האם כיול מסך =כיוון נידודיות וכו' או משהו מקצועי יותר? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כיול מסך =כיוון נידודיות וכו' או משהו מקצועי יותר?

eranratzon

Recommended Posts

אין לי בעיה אם המסך לא יצא מכוון פיקס מהקופסא- אני יכול לכוון אותו בעצמי עם כפתור ה-setting - האם זה כיול?

או שצריך תוכנת כיול מיוחדת?

איך אני "מאבחן " פיקסל מת?

תודה

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, שינוי מצבי תמונה מוגדרים לא מכייל בהכרח את הצבעים אלא אפילו מעוות אותם.

במצב בו אם אתה לא עורך גרפי (שקונה מכייל חומרתי יקר לכיול מדוייק של מסך איכותי) והמסך הוא פשוט באיכותו, מכיילים נקודה לבנה (כלומר לכייל רקע לבן כך שלא יראה נטייה לצבע מסויים) ע"י כיוון ערכי ה-RGB בתפריט של המסך תוך כדי שאתה משווה את הרקע הלבן עם דף לבן בתנאי התאורה הסביבתית, עמם אתה רוצה לעבוד.

פיקסל מת אתה יכול לאתר בעזרת עיניך עם התוכנה dead buddy בחושך. לדעתי פיקסל מת במיקום לא קריטי פחות מפריע לעומת דליפת אור חמורה, שאותה ניתן לאבחן בטפט שחור עם אותה תוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה לגבי דליפת אור מהמסך (הידע שלי בנושא בסיסי ביותר..)

יש דליפה די רצינית אצלי במסך, כל השוליים נראים בהירים יותר מדי

יכול להיות שזה אומר שיש משהו לא בסדר במסך? ושווה לקחת אותו לבדיקה?

או שבכל מסך )במיוחד הפשוטים יותר) יש דליפת אור וצריך להשלים איתה

המסך שלי הוא תוצרת דגם `197VK2

תודה לעונים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיית דליפות אור בפאנל TN ,כמו שיש במסך שלך, לא נדירה. אם זה מפריע לך מאוד במצבים מסויימים, אתה יכול לנסות לראות במסגרת אחריות אם יסכימו להחליף את המסך לאחר שמראה פחות דליפות אור. העניין הוא שזה נדיר יותר לקבל פאנל TN ללא דליפת אור מאשר בפאנל איכותי לכן לא בטוח שתקבל תוצאות משביעות רצון, אך אם העניין מפריע לך מאוד לעבודה שוטפת אין לך מה להפסיד בבדיקה במעבדת שירות. (בדר"כ דליפת אור לא מפריעה בעת הצגת יישומי טקסט אלא בסצינות חשוכות בסרטים. במצב עבודה שוטפת דווקא חוסר האחידות בבהירות מלמעלה למטה ב-TN מפריע לחלק מהאנשים.).

יש לך דוגמאות לדליפות אור וחוסר אחידות בתאורה האופיינים בפאנלי TN

http://hwzone.co.il/reviews/19_inch_simple/14/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יש כיול RGB בדגם הנ"ל. למעשה, במסכים רבים קיימת אפשרות כזו. במקרה של פאנל TN כמו שיש בדגם בו הנך מתעניין הכיול לא שימושי לגרפיקה כמובן, אלא רק עבור הניסיון לקבל רקע לבן , אם כי לא ניתן לקבל אחידות בגוון הלבן לכן זה חסר טעם. בגלל חוסר האחידות הבולט של גוון אחד בלבד שמוצג בכל המסך, כגון רקע לבן, הכיול של נקודה לבנה במסכים הפשוטים הוא יותר קשה ומייגע ביחס לפאנל VA או IPS.

מניסיון שלי גם כיול ידני מוצלח של נקודה לבנה לא יכול לתקן צבע ירוק דומיננטי למשל של עשב או עלים, או צבע עור פנים אדום של אנשים. מכייל חומרתי מצליח לתקן את הצבעים הללו רק עבור תוכנות לעריכה גרפית במסכים בעלי פאנל איכותי. גם פה יש הרבה גורמים משפיעים על הדיוק שאליו הקולורמטר יכול להגיע כמו גודל מכלול הצבעים של המסך ומרחב הצבעים המבוקש שבו המסך צריך להיות מכוייל, גובה ערכי DeltaE מהקופסא ועוד.

אם אתה רוצה רק 22" פשוט, 22" עם פאנל TN סביר בהרבה מה-LG הירקרק מדי מהקופסא הם DELL E228WFP או ASUS MW221C, שמראים צבעים יותר מאוזנים בצורה עדיפה לעומתו מהקופסא.

http://hwzone.co.il/reviews/22inch/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיית דליפות אור בפאנל TN ,כמו שיש במסך שלך, לא נדירה. אם זה מפריע לך מאוד במצבים מסויימים, אתה יכול לנסות לראות במסגרת אחריות אם יסכימו להחליף את המסך לאחר שמראה פחות דליפות אור. העניין הוא שזה נדיר יותר לקבל פאנל TN ללא דליפת אור מאשר בפאנל איכותי לכן לא בטוח שתקבל תוצאות משביעות רצון, אך אם העניין מפריע לך מאוד לעבודה שוטפת אין לך מה להפסיד בבדיקה במעבדת שירות. (בדר"כ דליפת אור לא מפריעה בעת הצגת יישומי טקסט אלא בסצינות חשוכות בסרטים. במצב עבודה שוטפת דווקא חוסר האחידות בבהירות מלמעלה למטה ב-TN מפריע לחלק מהאנשים.).

