שאלה לגבי קירור עם קרח ומאוורר - פרטים בפנים. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי קירור עם קרח ומאוורר - פרטים בפנים.

MightYaad

Recommended Posts

חשבתי על זה כבר מלא זמן ואני רוצה לעשות כמו פה:

http://www.metacafe.com/watch/778215/usb_air_conditioning/

רק שזה בנוי בצורה שזה יישב על הגג של המארז בצורה יפה אבל בדיוק על אותו עקרון.

עכשיו כמה שאלות:

א. האם האויר שיוצא קר אחרי שהוא עבר דרך הקרח מכיל הרבה מים שיכול להדבק לרכיבים ולעשות קצר?

2. ואם אני ישים פילטר של מזגן זה יעזור לסנן את המים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי אין אתה רוצה לשים את זה במחשב שים לב שיש למטה חורים שמים יכולים לצאת משם

ולא נראה לי שזה יוצא מים אבל את יכול לבדוק אם תבנה כזה תפעיל את זה ותחזיק ניילון מעל המאוורר ותבדוק אם יהיה על הניילון מים

וגם הדבר הזה לא נראה לי שימושי כל פעם להחליף קרח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שזה יהיה קופסא עם תעלה לתוך המארז ואז זה יקרר. המבנה יהיה שונה לגמרי מהמבנה שבוידאו.

לגבי היעילות של זה לא כל כך אכפת לי כל עוד זה יעבוד אבל תודה על הרעיון של הניילון זה רעיון מושלם.

תודה.

למישהו יש עוד תגובות? רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין אתה לא יודע כמה צריך קרח בשביל זה ונראה לי שבמקום דיסק אם חורים תנסה לחתוך מפחית אחרת עיגול ותעשה חורים כי הברזל נראה לי שישמור את הקרח טיפה יותר זמן ובצד של העיגול שים גם דבק חם שהמים לא ינזלו מהחורים או שהם קיים הדבר הכחול הסגור הזה אם המים בפנים רק קטן יותר

חחח יהיה טוב אם תשים קרח יבש או משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אמרתי כבר שהמבנה בכלל לא יהיה דומה למה שהיה בוידאו....

רק רציתי לדעת אם זה יכול לעשות איזה קצר או משהו....ואת זה אני אבדוק עם הרעיון שלך עם הניליון

ולגבי הקרח היבש...אחלה רעיון אבל מאיפה משיגים דבר כזה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שתשיג אבל שכח מהרעיון עכשיו ראיתי איך הוא נראה חשבתי שהוא סתם מתאדה אבל תראה איך

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A8%D7%97_%D7%99%D7%91%D7%A9

שמע תגיד איזה צורה אתה מתכוון לעשות לזה כדי שנחשוב איך אפשר לקמבן את זה בכי טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם כן מנסה למצוא לזה קומבינציות ,

חשבתי לצפות את כל הפחית בחומר מסויים שישמור על קרירות ,

וצריך לחשוב על משהו שיחסוך קרח , למשל לנסות לבנות מערכת שתחדש את המים החמים שיורדים מתחת למכסה של הפחית

זאת אומרת תקרר אותם ברמה שזה יתרום לקירור או תקפיא את המים החמים , אבל זה דורש הרבה מחשבה וכמעט בטוח שגם השקעה כספית ..

קרח יבש ייצור עיבוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר אולי לעשות בידוד כזה אני יודע אולי מקצף מסוים או משהו כזה...

ותגידו...האויר הקר שיכנס עדיף שהוא יבוא מלמטה או מלמעלה?

אבל אני רוצה לשנות את העיצוב לגמרי...זה לא יהיה קרוב אפילו למה שיש בוידאו.

אני יעשה את זה יותר יעיל וחסכוני.

איזה בידוד אפשר לשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המאוורר אתה שם מלמעלה שהוא יונק מלמטה את האוויר הקר ומשחרר אותו למעלה

ואיך בדיוק תקפיא את המים ?

אפשר אולי לקמבן את הפחית שיהיה אפשר לשים אותו על הצד ואז לדחוף אותה על הדלת של המארז מול המעבד ככה שזה יקרר את המעבד ולעשות בפחית איפה ששמים את הקרח חור קטן ולהעביר צינור אם מיכל קטן שלשם יזרמו כל המים מהקרח

עדיין בשביל לעשות משהו טוב צריך המון מחשבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אני מחר יעשה ניסוי קטן לראות אם כל העסק הזה עושה אויר עם מלא מים שבסוף יעשה קצר או לא ורק כשאני אראה שהכל תקין אני אמשיך.

וגם אז אני אבדוק כמה זמן מחזיק הקרח וכל זה. וחשבתי לבודד אותו עם קלקר הרי זה חומר בידוד מעולההה לא?

ואם אני ישים מלח על הקרח כדי להוריד את טמפ' ההמסה שלו זה יעזור?

נראה כבר מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום עשיתי את הניסוי ונראה היה שהכל בסדר אבל בתמונות רואים שכן יש מים על הנילון אפילו שזה טיפות ממש קטנות (כי קודם לא ראיתי את המים)

אבל לדעתי היה שם מים כי אולי נגעתי שם עם יד רטובה בטעות.

מחר אני יעשה ניסוי חוזר כדי לקבל תוצאה וודאית.

לא שמתי מלח בניסוי הזה.

אבל תוצאות וודאיות יהיו מחר.

תמונות מהניסוי של היום:

2cn8fba.jpg

2cy651u.jpg

fthwdh.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אמרת שיש מים התכוונתי שתשים ניילון מעל המאווררים

דרך אגב איך האוויר שיוצא קר ?

תעדכן מחר אם זה יצליח אם כן נחשבו כבר על איך לקמבן את זה בתוך המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכת שעשיתי המאוורר מכניס אויר והאויר הקר יוצא דרך החורים בנילון ומה שרציתי לבדוק זה אם האויר שיוצא קר אחרי שהוא עבר בקרח אם הוא מכיל הרבה מים.

טוב אז עשיתי את הניסוי שוב ונראה כאילו יש טיפה אחת או שתיים כמו בתמונה אבל כששמתי פלסטיק או ברזל מעל אז לא היה כלום.....

לדעתי אין סכנה בכלל של הצטברות מים...אבל מה שכן נראה לי כאילו הקרח נגמר מהר יותר משחשבתי אז סביר להניח שאני יעזוב את הקרח

אבל יש לי רעיון אחר....אם אני שם צינורות נחושת מול מאוורר...תוך שניות הצינורות מתקררים ואז האויר שממשיך לגעת בצינורות אולי יצא קר...(אין לי מושג)

בכל מקרה אני מניח שקרח זה לא פתרון טוב כל כך אבל מניח שאני יעשה משהו עם צינורות נחושת כי נראה לי שזה יעבוד טוב.

על רעיון כזה אני חושב עכשיו כי כרגע אין לי ממש רעיונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...