דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עם איזה אור?

עם האור מהפלאש של מצלמת המהירות. מה אתה רציני?!?! אתה יודע כמה מעל המותר זה 3/4 ממהירות האור?

תשמעו, הדיונים האלו בטלים מהרגע שהם התחילו. באמת. הרי הדתי ישאר דתי, והלא-מאמין ישאר לא מאמין.

אי אפשר ליישב את זה פה, וגם אם תיישבו את זה פה איכשהו, יש עוד כמה מיליארדים שימשיכו להתווכח.

אני רק רוצה לפנות לאדון מר כבוד המלומד הגדול ירום הודו רוווווננניייי:

תגיד לי מה אתה רוצה? מה אתה רוצה?? מי שלא שם תפילין וציצית ומקבל את מה שמכונה "מרות שמיים", זה אומר שהוא בורח ממשהו? ממה בדיוק הוא בורח? מחובתו הבסיסית כאדם לנשק לאיזו ישות מונפצת את התחת? ומי אתה שבכלל בא מטעמו ומנסה להציג את הדת באור חיובי (האמת, זה יהיה ממש קשה), ולקטוף אנשים אליה? אתה מקבל משכורת? קצבה? יש לך אחוזים בריבית נמוכה בעולם הבא על חשבוננו?

אתה סתם אדם פשוט כמוני וכמו כולם, אין אף "מסדר" גדול שהציב אותך פה בין בני התמותה החולניים והתווה לך להשיג חתימות. מה גם שהחתימות שלנו לא יתנו דבר, כן?

אני תמיד יאמין שהדת היא ביזנס ותו לא, לא משנה מה. תסתכלו על זה טוב טוב מקרוב, בסופו של דבר זהו ארגון ענקי שמפחיד אנשים ומגלגל כסף. אלוהים אוהב אותך, אבל אם לא תאמין, תחטוף...

- איזה אלוהים נותן למה שהולך פה למטה להתחולל שנים על גבי שנים, ועדיין מתיימר להיות אלוהים?

- לפי מה מודדים אל ומי קובע מתי ובאיזה אופן יסגדו לו, ומה התעריף על כל זה?

- למה היצר האנושי כל כך הרסני ומטומטם, להצמד למילים מתפוררות ולסגוד ולרצוח לפיהם, שנים על גבי שנים, אחר כך?

מי אתה הדתי הכבול, שתגיד לי ה"חילוני" החופשי מה לעשות ובמה להאמין ואם להאמין? אתה טמבל כמוני וכמו כולם. שווה בין שווים (והאמת, קצת קשה לי לסווג אותך ככזה, הרי אתה הצודק והמאמין ואני כביכול המחלל שמפסיד את כל החגיגה. די אידיוטי לא?).

הדת נותנת לאנשים חלשים מעט כוח כדי להחזיק מעמד בעולם האכזר.

הם מתאגדים לקבוצות, מתפללים ומפרשים כל שביב פסוק מהתנ"ך, מסכימים אחד עם השני ופוסקים "פסיקות".

אני רואה כאן צורך אנושי בסיסי להתרועע, שזה אחלה. תמיכה והרגשת השייכות. חשוב מאוד.

אבל אני לא רואה כאן ישות שמיימית חסרת-רבב בעלת קיום אינסופי ומרכז מוסרי בלתי נדלה, שרואה בנו כילדיה היקרים ומתנהגת איתנו בהתאם.

הכל פשוט בזבוז זמן ומשאבים נוראי! למה? למההה שאדם ירצה להתעטף כל כך עמוק בחוקים ומגבלות, ומנהגים תואמים? אני החילוני מופקר? למה? כי אני מתנגד למנעולים הללו? כי הדעת שיש בקודקודי מונעת ממני? ואם הדעת הזאת מונעת ממני, האם היא דעת, או טיפשות?

אתה חופשי לסגוד ולהאמין, ולחתוך בבשרך שלך עם סכין, למען האל בו אתה מאמין. זאת זכותך. רק תשמור על ראיית עולמך זאת לעצמך, שלא תעבירה לאחרים.

