מהי העדפתכם לגבי תפוקת-הקול של מחשבכם ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי העדפתכם לגבי תפוקת-הקול של מחשבכם ?

hw_joe

מהי העדפתכם לגבי תפוקת-הקול של מחשבכם ?  

2346 הצבעות

1. 1. מהי העדפתכם לגבי תפוקת-הקול של מחשבכם ?

• נמוכה - שקט (ללא תלות במחיר)
    • נמוכה - שקט (רק אם המחיר זהה)
    • נמוכה - שקט רק לשימושים מסויימים (ללא תלות במחיר)
    • נמוכה - שקט רק לשימושים מסויימים (רק אם המחיר זהה)
    • בינונית - לא שקט במיוחד, ולא רועש במיוחד (ללא תלות במחיר)
    • בינונית - לא שקט במיוחד, ולא רועש במיוחד (רק אם המחיר זהה ו/או הביצועים גבוהים יותר)
    • גבוהה - רועש (רק אם המחיר נמוך יותר ו/או הביצועים גבוהים יותר)
    • לא משנה לי

Recommended Posts

המחשב שלי שקט יחסית. וגם לא נקטתי משהו מיוחד שיהיה שקט. לא קנית מאווררים וכו'.

זה גם תלוי בעונה אבל יחסית הוא שקט. הוא ממש לא מפריע לי...

תגדיר רועש קודם...

אני יגדיר לך.

היה מצב לפני נה בערך שהמאוורר של המעבד שלי היה על 4500-5000 RPM. וזה מאוורר סטוק, לא שקט.

המחשב היה רועש כמו שדה תעופה ליד הבית.

זה רעש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה..

אני בנאדם שלא יכול עם רעש, זה משגע אותי..

מבחינת המחשב..

שקט חשוב מאוד, אני מוכן להתפשר בביצועים עד רמה מסויימת כדי לקבל שקט (להפעיל משחקים בצורה סבירה) ואני גם מוכן לשלם כסף עד סכום מסויים כדי לקבל שקט...

אבל שקט בכל מחיר זה עניין יקר וכנראה שלא מתאים לי... (הכל פאסיבי, צריך מארז מיוחד בשביל זה שעולה הרבה, וכונני גם עולים הרבה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג'ו - כידוע אני מחובבי השקט המושבעים, אבל אפילו בשבילי לא מתאימה הרובריקה הראשונה!

אין (כמעט) אדם שחשוב לו שקט ללא חשיבות למחיר ולכן הסקר הזה מוטה מראש כיוון שאף אחד לא יבחר באופציה הראשונה והשניה ממילא לא מציאותית כי אי-אפשר לקבל באותו מחיר בדיוק מפרט שקט באמת.

עריכת סקרים היא אומנות בפני עצמה ובמקרה הזה אני חושב שהמבנה הנוכחי לא רק מוטה הוא גם לא מסוגל לתת תמונת-מצב בעלת ערך. יתר על כן, כפי שכתבתי לך כבר, למשתמש הבודד אין כל תועלת בסקר - גם אם 99% מהמשתמשים פה אוהבים מסוקי קרב מטרטרים בבית, למשתמש הבודד לו חשוב השקט זה לא משנה כהוא-זה.

אתה זקוק לאפשרויות בחירה נוספות:

* שקט במנוחה (IDLE) ועומס נמוך

* שקט תחת עומס ו/או OC מתון/רצחני

* שקט-כמו-קבר

* שקט בסביבה ביתית שקטה

* שקט בסביבה משרדית טיפוסית

לכל אחת מהבחירות הנ"ל יש משמעות שונה במפרט - כלכלית ובבחירת הרכיבים.

מכאן, חשוב גם לציין רמת פשרה מתקבלת על הדעת עבור השקט:

* מוכן להקריב מעט/הרבה ביצועים תמורת מעט/הרבה שקט.

* מוכן לעלות מעט/הרבה במחיר תמורת מעט/הרבה שקט

וכל קומבינציה אפשרית ביניהן.