יש לך דוגמאות לדליפות אור וחוסר אחידות בתאורה האופיינים בפאנלי TN

http://hwzone.co.il/reviews/19_inch_simple/14/

תודה על התשובה המפורטת :)

כנראה שהמצב אצלי הוא בגדר הנורמה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב בו אם אתה לא עורך גרפי (שקונה מכייל חומרתי יקר לכיול מדוייק של מסך איכותי) והמסך הוא פשוט באיכותו, מכיילים נקודה לבנה (כלומר לכייל רקע לבן כך שלא יראה נטייה לצבע מסויים) ע"י כיוון ערכי ה-RGB בתפריט של המסך תוך כדי שאתה משווה את הרקע הלבן עם דף לבן בתנאי התאורה הסביבתית, עמם אתה רוצה לעבוד.

ומה באשר למצב בו אתה לא עורך גרפי והמסך שלך הוא בינוני באיכותו (סתם לדוגמה - 2407 או 2007)?

האם כיול נקודה לבנה מספיק?

עד כמה חשוב הכיול עבור שימושים גרפיים אבל ברמה חובבנית? (נניח הצגת ועיבוד תמונה בפוטושופ מבחינת צבעים, איזון לבן, וכו')

(אגב - בדקתי עכשיו איך נראה הלבן בצג שלי בעבודה לעומת דף לבן, ואני חושב שהוא כחול מידי לעומת דף לבן, אז כנראה שלשימוש משרדי זה לא ממש חשוב... - למעשה זה נוח לי יותר מאשר כשאני משחק ומנסה להביא את הלבן לצבע של הדף... בהזדמנות אני אבדוק גם בבית, אבל ההרגשה שלי היא שגם שם זה יהיה כחול מידי מה שאומר שאולי זה לא מפריע גם לקצת משחקים וסרטים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא עורך גרפי והמסך שלך בינוני מבחינת איכות תמונה [למעשה 2007FP עם מכלול צבעים סטנדרטי ב-S- (וגם סמסונג 971P מבוסס S-PVA) יותר איכותי לשימושים רגילים וגרפיקת sRGB מה-2407WFP-HC וגם ה-2408WFP בעלי מכלול צבעים מורחב], אין צורך לרכוש מכייל אלא די בכיול נקודה לבנה (מכייל לא עוזר לרקעי שולחן עבודה, תמונות בדפדפן , משחקים או סרטים).

עריכה גרפית ברמה חובבנית, שלא כרוכה בהדפסות או עיצוב לאתרים, לא מחייבת לדעתי מכייל. להדפסות צבע, קדם-דפוס למעבדת צילום (ועריכת לעיצוב אתרים אם זה חלק מפרנסה) כדאי לרכוש מכייל חומרתי למסכי 19"/20" שציינתי - הוא חוסך טירחה בעריכה גרפית חוזרת ונשנית וגם תקציב בהדפסות צבע מיותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת

אתה כותב שהמסך של טוב יותר- אבל יש לו ציפוי שגורם להשתקפות - זה די מפריע ביום וגם בחושך וגם בתאורה לא?

והמסך של קצת איטי בריענון שלו (5 ) - איך זה משפיע על משחקים וסרטים? ונדמה לי שאין לו התאמת תמונה.

תודה

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי לוקח את האסוס בהתאם למה שסוכם בביקורת למסכי 22". הציפוי לא מפריע לגיימינג שהוא המטרה העיקרית של המסך. לסרטים אני ממליץ לקחת מסכים מבוססי פאנל S-PVA שהוא המוצלח ביותר עבורם (עומק שחור עדיף, מינימום ניצנוץ וזליגות אור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה שלי היא "אול אראונד" - (כמו הפורום הזה...) וורד , משחקים

האמת שהדגש לאנטרנט ואופיס- וורד.

התקציב עד 1600 ש"ח

והציפוי קצת מדאיג- עכשיו אני מול 17 רגיל CRT מבריק ואני רואה גם את עצמי...

שאלה נוספת- האם 9600gt מתאים לרזולוציה הטבעית של 22 רחב או שעדיף 8800gt

ועוד שאלה - האם חייבים לעבוד ברזולוציה הטבעית או לא חייבים?

תודה

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למטרה כוללת VP930 עדיף משמעותית מ-22" בתחום התקציב שלך. אם אתה נעול על 22" ולא רוצה ציפוי מבריק קח E228WFP.

9600GT מתאים אפילו לרזולוציה טבעית של 24", לא נראה לי שתהיה לך בעיה לשחק עמו משחקים בינוניים על הגדרות גבוהות-בינוניות עמם ב-22". 8800GT 512MB ייתן לך אורך חיים טוב להתמודד עם הדרישות של משחקים חדשים בהמשך. על התאמת כרטיסים וביצועים מוצע שתשאל בפורום .

עבודה ברזולוציה טבעית מומלצת בכל מסך כי אתה מקבל בה חדות מקסימלית של פונטים וגרפיקה. להגדיל פונטים אפשרי בעזרת CTRL + גלגלת עכבר, הגדלת DPI ויישום ClearType לעיבוי הפונטים והחלקתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...