קירור לצ'יפסט - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור לצ'יפסט

sarkise

Recommended Posts

ברשותי לוח אם מסוג ga-m56s-s3 AM2

לפני יומיים ביצעתי למעבד (4800+ 2.5GHZ) אוברקלוק ל2.86GHZ עם הוספת מעט מתח למעבד, צ'יפסט וזכרונות.

הOC יציב, מחר אני מתכוון לשדרג את הקירור סטוק שלי, שכרגע שומר במאמץ את המעבד על 50 מעלות, לAC FREEZER 64 PRO אך שמתי לב לעוד בעיה

ע"פ EVEREST הלוח אם נמצא ב55 מעלות במצב מנוחה של המחשב, שלפי מה שאני יודע בשביל צ'יפסט 560 זה חם מאודדד.....

אני בעל מארז עם מאורר 120 מקדימה ו120 מאחורה, סירקולציה טובה, ועוד מקום למאורר 80 בצד המארז.

רציתי לדעת, אם אני עומד להתקרב לכיוון ה3 ג'יגה הרץ למעבד, האם הטמפרטורה של הצ'יפסט תושפע מכך ? תעלה ?

אם כן, איזה קירור מומלץ בשביל צ'פסט מהסוג הזה ? (אני מאוד לחוץ בכסף, יש לי לא יותר מ50 שקל לבזבז על קירור לצ'יפסט, מה שמותיר לשאול את השאלה המביכה הזאת : האם מאורר קטן ומסן שיולבש על הגוף קירור של הצ'יפסט יעשה משהו ?)

זה הלוח אם :http://www.links.co.jp/html/press2/image/m56s3-b01.jpg

ולא הבנתי בדיוק מה בלוח אם שלי הוא גשר צפוני ומהו גשר דרומי (בלוח שלי)

אני רואה פה רק גוף אחד, שהוא של הצ'יפסט, אבל אין לי פה שני גשרים ? :-X

תודה רבה לעונים

אלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שהחום בא מהגשר הצפוני.

בכ"א , הגוף קירור האקטיבי היחידי שנתקלתי בו בנושא הוא http://www.evercool.com.tw/products/nca-610.htm

הנציגים שלהם בארץ הם הוגו מחשבים בהרצליה (גם לפי האתר הרשמי של החברה)

http://www.audiovideo.co.il/scripts/prodView.asp?idproduct=252

55 ש"ח.

בקשר למאוורר קטן - לי יש ניסיון רע מאוד ממאווררים קטנים על צ'יפסט חם ( DFI UT 3 ) ולכן בלוח הנוכחי הלכתי על משהו עם HEATSINKS ולא מאווררים.

אם הייתי עושה OC וזו היתה הבעיה שלי - הייתי הולך על מוצר כזה.

במיוחד אחרי שיש לי ניסיון טוב עם החברה (קירור של 6400+ , מעבד חם שחבל על הזמן - ירידה של 15 מעלות לעומת מקביל לסטוק)

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה המפורטת

מכיוון שאני מאוד לחוץ בכסף (לשכנע את ההורים שלי לקנות את הAC גם לא היה כזה קל) ניסיתי לשים מאורר 80 בתחתית הדלת השמאלית של המארז (יש מלא פתחי איוורור כאלה)

בקיצור זה מכוון לעבר הכרטיס מסך והצ'יפסט.

עכשיו שמתי לב שהטמפרטורה של הלוח אם ירדה, אבל יש עוד בעיה, מה זה בדיוק MCP והאם זה לא נורא אם הוא ישאר על 55 מעלות ?

תמונה בדרך

תודה.

LIVIUR הסתכל על התמונה של הלוח אם שלי, האם איפה שיש את הגוף הזהוב בתחתית הלוח, האם זה הגשר הצפוני ? לפי מיטב הבנתי הגשר הצפוני נמצא קצת למטה מהמעבד, ואין לי את זה במארז ...

שמעתי פה גם ממישהו שיש לוחות אם שיש בהם רק אחד ולא שני שבבים .. האם זה המצב אצלי ?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערכות השבבים לAMD מאז הסוקט 754 אין גשר צפוני. תפקידו של הגשר הצפוני הוא לקשר בין המעבד לזיכרון ומכיוון שבמעבדי מסוקט 754 בקר הזיכרון מובנה במעבד עצמו, אין צורך בגשר הצפוני. ככה נשאר ה MCH בלבד (הגשר הדרומי שאחרי לכל הIO במערכת).

הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לאלתר מאורר שיזרוק אויר על הMCH אם אין לך תקציב לקרור יעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערכות השבבים לAMD מאז הסוקט 754 אין גשר צפוני. תפקידו של הגשר הצפוני הוא לקשר בין המעבד לזיכרון ומכיוון שבמעבדי מסוקט 754 בקר הזיכרון מובנה במעבד עצמו, אין צורך בגשר הצפוני. ככה נשאר ה MCH בלבד (הגשר הדרומי שאחרי לכל הIO במערכת).

הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לאלתר מאורר שיזרוק אויר על הMCH אם אין לך תקציב לקרור יעודי.

לפי מה שאני רואה אין בכלל יעודי לגשר הדרומי שנמכר בארץ לפחות ...

המאורר 80 ששמתי מכוון לMCP אך עדיין הטמפרטורה היא 54 מעלות, האם נשקפת סכנה לצ'יפסט בטמפרטורה כזאת ? אני שוב מדגיש שהמארז בעל סירקולציה דיי טובה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...