מבקש המלצה: מתלבט בין השקעת 1300 ש"ח מול 1800 (פאנל TN או VA) - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה: מתלבט בין השקעת 1300 ש"ח מול 1800 (פאנל TN או VA)

eliezer

Recommended Posts

ברשותי מחשב עם כרטיס אם -G31M הכולל כרטיס מסך אינטגרלי (ללא יציאת DVI).

שימושי המחשב אינטרנט, , לפעמים סרט.

הציעו לי 932BF ב- 1300 ש"ח. בהתחשב שזו הוצאה חד פעמית, הייתי מעדיף את ה- 971P אשר מומלץ בפורום זה.

אנא עיזרו לי עם ההתלבטות הבאה:

- האם העינים שלי ישארו בחיים עם ה- 932BF לאחר שעה מול האינטרנט?

- האם יש טעם לרכוש את ה- 971P ללא DVI במחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשו פה מפאנלי TN "רוצחי עיניים"..... אלוהים איזה הגזמות...

גם אחרי 5 שעות באינטרנט עם ה 932 העיניים שלך ישארו בחיים.

השאלה היא- למה לקחת 19 רגיל שבמחיר הזה אפשר לקחת 20 רחב?

באמת אבל באמת שאין פה צורך במסך כ"כ יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוויות צפייה גרועות זו הבעיה העיקרית של פאנל TN בשביל משתמש ביתי. בבעיה תבחין בעיקר בזמן צפייה בסרט במרחק מסויים מהמסך. אם זה קריטי עבורך עדיף להשקיע בפאנל יותר איכותי. אם לא לך על TN כי בזמן שימושים רגילים לא תראה שום הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש תקציב לזה, הייתי בהחלט הולך על VA, כמו ה-971P או ה-Viewsonic VP930, או אפילו ה- L192p אם אתה לא משחק ורואה רק לעיתים רחוקות.

זה לא שמסך TN יהרוס לך את העיניים. זה באמת שטויות. זה פשוט עניין של חווית שימוש, שהרבה יותר נעימה במסך שאין לו את הבעיות האלה עם זויות הצפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נזק הדרגתי אפשרי לעיניים לא נגרם בכלל בגלל סוג הפאנל, אלא כתוצאה של עבודה בבהירות גבוהה למשל 300-250 ניטים בכל סוג של פאנל בעת קריאת טקסט. אף פעם לא נטען דבר כזה ש-TN גורם לנזק... הפסקה מישיבה מול מסך מחשב תמיד מומלץ לעשות כל חצי שעה לכמה דקות או כל שעה ל-10 דק' לפחות.

נכון, מי שרוצה מסך איכותי יקנה, אם יש לו תקציב מספיק לכך בגלל שהוא רוצה איכות וביצועים עדיפים. זה כמו שאתה תתלבט בין מכונית זולה וקופצנית בנסיעה לבין מכונית יותר יקרה ונוחה, יש הרבה דוגמאות להצדקת השקעה של תקציב גדול יותר וזמין במוצרים בעלי אותו ייעוד אך גם בעלי איכויות שונות.

971P הוא מסך יותר איכותי באופן משמעותי מ-932BF מבחינת אחידות פאנל (פיזור מעולה של בהירות מקצה אחד לנגדי), טוהר הלבן, רפרודוקציית צבע מלאה ומאוזנת לכל מטרה. בזכות יחס ניגודיות סטטי גבוה מספיק בבהירות ממוצעת הוא מציג שחור עמוק בתכני וידאו טוב בהרבה מכל מסך מבוסס TN או וגם מציג טקסט כהה ולכן נעים להתבונן בטקסט עמו זהו מסך לשימוש משרדי (וגם גרפיקה חצי-מקצועית) ברמה גבוהה ולדעתי מועדף על ה-VP930 או L192p. אם תראה במכלול זה הצדקה לרכוש מסך לשימושים שלך תהנה ממנו מאוד, ואם לא אז קח ה-932BF. בתקציב שלך 1300 לא תמצא משהו טוב יותר ממנו 19" TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל המייעצים. ההתלבטות האחרונה היא זו: הבדל של 500 ש"ח בתור הוצאה חד פעמית באמת אינו משמעותי.

לפיכך הייתי מעדיף את המסך היקר. אולם אין לי יציאת DVI ואין כרטיס מסך, ולמסך היקר אין יציאת VGA (נדמה לי שקראתי שהוא רק דיגיטלי).

מה אני עושה במקרה כזה? האם אני חייב לקנות כרטיס מסך כדי שרכישת המסך היקר תעשה שכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-971P נלווה כבל 'DVI to D-SUB' וגם צריך להיות כבל DVI-DVI, כך שאפשר להשתמש עמו בחיבור VGA של לוח האם. פשוט וודא שתקבל את שני סוגי הכבלים בקופסא. מאוחר יותר כדאי שתשקיע בכרטיס מסך בסיסי זול עם חיבור DVI, שמעביר אות דיגיטלי מקצה לקצה ללא שום רעש בתצוגת הטקסט. ב-VGA מי שרגיש מספיק יוכל להבחין שקווי המתאר של הפונטים לא חלקים, אבל זה יובחן בעיקר אחרי עבודה ממושכת עם DVI.

המלצה נוספת: התקן את SoftMCCS במקום את התוכנות של , כך שלא יהיה לך שום מצב להתמודד עם אי תאימות עם הכרטיס מסך או המאיץ הגרפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שגם הקצנתם את עניין זויות הצפיה באופן מפחיד.

