שנאה לINTEL ואהדה לAMD ? האם זה נכון ? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שנאה לINTEL ואהדה לAMD ? האם זה נכון ?

Mortar

Recommended Posts

אתם צודקים שAMD Athlon עולה יותר זול בהרבה ממעבד אינטל מקורי אבל למה אתם עורכים השוואה בין Athlon לבין אינטל מקורי במחיר?? למה אתם לא עושים את אותה ההשוואה למעבד אינטל סלרון?? הרי לאינטל סלרון יש 128ק"ב CACHE ולAMD יש 256 אבל לאינטל סלרון יש 400 ולAMD יש פחות או יותר 200 (FSB) אז הנא תיקו במפרט של אינטל סלרון לAMD וגם תיקו במחיר ואפילו אינטל יותר זולה כי אתה מקבל עם המעבד מאוורר די איכותי לכל הדעות שאותו אתה צריך לקנות בנוסף כשאתה קונה אז למה אתם עושים השוואה בין Athlon לבין אינטל מקורי שעולה כפול ממנו? תעשו השוואה בין לאינטל סלרון ואז תערכו את הדיון מחדש!!

AMD 1800 plus = 411nis

INTEL Celeron 1800MHz = 449nis

ואל תשכחו שצריך להוסיף מאוור למעבד הAMD שעולה לפחות 50ש"ח למאוורר פשוט וגם לפי דעתי הAMD משתמשים בתרגיל שיווקי מלוכלך לדעתי כי בעצם 1800+ זה לא מעבד שעובד על 1800מגה הרצים (שלא לדבר על יותר ללא אוברקלוק), אז עכשיו מי יותר שווה לקנייה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התכוונתי לאינטל פנטיום, אינטל סלרון הוא מקורי רק יותר זול מז"א Intel Celleron לא מגיע לביצועים של Athlon?? איך ייתכן הרי לאינטל סלרון יש הרבה יותר FSB ואני חושב שבלי הם בטח שווים (לפחות!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שFSB זה קשור!!!!! למה עכשיו מוציאה את המעבדים החדשים שלה בעלי ה800מה"ץ FSB?? (בגלל שזה לא חשוב???)

מהירות FSB זה דבר מאוד חשוב שמשפיע על המהירות הכוללת של כל הרכיבים שיש על המחשב!

זה מאוד חשוב! בעיקר לגיימרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בונה ... אני בשוק

ממתי משווים בין שני דברים שונים לפי נתונים יבשים ???

האם מכונית עם מנוע 3000cc בהכרח נוסעת יותר מהר ממכונית עם 2500cc ???

אם אתה רוצה להשוות בין מעבדים - וזה חשוב -

אתה צריך לבדוק אותם בזמן אמת - כלומר שהשוואת ביצועים

כנס לhttp://www.overclockercafe.com/Articles/CPU_Showdown/index.htm

זו סתם דוגמה ראשונה שעלתה לי בחיפוש VS INTEL

ותקרא - אחרכך תשווה בין המחירים כי

לא בודקים איכות לפי נתונים כי נתונים לא אומרים כלום בשום תחום - בודקים איכות רק לפי ביצועים

ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום, נותנת ביוצעים יותר טובים לאותו מחיר או מחיר יותר טוב לאותם ביצועים. הבעיה היא שהדבר הזה גם פוגע בAMD, שהפסידה (תקנו אותי אם אני טועה) מיליארד דולר ב2002. עוד בעיה היא שכמעט אף אחד שקונה מחשב לא מכיר אותם או חושב שהוא מסתכן בקנייתם. לפי דעתי צריכה לפרסם את עצמה בצורה טובה שתגרום לציבור להבין שבהרבה בחינות היא יותר טובה מאינטל ושמגה הרץ זה לא הכל בניגוד למה שרבים חושבים וגם אני חשבתי כך פעם. היא צריכה בדומה לאיך שיס פירסה את עצמה והציגה את עצמה כדבר חדיש מאוד שעוקף את הכבלים בהרבה ואולי היא אפילו צריכה לפעול כמותג חדש עם שם יותר קליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריכה להיסתכן ולהכניס יותר טכנולוגיות השייכות לאפל/מוטורולה ובד בבד ולהפחית את בעית התחממות המעבדים שלה קצת יותר מאשר שהיא עושה עכשיו אם ואני מדגיש אם היא תצליח להכניס טכנולוגיות שהם בבילעדיות של אפל/מוטורולה ולא אינטל/ibm היא תצליח להסיג נתח גדול יותר .... בנתיים היא מדעדעת אחרי אינטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני נתתי השוואה דומה- שבהן {שלי ושלך} ניתן לראות לפעמים יתרון לאטלון {לפעמים גדול} ולפעמים של האינטל,

