בחירת מסך 22" מסקאי פיסי במחיר קטן מ 1850 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מסך 22" מסקאי פיסי במחיר קטן מ 1850

Iftah

Recommended Posts

אני הולך לקנות מחשב כנראה מ skypc ורוצה לקנות מסך 22", עדיף מאותה חנות.

הייתי בוחר את ה Asus221C שהומלץ באתר אבל אין אותו בחנות.

יש שם 15 מסכים 22", עם הפרשי מחירים של יותר מ 100% בין הזולים ליקרים.

אני מתכוון להשתמש במחשב לעבודה (תכנות) ומשחקים (crysis ;D).

חסם עליון למחיר 1841ש"ח (אבל כמובן אני מעדיף לקנות ב1225 אם כדאי...) וזה משאיר 12 מסכים:

איזה מסך כדאי לי?

[table]

[tr][td]Proview 22" EP2230AFJW 5ms LCD WIDE[/td][td]₪ 1,225.00 [/td][/tr]

[tr][td]Chimei 22" 221D 5ms[/td][td]₪ 1,369.00 [/td][/tr]

[tr][td]Asus 22" VW222S 2ms LCD[/td][td]₪ 1,370.00 [/td][/tr]

[tr][td]Daewoo 22" HL220WA 5ms LCD[/td][td]₪ 1,484.00 [/td][/tr]

[tr][td]Mag 22" AI2237W 2ms[/td][td]₪ 1,490.00 [/td][/tr]

[tr][td]Asus 22" VW222U 2ms LCD[/td][td]₪ 1,496.00 [/td][/tr]

[tr][td]Philips 22" 220EW8FB 5ms Black [/td] [td] ₪ 1,513.00 [/td][/tr]

[tr][td]Philips 22" 220WS8FS 5ms Silver[/td][td] ₪ 1,532.00 [/td][/tr]

[tr][td]Benq 22" FP222W LCD[/td][td]₪ 1,537.00 [/td][/tr]

[tr][td]Dell 22" E228WFP 5ms LCD[/td][td]₪ 1,604.00 [/td][/tr]

[tr][td]LG 22" 226WTQ WIDE[/td][td]₪ 1,677.00 [/td][/tr]

[tr][td]Samsung 22" SyncMaster 226BW WIDE[/td] [td]₪ 1,841.00 [/td] [/tr]

[/table]

איזה מסך כדאי לי?

בבקשה תעזרו לי לבחור, אני לא מבין בזה בכלל.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצתרף לשאלה!

גם אני מתכנן לקנות מהם מסך(המסכים אצלם זולים) כבר כמה שבועות אני מחכה שיכנס לי כסף

ואני עדיין לא סגור על המסך שאני יקנה!

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Iftah, אני ממליץ שתקרא את המאמרים הבאים לשם העשרת הידע שלך לפני הרכישה:

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_b/

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_a/

מחיר נמוך של רבים מהמסכים ברשימה שהבאת משקף את איכות התמונה הגרועה שלהם. למשחקים בלבד הייתי קונה את ה-221D, אבל לתיכנות לא הייתי לוקח אף אחד מהם אלא Viewsonic VP930, אם התקציב מוגבל לרמה שלא מאפשרת לרכוש 2007FP אשר לדעתי הוא האופטימלי ביותר לתיכנות ולשאר השימושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם orleans שיש מסכים טובים יותר משמעותית מכל המסכים ברשימה. דווקא עם האבחנה שמה שבסדר למשחקים לא בסדר לעבודה אני פחות מסכים. לדעתי מסך איכותי זה מסך איכותי, ומי שזה חשוב לו - יקנה כזה גם אם הוא רק משחק. מי שההבדל לא מפריע לו (ויש הרבה כאלה), יכול בשקט גם לעבוד שעות מול מסך TN ולא יקרה לו כלום (כל עוד יכוון את הבהירות והניגודיות לערכים הגיוניים).

בסופו של דבר מהרשימה - ה-221D או אחד מה-ASUSים אם אתה רוצה מסך יותר מהיר. לא רואה שום סיבה להשקיע יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שלדעתך כיום 19" איכותיים איבדו את המעמד שלהם לטובת הפופולאריות של 22" מבוססי TN , למרות יתרונם של אותם 19" איכותיים באחידות תאורה עדיפה משמעותית לצורך עבודות תיכנות ועבודות משרדיות.