אני חושב, שאם כבר להאמין, האדם צריך להגיע לזה ל-ב-ד !!!

וגם אז זאת רק אמונה, האחזות בתקווה שאולי.......

אני לא נאחז באולי. אני? אני סתם חי את חיי (וזה כולל את כל האסור בספר שלך, ואת כל המותר בשלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא התכוון על החללית שלך.

והמהירות היחסית לא יכולה לשבת בצד, כי היא פקטור, לא חשוב, אלא זה ה-פקטור :screwy:

בדיוק כמו שכאשר גוף מתנגש בגוף אחר [שניהם נעו אחד לעבר השני]

כל אחד בכח של 10 ניוטון, אבל גובה ההתנגשות היא 20 ניוטון כי מחברים את את הכוחות.

כנל פה מחברים את המהירויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם האור מהפלאש של מצלמת המהירות. מה אתה רציני?!?! אתה יודע כמה מעל המותר זה 3/4 ממהירות האור?

תשמעו, הדיונים האלו בטלים מהרגע שהם התחילו. באמת. הרי הדתי ישאר דתי, והלא-מאמין ישאר לא מאמין.

אי אפשר ליישב את זה פה, וגם אם תיישבו את זה פה איכשהו, יש עוד כמה מיליארדים שימשיכו להתווכח.

אני רק רוצה לפנות לאדון מר כבוד המלומד הגדול ירום הודו רוווווננניייי:

תגיד לי מה אתה רוצה? מה אתה רוצה?? מי שלא שם תפילין וציצית ומקבל את מה שמכונה "מרות שמיים", זה אומר שהוא בורח ממשהו? ממה בדיוק הוא בורח? מחובתו הבסיסית כאדם לנשק לאיזו ישות מונפצת את התחת? ומי אתה שבכלל בא מטעמו ומנסה להציג את הדת באור חיובי (האמת, זה יהיה ממש קשה), ולקטוף אנשים אליה? אתה מקבל משכורת? קצבה? יש לך אחוזים בריבית נמוכה בעולם הבא על חשבוננו?

אתה סתם אדם פשוט כמוני וכמו כולם, אין אף "מסדר" גדול שהציב אותך פה בין בני התמותה החולניים והתווה לך להשיג חתימות. מה גם שהחתימות שלנו לא יתנו דבר, כן?

אני תמיד יאמין שהדת היא ביזנס ותו לא, לא משנה מה. תסתכלו על זה טוב טוב מקרוב, בסופו של דבר זהו ארגון ענקי שמפחיד אנשים ומגלגל כסף. אלוהים אוהב אותך, אבל אם לא תאמין, תחטוף...

- איזה אלוהים נותן למה שהולך פה למטה להתחולל שנים על גבי שנים, ועדיין מתיימר להיות אלוהים?

- לפי מה מודדים אל ומי קובע מתי ובאיזה אופן יסגדו לו, ומה התעריף על כל זה?

- למה היצר האנושי כל כך הרסני ומטומטם, להצמד למילים מתפוררות ולסגוד ולרצוח לפיהם, שנים על גבי שנים, אחר כך?

מי אתה הדתי הכבול, שתגיד לי ה"חילוני" החופשי מה לעשות ובמה להאמין ואם להאמין? אתה טמבל כמוני וכמו כולם. שווה בין שווים (והאמת, קצת קשה לי לסווג אותך ככזה, הרי אתה הצודק והמאמין ואני כביכול המחלל שמפסיד את כל החגיגה. די אידיוטי לא?).

הדת נותנת לאנשים חלשים מעט כוח כדי להחזיק מעמד בעולם האכזר.

הם מתאגדים לקבוצות, מתפללים ומפרשים כל שביב פסוק מהתנ"ך, מסכימים אחד עם השני ופוסקים "פסיקות".

אני רואה כאן צורך אנושי בסיסי להתרועע, שזה אחלה. תמיכה והרגשת השייכות. חשוב מאוד.