וזו הנקודה החשובה ! היתרון של אינטל נמצא בישומים ספיציפיים, וכך גם היתרון של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריכה להיסתכן ולהכניס יותר טכנולוגיות השייכות לאפל/מוטורולה ובד בבד ולהפחית את בעית התחממות המעבדים שלה קצת יותר מאשר שהיא עושה עכשיו אם ואני מדגיש אם היא תצליח להכניס טכנולוגיות שהם בבילעדיות של אפל/מוטורולה ולא אינטל/ibm היא תצליח להסיג נתח גדול יותר .... בנתיים היא מדעדעת אחרי אינטל

הרשה לי לתקן אותך...

1.הארכיטקטורה של מעבדי האטלון של שונה מהותית מזאת של מעבדי ה P4.

2.אין דבר כזה "בעיית התחממות של מעבדי AMD"!!! זה נכון שמעבדי xp מבוססי ליבת ה PALOMINO וגם מעבדי ה T-bird נטו לעבוד בטמפ' גבוהות יותר מאשר מעבדי אינטל המקבילים, אך זאת היתה טמפ' נורמלית עבורם שכן אלו הם מעבדים שיכולים לשרוד טמפרטורות גבוהות יותר. יותר מכך, מעבדי החדשים (ליבת TBRED_B) עובדים בטמפ' נמוכה ממעבדי P4, כמו שיכולים להעיד רבים ממשתמשי הפורום...

ועוד דבר, לא ממש הבנתי את מה שאמרת בעניין טכנולוגיות בלעדיות של אפל/מוטורולה... אתה יכול לפרט אולי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי מאוד בקירור!

יש לי למשל שני חברים שיש להם P4 2.0GHZ שעובד בד"כ בטמפ' של כ 40 מעלות (עם STOCK)... אבל בגדול הטמפ' הן די דומות...

הטמפ' של ה TBRED הן באמת כמו שציינת. בעניין הפנטיום, אני לא יודע איך הטמפ' שלהם עם רציני, אבל עם רגיל, כבר אמרתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשה לי לתקן אותך...

1.הארכיטקטורה של מעבדי האטלון של שונה מהותית מזאת של מעבדי ה P4.

2.אין דבר כזה "בעיית התחממות של מעבדי AMD"!!! זה נכון שמעבדי xp מבוססי ליבת ה PALOMINO וגם מעבדי ה T-bird נטו לעבוד בטמפ' גבוהות יותר מאשר מעבדי אינטל המקבילים, אך זאת היתה טמפ' נורמלית עבורם שכן אלו הם מעבדים שיכולים לשרוד טמפרטורות גבוהות יותר. יותר מכך, מעבדי XP החדשים (ליבת TBRED_B) עובדים בטמפ' נמוכה ממעבדי P4, כמו שיכולים להעיד רבים ממשתמשי הפורום...

ועוד דבר, לא ממש הבנתי את מה שאמרת בעניין טכנולוגיות בלעדיות של אפל/מוטורולה... אתה יכול לפרט אולי?

כיום יש שני טכנולוגיות מובילות בתחום ליבת המחשבים(מעבדים) אחד ההולכת לפי והשניה לפי אפל/מוטורולה (מוטורולה פיתחה ויצרה ות המעבדים של אפל לפני מחירתה למיקרוסופט) והארכיטקטורה של כול אחד שונה באופן מהוטי ממשנהו .

amd פשוט ניסתה לשלב בן שני הטכנולוגיות בתחילת חייה והיום היא קצת תקועה בעיניין זה ולכן היא מדעדעת עכשיו אחרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...