לפי המשתמע מהפורום, אם יש לי מסך עם פאנל TN, ברגע שאני סוטה מזוית של מעל 10 מעלות ממרכז המסך, הצבעים מתהפכים לי, שבפועל- זה לא נכון.

בפועל, אפילו על המסך של הנייד שלי (וידוע לכל שבמסכים לניידים זויות הצפיה מאוד צרות), אני יכול לצפות מזוית של 20 מעלות מהצד בלי שיקרה כלום לצבע, ואפילו בזוית קיצונית למדי של 50 מעלות הלבן נהיה קצת צהוב- אבל זה הכל. צבעים לא מתהפכים ולא מתעוותים בצורות נוראיות.

מן הסתם אני מסכים שזה משתנה בהתאם לאיכות ודגם המסך (שעבדתי היה לי מאג מעאפן שברגע שזזתי לצד כלשהו הכל אכן התעוות)

אבל מסך בעל פאנל TN איכותי בד"כ יספק זוויות צפיה מספיקות ואף למעלה מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפועל, אפילו על המסך של הנייד שלי (וידוע לכל שבמסכים לניידים זויות הצפיה מאוד צרות), אני יכול לצפות מזוית של 20 מעלות מהצד בלי שיקרה כלום לצבע, ואפילו בזוית קיצונית למדי של 50 מעלות הלבן נהיה קצת צהוב- אבל זה הכל. צבעים לא מתהפכים ולא מתעוותים בצורות נוראיות.

זויות צפיה אופקיות אכן בסדר.

זויות צפיה אנכיות זה מה שבעייתי ב-TN.

נכון שהמצב במסכים שולחניים לא כל-כך גרוע כמו בניידים (בניידים זה ממש ביזיון), אבל אם אני יכול להרשות לעצמי, למה שאני לא אקנה מסך נורמלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Qttp- ופה מה שאני לא מבין.

מי האהבל שרואה בזוית של 20-30 מעלות אנכית למסך?

זויות צפיה אופקיות זה דבר רלוונטי, נגיד מישהו יושב לידך ורוצה לראות ביחד איתך משהו. אבל אני בספק שיהיה מצב שמישהו ישב על הראש שלך בשביל לראות סרט (לא שאני יודע מה ההעדפות שלך, אבל זה גם לא ענייני....)

מסך TN תמיד יהיה מופנה מבחינה אנכית לפנים של הצופה.

בין אם מדוב במסך על שולחן, ואז הצופה מכוון אותו בהתאם לגובה שלו, ובין אם מדובר בטלויזיה שתלויה על הקיר- וגם אז מכוונים אותה בהתאם למיקום שממנו מיועדים לצפות בטלויזיה.

אם יש את התקציב הזה- סבבה, אין סיבה לא להשקיע במשהו איכותי יותר. אבל אם צריך לסחוט אותו מאיפושהו או שזה בא על חשבון משהו, זה ממש לא שווה את זה.

מעבר לזוויות הצפייה ישנו העניין של עושר הצבעים שהוא חשוב בסרטים.

תצוגה של 6 ביטים לצבע אף פעם לא תהיה עשירה כמו 8 ביטים.

אני בהחלט מקבל את הטיעון שלך- אבל לא לגבי המקרה הספציפי הזה.

מדובר פה על מסך 19". אם הייה מדובר על מסכי 22" ומעלה, הייתי מסכים איתך ב 100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Qttp- ופה מה שאני לא מבין.

מי האהבל שרואה בזוית של 20-30 מעלות אנכית למסך?

מספיק גם 5 מעלות. לפחות במסכים הגרועים שיש בניידים. כשאתה רואה תמונה על כל המסך במחשב עם פאנל TN, אין שום דרך לגרום לה להיראות טוב. תמיד או שהלמעלה כהה מידי, או שהלמטה בהיר מידי.

זויות צפיה אופקיות זה דבר רלוונטי, נגיד מישהו יושב לידך ורוצה לראות ביחד איתך משהו. אבל אני בספק שיהיה מצב שמישהו ישב על הראש שלך בשביל לראות סרט (לא שאני יודע מה ההעדפות שלך, אבל זה גם לא ענייני....)

מסך TN תמיד יהיה מופנה מבחינה אנכית לפנים של הצופה.

בין אם מדוב במסך על שולחן, ואז הצופה מכוון אותו בהתאם לגובה שלו, ובין אם מדובר בטלויזיה שתלויה על הקיר- וגם אז מכוונים אותה בהתאם למיקום שממנו מיועדים לצפות בטלויזיה.

אתה יוצא מנקודת הנחה שתמיד יושבים באותו מקום. כשעובדים מול מחשב, זה נכון. אבל סרט אפשר לראות גם מכיסא המחשב וגם מהקורס וגם מהמיטה, וזה ממש לא הולך להישאר אותה זווית אנכית. שלא נשכח מזה שבמסכי ה-TN הזולים גם לרוב לא מכניסים שום אפשרות לכוונון גובה.

אם יש את התקציב הזה- סבבה, אין סיבה לא להשקיע במשהו איכותי יותר. אבל אם צריך לסחוט אותו מאיפושהו או שזה בא על חשבון משהו, זה ממש לא שווה את זה.

לדעתי זה שווה הרבה יותר מאשר עוד 200MHz במעבד, או עוד 100גיגה בהארד דיסק.

אתה מדבר ככה רק כי השנים שבהם טכנולוגיית TN שלטה בשוק הרגילו אותך (ואת רוב הצרכנים) שגרוע זה נורמלי, ושמסך שרואים בו טוב מכל הצדדים זה מותרות. אני מעדיף דווקא בעניין הזה לא להתפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...