד עלהם ...אני ישמח שתגיד לי למה זה לא פתרון נאה לבעיה ?

1)אני מניח ש קורא XDIV מיקצועי היה יותר יעיל ויותר זול מהמפתרונות יקרים אחרים.יש קורא ישירות מ כרטיסים ..אפילו של SUNDISK

2)שנית...אני חושב שפיתרון כגון ליננקס מאפשר לך להריץ מערכת הפעלה מ די בקלות ללא HD כלל ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת מהסיבות שCF שונה מHARDDISK רגיל זה כמות הכתיבות שניתן לכתוב עליו ל HD רגיל זה באזור ההמיליארד כתיבות לביט מסויים.

בCF זה ברבה יותר קטן (בערך 100,000) לכן אם אתה עדיין רוצה להתקין עליו WIN , תוודא שאין לך SWAP מופעל ושמור על רמה מינימלית של תוכנות

בSTARTUP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפלאשים מודרניים יש כ-מיליון כתיבות לכל תא כולל מנגנון Wear Balancing.

אין מניעה להשתמש ב-Flash בצורה רגילה לחלוטין. יקח הרבה מאוד שנים עד שהוא ישחק בשימוש רגיל.

השימוש ב-Flash נפוץ מאוד במערכות קריטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפלאשים מודרניים יש כ-מיליון כתיבות לכל תא כולל מנגנון Wear Balancing.

אין מניעה להשתמש ב-Flash בצורה רגילה לחלוטין. יקח הרבה מאוד שנים עד שהוא ישחק בשימוש רגיל.

השימוש ב-Flash נפוץ מאוד במערכות קריטיות.

מנסיון לא בדיוק ...השימוש יותר בכיוון של לקרוא רק מה |FLASH לזיכרון נדיף ולרוץ עליו ...כאשר האימבדד עושה BOOT.

להריץ קוד ממש מה FLASH כיום אפשרי אבל לא מושלם והרבה יותר איטי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה מערכות Embedded אתה בנית, אבל במהלך ה-5 שנים האחרונות אני בניתי הרבה.

כל מערכת שאינה צריכה נפח מסיבי רצה מ-Flash.

קריאה כתיבה ?..?

או קריאה ...וכתיבה לזיכרון נדיף ..?

האמתי בניתי רק אחד מאפס ...תוכנה והרכבה

:) ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אבל אתה מסתכן ב BAD SECTOR עם אתה כותב בו כי זה קריאה\כתיבה רציפה ...שנייה אתה מדבר על FLASH או NOR FLASH

אני יודע שלנו זה עושה המון בעיות.

יאני שחיקה של ה FLASH מאוד מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...