שעת כדור הארץ - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעת כדור הארץ

davidreznic

האם שמעתם והאם אתם משתתפים ב"שעת כדור הארץ"?  

2439 הצבעות

1. 1. האם שמעתם והאם אתם משתתפים ב"שעת כדור הארץ"?

• לא שמעתי. אני אשתתף
      0
    • לא שמעתי. לא אשתתף
    • שמעתי. אשתתף
    • שמעתי. לא אשתתף

Recommended Posts

שמעו אני באמת לא מבין כלום מהחיים אבל אני לא מבין למה לא מוספים עוד איזה 100% מיסים לחשמל ומורידים ממיסים אחרים,

כי אם עושים את זה מדוייק אז כספי המדינה יישארו אותו דבר וגם חוסכים בחשמל כי אנשים ייירצו פחות לבזבז חשמל כי הוא עולה יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מאוכזב. חשבתי שבפורום הזה, שרמת האינטיליגנציה קצת מעל הממוצע, ויש פה אנשים שלא מחפשים רק את טובתם האישית, קצת יותר אנשים ישתתפו בפרוייקט החשוב הזה :-[

אני השתתפתי :xyxthumbs:

אין קשר לשום אינטיליגנציה, אני חוסך ביום יום חשמל, אבל אני לא אכבה הכול רק בישביל זה.

אני לא מדליק את כול האורות בבית אני מדליק את מה שאני צריך.

וגם לא ביקשו מימני לכבות כלום, אני ביכלל לא גר בתל אביב.

המיזם הזה סתמי ואינו יתן שום תועלת, לא לי ולא לאף אחד.

לא יתן להם כלום לדעת שמיספר אנשים כיבו את האור בתל אביב, השאלה היא מה הם יעשו עם זה.

בימקום כול השטויות האלה שיתחילו ליסגור מיפעלים, לחייב אותך להתקין פילטרים תוך תקופה מסויימת כולל מעקב עם לא הוא יסגר + קנס כספי.

תאמינו לי אחרי שנה שנתיים כבר המצב של כדור הארץ יסתדר קצת.

כמו שאומרים, אם ניכנסים מים לתוך הסירה ואתה עם דלי מוציא אותם בלי ליסתום את החור הסירה תישקע מתי שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב נייד צורך רק 15 וואט? זה הכל?

הסוללה במחשב היא 10.8V 5.2AH. המחשב עובד מהסוללה בערך 4 שעות

10.8 * 5.2 / 4 = 14.04 W

המחשב האמור היא thinkpad T60 אם מעבד duo 1.83GHz מסך 15'' בבהירות מינימלית ומערכת הפעלה לינוקס

לגבי הנורת פלורוסנט, לי יש נורות פלורוסנט של 18 וואט שהן שוות ערך לנורה רגילה של 100 וואט. אם כך, נורת פלורוסנט של 9 וואט היא שוות ערך לנורה רגילה של 50 וואט. זה מספיק אולי בשביל להאיר חדר שירותים או חדר אמבטיה (באמבטיה ובשירותים יש לי 8 וואט), אבל לא בשביל להאיר חדר גדול.

אני מסתדר אם זה בכיף ואפילו חושב לרדת ל 7 W. החדר הוא 10.5 m^2. לדעתי אחרים הם אלה שיש להם המון אור מיותר

אני חושב שהאנשים באמת הגזימו אם כמות האור שהם צורכים. למשל לדעתי מספיק ירח לתאורת רחוב ואם אין ירח אז ניתן מקסימום את אותה כמות אור על ידיי תאורה חשמלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהאנשים באמת הגזימו אם כמות האור שהם צורכים. למשל לדעתי מספיק ירח לתאורת רחוב ואם אין ירח אז ניתן מקסימום את אותה כמות אור על ידיי תאורה חשמלית

כשישדדו אותך בסמטה אפלה (סליחה, מאורת לאור ירח), אתה תרצה קצת יותר מתאורה מינימלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתם לא מבינים את המשמעות של הפרויקט הזה..

המטרה הישירה של הפרויקט היא לא "להציל את כדור הארץ", גם אם כול העולם יכבה את האור לשעה אחת זה לא יספיק.

המטרה היא להגביר מודעות להתחממות הגלובלית. לדעתי אין עדיין מספיק מודעות.

אלון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסוללה במחשב היא 10.8V 5.2AH. המחשב עובד מהסוללה בערך 4 שעות

10.8 * 5.2 / 4 = 14.04 W

המחשב האמור היא thinkpad T60 אם מעבד duo 1.83GHz מסך 15'' בבהירות מינימלית ומערכת הפעלה לינוקס

אני מסתדר אם זה בכיף ואפילו חושב לרדת ל 7 W. החדר הוא 10.5 m^2. לדעתי אחרים הם אלה שיש להם המון אור מיותר

וכמה וואט המטען של המחשב שלך צורך? ואני מניח שאתה גם לא דואג להוציא אותו מהתקע כשאתה לא צריך אותו ->עוד צריכה

אבל עדיין זה לא נורא,מטען ממוצע צורך 65 וואט-בערך נורה אחת וזה כלום לעומת מחשבים עם ספקים של 400 500 עד 1200 וואט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן מוציא את המטען מהחשמל

עכשו יש דרך מאוד פשוטה להעריך צריכת חשמל של מטען / ספק של מחשב / מסך CRT . . . . .

