אני לא מבין משהו, הדולר נופל, השקל מתחזק - למה אנחנו לא מרוויחים כלום? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני לא מבין משהו, הדולר נופל, השקל מתחזק - למה אנחנו לא מרוויחים כלום?

DXT

Recommended Posts

הדולר כל הזמן בירידה והשקל בסימן התחזקות, אבל עדיין כל מחירי החומרה והאלקטרוניקה נשארו אותו הדבר, איך זה יכול להיות?

זו צריכה להיות *ה*תקופה בשביל צריכת אקלטרוניקה אבל בעצם אין שום שינוי בשוק הישראלי, איך זה יכול להיות? למישהו יש תשובה?

:s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול בעינייני כספים אבל שים לב שלחנויות נשאר עודף של מוצרים שהם רכשו במחירים שהיו לפני ירידת הדולר

ולכן עד שהם לא "יפתרו" מהעודפים לא תיהיה ירידת מחירים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ צודק^^^

וגם למה להם להוריד את המחירים אל תשכח שלחנויות יש אינטרסים משלהם

שהם כשהדולר עולה להעלות מחירים בתרוץ שהדולר עלה...

וכשהדולר יורד להישאר עם אותו מחיר כמה שיותר זמן כדי לגרוף יותר רווח

על הצרכן :silly: אז עד שחנות ראשונה תוריד מחירים ותהווה תחרות השאר

לא יורידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין של "להשאיר את המחיר גבוה למרות שהדולר יורד כדי להרוויח יותר" לא בהכרח נכון. הרי אם הם כן יורידו את המחירים, סביר להניח שימכרו יותר ולכן זה יכול להיות שירוויחו יותר... (ההשפעות של קורס במקירו כלכלה :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו כן מרוויחים, פשוט לא כמו שאתה רוצה. מהסיבות הבאות:

1: אפילו בתחרות משוכללת, אם השער יורד ב 10%, המחיר לא ירד ב-10% אלה כנראה בפחות.

2: אין פה תחרות משוכללת.

3: מלאי ישן.

4: חמדנות/החנויות רוצות לתפוס כאלו שלא מודעים לשער/ראה סעיף קודם.

5:יש עוד, אני פשוט עייף.. תמשיכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין של "להשאיר את המחיר גבוה למרות שהדולר יורד כדי להרוויח יותר" לא בהכרח נכון. הרי אם הם כן יורידו את המחירים, סביר להניח שימכרו יותר ולכן זה יכול להיות שירוויחו יותר... (ההשפעות של קורס במקירו כלכלה :P)

תספר את זה למיקרוסופט ולמשווקי משחקי מחשב.

אנחנו כן מרוויחים, פשוט לא כמו שאתה רוצה. מהסיבות הבאות:

איזה מרוויחים? אנחנו לא מרוויחים שו דבר.

אני כבר כמה חודשים עוקב אחרי LCD של במספר חנויות. הדולר כל הזמן יורד ויורד, והמחיר של הטלוויזיה לא רק שהוא לא ירד, הוא כל הזמן עולה. מישהו יכול להסביר לי את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לשכוח, שחנויות מחשבים רבות עובדות עם ייבואנים חיצוניים שקונים סטוקים סחורה ב$$$

אם הדולר יירד ב10%, הם לא יורידו אגורה לחנויות עד שהמלאי ייגמר וגם כשזה יגיע, הם יורידו גג 5% בשביל "עוד" רווח (חמדנות)

וזה בדיוק משאיר לחנויות עוד 5% יכולת משחק עם מחיר, ובדרך כלל זה לא משהו שיורגש לצרכן הסופי

כי למרות שיש הרבה חנויות, אין הרבה יבואנים ופה לדעתי הבעיה:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, כמו שנאמר הבעיה היא במספרם המועט של היבואנים והכמעט מונופול שיש להם.

היבואנים מוכרים למשווקים בשקלים, הרווח מגיע אך ורק ליבואנים(לפחות בהתחלה) שממשיכים למכור למשווקים בטענה שהמלאי הקיים נקנה בשער גבוה יותר(זאת גם אם ההזמנה חדשה והגיע אתמול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו שאני חושב על זה, אז יכול להיות שחלק (או אולי רוב) היבואנים הם גם יצואנים. לכן, יתכן והם לא מורידים מכירים של מוצרים מיבוא כדי לקזז את ההפסדים על היצוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו שאני חושב על זה, אז יכול להיות שחלק (או אולי רוב) היבואנים הם גם יצואנים. לכן, יתכן והם לא מורידים מכירים של מוצרים מיבוא כדי לקזז את ההפסדים על היצוא.

הקשר בין יבואני חלקי מחשב ליצואנים מקרי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תספר את זה למיקרוסופט ולמשווקי משחקי מחשב.

איזה מרוויחים? אנחנו לא מרוויחים שו דבר.

אני כבר כמה חודשים עוקב אחרי LCD של במספר חנויות. הדולר כל הזמן יורד ויורד, והמחיר של הטלוויזיה לא רק שהוא לא ירד, הוא כל הזמן עולה. מישהו יכול להסביר לי את זה?

היבואן של במינוס טלויזיות, הם מוכרים יותר מהר ממה שהם מצליחים להביא לארץ כמויות, יש רשימת המתנה לחלק מהדגמים שלהם ואנשים שמחים לחכות אפילו.

אז איזה סיבה יש להם להוריד את המחיר?

אתם צריכים גם לזכור שבהרבה מקרים היבוא הוא מאירופה ולא מארה"ב ככה שלא תמיד ירידת הדולר עוזרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם היורו התרסק חזק.

לכן אין סיבה שעדיין לא תיהיה ירידת מחירים, חוץ מזה כל עוד אנשים קונים במחיר הישן ויש יותר ביקוש ממלאי

איזה סיבה הגיונית להורידמ מחירים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור ל "מלאי שלא נפתרו ממנו"

היבואנים התחילו למכור בשקלים.

חוץ מזה, דבר ראשון- כן היו ירידות מחירים רציניות בשוק החומרה, פשוט על פרק זמן של כמה חודשים. זה לא משהו שתראו ביום-יומיים.

דבר שני, אם הדולר יתרסק עכשיו (סתם דוגמה) ל 3.2 ותוך יומיים יעלה ל 3.5 חזרה אף אחד לא יראה שום שינוי

גם כי היבואנים עכשיו מוכרים בשקלים

וגם כי יבואנים מוציאים מחירון חדש כל שבוע, אז תנודות רגעיות לא באות לידי ביטוי בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...