אבל אני לא רואה כאן ישות שמיימית חסרת-רבב בעלת קיום אינסופי ומרכז מוסרי בלתי נדלה, שרואה בנו כילדיה היקרים ומתנהגת איתנו בהתאם.

הכל פשוט בזבוז זמן ומשאבים נוראי! למה? למההה שאדם ירצה להתעטף כל כך עמוק בחוקים ומגבלות, ומנהגים תואמים? אני החילוני מופקר? למה? כי אני מתנגד למנעולים הללו? כי הדעת שיש בקודקודי מונעת ממני? ואם הדעת הזאת מונעת ממני, האם היא דעת, או טיפשות?

אתה חופשי לסגוד ולהאמין, ולחתוך בבשרך שלך עם סכין, למען האל בו אתה מאמין. זאת זכותך. רק תשמור על ראיית עולמך זאת לעצמך, שלא תעבירה לאחרים.

אני חושב, שאם כבר להאמין, האדם צריך להגיע לזה ל-ב-ד !!!

וגם אז זאת רק אמונה, האחזות בתקווה שאולי.......

אני לא נאחז באולי. אני? אני סתם חי את חיי (וזה כולל את כל האסור בספר שלך, ואת כל המותר בשלי).

מילים כדורבנות

ואני לא מאמין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בילדותי(עד גיל 14) האמנתי בה' וזה כלל שמירת יום כיפור אוכל כשר, בגיל-15 דעכה אמונתי זאת אומרת אני עדיין מאמין שאולי שיש משהו נשגב מאיתנו אבל

אין בי אמונה בדת מסוימת, הדבר שהכי מעצבן אותי זה בדתות "מסודרות" הוא למשל הכפייה בדתית בארץ או רעיון ה"גיהנום" של הנצרות הקתולית

אם רצונכם להאשים מישהו ב"כפירתי" תאשימו להקות כמו Slayer ו- At The Gates[br]פורסם בתאריך: 21.03.2008 בשעה 23:46:32

רועי, לא לי ולא ללך אין הוכחה שה' אינו קיים, למעשה, לאף אחד אין, וגם לא ההפך, אז כל אחד באמנותו יחיה.

XpY לא לי ולא לך אין הוכחה ששטרומבוקוקו קיסר הפאלפל והצ'יפס ושליט היקום במשרה חלקית קיים, מה שבכוונתי להגיד זה שלפי דעתי טענה זאת אינה טענה הגיונית כל כך, לדוגמא אין לי הוכחה שרוצח מטורף מתחבא בבית שלי, אבל גם אין לי הוכחה שלא אז לדבריך אני צריך לחיות כל הזמן בפחד שמא אותו "רוצח" יתקוף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאלוהים זה כוח (אנרגיה) ביקום שמתחלקת לכוח טוב וכוח רע, ממש דומה לתפיסה של "הכוח" במלחמת הכוכבים.

העניין הוא שהכוח הזה לא מודע לעצמו, הכוח הזה מייצר, בורא, והורס ומשמיד(צבירי גאזים ביקום יוצרים כוכבים. סופר נובה מוחקת מערכות שמש שלמות).

הכוח הזה קיים גם בנו, שוב... לטוב ולרע!

ועכשיו התאוריה שלי לאמונה:

אז ככה, אלוהים בעצם הוא מעין תרבות על חייזרית שהתערבה בהתפתחות כדור הארץ.

אם תקראו את התנ"ך בצורה מדעית תתפלאו לגלות המון פרדוקסים וסתירות בעובדות, במיוחד בספר בראשית.

זאת אחד הסיבות שקשה לאדם רציונלי לאמין באלוהים בצורה דתית.

תחשבו לרגע? אם נניח הייתם מגיעים כמשלחת לכוכב נידח עם ייצורים שמאד דומים לנו, אבל הם מאוד פרמטיבים!

מה הם היו חושבים עלינו? נוחתים באמצע החיים שלהם עם ספינת שמונעת במהירות האור, וכל הטכנולוגיה המתקדמת...?

