צריך את עזרתכם בבחירת מצלמה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך את עזרתכם בבחירת מצלמה

kip

Recommended Posts

היי,

צריך לאמא...

האופציות שנראות לי הן:

קאנון A650

קאנון SX100

קאנון A720

פנסוניק TZ3, TZ4

סוני T200\300

אולי פנסוניק FZ8?

חשוב לי שתהיה לא גדולה במיוחד (אולי ה FZ8 גדולה מדי..) אבל נוחה לצילום בשתי ידיים.

מייצב תמונה חשוב, זום גבוה ( לפחות כמו ב 650)

איכות תמונה בצילום במצב אוטומטי ועדיף שתהיה עינית...

לי יש FZ7 ואני לא כלכך מרוצה מהתמונות שמצולמות indoors, בעיקר בלי .

למעט לכוון ידנית כל תמונה ותמונה, למישהו יש עצה?

תודה,

KIP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה אמא שלך צריכה זום גבוה בדיוק? בהנחה (סבירה מאוד) שהיא לא צריכה זום כזה, אני ממליץ ללכת על פוג'י F40.

לצילומי משפחה הפוג'י הזו מתאימה מאוד. יש לה איכות תמונה טובה יותר מרוב הקומפקטיות באור חלש (שאופייני לחדר), ואפשרות לצילום כפול בכל לחיצה - תמונה אחת עם , והשניה ללא. במקרה כזה יש לך אפשרות לבחור אח"כ במחשב את התמונה הטובה יותר. אם המצולם לא זז יותר מדי ולא היו בעיות של רעידות היד, תוכל להתמש בתמונה ללא הפלאש ולקבל תמונה מוצלחת יותר מאשר עם מצלמות אחרות. לעומת זאת, אם התמונה יצאה לא שמישה, תוכל להשתמש בתמונה עם הפלאש ולקבל למעשה תמונה מקבילה לזו שהיית מקבל עם מצלמות אחרות.

בשיטה הנ"ל קל לצאת עם צילומים יותר איכותיים יותר מהממוצע אצל הורים (שאינם חובבי צילום מיומנים), והקטע היפה הוא שלא צריך להבין יותר מדי בצילום בשביל זה. פשוט מפעילים את המצב של הצילום הכפול, מצלמים, ובוחרים לאחר מכן במחשב את התמונות הטובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ISO גבוה מול מייצב:

מייצב - רכיב במצלמה המפצה על הרעדת המצלמה כשאתה לוחץ על כפתור הצילום (עד מידה מסויימת)

ISO - רגישות החיישן לאור, ככל שהיא גבוה יותר כך יהיה ניתן לקבל יותר אור במהירות תריס נתונה, משמע אתה יכול לצלם בחשיפה קצרה יותר..

ISO VS מייצב תמונה:

טישטוש בתמונה יכול להיות תוצאה של שני מקרים:

1) הצלם הרעיד את המצלמה כשהיא הייתה בידיים שלו, בעיקר בזמן לחיצה על כפתור הצילום.

2) תנועה מהירה של הנושא המצולם.

לכן, מייצב תמונה הוא יעיל רק כנגד גורם טישטוש מספר אחת - הרעדה קלה של המצלמה ע"י הצלם.

לעומתו, ISO גבוה יעיל גם כנגד הרעדה של המצלמה ע"י הצלם וגם כנגד תנועה מהירה של הנושא מכיון שהוא מאפשר לפתוח את התריס לזמן קצר מאד, בדר"כ מהיר יותר ממשך הזמן שבו המצלמה או הנושא זזים.

דוגמאות:

נושא נייח (קרופ 100 אחוז):

ISO נמוך עם מייצב תמונה:

imgp5661ar2.jpg

ISO גבוה ללא מייצב תמונה:

imgp5662en9.jpg

ניתן לראות שהתמונה עם המייצב מטושטשת מעט למרות שהיא נקייה לחלוטין מרעיש

נושא בתנועה:

ISO נמוך עם מייצב תמונה

imgp5665pd1.jpg

ISO גבוה ללא מייצב

imgp5668uz0.jpg

ניתן לראות שבISO נמוך המאוורר נמרך לעומת ISO גבוה שבו תנועתו הוקפאה יחסית. המאוורר הזה הוא בעצם המצולם שלך, שאלא אם כן הוא פסל אנושי ברחוב באירופה סביר להניח שהוא יזוז קצת. בISO נמוך הוא יהיה מטושטש, למרות המייצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה בוצעה עם המצלמה היחידה שברשותי: Pentax K10D

ISO 100 וISO1000, כמובן שאי אפשר לעלות כל כך גבוה עם הF40 אבל אני משער שגם המייצב שלי יותר איכותי.

אם אתה רוצה לראות EXIF פשוט תוריד את התמונות לא מחקתי אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...