[שאלה] חומרים אקוסטים. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[שאלה] חומרים אקוסטים.

RedEyez

Recommended Posts

אתה יכול גם לקנות את כזה כמו שטיח אין לי מילה אחרת שבקיצר משתמשים בו לרכב אבל זה יקר מאוד 10K בשביל חדר שלם כמה שכבות

אני יודע שבאולפנים להקלטות יש משהו מצורת וי או משולש אבל לא יודע מה זה והספוג עזוב הוא לא חומר אקוסטי בכלל :kopfpatsch::lol::screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול גם לקנות את כזה כמו שטיח אין לי מילה אחרת שבקיצר משתמשים בו לרכב אבל זה יקר מאוד 10K בשביל חדר שלם כמה שכבות

אני יודע שבאולפנים להקלטות יש משהו מצורת וי או משולש אבל לא יודע מה זה והספוג עזוב הוא לא חומר אקוסטי בכלל :kopfpatsch::lol::screwy:

הקרטוניות של הבייצים אפילו דיי אקוסטיים

לרוב שמים אותם בתקרה בחדרים למנוע רעשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בזה רק בשביל להפחית את הרעש של המחשב + 4 מאווררים של הרדיאטור במערכת מים.

טוב כנראה שאני ישתמש בקרטונים האלו, רק תענו לי בבקשה אם החומר עצמו הוא אקוסטי או שזה בגלל הצורה שהוא בנוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שכרגע אני מתעסק בנושא בשביל ה"פרויקט" הבא שלי

אני אגיד לך דבר כזה...

חומרים אקוסטיים יעודיים עולים כסף, די הרבה כסף

פתרון יותר זול הוא שימוש כאמור בקרטונים של ביצים (למרות שזה מאוד לא נוח וגדול), שטיח (המון מסה, וצפיפות חומר), ספוגים שונים (יש כל מני חומרי בטיחות ההום סנטר שיעבדו טוב) כל דבר שמוסיף עובי,מסה או פשוט עשוי מחומר שונה יתן לך הבדל כלשהו, כמה הבדל זה כבר נושא יותר קשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל redeyez אל תשתמש בקרטונים של ביצים מכמה סיבות

1 הסיבה הראשונה היא הבטיחות קרטונים של ביצים עשויים מחומר שהוא די דליק

2 זה לא באמת כזה עוזר אני שמתי גם וזה ממש לא שינה את הצליל לרמה טובה יותר או משהו הוסיף קצת טרבל

3 וההכי חשובה :screwy: :screwy: זה ממש אבל ממש ממככוועער...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מחפש תכונות אקוסטיות טובות, אני רוצה משהו שימנע מהרעש לצאת מהמארז (אטימות) אני מצטער אם ניסחתי את עצמי לא טוב.

כנראה אני יחסוך קצת ויקנה חומרים מקצועיים, אני לא מוצא פתרון סביר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה!

גם אותי זה מאוד מעניין.

מקריאה מועטת בנושא הבנתי שמסה יוצרת בידוד אפקטיבי ולכן ספוג קל לא בהכרח ייספק את התוצאה הרצויה.

קרטוני ביצים לא הייתי שם בתוך המארז כיוון שהם דליקים. כנ"ל לגבי כל ספוג/קצף שיכול להתלקח.

אני מאמין שאולי סנדוויץ' העשוי משטח גומי דק בעל מסה גבוהה על גבי ספוג דק ולא דליק ייצור אפקט טוב מהסיבות הבאות:

1. הגומי ייתן את המסה הרצויה לבידוד. הוא גם קל לעיצוב וחיתוך יותר מעץ/מתכת.

2. הספוג שיחצוץ בין הגומי לדופן המארז ייתן שכבת ביניים שתקשה על התהודה לעבוד הלאה.

אין לי מושג איפה משיגים את החומרים האלה ואני גם לא בטוח אם התיאוריה נכונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי קריאה מעמיקה מצאתי כתבה על חומר לבידוד רעש :

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=982

הבעיה יש עליה בטמפ', מצאתי גם שעופרת מאוד עוזרת אבל יותר מדי תופעות לוואי.

אני בינתיים קורא על סוג של גומי-פלסטיק בשביל בידוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך מאוד מהזהר עם צמר סלעים!

יכול לגרום לפגיעה קשה בעין אם נכנס אליו (וזה חומר שיכול להתפורר), בנוסף הוא מגרד מאוד אם הוא נוגע בעור חשוף.

החומר עצמו מגיע לבן (חדש), עם הזמן מחליף צבעו לצהוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...