חומר למחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמהירות היחסית לא יכולה לשבת בצד, כי היא פקטור, לא חשוב, אלא זה ה-פקטור :screwy:

כל אחד בכח של 10 ניוטון, אבל גובה ההתנגשות היא 20 ניוטון כי מחברים את את הכוחות.

זה תלוי במרחק ובזווית בין החלליות

במרחק ובזווית המתאימה תוכל לצלם בזמן שבמרחקים וזוויות שונות לא תוכל לצלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו לרגע? אם נניח הייתם מגיעים כמשלחת לכוכב נידח עם ייצורים שמאד דומים לנו, אבל הם מאוד פרמטיבים!

מה הם היו חושבים עלינו? נוחתים באמצע החיים שלהם עם ספינת שמונעת במהירות האור, וכל הטכנולוגיה המתקדמת...?

חומר למחשבה.

למרות שהעלית נקודה חזקה, (הרבה מדענים טוענים שהייתה התערבות, אך לא קראו לה אלוהים וזו לא הדמות הנסגדת מהתנ"ך), כן חייזר לא חייזר, את מי זה מעניין? אז נוצרנו מתרבית סתמית של חצ'קון חייזרי ירקרק וגוצי, זה נותן לנו משמעות שונה? זה אמור לסובב אותנו בהמונינו לכיוון מסוים כלשהו, תחת מטרה אחת? את מי זה מעניין!

אותך כבן אדם בריא ונורמלי בעולם המתקדם שבו אתה חי כרגע (להלן: המציאות) אמור לעניין משרה מכובדת ומשפחה בריאה ומאושרת.

בני אדם הם מכונה מאוד מסובכת עם רגשות ו"עומק" שמבדיל אותם משאר החיות (להלן: "הבריות" או "החצ'קונים").

תרצה או לא תרצה, עמוק עמוק בקוד הגנטי שלנו, אנחנו בנויים ו"מתוכנתים" לישון, לאכול ולהתרבות. סה טו.

קודם תפתור את הבעיות הגלובליות שמאיימות על קיומנו (שלום? מים? אפקט החממה? מקור אנרגיה בלתי-נדלה?), אחר כך תתחיל להקים קבוצות תמיכה המוניות בשם ה' (תמיד יש זמן לחולמים אחר כך).

אגב, סתם כדרך אגב ככה, לדעתי הדת כתופעה גלובאלית, לא תשרוד עוד הרבה עשורים. המצב היחידי שהיא כן זה אם באמצע היום ינחת חמור לבן על נתיבי איילון בשעות העומס, ורוכבו יבקש הכוונה לתחנה מרכזית :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתנחלים חשבו שהמשיח יגיע שהיה את ההתנתקות ולא יתן לזה לקרות

גם בזה איכזבו אותם

הדתיים רק מאוכזבים

אבל לא משנה מה קורה להם הם נהיים פרשנים של ה'

אם זה לטובה אז ה' אוהב אותם אם קורה משהו רע זה תיקון או מה שזה לא יהיה

אבל בדרך כלל זה רע ואז הם חושבים שהם כמו זה מהתנך שה' כביכול עשה לו רק רע כדי לבחון אותו

מסכנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוכחה 15 למציאות הבורא

מדען האבולוציה לקומט דה נואי טרח לחשב את הסיכוי להיווצרותה המקרית של פרודת חלבון יחידה, ומצא כי הסיכוי להיווצרות אקראית הוא אחת ל- 10-243.

חיפוש קטן בגוגל יגלה שהשם "לקומט דה נואי" מופיע אך ורק כחלק מהטקסט הנ"ל. כלומר אין אף אתר בעברית שגוגל מכיר שאינו של מחזירים בתשובה בו השם הזה מופיע. מעניין, לא?

תוכל להביא כמה פרטים על "מדען האבולוציה" (מה זה בכלל מדען אבולוציה? יש תואר במדעי האבולוציה?) הזה? מתי הוא נולד, איזה תארים יש לו, אלו מאמרים הוא פרסם? יש קישור כלשהו למאמר בו מופיע החישוב הזה? או שאני צריך להאמין לזה כי זה מופיע באתר הידברות?