בקיצור, לקח חשוב לכל המשתתתפים פה בפורום...

שקט זה לא עניין טרוויאלי - זה עניין סובייקטיבי ושקט אמיתי עולה כסף! כפי שמצויין בבירור בחוקי הפורום, פרטו בפוסט הראשון בדיוק מה העדפתכם בעניין כדי שנוכל לתפור מפרט מתאים ולא תתאכזבו כשתקבלו מפרט רועש במיוחד או לחליפין תוציאו כסף מיותר על שקט שלא חשוב לכם כלל.

ג'ו - לדעתי יש מקום לתקן את הסקר ולפרט קצת יותר בפוסט הראשון לגבי מטרתו ומה בעצם השאלה המרכזית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr, המשמעות המעשית של האמירה "אין (כמעט) אדם שחשוב לו שקט ללא חשיבות למחיר" היא החיוב לברר *תחילה* את מידת החשיבות של תפוקת-הקול של המערכת, ומיקומה בסדר-העדיפויות - של מבקש המפרט.

לא ראוי להחיל על מבקש מפרט, כברירת-מחדל, העדפות-אישיות אשר אינן בהכרח תואמות להעדפותיו ו/או לסדרי-עדיפויותיו, ואשר עשויות להגדיל את הוצאתו שלא לצורך ו/או לשנות איזון המפרט שלא לטובתו.

וזאת בפרט כאשר לא ידועה רמת הידע-הטכני של אותו מבקש מפרט - ומכך יכולתו (או היעדר יכולתו) לסנן את ההמלצות שאינן מתאימות לו !

כפי שהצעתי בדיון קודם, כפשרה פשוטה למימוש, ניתן להציע מספר אפשרויות בחירה לרכיבים מסויימים, ולציין "שקט במיוחד" ו-"לדעתי", ליד האפשרויות המתאימות.

ומצטרף להמלצה למבקשי המפרטים לציין מהי העדפתם בעניין תפוקת-הקול של המערכת - אלא שנראה כי חלק ניכר ממבקשי המפרטים מתעלמים כליל מנקודה זו, ולכן הפשרה שהצעתי נראית לי מעשית יותר, מאשר להכריח את כולם לציין את העדפתם במפורש.

ובעניין הסקר :

הסקר, כאמור, נועד לשקף את העדפות מבקשי-המפרטים לגבי תפוקת-הקול של מחשבם.

הסקר בהחלט איננו "מוטה" : קיימות בו לפחות מרבית אפשרויות הבחירה המציאותיות, שבהן צפויים להיתקל אנשים בבואם לרכוש או לשדרג מחשב.

לא הכנסתי לסקר זה "שיקולים עדינים", כגון : "שקט במצב ללא עומס (Idle)" ו/או "שקט במצב עומס מירבי" ו/או "מוכן להקריב מעט/הרבה ביצועים תמורת מעט/הרבה שקט" ו/או "מוכן לשלם מעט/הרבה יותר תמורת מעט/הרבה שקט", אם משום שזה היה מסבך את העניינים שלא לצורך (למשל בעבור נסקרים בעלי ידע-טכני מוגבל - ובכלל), ואם משום ש-"מעט" ו-"הרבה" הם מונחים סובייקטיביים (ולכן עשויים להוביל לדיון אינסופי), ואם משום שסקר זה מיועד בעיקר להציג תמונה כללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג'ו - שורה תחתונה, לי (ואני מניח שלרבים אחרים מחובבי השקט) אין בחירה אפשרית בסקר הזה, כפי שהסברתי קודם לכן:

אין (כמעט) אדם שחשוב לו שקט ללא חשיבות למחיר ולכן הסקר הזה מוטה מראש כיוון שאף אחד לא יבחר באופציה הראשונה והשניה ממילא לא מציאותית כי אי-אפשר לקבל באותו מחיר בדיוק מפרט שקט באמת.

לכן, אחרי כל ההסברים, ההעדפות והנימוקים - לטעמי הוא מוטה ולא משקף.

שיהיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...