המקרה שכאן מתייחס לעבודה מרובת שעות על תיכנות, ולזה לא הייתי פוסל את ה-VP930 בכ-1600 ₪, מכיוון שלא ניתן לקבל רקע אחיד דומה מהנה במסך מבוסס TN באף גודל. רק אחרי שראיתי את ה-VP930 בפעם הראשונה לאחר בחינת מסכי TN מכל שלל החברות הייתי מופתע מאוד לגלות ברגע שהוא נדלק את הפער בפיזור התאורה המצויין שלו לעומתם. זה היה המסך האיכותי הראשון שראיתי בכלל ועדיין מוערך בעיניי.

לא הייתי אומר שכוונתי לכך שעבור משחקים פאנל איכותי לא משתלם. כבר אמרתי בעבר שעבור משחקים עם גרפיקה ריאליסטית מרשימה כמו oblivion פאנל איכותי נותן תמורה יפה בהציגו גוונים עדינים לצד כהים ללא טישטוש שלהם. אולם לא כל הגיימרים רואים בכך חשיבות גדולה, בשעה שעבור הניסיון של היצרנים לכייל יחס ניגודיות סטטי גבוה ככל האפשר בפאנל TN פוגע בהצגת גוונים עדינים בסרטים.

על כל פנים, אם פותח הדיון לא ממש ישתכנע ש-VP930 עדיף למטרות תכנות, מסך 22" סביר מבחינת צבע מאוזן לעבודות טקסט ברשימה שהביא הנו E228WFP בעל כיול צבע עדיף על ה-221D היות והצ'אי מאי מציג רקע לבן צהבהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקרה שכאן מתייחס לעבודה מרובת שעות על תיכנות, ולזה לא הייתי פוסל את ה-VP930 בכ-1600 ¤, מכיוון שלא ניתן לקבל רקע אחיד דומה מהנה במסך מבוסס TN באף גודל. רק אחרי שראיתי את ה-VP930 בפעם הראשונה לאחר בחינת מסכי TN מכל שלל החברות הייתי מופתע מאוד לגלות ברגע שהוא נדלק את הפער בפיזור התאורה המצויין שלו לעומתם. זה היה המסך האיכותי הראשון שראיתי בכלל ועדיין מוערך בעיניי.

לא הייתי אומר שכוונתי לכך שעבור משחקים פאנל איכותי לא משתלם. כבר אמרתי בעבר שעבור משחקים עם גרפיקה ריאליסטית מרשימה כמו oblivion פאנל איכותי נותן תמורה יפה בהציגו גוונים עדינים לצד כהים ללא טישטוש שלהם. אולם לא כל הגיימרים רואים בכך חשיבות גדולה, בשעה שעבור הניסיון של היצרנים לכייל יחס ניגודיות סטטי גבוה ככל האפשר בפאנל TN פוגע בהצגת גוונים עדינים בסרטים.

הנקודה שאני מנסה להעביר היא שבדיוק כמו שלא כל הגיימרים רואים חשיבות גדולה בהצגה מדויקת של שלל הגוונים בעת משחק, כך לא כל המתכנתים / עובדים משרדיים רואים חשיבות גדולה ברקע אחיד, ואפילו לא כל מי שצופה בסרטים מצליח להבחין באיכויות של פאנל טוב לעומת פאנל קקה. כמה אנשים בפורום פה יגידו לך שיש להם 226BW והוא מצוין לסרטים? מלא, נכון?

לכן, אני לא רואה הגיון בלהגיד ש-TN זה בסדר למשחקים אבל לא בסדר לעבודה משרדית. זה יכול להיות בסדר, או לא בסדר, אבל תלוי בבן-אדם.

אל תבין אותי לא נכון, אני בהחלט תומך בהכוונת אנשים כדי שיכירו את ההבדלים ומעודד את מי שממליץ על מסכי IPS/VA לפני TN. אבל לדעתי, מהיכרות עם אנשים רבים, זה ממש לא תלוי שימושים (למעט מקרים שבהם דיוק צבעים הוא קריטי).

פעם, כשמסכי TN היו מהירים משמעותית מ-VA/IPS, הטענה ש-"TN טוב למשחקים אבל לא לשום דבר אחר" הייתה אולי נכונה, כי מה שהסתתר מאחוריה זה "כמות המריחות הקטנה במסכי TN היא פקטור מספיק חשוב במשחקים כדי להאפיל על שלל החסרונות". היום, כשגם זה לא נכון, הסיבה היחידה שאני רואה להמליץ על מסך TN זה מגבלות תקציב / דרישות גודל ספציפיות (22"), בלי שום קשר למה השימושים של האדם. ומשום כך ההקדמה הפופולרית בפורום לגבי השימושים וחשיבותם, היא די מיותרת, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...