אם זה ספק של מחשב יש לנתק לו את המאוורר אבל להפסיק את הבדיקה לפניי שהוא מתחמם יותר מדיי

תחבר את המטען או משהוא אחר לחשמל אם או ללא עומס בהתאם למה שאתה רוצה לבדוק

כמעט כל החשמל שהוא עצמו לוקח הופך לחום (חלק אפסי לשדות אלקטרומגנטיים אור צלילים וכדומה) - למשל בנורת נאון בצורת ספירלה שאומרים שהיא חסכונית 95% הולך לחום ו 5% לאור (לעומת 99% - 1% בנורת ליבון). יוצאי דופן הם מנועים חשמליים ורמקולים - לאלה יש יעילות של כמה עשרות % ולעיתים קרובות אפילו גבוהה

תפעיל אותו ותן לו להתחמם

עכשו תיקח מארז כזה כמו של המכשיר שאתה בודק ותשים בתוכו נורת ליבון או גוף חימום מאולתר (נגד הספק או כרטיס אם חוט של ספירלה עליו וכדומה) ותדליק אותם

תמצא אם איזה נורה או במקרה של גוף חימום מאולתר באיזה מתח שנותנים לגוף חימום זה מתחמם בדיוק כמו הספק כוח האמיתי

הואט של הנורה או מתח x זרם (למדוד במולטימטר) שהגוף חימום לוקח שווה להספק שהספק לוקח לעצמו

מהערכה בשיטה הזאת כשהלפטופ מחובר אם ספק והסוללה טעונה עד הסוף הספק שלי לוקח בעצמו פחות מ 10 ואט והמחשב אני מניח שאותו דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ טיפה איבדתי אותך..אבל אני יודע שאתה צודק הוא לא צורך תמקסימום בכל רגע נתון אבל עדיין הוא יכול להגיע ל65 וואט אבל גם זה לא כזה נורא

בכל מקרה,אם אנשים יוציאו מטענים ושנאים מהשקע כשהם לא בשימוש[או פשוט ילחצו על מפסק שיהי המחובר לשקעים]יהיה חסכון עצום של חשמל,פליטת חום וכסף מבוזבז על חשבון החשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי, לא אשתתף.

תאמינו לי ששעה לא תציל את כדור הארץ.

כמו שאמר Guy King, צריך היה לעשות ככה וכלל ארצי ולכבות הכול, ואני ביכלל לא גר בתל אביב אבל עדיין.

!!!!!!!!
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה,אם אנשים יוציאו מטענים ושנאים מהשקע כשהם לא בשימוש[או פשוט ילחצו על מפסק שיהי המחובר לשקעים]יהיה חסכון עצום של חשמל,פליטת חום וכסף מבוזבז על חשבון החשמל.

נכון. בתכלס - זה כל המכשירים שרואים אותם כשמכבים את האור בחדר והמחשב שכיאלו מכובה. צריך להוציא אותם מהחשמל או להשתמש ב powerstrip אם מפסק

אבל אם אנחנו רוצים לשמור את כדור הארץ באמת וגם להפוך אותו למקום טוב ותר - עלינו להעיף מהאוכל שלנו את השניצל ועוד כמה דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש במפסק עם כפתור-קל פשוט נוח וחסכוני.

מה קשור שניצל? מה אתה צמחוני?

אם כן,אז אני ממש לא תומך בך,כמו שנאמר פה בפורום->לא הגעתי לראש שרשרת המזון כדי להיות צמחוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני טבעוני

צמחוני - לא אוכל בשר ודגים

טבעוני - לא אוכל בשר דגים מוצריי חלב ביצים

הטעם שלך לגופות או אימרה כזאת שאוליי נראית לך מצחיקה הן לא סיבה לזהם את כדור הארץ בצורה חמורה (כל התעשיות של הבשר והפסולת שיוצאת משם בכמויות והאנרגיה (בסוף זה נפט) שצריך בשביל התחזוקה של התעשיות האלה), לתרום לרעב בעולם השלישי (במקום לגדל אוכל צמחוני לבניי אדם מגדלים המון אוכל בשביל חיות ואוכלים את החיות - ביזבוז אדיר של אוכל כי הרוב הולך לחרא של החיות), להזיק לבריאות של עצמך, לתרום לניצול אווילי של חיות (לך לאתר של אנונימוס - אני דיברתי אם לולנים והם אימתו ביוק את מה שאנונימוס כותבים על ביצים. אני בטוח שכך זה גם בתחומים האחרים)

אל תבכה על המטען שנשאר תקוע בחשמל וגם על נורות ליבון שדולקות כל היום אם אתה אוכל בשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בני אדם לא הגיעו לראש שרשרת המזון כדי להיות צמחוניים (או טבעוניים)! :nono:

בכלל, בשר, דגים, חלב וביצים הם דברים בריאים (וטעימים), ויש בהם ויטמינים שאי-אפשר להשיג מהצומח. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...