באותה מידה שאנחנו נוצרנו פה, יכולים גם במקומות אחרים (אפילו לא בגלקסיה שלנו) להיווצר חיים באותה דרך, ואם מתחשבים במספר העצום של הכוכבים ביקום סביר להניח שיש הרבה יותר ממקום אחד כזה. וכמו שידוע לנו, היקום קיים כמה מאות אם לא אלפי מליארדי שנים, ולכן סביר להניח שעל אותם כוכבים שנוצרו חיים קיימת צורת חיים כל שהיא מתפתחת יותר מאיתנו בעלת תרבות יותר עתיקה ממערכת השמש שלנו (על פי כללי האבולוציה עם הזמן יצורים מתפתחים). וכמו שאנחנו חוקרים את החלל בניסיון למצוא סימן חיים חיצוני גם הם עושים זאת. ובגלל שהם נוצרו לפנינו אז סביר להניח שהם, עם טכנולוגיות יותר מתקדמות ממה שאנחנו יכולים לדמיין, ניסו ליצור קשר עם העולם החיצון הרבה לפי שהלכנו על שתיים.

כולכם חייבים להסכים איתי שחייב להיות לפחות כוכב אחד שקרו הדברים האלו אם פותחים את האפשרות שנוצרנו באופן אקראי, ולדעתי אפשר להגיד הרבה מאוד כוכבים כאלו. דבר זה מוביל למסקנה שאם היינו נפגשים עם חוצנים זה היה ביוזמה שלהם, ולא בזכותנו.

אבל העובדה היא שלא מצאנו ניסיון כזה, ואין שום זכר לחיים על כוכבים אחרים.

לפי מה שידוע לנו עד עכשיו אנחנו לבד במערכה, ואם אנחנו לבד, אז כנראה שהווצרות חיים זה לא דבר אקראי...

עד כמה שידוע לנו, היקום קיים 13.7 מיליארדי שנים. לא שזה מעט, אבל זה בטח לא מאות או אלפי מיליארדים.

האבולוציה לא אומרת שיצורים כל הזמן מתפתחים. היא אומרת שהמתאימים יותר שורדים ואלו שפחות מתאימים נכחדים.

אף אחד לא יודע מה הסיכויים להיווצרות אקראית של חיים ומה הסיכויים להיווצרות של חיים אינטיליגנטיים. בסה"כ יש לנו רק דוגמה אחת מכל סוג ולא היינו בסביבה כשאלו נוצרו. יתכן שיצירה אקראית כל כך בלתי סבירה שאנחנו המקרה היחיד. יתכן שיש רק אלף תרבויות מפותחות יותר מאיתנו ואף אחת מהן לא בצביר הגלקסיות שלנו. יתכן שיש המונים והכי קרובה נמצאת במרחק של בסה"כ 1,000 שנות אור מאיתנו, אבל אין להם דרך לתקשר איתנו או שאנחנו פשוט לא קולטים את האותות שלהם. יתכן גם שהם דווקא כן מבקרים כאן - יש הרבה אנשים שמאמינים שעב"מים הם חלליות מכוכבים אחרים.

ויתכן שיש המוני תרבויות כאלו שמושמדות ע"י Berserkers - ואם זה נכון, אנחנו צריכים להפסיק להשתמש בגלי רדיו אתמול... 8)

והאותות שאנחנו שידרנו לתוך היקום עדיין לא רחוקים מכדור הארץ, אני יכול לתת לך מפה של בדיוק לאן שידור הרדיו הראשון למשל, הגיע בחלל. הוא אפילו לא הגיע לשכנתנו אנדרומדה עדיין.

אנדרומדה? בכלל לא התקרבנו לליבת הגלקסיה שלנו, אנחנו משדרים פחות ממאה שנה. ורוב האותות כבר מזמן מתחת לרמת רעש אקראי, כך שאף אחד לא יכול לקלוט אותם בכל מקרה.

ואתה שוכח דבר אחד, שעד לפני 150 כל מה שחשבנו על המדע לא היה נכון.

