דעה שלי על עיניין ה Pentium vs AMD - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה שלי על עיניין ה Pentium vs AMD

PowerUser

Recommended Posts

אנסה לסכם בקצרה,

נכון, יותר זולים.

ולגבי יכולת המהרה אני לא ידבר, כי רוב המשתמשים לא ממהירים.

עכשיו, אם ניקח למשל מעבד אחד של pentium4 ואת המתחרה שלו מ amd

נראה שהמעבד של יותר זול, לא בהבדל רצחני במיוחד.. אבל הוא גם פחות טוב!

למשתמשים המבינים, אולי עדיף לקנות כי זה יותר זול והם יכולים להמהיר אותו כדי לקבל ביצועים יותר טובים.

אבל לרוב המשתמשים, עדיף 4.

P4 2.4 533mhz יותר טוב מ +Athlon 2400

P4 3.0 ghz יותר טוב מ +Athlon 3000

ואפשר לראות את זה בשלושת השוואות המעבדים האחרונות ב toms hardware

שלום וכל טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דווקא השוואות שהמעבדים של עולים בביצועים על הINTEL למרות מהירותם הרבה, קח בחשבון שמהירותו של ה athlon xp 3000+ היא 2.1GHZ בלבד לעומת ה3 של INTEL וקח בחשבון שמחירו נמוך משמעותית וגם הבאס שלו 400MHZ לעומת ה800MHZ

ועדיין ביצועים מול מחיר, אין ספק שAMD מנצחת בפער לא קטן.

עכשיו אם אומרים תכלס מה יותר טוב או INTEL, אז השאלה היא תלוי במה. יש יישומים שהAMD מנצח ויש מקומות שהINTEL מנצח.

למשל מנצחת איפה שיש לך יישומים עם שברים צפים, ואיפה שיש יישומים SSE2 (שורת פקודות כתובה מראש) מנצחת.

זה לפחות מה AMIRAM הסביר, חכה הוא יבוא הוא יסביר לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PowerUser, אתה טועה בגדול.

אם עושים מקבץ מבדקים מקיף מגלים שהמעבדים ממש שווים אחד לשני.

ישנם תחומים שאחד טוב יותר ואחרים שבהם השני טוב יותר אבל אין שום אפשרות להגיד שאחד חד משמעית טוב יותר.

אם יש לך יישום מאוד ספציפי אז שווה לבדוק מה מתאים לך, אבל בשביל מחשב בייתי באמת שזה לא משמעותי ובכלל המעבד הוא אחד החלקים היותר זניחים במחשב (ביחס לכ.המסך, הזיכרון ואפילו לוח האם).

פער המחירים אינו זניח בכלל, במיוחד במעבדים הנמוכים יותר שהם למעשה מה שרוב האנשים קונים.

ביצועים תלויים בעוד גורמים חוץ מהמעבד ולא ניתן להפריד את המעבד מהפלטפורמה שהוא נמצא בה.

היו אינספור ויכוחים כאלו פה בפורום ואף אחד לא הצליח לשכנע אף אחד אחר, מהסיבה הפשוטה שכולם צודקים במידה מסויימת.

כדי למנוע מצבים לא נעימים כפי שהיו בעבר כאשר הויכוחים האלו התלהטו אני נועל את הת'ראד הזה, פשוט אין בו טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דווקא השוואות שהמעבדים של עולים בביצועים על הINTEL למרות מהירותם הרבה, קח בחשבון שמהירותו של ה athlon xp 3000+ היא 2.1GHZ בלבד לעומת ה3 של INTEL וקח בחשבון שמחירו נמוך משמעותית וגם הבאס שלו 400MHZ לעומת ה800MHZ

ועדיין ביצועים מול מחיר, אין ספק שAMD מנצחת בפער לא קטן.

עכשיו אם אומרים תכלס מה יותר טוב או INTEL, אז השאלה היא תלוי במה. יש יישומים שהAMD מנצח ויש מקומות שהINTEL מנצח.

למשל מנצחת איפה שיש לך יישומים עם שברים צפים, ואיפה שיש יישומים SSE2 (שורת פקודות כתובה מראש) מנצחת.

זה לפחות מה AMIRAM הסביר, חכה הוא יבוא הוא יסביר לך.

יש דיונים רבים על הנושא הנ"ל ולדעתי זו המסקנה. ^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...