מדע זה דבר שמשתנה, חוקי פיסיקה תמיד משתנים.

אולי יש אפשרות לנוע יותר מהר מהירות האור ועוד הרבה דברים שעוד לא חשבנו עליהם.

ואת בעיית החיפוש אני לא קונה, כי אמור להיות להם כלים מאוד מתפתחים וגם זמן של כמה מליוני שנים בכיף.

ואם יש דרך לעבור את מהירות האור? אנחנו לא מכירים אותה. תחשוב על שבטים פראיים באמזונס שמעולם לא נתקלו בזרים. הם יטענו שאין אנשים אחרים בעולם כיוון שלו היו, הם כבר היו קולטים אותם, בשעה שתשדורות רדיו שאין להם שום דרך לקלוט עוברות סביבם כל הזמן.

ולמה הם לא באים לבקר אותנו, בהנחה שם יכולים? סביר להניח שהם לא מצאו אותנו. יש מספר עצום של כוכבים בחלל, לוקח המון זמן לעבור על כולם גם אם יש לך שיטה מהירה וזולה למסע ביניהם. ואין להם שום דרך לאתר אותנו פרט שליטת המחט בערימת השחת, כיוון שאנחנו פולטים אותות שיאותתו שיש כאן גזע תבוני רק זמן קצר ובמהירות האור בלבד, כלומר אם הם לא ממש קרובים אלינו (במונחים אסטרונומיים), הם לא ידעו שצריך לחפש דווקא כאן ולא שם.

ואולי הם לא יכולים. אולי אין שיטה זולה (או אין שיטה בכלל) לגמוא את המרחקים שבין הכוכבים.

מי אמר לך את זה? אינשטיין?

אז הוא טעה: http://www.hayadan.org.il/wp/photons-challenge-the-light-barrier-1708070/

זה לא זה. מנהור קוונטי הוא לא תופעה חדשה, כל מה שחידשו בניסוי הזה זה סדר הגודל. במונחים של מכניקת הקוונטים, אפשר לעבור את מהירות האור אבל אי אפשר להעביר מידע במהירות שגבוהה ממהירות האור, כך שזו לא הפרכה של היחסות הפרטית.

יש עוד תיאוריה של איינשטיין שקשה לי לקבל

הוא אמר בזמנו שאם מישהו יטוס במהירות האור , הוא יוכל לחזור אחורה בזמן

מה המדע חושב היום על התיאוריה הזאת ?

אינשטיין מעולם לא אמר את זה. זו אקסטפולציה נטולת ביסוס של אנשים שלא מבינים את היחסות. אינשטיין אומר שככל שמתקרבים למהירות האור הזמן מואט ובמהירות האור עצמה הוא נעצר? אז הם מסיקים שבמהירות עוד יותר גבוהה, הזמן יחזור לאחור.

לפי היחסות, אי אפשר לעבור את המירות האור. למעשה, לגופים בעלי מאסה אין אפשרות אפילו להגיע למהירות האור. אז לטעון שאינשטיין אמר משהו לגבי מה שיקרה כשיעברו את מהירות האור זה טפשי.

לא כנ"ל. במהירויות יחסותיות, הכללים משתנים. בעצם אלו אותם כללים כל הזמן, אבל האפקטים היחסותיים כל כך קטנים במהירויות שאינן חלק משמעותי ממהירות האור, שאפשר להזניח אותם ואז המשוואות של אינשטיין זהות לאלו של ניוטון.

צופה בחללית הראשונה יראה את החללית השניה נעה לעברו במהירות של 0.99 ממהירות האור. אל תנסה להבין את זה - אני מנסה להבין את היחסות הפרטית כבר הרבה זמן וכל מה שהצלחתי זה לקבל כאב ראש. היחסות הכללית הרבה יותר פשוטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאכלס תחשבו על זה

מה זה העולם הזה מאיפה הוא מתחיל איפה הוא נגמר האם יש עוד

וואט דה פאקקקקקק

אני רק נכנס לזה פתאום המחשבה שלי נקטעת

זה הזוי שחושבים על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...